PDA Ogólnie > Zrób to sam...

Praca na 2 kartach

(1/2) > >>

palmus:
Kiedyś poruszyłem temat. Ponieważ zainteresowanie było nikłe, zrealizowałem swój pomysł:
Pozycja wyjściowa:
1. Procek 416MHz, pamięć mizerna (Palmax/HoluxGPSmile 60)
2. AM oraz TTN, do tego masa gadżetów dla dziecka do zabawy
Efekty:
Mulenie systemu, AM wykonuje żabie skoki z absurdalnym opóźnieniem,częste zwiechy systemu i inne cuda windowsowe.
Założenie:
1. Na jednej karcie wyłącznie TTN i ew. AM z wywaleniem wszystkiego co możliwe z RAM-u
2. Na drugiej pozostałe gadżety i wodotryski
3. Przejście z 1 karty na 2 poprzez zamianę ich w gnieździe i wykonanie pełnego backupu i przywrócenie systemu
Wykonanie
1. Podzieliłem między 2 karty (po 1GB każda) to co trzeba.
2. Wykonałem backupy
3. Przywróciłem system (wielokrotnie;-)
Efekty 1 (zalety):
1. Soft nawigacyjny działa jak trzeba
2. Skończyły się zwiechy i inne niespodzianki
3. Można instalować w gadżeciarni co popadnie bez szkód dla "podstawowej działalności" pocketa
4. Poprawa stabilności
Efekty 2 (wady):
1. Koszt dodatkowej karty
2. Konieczność "mieszania" kartami
3. Opóźnienie związane z  przywracaniem systemu

Propozycja ulepszenia przywracania:
Nie potrafię sobie poradzić z automatycznym startem ostatniego backupu z chwilą włożenia karty do slota:-(
Na teraz trzeba mi wejść do folderu z backupami i wybrać ostatni.Każdy z backupów ma inną nazwę-datę wykonania.
Wolałbym jakiegoś batcha, który by to uruchamiał automatycznie,no, max. po 1 tapnięciu, a informatyk ze mnie żaden:-(
Ktoś może pomóc?

palmus

wol2:
Zacznijmy od tego, jakiego programu używasz do robienia backupów?

---edit---

Na chwile obecna widze jedno proste zastosowanie:
1.
skonfigurować aplikacje do backupów tak żeby nadpisywała backup i cały czas używała 1 nazwy pliku np.: backup.exe
2.
tworzymy skrót do backup.exe w folderze \windows\startup\



jak by to rozwiązanie cie nie satysfakcjonowało to pomyślimy dalej  ;)

palmus:
To już rozgryzałem....nie bardzo pójdzie:-(
Spb backup.
Automatycznie zrzuca co jakiś czas i usuwa zbędne...

Palmus
Dodane po namyśle:
W przypadku Spb to nie wypali - restore wymaga kilku tapnięć po drodze:-(
Trzebaby inny soft do backupu.

jarrypl:
A moze SPB Backup ma jakiś tryb wsadowy? I wtedy prosty batch z parametrami? Ale nie mam tego programu i nie powiem na pewno :(

Innowacja która mi przyszła do głowy to wszystko co robisz aby było na jednej karcie. Najlepiej jakby się jakoś podzieliła na 2 partycje :) Pewnie to niemożliwe.

A jakby tak trzymać 2 backupy na jednej karcie i instalować wszystko na niej? Może dzięki wpisom w rejestrze wszystko będzie hulać jak trzeba?

wol2:
wlasnie, przeczytałem wątek http://pdaclub.pl/forum/viewtopic.php?t=40518&highlight= i tam jest opis jak to zrobić a ja juz ambitnie przymierzałem sie żeby pisać samemu autorun.exe, juz nawet kompilator mam  :))

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej