Samodzielne Nawigacje GPS - PNA / PND (Windows CE) > Nawigacje PNA / PND - Ogólnie

Parę programów do nawigacji PNA

(1/6) > >>

mnjacentymn:
Witam.
W załączeniu kilka małych programów mojej produkcji do PNA.
Z racji tego, że sam posiadam GC5065BT a odwołania do sprzętu są różne
na różnych nawigacjach ( nawet tej samej firmy ) zastosowanie tego softu
może być nieco ograniczone. Gdybym posiadał dostęp do nawigacji innych firm
to poszerzyłoby to zakres potencjalnych użytkowników a tak niestety jest jak jest.

1) ScreenBlack.exe . Służy do wygaszania backlight'a. Pozwala to dość mocno oszczędzić
akumulator. Pójdzie na pewno na nawigacjach GC506XXXXX.
Zasada działania prosta. Odpalanie wyłącza backlight  i od tej chwili nawigacja
czeka na dwuklik myszą ( w tle oczywiście wszystko chodzi np. muzyczka ).
Po detekcji dwukliku backlight jest włączany i ScreenBlack kończy swoją pracę.
I tak można robić w kółko. Do bardziej "ergonomicznej" pracy z tym softem posłuży nam
następny programik.

2) mnjQuickLauncher.exe . Jest to rozbudowana wersja znanego QuickLaunch .
Tutaj możemy jednak definiować różne kształty przycisków i umieszczać je w różnych miejscach na ekranie.
Można "wciągać" różne pliki .ini i dlatego nie trzeba mnożyć katalogów.
Myślę, że mod wytłumaczy Wam dokładnie jak się tym posługiwać ponieważ przewałkowaliśmy
razem ten temat. Pakiet zawiera plik .ini kompatybilny z tym znanym z QuickLaunch.
Jest on na tyle dobrze opisany, że można domyśleć się co i jak ustawić.
Ten program powinien pójść na każdej nawigacji

3) LightManagerD . Program dedykowany w zasadzie nawigacjom GC506XXXXXX.
Być może pójdzie też na innych z chipsetem MTK .
Jest to prosta aplikacja okienkowa do ściemniania/rozjaśniania ekranu poprzez regulację backlight'a.
Myślę o wersji wsadowej chociaż ludzie już wyprodukowali skrypty mortscripta symulujące wciskanie klawiszy
dostępnych w tym programie.

Pozdrawiam
Jacek

angler22:
Ze swojej strony gorąco polecam wszystkie programiki. Każdy z osobna jest ciekawy, ale razem potrafią stworzyć coś wyjątkowo przydatnego!
Ja na przykład używam mnjquicklauncher + LightmanagerD na GC 5066 - mam u góry ekranu zawsze aktywne dwie ikonki - BT i Żarówkę do podświetlenia, dzięki czemu mogę regulować jasność, czy nawet zadzwonić bez wychodzenia z programu nawigacyjnego.
Zresztą zobaczcie jak to wygląda - wszelkie parametry przycisków są w pełni definiowalne! :

bikekowal:
No super.  :ok:

Dobra inicjatywa :) Uważam, że ze względu na przydatność warto podpiąć. podpinam.

angler22:
Też tak uważam. Dzięki tym programom można zapełnić kilka luk, w oprogramowaniu nawigacji. Screenblack przydaje się np na wycieczce pieszej, do wygaszania ekranu celem oszczędzenia energii, Lightmanager eliminuje problem z regulacją podświetlenia na odblokowanych Gocleverach 506X (być może zadziała też na Navroad'ach z MTK), a mnjquicklaucher ma praktycznie nieskończenie wiele zastosowań.
W załączniku przykładowy gotowiec dla GC 506XFMBT, z regulacją podświetlenia i dostępem do BT. Działa z Automapą zainstalowaną na karcie pamięci.

akubit:
Angler22, próbowałeś na GC5010?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej