Pozostałe platformy > Bada OS

Nowy OS Samsunga- BADA(ss) ;)

(1/3) > >>

vonski:
Dzisiaj Samsung oficjalnie zaprezentował to, o czym mówiono już od dłuższego czasu- swój własny dedykowany system operacyjny dla smartfonów. Nazywać sie ma toto ma BADA (kor: ocean) i ma stopniowo zastępować inne OS w portfolio Samsunga.

Ciekawie zapowiada się wsparcie poszczególnych systemów przez Samsunga przez najbliższe lata:
(najjaśniejszy kolor to nowy OS Bada)



Jak widać Samsung ma całkowicie zrezygnować z Symbiana i dużo mniej wspierać WM.

beju:
Wszystko fajnie ale to beda kolejne widgety na pulpicie i nic wiecej. Czyli to co bylo juz nawet w glupiej avila. I niby to ma zrewolucjonizowac rynek? Nie wydaje mi sie. Chyba ze samsung pojdzie po rozum do glowy i zrobi cos co bedzie wspolpracowalo wstecz ze wszelkimi OS - java, wm, symbianem i linuksem. To bylo by cos mocnego.

A tak to beda powstawac kolejne dambfony. Ile osob slyszalo o OS lg zawartym w lg arena? A niby tez otwarty i konfigurowalny...

slawrumia:
każdemu marzy sie sukces iphona,
zastanawia mnie ile placą za licencncje takiego wm, symbiana czy androida 10$ pewnie max od sztuki
a kombinują jak koń pod górę

overconscious:

--- Cytat: beju w Listopad 12, 2009, 01:29:18 ---A tak to beda powstawac kolejne dambfony. Ile osob slyszalo o OS lg zawartym w lg arena? A niby tez otwarty i konfigurowalny...
--- Koniec cytatu ---

Święte słowa.

Chociaż może oni mają w tym interes, bo robią nowy soft i wypuszczają "nowy" smartphone.


--- Cytat: slawrumia w Listopad 12, 2009, 08:32:07 ---zastanawia mnie ile placą za licencncje takiego wm, symbiana czy androida 10$ pewnie max od sztuki
--- Koniec cytatu ---

Za WM o ile pamiętam 8$/sztukę, za WinCE (chociaż tego nie ma komórkach) o ile pamiętam 3$/sztukę.
Za resztę nie wiem.

Ktoś:
a symbian nie jest czasem za free? W końcu otwarta platforma, mniejsza o to
beju dobrze pisze pojawi się następne 10 nic nie wnoszących systemów - będzie prawie jak w Linuksie (1000 dystrybucji, a każdej czegoś brakuje i  nie są ze sobą zbytnio zgodne)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej