PDA Ogólnie > Nowości ze świata mobilnych technologii

Parlament Europejski przegłosował likwidację opłat roamingowych w UE !

<< < (2/5) > >>

abderyta:
Taaa, na radio.

tpiatal:
Nie narzekajcie na te stawki roamingowe w EU!
Ja mam ze Szwajcarii w Orange Polska wychodzącą 5 zł/min, odebraną 2,5 zł/min :)

Swoją drogą, to widzę, że Związek Socjalistycznym Republik Europejskich opanowuje kolejną gałąź rynku.
Skoro mówią sieciom komórkowym po ile mają sprzedawać rozmowy, to tylko czekać, aż powiedzą piekarzom po ile mają sprzedawać chleb albo prostytutkom za ile mają dawać d...

vonski:
Nie zgodzę się. Daleki jestem od bronienia Unii w ich działaniach, ale za ukręcanie roamingu należą im się wielkie pochwały. Nie od dzisiaj wiadomo, że roaming był dla operatorów kokosowym interesem i sposobem na maksymalne wydojenie klientów z kasy. I to zupełnie nieuzasadnione.
Ja co prawda wyjeżdżam zagranicę raz - dwa razy w roku, ale i tak zawsze kilkaset złotych zostanie w kieszeni, głównie za internet.

abderyta:
Ciekawym ile kosztują moje rozmowy, kiedy siedzę w Polsce z numerem z niemieckiego T-mobile. Muszę kiedyś zerknąć w rachunek przy okazji.

A ogólnie, akurat te działania popieram. I nie widzę żadnej korelacji pomiędzy piekarzami, a branżą telekomunikacyjną, która jest nadzorowana od początku, gdyż korzysta z częstotliwości będących własnością państw i ceny ich usług pośrednio lub bezpośrednio są kontrolowane przez te państwa. Podobnie, jak w energetyce.

tpiatal:

--- Cytat: vonski w Kwiecień 07, 2014, 12:39:46 ---roaming był dla operatorów kokosowym interesem i sposobem na maksymalne wydojenie klientów z kasy. I to zupełnie nieuzasadnione.

--- Koniec cytatu ---
Idąc tym tokiem rozumowania:
- Na Iphone'a powinno się nałożyć cenę maksymalną, bo wiadomo, że sprzedawanie po 1000 dolarów telefonu, którego produkcja kosztuje może 100 dolarów to "nieuzasadnione dojenie z kasy".
- Na Coca-Colę tez trzeba nałożyć limit cenowy, bo niby dlaczego życzą sobie 5 zł za litr napoju, którego produkcja kosztuje kilka centów? Nieuzasadnione dojenie z kasy!

Korzystanie z roamingu, a tym bardziej z internetu w roamingu jest nieobowiązkowe i jeśli ktoś uważa, że mu jest za drogo, to może tego nie robić! Efektem takich komunistycznych ograniczeń będzie to, że operatorzy będą musieli sobie odbić straty w innym miejscu, czyli Pani Jadzia spod Mławy, która w życiu nie była za granicą będzie miała mniej promocji, droższe stawki itd.

Swoją drogą, to ciekawe, czy teraz Polscy klienci rzucą się na oferty zagranicznych operatorów, skoro będą mieli takie same stawki jak w kraju pochodzenia operatora...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej