Eten P600 martwy

  • 5 Odpowiedzi
  • 3989 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eten P600 martwy
« dnia: Sierpień 26, 2006, 01:26:42 »
Witam,
Dostałem takiego Etena P600. Jedynym znakiem życia jest czerwona LEDa przy podłączeniu zasilacza sieciowego. Nie można go włączyć, nie da się też zresetować. Od czego zacząć szukanie usterki? Czy przyczyną może być zastosowanie nieodpowiedniej ładowarki?
Będę wdzięczny za pomoc.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Eten P600 martwy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 26, 2006, 07:29:15 »
zostaw w ładowarce na 12h lub dłużej, może potem wstanie

Eten P600 martwy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2006, 14:44:44 »
Nic nie dało. Okazało się, że podłączona zozstała ładowarka do Nokii. Po wyłączeniu już nie chciał wstać. Jak się robi hard reset w tym modelu?
Instrukcja mówi o naciśnięciu przycisku z boku, a tam jest tylko przełącznik.
Z tyłu jest oczywiście przysick reset. Żadna znana kombinacja przycisków nic nie daje.

martwy Eten
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2006, 14:58:11 »
Mam akurat Etena m600.
Twardy reset robisz w nim poprzez nacisniecie jednoczesnie przycisku z boku i przycisku wlaczania (OI).
Sprobuj, moze pomoze.
Moj po pewnej przerwie, rzeczywiscie nie chcial sie wlaczyc i dopiero to pomoglo, mimo pobytu w ladowarce. Aha, i pamietaj abys odpowiadal "no" na 2 pytanka po twardym resecie, jesli chcesz zachowac osobiste ustawienia!

Eten P600 martwy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2006, 15:12:44 »
Tak, tylko P600 nie ma przycisku z boku, jest tam przełącznik, przy jednej pozycji jak wtyk ładowarki jest właczony, LED ładowania świeci, przy drugiej nie świeci. Ładował się załą noc i teraz tylko chwilkę się zapala, bo bateria jest naładowana. Nie wiem czy ładowarka od Nokii mogła coś uszkodzić.

Nie wiem o co chodzi z tym hard resetem? Jak się to w końcu robi w Etenach? W innstrukcji piszą, żeby wcisnać boczny przycisk a tam nie ma takiego. Ma ktoś tego Etena?

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Eten P600 martwy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2006, 08:47:15 »
Cytat: "Quell"
Tak, tylko P600 nie ma przycisku z boku, jest tam przełącznik, przy jednej pozycji jak wtyk ładowarki jest właczony, LED ładowania świeci, przy drugiej nie świeci. Ładował się załą noc i teraz tylko chwilkę się zapala, bo bateria jest naładowana. Nie wiem czy ładowarka od Nokii mogła coś uszkodzić.

Nie wiem o co chodzi z tym hard resetem? Jak się to w końcu robi w Etenach? W innstrukcji piszą, żeby wcisnać boczny przycisk a tam nie ma takiego. Ma ktoś tego Etena?


Hardreset  w P600 uzyskuje sie przez przesunięcie suwaka z boku.
Gdy dioda nie świeci sie , masz urządzenie wyłączone, gdy siwcie , jest włączone.
Ładowarka do Nokii nie jest kompatybilna z tym urzadzeniem , najpewniej uszkodziął płytę główną.
poz aigel