Pozostałe platformy > Windows CE (bez PNA/PND)

Dot 340 i caby

(1/3) > >>

McRancor:
Witojcie!

Jestem szczęśliwym (hehe) użytkownikiem dota 340 i denerwuje mnie jedna rzecz. Mianowicie lwia część cabów się nie chce instalować. Wywala że nie ten system, blablabla. Taki cab musi sprawdzać wpisy w rejestrze z zawartymi w swojej strukturze. Czy komuś udało się wyłapać jaki to wpisy? albo w rejestrze, albo w strukturze caba? Modyfikując je nieco, możnaby sprawić że aplikacje będą się uruchamiały. Słyszałem plotki że caby instalują się na doci320 czy to prawda?

kanczug:
CABy instaluja sie na kazdym palmtopie z systemem Windows CE, jesli jego wersja jest odpowiednia dla danego CABa.

McRancor:
Tyle to i ja wiem, ale problem w tym że aplikacje które będą chodziły (fake dll) nie chcą się rozpakować, a ręczne rozpakowanie daje same głupoty

Poklik:
Do edycji CABów użyj "WinCE Cab Manager". Pozwala edytować CABy m.in. informacje, dla jakich platform instalator jest dostępny, wyciągać pliki z caba, zmienia katalog instalacji, edytuje wpisy w rejestrze itp. Triala można użyć 15 razy.
A co do rejestru to u mnie w PocketPC informacja dla instalatora o platformie (np. HPC, Palm PC, Pocket PC) jest zawarta w rejestrze w kluczu \HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Apps\Microsoft Application Installer\Supported. Sprawdzałem, że po wpisaniu w tym miejscu np. "HPC", CABy dla pocketów nie instalują się, więc to powinno być to. Jednak nie wiem jak to będzie w przypadku DOTa, bo rejestr jest w nim inny...
PS. A tak wogóle to co macie w tym kluczu w rejestrze wpisane, bo ja "PALM PC", czemu nie "POCKET PC" nie wiem...

kanczug:
Dlatego "Palm PC" bo tak nazywa sie teoretycznie cala platforma Pocket PC. Na poczatku, czyli przy Windows CE 1.0 byla tylko jedna platforma, przypominajaca Handheld PC. Dopiero przy wersji CE 2.0 rozdzielono ja na Handheld PC (dla PDA z duzymi ekranami i klawiaturami) oraz na Palm PC (dla czegos takiego jak obecne pockety). Niestety Microsoft zostal oskarzony przez Palm Inc. ze uzywa ich opatentowanej nazwy "palm". Wiec w nastepnych edycjach system nazywal sie juz Palm-Size PC, a od wersji CE 3.0 zmieniono ostatecznie nazwe na Pocket PC.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej