Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > PPC Phone Edition

Automatyczne włączanie 3G przy włączaniu internetu

(1/3) > >>

dong:
1. 3G ciągnie dużo baterii
2. Poza internetem się do niczego nie przydaje (chyba?)

Poszukuję jakiegoś programiku, który włącza 3G dopiero wtedy kiedy następuję próba połączenia z internetem. Zna ktoś coś takiego?

Skrobel:
To by była rewelacyjna aplikacja, ale niestety nigdy na coś podobnego nie trafiłem...

dong:
Ty skrobel haker to może napiszesz? Wydaję się, że to nie byłoby nic skomplikowanego. Wystarczy np. w comm manager powiązać data connection i 3g. Nie wiem czy są zródła do tego programiku?

mourning:
Jest napewno taki program bo jakies miesiac,dwa temu widzialem na HD2.Jak sobie przypomne nazwe albo strone to zamieszcze.

Skrobel:

--- Cytat: dong w Luty 26, 2012, 14:03:00 ---Ty skrobel haker to może napiszesz? Wydaję się, że to nie byłoby nic skomplikowanego. Wystarczy np. w comm manager powiązać data connection i 3g. Nie wiem czy są zródła do tego programiku?

--- Koniec cytatu ---
Hehe... taki ze mnie haker, że sam się boję, żeby mnie nie zamknęli :E

Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, ale podstawowy problem polega na czasie takiej operacji. Zauważcie, że jak się przełącza z 2G na 3G to moduł telefonu na chwilę zupełnie się rozłącza i loguje do sieci jeszcze raz. U mnie na Rhodium cała operacja trwa jakieś 10 sekund.
Zrobiłem parę eksperymentów z Operą, E-mailami i Google Maps. Włączyłem program po czym jak najszybciej zmieniłem pasmo w ustawieniach. Za każdym razem program odwarknął, że nie może się połączyć z siecią zanim nowe pasmo zrobiło się dostępne.
Teraz załóżmy, że jesteśmy w stanie zrobić Handler, który pojawi się wtedy kiedy któraś aplikacja "poprosi" o połączenie internetowe. Trzeba jeszcze znaleźć sposób na to, żeby ta aplikacja czekała te 10 czy ileś tam sekund aż to połączenie otrzyma.
Ten sam problem jest z WiFi. Na początku miałem telefon skonfigurowany w ten sposób, że WiFi łączyło się automatycznie kiedy jakaś aplikacja potrzebuje połączenia. Ale zanim telefon zdążył się połączyć z dostępną, skonfigurowaną oczywiście wcześniej siecią, telefon otwierał też połączenie GPRS bo czas oczekiwania aplikacji był za krótki.
Zatem jeśli mądrzejsze głowy z HTC nie dały rady zrobić tego z WiFi, to jak ja - początkujący - miałbym dać radę zrobić ten trigger?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej