Windows Mobile (Classic, Professional, Standard), Windows Phone 6.x oraz 7/8.x/10 > Pocket PC z telefonem - ogólnie (WM Professional/WP6.x)

Mały FAQ dla XDA FLAME ( na razie poczatek - oczekuję na współpracę)

<< < (2/11) > >>

telemach:

--- Cytat: Wiit w Sierpień 19, 2008, 12:37:59 ---Nie wiem jak ty alem ja mam obraz kolorowy, podłączałem się już do mojego TV i to Monitora TV(za pomocą chinchów) i zakażbym razem miałem kolor bez problemu.

--- Koniec cytatu ---

to ze twoj sprzet wizyjny chodzi w NTSC i PAL to nie znaczy ze Flame pracuje w PAL
wiec to ze tobie dziala na twoim sprzecie to o niczym szczegolnym nie swiadczy

damist:

--- Cytuj ---A teraz sprawdźcie czy nowy sterownik grafiki od Omni coś poprawi w wyświetlaniu grafiki - zwłaszcza 3 D a powinien  ( załaczam)

--- Koniec cytatu ---
Różnica chyba jakaś jest zwłaszcza na WM5 od o2. Szybciej obraca się ekran i płynniej nieco działa przewijanie sporej listy programów.  W grach czy filmach nie wypowiem się czy jest różnica :)

Warto wspomnieć że przy użyciu XCPUScalar Flame chodzi dosyć stabilnie na taktowaniu nawet 724MHz :)

jr:

--- Cytat: Damian Statkiewicz w Sierpień 19, 2008, 12:51:26 ---Warto wspomnieć że przy użyciu XCPUScalar Flame chodzi dosyć stabilnie na taktowaniu nawet 724MHz :)

--- Koniec cytatu ---

 :shock: Mi udało sie ustawić 711 ale tylko raz a tak to 624, jak zapodałeś takie ustawienia.

damist:

--- Cytat: jr w Sierpień 19, 2008, 21:16:24 ---jak zapodałeś takie ustawienia.

--- Koniec cytatu ---
Włączam XCPUScalar / options /show frequency over 624MHz /restart PDA. Włączam ponownie program i wchodzę w zakładkę Adavnced , na samym dole suwak daję na 728 od 80% obciążenia. I gdy wzrośnie zapotrzebowanie na moc CPU pracuje z tą częstotliwością bez problemu. Można też na stałe przypisać takie taktowanie ale niekiedy pocket się zawiesza a i akumulator szybciej się rozładowuje. Wracając do sterowników , które podał Janusz to przy eksploatacji PDA widać lekki skok wydajności a zwłaszcza w przeglądarce internetowej Iris Browser :) Jak tylko znajdę czas i naprawię komputer włożę coś od siebie do tego FAQ. Mam już prawie napisaną recenzję Xda Flame ze zdjęciami i filmikami więc jeśli chcecie to i tu ją wkleję :)
Napisane: Sierpień 19, 2008, 23:30:01Janusz może doklej tę klawiaturę usb do akcesoriów ?
Tania , łatwo dostępna bo praktycznie w każdym sklepie komputerowym jest nie wspomnę o sieci sklepów Avans , których jest pełno. Jej cena nie przekracza 30zł , jest bardzo wygodna i działa świetnie z Flame + do tego taki kabelek
i podłączamy zwykłą mysz na ps2 i mamy klawiaturę i mysz na jednym porcie :)
Napisane: Sierpień 19, 2008, 23:36:20Jeżeli chodzi o RealVGA na Xda Flame są dwa rozwiązania.
Pierwsze to RealVGA
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=52336&stc=1&d=1190940616
z dwiema wielkościami DPI ( 128 oraz 96DPI)
na zdjęciu widać włączone 128DPI

Porównanie do 192DPI

Porównanie do 96DPI

Wada programu to niekompatybilność z WM5.0 czyli działa wyłącznie na WM6.0 oraz WM6.1
Drugi program to OzVGA
http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=52336&stc=1&d=1190940616

Działa na WM5.0 oraz nowszych. Wada to tylko 96DPI czyli wszystko jest bardzo małe.

damist:
Myślę że jeszcze warto poruszyć temat kabla host usb w Xda Flame.
Link do wątku w którym jest schemat i nawet działający kabel zmajstrowany u mnie w domu :)
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=104342.0
Trzeba też pamiętać że takie wtyczki
z pozoru wydawać by się mogło działać będą jako host na Xda. Otóż nie będą działały. Jest to zwyczajnie połączona końcówka mini usb 5 pin z wyprowadzonymi tylko 4 pinami i połączona z gniazdem USB. Ciężko jest to przerobić i generalnie nie opłaca się bo prędzej zniszczymy ją niż rozbierzemy tak by dało się wyprowadzić pin nr.4. Tańszy sposób opisany jest w linku do wątku , który podałem wyżej. Nie warto również kombinować z przedłużaczami USB typu
poniważ mimo że podłączymy do niego kabel mini usb i urządzenie przykładowo typu czytnik kart to nie będzie nam to działać. Powód ten sam co w przypadku wtyczki wcześniej wymienionej.
Jak Janusz wrócisz to odezwij się do mnie na PW to ułoży się w kupę ten wątek i coś się pododaje. :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej