Różne > e-book

Sony Reader vs. Amazon Kindle 3

(1/4) > >>

Atlantis:
Mam pytanie do użytkowników czytników e-booków z papierem elektronicznym. Zauważyłem, że sprzęt tego rodzaju ostatnio staniał i można go dostać na Allegro już za 400-500 zł.
Pomijam w tej chwili takie kwestie jak WiFi/3G (w przypadku Kindle) bo to ma znaczenie wtórne - AFAIK służy głównie do kupowania książek w sklepie Amazon. Mnie interesują przede wszystkim dwie kwestie:
- Jakość obrazu, czyli kontrast i wyrazistość tekstu, jak najmniejsze męczenie wzroku.
- Możliwość obsługi standardowych formatów: rtf, doc, txt, format MobiPocket itp.

Co moglibyście polecić?

Evendim:
1. Kindle nie warto kupować na allegro - używek nie ma a nowe i tak są kupowane przez amazon.com (przy zakupie cło etc. etc. jest wliczone w cene)

2. Wzrok nie męczy się moim zdaniem wcale, przeczytałem już na kindle 10 książek i czyta mi się równie komfortowo co klasyczną książke

3. rtf działa, doc i txt nie sprawdzałem mogę to zrobić jak wróce do domu co do MobiPocket (.prc) powinnien być obsługiwany ponieważ natywnym formatem kindle jest mobi (trochę rozszerzony prc) jeśli chcesz to mogę sprawdzić

4. Problemem mogą być pdf do których ekran kindle jest poprostu za mały a system nie posiada pdf reflow, ale tak czy inaczej można przekonwertować je na jakiś bardziej przyjazny kindle format i spokojnie czytać :)

Kapitan Pazur:
hmmm powiadasz że ekran za mały? Ale jeśli dało się czytać pdf bez reflow na ipaqu 4" to chyba i Kindle powinien dać radę? Pytam bo też się zastanawiam nad tym modelem.

Evendim:
wieczorem ok 21:00 wrzucę fotkę jak wygląda standardowy pdf wrzucony ;)

Połączone: Marzec 30, 2011, 15:39:17
--- Cytat: Kapitan Pazur w Marzec 30, 2011, 14:56:38 ---hmmm powiadasz że ekran za mały? Ale jeśli dało się czytać pdf bez reflow na ipaqu 4" to chyba i Kindle powinien dać radę? Pytam bo też się zastanawiam nad tym modelem.

--- Koniec cytatu ---

No i da się z przewijaniem (ze względu na technologię ekranu jest to średnio wygodne), gorzej tak, żeby zmieściło się na jednym ekranie ;)

Atlantis:
Na *.pdf mi specjalnie nie zależy. W zamyśle urządzenie ma służyć wyłącznie do czytania beletrystyki oraz jakichś artykułów, tekstów naukowych itp., skonwertowanych do odpowiedniego formatu. Poważne prace w dużym formacie, albumy, albo bogato ilustrowane publikacje popularnonaukowe i tak wolę mieć w wersji papierowej, podobnie jak wszelką dokumentację techniczną różnych urządzeń albo projektów. Jeśli idea mi się spodoba, to może za parę lat zainwestuję w Kindle DX, a na razie to ma być przede wszystkim poręczne urządzenie.

Jak wygląda procedura zamawiania Kindle z Amazona? Szczególne jeśli chodzi o dokonanie wpłaty.
Właśnie zauważyłem, że z tymi aukcjami na Allegro to jakaś dziwna sprawa. Sprzedający najwyraźniej nie mają ich na stanie, cena kuriera jak z zagranicy, a w dodatku co chwilę pojawia się informacja o usunięciu aukcji przez pracownika Allegro. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej