Jakiś dobry GPS Tracker

  • 9 Odpowiedzi
  • 17483 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Wizardzik

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czarodziejski grafik amator
  • Sprzęt: iPod Touch 4G
Jakiś dobry GPS Tracker
« dnia: Maj 08, 2011, 20:56:32 »
Witam!
W tym dziale jestem raczej raczkujący, więc pytam osób, które miały z tym styczność.
Jaki program z serii GPS Trackerów polecacie do jazdy rowerem po bezdrożach ? Tzn. jeżdżę rowerem za miastem i szukam dobrego oprogramowania na WM (rozdz. 320x240), w którym mógłbym wgrać mapę topograficzną (no bo chyba te są najdokładniejsze?) lub inne, dokładne mapy, żeby zaznaczało mi drogę jaką przebyłem, a później żebym mógł to zrzucić na komputer i zobaczyć gdzie byłem :D
Czytałem opinię o BikeDashboard, więc chyba z tego zrezygnuję (niedopracowany), mam GPS Sport Tracker, ale ten akurat wymaga raczej stałego łącza, aby pobierać na bieżąco mapy, więc chyba też odpada.

Tak więc, co polecacie ? :)
Pozdrawiam !
How it's going:
[...] --> K510i --> K600i --> K510i again --> K600i again --> HTC Wizard + K600i --> Omnia i900 + K600i --> Toshiba G810 --> Samsung Spica i5700 --> iPhone 3GS --> iPod Touch 4G ;D

Nigdy się nie mogę zdecydować.

*

Zachu

Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2011, 12:28:21 »
Określ się co potrzebujesz. Czy trackera, interesuje Cię tylko zapis śladu? Czy cały program z mapami i nawigowaniem?

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2011, 12:53:56 »
Sprawdź endomondo, korzystam z tego na androidzie ale na wm tez chyba jest.
Właśnie do takich rzeczy jak piszesz - zapis śladu, różnice wysokości, prędkość, średnia prędkość, kalorie itp. do tego strona www z poglądem i zapisem tras.
Co prawda mapy pobierasz online (Google) - ale możesz pobrać na wifi przed wyjazdem określony obszar (zostaje w pamięci)

*

Offline Wizardzik

  • *
  • 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Czarodziejski grafik amator
  • Sprzęt: iPod Touch 4G
Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2011, 13:55:10 »
@Zachu

No wiesz, ogólnie to sprzęcik leżałby w plecaku, rejestrowałby tą trasę i żebym potem mógł to w kompie nałożyć na mapę. Ale później np. chciałbym odtworzyć tą trasę z nałożoną mapą z powrotem w pda, żebym wiedział gdzie jechać, albo ogólnie, jak piszesz, planować trasę podczas jazdy, nawigować mapą, ale te topograficzne już mają swoje lata, to nie wiem czy leśne ścieżki będą na nich zaznaczone  :E
Mam nadzieję, że ktoś zrozumie, ale najlepiej by było, gdyby program miał możliwość jednak w razie czego wgrania tych map, tak na wszelki wypadek  :grin:

@loligo
Jeśli mówisz, że mapę ściąga do pamięci, to podobnie jak w GPS Sport Tracker, a przeważnie wyjeżdżam gdzieś z 30-40km w jedną stronę, to nie wiem czy taka jednorazowo ściągnięta mapka by wystarczyła.
Ale dzięki za propozycję, na pewno sprawdzę :)
Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2011, 13:57:24 wysłana przez Wizardzik »
How it's going:
[...] --> K510i --> K600i --> K510i again --> K600i again --> HTC Wizard + K600i --> Omnia i900 + K600i --> Toshiba G810 --> Samsung Spica i5700 --> iPhone 3GS --> iPod Touch 4G ;D

Nigdy się nie mogę zdecydować.

*

Zachu

Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2011, 19:05:18 »
Coś z klasyki, OziExplorer czy TrekBuddy nie podpasuje?
Przecież nie każe Ci używać 30 letnich sztabówek. Kiedyś Mobile Atlas Creator tworzył mapki z rożnych źródeł. Można było użyć zdjęć satelitarnych lub map z różnych źródeł w kompatybilnych programach. Można też użyć map Compassu. Wektorówki Garmina to już inna bajka.

Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2011, 14:48:28 »
Spróbuj jeszcze programu Kamap. www.kamap.pl

Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 08, 2011, 22:06:27 »
Polecam Sportypal.

Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2011, 11:28:43 »
Spróbuj programiku gpsed, kiedyś opisanego na stronach pdaclub. Jest w wersji bezpłatnej i rozszerzonej płatnej. Jest też zgrabny programik MyMotion, niestety autor przestał już go rozwijać. Pozdrawiam. Mpawl.

*

Offline Damjar

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC D2 Topaz, HTC Desire, Asus Transformer
Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2011, 08:59:09 »
Witam,

Czy ktoś może przetestował wszystkie z proponowanych programików i mógłby polecić najlepszy?  :cool:

Ja testowałem tylko endomondo i wygląda na to, że wersja pod windows mobile jest bardzo okrojona w porównaniu z wersją pod androida.
Na testowanej przeze mnie trasie program zapisał tylko punkt startowy i punkt końcowy...  :sad:

*

Offline adak

  • 22
Odp: Jakiś dobry GPS Tracker
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 15, 2011, 23:02:41 »
testowałam [SPAM] - dość intuicyjny tracker, bezpłatny. Zapisuje ślad, umożliwia zaznaczanie punktów na trasie oraz dodawanie zdjęć (tu przykład nagranej .pl/trasa/wloclawek-gostynsko-wloclawski-park-krajobrazowy]trasy dla lepszego obrazu).