Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > ASUS

Asus P320 - wgrywanie polskiego WM 6.1 (lub każdego innego)

(1/3) > >>

Borat:
Ostatnio dostałem Asus'a P320 - dość ciekawe urządzonko, jeden z mniejszych pda jakie widziałem. Problem polegał na tym że wgrany był tam jezyk czeski czy słowacki, sprawa więc prosta - ściągnąć oryginalny rom i podegrać, jednak problem okazał się bardziej rozległy niż myślałem. Po wrzuceniu do katalogu autoruna i pliku z romem pocket powiedział mi że to nie zadziała (błędna ID LANG). Co więc zrobiłem ?
Pierwsze: ściągnięcie polskiego romu ze stronki asusa:
ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/Mobile_Phone/P320

Postępujemy w zasadzie zgodnie z instrukcjami jednak aby ominąć problem ID Langa musiałem sięgnąć po porade do dobrego wujka google, jednak ten mnie zawiódł odrobinkę. Więc zacząłem kombinować jak na polaka przystało. Co było przyczyną ? Plik autorun.exe, wiec potrzebny był taki który by nie sprawdzał ID Langa. I znalazłem taki, w dodatku na oficjalnym ftp asus'a :)

Wrzucam wiec ten magiczny pliczek:

http://[serwis zabroniony]/pokaz/1275106---622d.html

Pliczek ten wgrywamy do folderu 2577 na karte pamięci, tam gdzie mamy nasz rom który chcemy wgrać do telefonu.

Ot voila :) Dalej wrzucany kartę pamieci do pocketa i jeżeli pojawi się autorun to postępujemy zgodnie z instrukcjami na ekranie, jak się nie pojawi to uruchamiamy go ręcznie

matusz82:
Witam.
Mam problem z wgraniem ROMu do Asusa P320.
Wyświetla mi się:

BTLR 3.1
Init SD control
IPL:Insert SD CARD
Start SD init
Get MBR succes
start find images
can't find galaxymini-ond.raw!
can't find 850_GAX_SD.bin!
can't find FLASH.BIN!
can't find GSM.BIN!
can't find GSM.RAW!
can't ffind EXT_ROM.NBO!
Init SD download fail!

Wiem, że był już taki problem na forum ale nikt nie wyjaśnił co z tym zrobić. Dlatego proszę o pomoc. Sytuacja u mnie wygląda tak, że po sofst resecie zaczyna wgrywać się ROM i po ok 30 sekundach znika wszystko z ekranu (w momencie gdy przy normalnym soft resecie pojawiał się ekran z Windowsem). Zaczeło się od tego, że wyładowała mi się bateria i telefon się wyłączył. Od tego czasu nie mogę uruchomić telefonu. Nie pomaga soft reset ani wyciąganie baterii. Przy próbie wgrania nowego ROMu pojawia mi się komunikat jak powyżej. Bardzo proszę o pomoc co mam z tym zrobić.

newelco:
Miałem te same komunikaty podczas próby wgrania nowego romu.
Katalog z romem ( 2577) - taką miałem nazwę nagrałem na karcie 4GB kingstona- sformatowanej na kompie  w partycję FAT
wgrywać chciałem wg opisu podanego gdzieś tam wcześniej w innym poście- nie poszło,pokazywał te same komunikaty które opisujesz,więc zrezygnowany wyciągnąłem kartę z tel,po jakimś czasie po prostu włożyłem tę kartę do tel - i po prostu sam zaczął procedurę - pojawił się biały ekran z opisem starego romu i że będzie wgrywał nowy , później już poszło z górki .

tomgcio:
...ja też miałem podobny problem że nie chciał się instalować nowy soft...okazało się że bateria musi być naładowana conajmniej 60%..wcześniej próbowałem na mniejszym stanie baterii i niestety nie poszło...

plesniak:
Co do problemu  to Asus zaleca tylko najlepsze karty (kingston) na marnych kartach nie pozwala rozpakować plików. Testowałem kingstona i sandisk, na jakiejs krzakowej karcie nie poszło. Sprawdzałem to kilka razy na różnych kartach i zawsze na kingstonie i san disku przechodziło.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej