mda vario wi-fi mod

  • 42 Odpowiedzi
  • 11890 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mda vario wi-fi mod
« dnia: Maj 19, 2007, 12:46:43 »
idąc za krokiem ziele, a także za własną koniecznością, postanowiłem zrobić sobie w vario "wifi mod'a".

myśle, że mogło by to tak wyglądać. Z racji, że mam już boki obdarte z lakieru, nie będe ich żałował.
Teraz tylko problem z montażem. Chce ktoś pomóc?? :D
mianowicie, chciałbym wiedzieć, co i gdzie trzeba dolutować, żeby było dobrze.
« Ostatnia zmiana: Maj 19, 2007, 12:48:43 wysłana przez weteran »

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2007, 21:24:09 »
co do ustalenia pozycji gniazda - najpierw dowiedz się gdzie to będzie dolutowane, potem rozbierz PDA i zobacz gdzie da rade wcisnąć gniazdo, bo nie zawsze da się tam gdzie się chce :)
Boga do sprzedania mam

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2007, 21:29:33 »
pozatym  nie wiem czy to miejsce jest najwygodniejsze ja bym oscylował  w okolicach góry lub prawego boku ze względu na rozsuwaną klawiaturę w lewą strone.

Ale jak kolega napisał przedemną  miejsce zależy głownie od tego gdzie sie da  i gdzie to jest możliwe. a nie od "widzi mi sie"

Ale skoro juz wiesz to może pokaz skąd pobierzesz sygnał z płyty głównej ?/bo chyba to jest naj istotniejsze. masz juz jakiś pomysł - bo sam bym takie coś wykonał :)

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 21, 2007, 15:33:43 »
właśnie sie zabrałem za rozebranie fona - dupa... odkręciłem 4 śrubki i.. nic.
obudowa ani drgnie. góra jeszcze jako tako, ale dół jak na klej sie trzyma. podrzuci mi ktoś fotke, gdzie są zaczepy? będe wdzięczny :)

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2007, 15:36:05 »

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 23, 2007, 18:27:04 »
Z checia razem z wami cos sprobuje wykabinowac :) trzeba by zaczac od zlokalizowania modulu WI-FI i "wypustek" z niego do ktorych moznaby podlaczyc nasza nowa antenke. tak jak kinek napisal trzeba poustalac wszystko :P Moze ktos na ktores fotce zaznaczyc ktory element to nasz docelowy modul? No i na pewno trzeba bedzie dobrac odpowiednie gniazdo z antenka, w elektronicznych sklepach takie przyjemnosci sie dostanie?

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 23, 2007, 18:38:45 »
gniazdko założyć to najmniejszy problem. Największym jest znalezienie pkt do którego należy podłączyć. Tak samo myślałem ze da sie zrobić TV-out w wizardzie ale szybko mnie ściągnęli na ziemie :D

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 23, 2007, 22:21:42 »
Cytuj
Tak samo myślałem ze da sie zrobić TV-out w wizardzie ale szybko mnie ściągnęli na ziemie

nie no nie porównuj zrobienia tv-outu do przyczepienia złącza antenowego  ;D Złącze to kwestia wlutowania w dobre miejsce (na antenie na pcb) , a tv-out to kwestia podmienienia modułu odpowiedzialnego za wyświetlanie grafiki na posiadający dodatkowe wyjście sygnału :) Pewnie kilka lat studiowania dokumentacji technicznej, opracowanie modułu i wlutowanie go xD Po czym napisanie sterowników, wyciągnięcie gniazdka na zewnątrz a na koniec zmiana procka na lepszy (w końcu potrzeba mocy dla obrabiania obrazu na drugi monitor lub nawet mirror) :) Czyli niemożliwe :P

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:11:26 »
no niestety sprzedałem Vario więc kto inny będzie musiał sie w to bawić xD

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2007, 20:31:47 »
Rozbieralem swojego wizarda ale zadnego pomyslu nie mam co do znalezienia tego modulu, orientuje sie ktos ktore to? :) moge linka podac do fotki ktore zrobilem po rozlozeniu go, jezeli komus sie na cos zda zeby pomoc nam w odnalezieniu poczatku zagadki :)

*

Offline $ROGAL$

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 6p, Xiaomi RN4x
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2007, 19:18:59 »
Wskrzeszam temat, bo chetnie kontynuowalbym projekt :] Niech tylko ktos wskaze mi miejsce na plycie glownej Wizarda, do ktorego nalezy podlaczyc gniazdo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2007, 19:24:39 wysłana przez $ROGAL$ »

*

Offline CmOs

  • 34
  • Sprzęt: Wizard + WM6
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2007, 22:08:41 »
Spróbujcie przetestować podłączenie pod jedną z tych oryginalnych "anten": (zaznaczone na różowo-czerwony)

Uważam że jedna blaszka służy jako antena do BT, a druga do WiFi.
Nie sprawdzałem więc głowy nie daje.... to tylko wskazówka.  :wink:

*

Offline kruszbuk3

  • ***
  • 265
  • Sprzęt: IPAQ 4150 Motorola L6 Jornada 690
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 28, 2007, 17:33:51 »
Ja spróbowałbym najpierw do tej dłuższej blaszki, głowy nie daje ale wydaje mi się że jest dłuższa bo wifi ma większy zasięg, a bluetooth tylko 10m  :]

*

Offline snik

  • **
  • 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: X500+
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 01, 2007, 15:02:59 »
Ja spróbowałbym najpierw do tej dłuższej blaszki, głowy nie daje ale wydaje mi się że jest dłuższa bo wifi ma większy zasięg, a bluetooth tylko 10m  :]
taaa... po pierwsze dlugosc anteny ma sie nijak do zasiegu a po drugie zalezy od dlugosci fali.

*

Offline kahvm

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2007, 10:09:55 »
Ja spróbowałbym najpierw do tej dłuższej blaszki, głowy nie daje ale wydaje mi się że jest dłuższa bo wifi ma większy zasięg, a bluetooth tylko 10m  :]
taaa... po pierwsze dlugosc anteny ma sie nijak do zasiegu a po drugie zalezy od dlugosci fali.
Która dla Bluetootha i Wi-Fi b/g jest taka sama :E (2,4 GHz > dł. fali ~12,5 cm)

*

Offline Pinnhead

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Flipout
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2007, 09:30:04 »
doszdl ktos juz do jakichs wnioskow?
Ipsa sua melior fama

*

Offline $ROGAL$

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 6p, Xiaomi RN4x
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2007, 18:31:05 »
doszdl ktos juz do jakichs wnioskow?
Ja kontaktowalem sie z userem @ziele, ktory robil taki mod w swoim Axim'ie, czy moglby zalatwic takie samo gniazdo mmcx i kawalek kabelka rg 316, ale czekam wciaz za odpowiedzia. Chcialbym to tanim kosztem wykonac, a gniazda mmcx maja tylko w jednym miejscu i nie maja tam takich kabli, wiec musialbym zamawiac gdzie indziej, co wiaze sie z kosztami (wysylki i samego kabla, bo przewaznie na metry sprzedaja).

*

Offline Pinnhead

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Flipout
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2007, 08:00:33 »
Chwila googlowania i znalazłem wtyki i gniazda  :ok: w każdym razie strona w budowie i nie podali ceny ale można się chyba jakoś z nimi skontaktować :) (kontakt: http://cnd.pl/menu.php?menu=7& )
http://cnd.pl/grupy.php?grupa=548&

Ipsa sua melior fama

*

Offline $ROGAL$

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nexus 6p, Xiaomi RN4x
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2007, 14:32:21 »
Chwila googlowania i znalazłem wtyki i gniazda  :ok: w każdym razie strona w budowie i nie podali ceny ale można się chyba jakoś z nimi skontaktować :) (kontakt: http://cnd.pl/menu.php?menu=7& )
http://cnd.pl/grupy.php?grupa=548&
Gniazda mmcx zaciskane na kablu to nie problem dostac. Ale tu potrzeba takich gniazd:


Najlepiej nr 2, ale nr 1 od biedy tez moze byc. Zdjecie pochodzi ze strony elfy i wlasnie tam mozna kupic te gniazda (link w temacie o wi-fi modzie Axim'a). Niestety kabel trzeba zamowic gdzie indziej.
W wizardzie gniazdo mozna wpakowac w miejsce zlacza zewnetrznej anteny GSM (z tylu obok aparatu pod zaslepka). Trzeba tylko odlutowac to gniazdo :]
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 14:35:51 wysłana przez $ROGAL$ »

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2007, 17:12:40 »
ale poco tak.. co prawda nie mam już wiza, ale pamiętam, że pod tym elementem obudowy,co jest właśnie to gniazdo do anteny gsm i aparat, jest dużo miejsca, tzn grubego plastiku. można tam upchać gniazdo, robiąc dziurę w tym plastiku, potem w tamtym kawałku obudowy. Albo z boku, na tych całych obłarzących boczkach, byla by to od razu okazja do pomalowania ich ;]

*

Offline Pinnhead

  • **
  • 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Flipout
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 10, 2007, 18:08:01 »
ok, ale czy w ogóle ktoś już namierzył gdzie znajduje się antena?
Ipsa sua melior fama

*

Offline orion151

  • *
  • 97
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Sprzęt: o2 XDA Exec
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 28, 2007, 00:36:26 »
ktoś już wie która antena jest od wifi ??
regulamin

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 31, 2007, 11:40:48 »
Ja bym stawiał na tą większą. Można jednak eksperymentalnie to spradzić podpinając antenę najpierw do jednej potem do drugiej i obserwować jakość sygnału. Trzeba uważać aby nie zabrudzić anteny cyną bo zmieni się jej charakterystyka. Przy tej częstotliwości nawet najmniejsza zmiana uszkodzi antenę.
Are you shpongled?

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2008, 13:40:15 »
ok ja wam powiem antena wifi to ta większa na górze telefonu , z boku mniejsza to bluetooth , testowałem i wiem.  Oczywiście bluetooth i wifi to taka sama częstotliwość więc anteny powinny być takie same na długość i są takie same pod względem długości elektrycznej :) a nie fizycznej
Jak tylko skombinuje gniazdo to  przedstawię  WIFI moda :) , tzn gniazdo mam tylko kombinuje z innym tak żeby po odłączeniu anteny gniazdo przełączało na anteną wewnętrzną
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2008, 13:44:43 wysłana przez przema72 »

*

Offline ziele

  • *****
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2008, 16:07:18 »
Jakis mechaniczny przełącznik? To będą duże straty na czymś takim o ile tak chcesz zrobić.
Are you shpongled?

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:49:25 »
nie raczej myślę o innym gnieździe , np te oryginalne od telefonu są przełączane tylko że musiałbym znaleźć jakieś w miarę z mocnym "chwytem" bo te z telefonu są raczej za delikatne , wiesz gniazdo w momencie połączenia wtyku przerywa obwód między ant wewnętrzną a modułem wifi i jednocześnie zaczyna stykać do obwodu od wifi

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 08, 2008, 11:45:37 »
Ziele ma rację. To nie ma większego sensu, bo straty na tym elemencie będą tak duże, że odbiór na zewnętrznej antenie będziesz miał bardzo kiepski, a na wewnętrznej jeszcze gorszy niż bez przeróbki.

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 08, 2008, 18:07:26 »
chmm nie rozumiem dlaczego mam mieć na nich jakiekolwiek straty , teoretycznie gniazdo przełączane niczym nie rożni sie od zwykłego , poza tym że po odłączeniu automatycznie podłącza inny pin , grzebię trochę w technice radiowej , może to inna częstotliwość ale prawa te same i jesli wszystko jest połączone koncentrykiem a użyte jest gniazdo stworzone do tych częstotliwość to straty są znikomo małe , a w porównaniu do zwykłego będą identyczne

Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 19, 2008, 11:15:51 »
witam. odnawiam wątek.. czy udalo sie komus zrobic w wizardzie antenke zewnętrzną WiFi ??

*

Offline TurboX

  • 24
  • Tell me somethin' I dont know.
  • Sprzęt: Xperia X1 8GB
Odp: mda vario wi-fi mod
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2008, 17:29:39 »
Temat stoi, a ja przygotowuje się do wykonania takiego projektu. Zasięg WIFI w Wizardzie jest fatalny i trzeba cos z tym zrobic.