Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Mitac / Mio

Mam problem z GPS w Mio A701 [ROZWIĄZANIE]

(1/8) > >>

sever321:
Witam.
Jakiego romu bym nie zainstalował to mam problem z GPSem. Mianowicie programy nawigacyjne nie mogą odnaleźć sygnału GPS.
Myślałem, że to może przez etui które kupiłem firmy Krusell ma więcej magnesów niż oryginalne etui, więc na noc wyciągałem baterie (żeby sie rozmagnesował). i kilka razy udało mi się złapać na chwile sygnał GPS. Ale może przyczyna jest gdzieś indziej.
Może mi ktoś pomóc??  

ROZWIĄZANIE:


A teraz uwaga!!!
Oprócz problemów z GPS od jakiegoś czasu miałem problem ze słyszalnością podczas rozmowy szumy ludzie mnie nie słyszeli.
A moje działania pomogły i na to, więc może jeżeli ma ktoś problemy z czytnikiem SD to też mu się przyda.

Jak to zrobić
Trzeba rozkręcić Mio A701, przydał by się wkrętak (potocznie zwany śrubokrętem) o symbolu `T`sześcioramienna gwiazdka - jakiś mały rozmiar. Ja takiego nie miałem ale poradziłem sobie zwykłym śrubokrętem płaskim dobrze pasującym w otwór śruby.
Najpierw odkręcamy tylną obudowę od aparatu foto. Pod gumkami są śrubki (zielone strzałki), gumki można bez problemu wyciągnąć podważając np. igłą. Pod tą obudową znajdują się dwie kolejne śrubki które też trzeba odkręcić oczywiście należy jeszcze odkręcić dwie śrubki tylnej obudowy na dole Mio.
Czerwone strzałki oznaczają miejsca zaczepów obudowy aparatu i i dużej tylnej obudowy (na dole napewno nie ma zaczepów a u góry nie pamiętam).


Już po rozkręceniu ukaże się nam płyta główna i tu jest ten myk. Ma ona baterię (niebieska strzałka) taką jak w PC tylko mniejszą należy ja rozłączyć na kilkadziesiąt sekund najlepiej wsuwając kartkę papieru między płytę a baterię. Można jeszcze Rozłączyć wtyczkę od GPS i włączyć na nowo. w przypadku gdyby bateria nam się odgięła za mocno można przykleić ją cieniutkim paskiem taśmy klejącej podkładając między taśmę a baterię jakiś wacik tak by po przykręceniu obudowy bateria została przyciśnięta.  

Myślę że wszystko jest jasne. W razie co piszcie na GG 5896818. Jeżeli kotoś będzie miał problem z ustawieniami tez pomogę dla mnie najlepsze ustawienie to com 2 i aż 57600 bps w przypadku com 4 nigdy nie uzyskamy takiej szybkości.

U mnie GPS zaczął działać jak szalony

[edit. - mod - zdjęcia w poście niżej]

DjKris007:
Jeśli zmiana romu nie pomaga to raczej może pomóc tylko serwis! Magnes nie wpływa na pracę modułu GPS!

Osobiście w powsiadanie dostanę MIO A701 dopiero jutro ale mam nawigację w samochodzie - zakłucenia telefoniczne, silnikowe i takie jak npo. magnes nie stanowią problemu do GPS

sever321:
Dzięki. Kurza nie chce mi się na serwis kasy wydawać bo jej nie mam :/.

DjKris007:
Znając życie serwis skasuje więcej jak wartość urządzenia... na jakich programach testowałeś?? Wgraj automapę, i odpal na dworzę! Potem wejdź Menu\2 zakładka i wyłącz Menu Proste, następnie Menu\GPS\Informacje. Zobacz czy wogóle widzie jakąś satelitę (pamiętaj aby być na dworze)

wielbuond:
W takich przypadkach czasem pomaga wyciągnięcie baterii na dłuższy czas (np. 24h), ale stracisz wszystkie dane (jak po hard resecie). W ostateczności zresetuj ustawienia GPS. Potem wgraj efemerydy i spróbuj złapać GPS na zewnątrz budynku. Za pierwszym razem może to potrwać kilkanaście min. No i oczywiście ustawienia GPS w nawigacji muszą się zgadzać z tymi w Mio. U mnie Automapa jest ustawiona na "Auto (COM4)" i prędkość 4800bps.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej