Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Samsung

B7620 Omnia Pro - nieprecyzyjny ekran

(1/3) > >>

ralf58:
Witam,

W moim Samsungu od jakiegoś czasu pojawił mi się problem - mianowicie ekran nie reaguje zawsze tam, gdzie dotykam. Często dotykam jakieś miejsce a uruchamia mi się coś, co jest delikatnie powyżej. Często muszę też po kilka raz poprzyciskać, żeby coś włączyć/wyłączyć.
Robiłem kalibrację ekranu, czyściłem system - nic nie pomaga.

Jakieś pomysły? Da się to w jakiś prosty sposób naprawić? Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną...


Pozdrawiam

lola:
Pewnie uszkodzeniu uległa warstwa dotykowa - w mojej i8000 warstwa dotykowa działała prawidłowo ok. roku, a potem pojawiają się objawy jak u Ciebie i w zasadzie jest do wymiany. Moja własna prywatna teoria mówi, że ceną za bardzo dobrą czułość paneli oporowych nowszych/ostatnich modeli Omnii jest stosunkowo krótka ich żywotność.
Da się to naprawić poprzez wymianę warstwy dotykowej, ale podejrzewam, że (poza gwarancją) części+robocizna to nie będzie mniej niż 100PLN. Można próbować też samemu kupić (np. na Allegro) i wymienić, ale nie wiem, czy mieści się to w Twojej definicji pojęcia "prosto naprawić".


Pozdrawiam,
Ł.O.

ralf58:
Ok, dzięki za szybką odpowiedź. A serwisy z komórkami, takie drobne punkty robią takie rzeczy czy to tylko serwis fabryczny mi pozostaje?

lola:
Fabryczny serwis będzie absurdalnie drogi, pewnie wręcz nieopłacalny. Dobry serwis GSM raczej sobie z tym poradzi (choć to dość rzadki model). Z tymże ja miałbym opory przed oddaniem telefonu do pierwszego lepszego punktu i aby uniknąć problemów poszukałbym informacji, gdzie w Twoim mieście/okolicy jest sprawdzony/polecamy serwis.


Pozdrawiam,
Ł.O.

wiejas:
Probowales przywrócić ustawienia fabryczne?
Może to sprawa softu?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej