Motorola RAZR - polecane ROMy

  • 1 Odpowiedzi
  • 14820 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

don.kamillo

Motorola RAZR - polecane ROMy
« dnia: Listopad 02, 2012, 12:48:10 »
Modujecie swoje motki? Może jakiś zbiorczy wątek o polecanych ROMach? Znane błędy, zalety etc. W oczywisty sposób nie mam ochoty na testowanie wszystkich ROMów.

*

don.kamillo

Odp: Motorola RAZR - polecane ROMy
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2012, 09:51:31 »
Domyślam się, że nie jesteście skorzy do modowania...

Cóż, to może ja tak pobieżnie:
Najlepszy do tej pory testowany przeze mnie ROM, to:
JB 4.1.2.
Wersja z 14.10.2012. W pozostałych nie dział mi internet (zanik APN i brak możliwości zapisu nowych). Najnowsza w ogóle nie chce wstać.
Wady: brak ładowania przez USB, brak nagrywania w 1080p, brak flasha w aparacie. To z tych największych. Zalety: długo trzyma na baterii, wszystko działa o wiele płynniej. AOKP ma duże możliwości customizacji.

W przelocie zainstalowałem ROM Eclipse. To ROM oparty o stock ICS z sieci Verizon, nie ma tam polskiego, a ROM z tłumaczeniem mocno kuleje (kuleje tłumaczenie, ale jest). Generalnie działa na nim wszystko, w końcu na bazie stocka od motoroli.

Teraz mam D-WIZ wersja 0.4. To chybrydowy ROM: ma w sobie elementy czystego JB ze stockowym launcherem Motoblur i widgetem Okręgi). Podobno ma być energooszczędny, w tym celu taktowanie procesora obniżono do 1 GHz. Nie wiem, jak w praktyce, dopiero od wczoraj go mam.

Istnieje także oficjalne MIUI 4.0.4, ale na ten temat nic nie powiem, gdyż go nie miałem. Do jego instalacji wymagane jest inne recovery, clockworkmod (do wszystkich poprzednich wystarczy safestrap, mi się nie chce zwyczajnie zmieniać). Podejrzewam, że działa wszystko. W końcu to oficjalne MIUI. Na xda są jednak głosy, że w najnowszej wersji zmiana motywu może powodować bricka, więc z tym radziłbym uważać. Pewnie to niedługo naprawią.