Linux na Simpadzie

  • 3 Odpowiedzi
  • 17014 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Amantyn

  • 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia E65, MDA II,Simpad T-Sinus , Ipod Touch 2G
Linux na Simpadzie
« dnia: Kwiecień 24, 2009, 21:41:56 »
Poczytałem sobie co nieco o ty bajerze (opensimpad.com), jednak nigdzie nie znalazłem obrazów samego systemu  :-| (mam pliki bootloadera).
Czy ktokolwiek wie gdzie można je znaleźć? I przy okazji, jest gdzieś inny poradnik instalacji linuxa na simpadzie?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Simpadzie
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:39:04 »
Nie opłaca sie w to bawić. Jest to port Familiar Linuxa (chyba Angstroma przeportowali też), ale dźwięk nie działa, mało jest oprogramowania i podczas zmiany OS można łatwo doprowadzić sprzęt do konieczności korzystania z jtaga...

*

Offline halif

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Linux na Simpadzie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2009, 10:49:50 »
Familiar nie jest już supportowany. Obecnie prace trwają nad Angstroemem. Niestety strona z obrazami jest od paru dni niedostępna, ale są w necie obraz z tego roku. Kajetan ma po części racje, ale przedstawia stan na połowę zeszłego roku. Pracę nad tymi portami trwają i obecnie działa praktycznie wszystko oprócz USB-klient, ale ponoć to też kwestia paru tygodni... Dzwięk i touchscreen wreszcie działają. Czy warto? To zależy. Jeżeli lubisz linuxa i masz smykałkę do elektroniki to możęsz dorobić modyfikacje dodające czytnik kart SD/MMC, bluetooth, GPS, więcej RAMu/pamięci flash, a może nawet moduł GSM. Z tym ostatni to trwają prace ale czy coś się urodzi... ja trochę wątpię. Do w/w modów (oprócz GSM) są dostępne biblioteki, a nawet przekompilowane jądra. Także na stronie opensimpad.org.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Linux na Simpadzie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2009, 11:22:40 »
Z tym sterownikiem SD pamiętam że jakieś numery były typu konieczność odmontowania karty przed suspendem. Jak dla mnie sens zaczyłałby się gdyby linux startował z karty SD a środowisko graficzne to byłby taki IceWM czy XFCE.