Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)

  • 89 Odpowiedzi
  • 29026 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline huba95

  • ***
  • 280
  • Sprzęt: Milestone
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2009, 10:22:04 »
Ja mam jedną wątpliwość do tego huba. Myśląc logicznie jak się podłączy za dużo rzeczy na raz to może się spalić port usb i wtedy będzie po ptokach

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 29, 2009, 11:49:00 »
Myślę iż zbyt duże obciążenie portu usb spowoduje jego wyłączenie po prostu, lub szybsze rozładowanie baterii... Spalenia raczej bym się nie spodziewał

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 29, 2009, 15:03:29 »
Dobrze to wyklimiłem? projekt wykonany na Tośce  :grin:

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 29, 2009, 15:26:30 »
Ładnie mst ładnie ładnie  :grin:

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 29, 2009, 23:22:19 »
Dobrze to wyklimiłem? projekt wykonany na Tośce  :grin:


Działa Ci to, bo patrząc na schemat to raczej nóżki są pomylone  :worried:

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2009, 00:01:06 »
Nie testowałem  :E trochę polutowałem ale wyszło z tym dwa razy więcej roboty niż sie spodziewałem no i lutownica by się mniejsza przydała, nic na siłe. Wole na pałe nie podłączać gniotów bo tośke uszkodzę, a poza tym wole poczekać na głosy ludu może właśnie ktoś te błędy znajdzie.

Myślę, że ten sposób z przelotką w 15 min jest o wiele mniej skomplikowany a co z tym idzie bezpieczniejszy. Mniej można, w sumie prawie nic spierdzielić bo wystarczy zewrzeć 4-5 i zakleić.

To może wg mojego schematu nóżki mają być
G-G
1-1
2-2
3-3
4-4-5   ?
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 00:04:26 wysłana przez mst »

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2009, 00:08:01 »
Patrząc na MiniUSB od strony lutu

A reszta zgodnie z pierwszym postem na 1 stronie.



czyli patrząc na twój schemat
1i4 masa - 1
3 to +5v - 4
5 - 3
2 - 2
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2009, 00:33:50 wysłana przez jr »

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2009, 02:11:06 »
sprawdzicie czy uda wam sie jednocześnie ładować toshibe z podlaczonym usbhostem
mi to nie działało ale ja mialem tylko zmodyfikowanego huba i używałem go z oryginalnym kablem
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 30, 2009, 09:29:26 »
Raczej nie ma takiej możliwości, Jak juz wcześniej pisałem dopaliłem HOSTA we Flame (podłączyłem ładowarkę do HUBA). Ładowanie jest w momencie przejścia w tryb hibernacji lub po naciśnięciu przycisku Power.

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 30, 2009, 16:17:00 »
Raczej nie ma takiej możliwości, Jak juz wcześniej pisałem dopaliłem HOSTA we Flame (podłączyłem ładowarkę do HUBA). Ładowanie jest w momencie przejścia w tryb hibernacji lub po naciśnięciu przycisku Power.

no wlasnie ja zrobilem to samo, tamto pytabu było do tych ktorzy robią własne kable
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 03, 2009, 14:00:02 »
Jak wy liczycie nóżki na miniUSB?? Patrząc na złącze od strony roboczej czy lutu?? Ja licze od strony roboczej więc według mnie należy połączyć nóżki 4 i 1... Ehh mam już kabel MiciUSB z połączonym stykiem i już sam nie wiem co jest grane  :-| Jak to połączyć??

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 04, 2009, 00:06:34 »
Jak wy liczycie nóżki na miniUSB?? Patrząc na złącze od strony roboczej czy lutu?? Ja licze od strony roboczej więc według mnie należy połączyć nóżki 4 i 1... Ehh mam już kabel MiciUSB z połączonym stykiem i już sam nie wiem co jest grane  :-| Jak to połączyć??

Rysunek mini usb od strony lutu.

Jeżeli połączyłeś nóżkę 1i4 to wyszło ci zwarcie w obwodzie elektrycznym 1- to + , 4 - to -.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 00:32:00 wysłana przez jr »

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 04, 2009, 02:35:20 »
Witam

Specjalnie włączyłem kompa o 1:40 żeby oznajmić, że...

5 minut temu ożywiłem dedykowanego Tośce HUB'a  :O~

Chciałbym od razu podziękować koledze o nicku "JR" i "Damist" za wapasione zdjęcia z opisem które ułatwiły, a wręcz umożliwiły ożywienie HUB'a
Mowa o zdjęciu tym:


Wszelka numeracja w moim opisie opiera się właśnie na tymże zdjęciu...
Dobra... Do rzeczy...

Do wykonania HUB'a dla Tośki (i myśle, że innych urządzeń [XDA Flame, Nokia n8xx]) potrzeba nam :
1. Złącza miniUSB - koszt 0,75zł sztuka - są w necie do kupienia, ale jako, że minimalnie można wziąć towaru za 30zł + przesyłka to dałem spokój (choć żałuje) i rozbebeszyłem jakiś kabelek USB<->miniUSB. Rozebrać jest ciężko bo cały wtyk zalany jest klejem... Ale trochę dobrej woli, delikatności i nożyka do tapet i taki wtyk otrzymamy... Wtyk z kabla ma jednak wade... W moim przypadku miejsce lutu styku 5 było mocno przycięte ale dałem rade podmostkować do 4... Polecam szczerze zakup nowego złącza... HUB będzie lepiej wykonany i dokładniej... Moje złącze nieco zmaltretowałem ale jako, że działa cały sprzęt, zamawiał będe nowe złącze i robił raz jeszcze...

2. Najtańszy chiński HUB - koszt 2,89zł + przesyłka - na przykład tutaj
http://www.allegro.pl/item630718352_4_portowy_hub_usb_rozdzielacz_do_pc_laptopa_ak13.html
 - HUB ten cechuje się łopatologiczną budową, trzy śrubki i mamy płytkę w ręku, brakiem opcji wysyłania z urządzeń weń podpiętych informacji o poborze energii do PC (w moim przypadku Pocketa Toshiba G900).
- HUB jak się okazało rozwiązał pewien mój dziwny problem - Mam klawiature I-BOX Slim Model M5200 (50mA) i po podłączeniu przez zwykły kabelek HostUSB działała ale wywalała komunikat aby podać nazwę sterownika... Hmm... Jak okienko schowałem to klawiatura działała, a jak dałem anuluj to ją wyłączało... Pod HUBem klawiatura śmiga i nic się nie krzaczy...

3. Kabel 4 żyłowy - koszt hmm  zależy ile metrów i jaki - z racji zasilania baterią tośki nie polecam kabli długich... Ja mam około 1 - 1,2m i śmiga...

Co robimy w kolejności od a do z:
1. Rozbieramy nasz kabelek miniUSB<->USB, delikatnie wycinamy gumę ile się da... Natrafimy na metalową obudowę portu... Aby ją otworzyć odlutowujemy kabel masowy obudowy i rozchylamy ściski kabla, dalej wystarczy podwarzyć pokrywke i ją zdjąć, tak w środku też jest klej (sic!!!) nie martwimy się kablami bo i tak je wywalimy... Musimy delikatnie obrać cały klej aby ładnie widzieć styki... możemy wysunąć "listek" złącza... odlutowujemy małą temperaturą (ja używałem transformatorówki bo po kolbe nie chciało mi się lecieć, ale przełączyłem z 75W na 35W) kable...  Jak mamy nowy wtyk to zaoszczędzimy godzinę dłubania... Naprawde polecaaaaammmmm...
2. Jak mamy złącze nowe to łączymy od strony lutu złącza lewe górne z lewym dolnym (złącza 4 i 5 na rycinie JR'a) Jak mamy złącze "z odzysku" to ja zrobiłem mostek z 3-4mm drucika z kabla telefonicznego zewnętrznego.
3. Lutujemy kable... Kolorystyka u mnie wyglądała tak...

MiniUSB
1. Czerwony
2. Biały
3. Zielony
4 + 5 Czarny
Ground (obudowa) - Ekran przewodu

UWAGA Jeśli "olejemy" Kable obudowy to HUB nie zadziała... Myśle że w hubie jest mostek na wtyku USB między masą a obudową... Nie ważne... Ważne aby kabel był!!!

3. Rozbieramy HUB'a. Operacja banał... Trzy wkręciki odkręcamy od spodu i HUB nam się rozkłada...
4. Warto rozrysować sobie jak są podłączone kable w hubie... U mnie patrzyłem tak, że pomarańczowy kondensator (jedyny w hubie) był nad kablami i kolorystyka wyglądała tak (od lewej) Biały, Czerwony, Zielony, Czarny...
5. Kable delikatnie małym prądem odlutowujemy... UWAGA miejsca lutu oryginalnych kabli dość słabo trzymają się płytki... Delikatnie bo po co uszkodzić druk i bawić się w ryzykowne mostki...
6. Lutujemy kabel z końcówką miniUSB. Od lewej (w układzie jak poprzednio czyli kondensatorek na górze nad miejscami na kable) Czarny, Zielony, Biały, Czerwony i koniecznie powtarzam KONIECZNIE montujemy oplot, czyli naszą mase obudowy do jakiejś obudowy USB... Jak podlutowałem pod spodem płytki w najbliższy punkt lutu obudowy złącza USB...
Czyli wygląda to tak:

Numer styku w porcie USB oryginalnym HUBa - Kolor kabla oryginalnego - Kolor kabla z naszą wtyczką MiniUSB - Numer styku złącza miniUSB
1 - Czarny - Czerwony - 1
2 - Zielony - Biały - 2
3 - Czerwony - Zielony - 3
4 - Biały - Czarny - 4&5
G - brak - obudowa złącza USB w HUBie - G

7. Pasujemy obudowy  :grin: Jeśli zastosowaliśmy grubszy kabel to lekko "tapeciakiem" wykrawamy miejsce po fabrycznym kablu...
8. Składamy do kupy i sprawdzamy... Złe połączenie chyba nie spowoduje spalenia... W trakcie kombinacji na bank pokręciłem coś z kablami

9. Co zrobiłem z gołą wtyczką miniUSB?? Naciągnąłem na nią koszulkę termokurczliwą i potraktowałem zapalniczką... Chroni i nawet fajnie wygląda... Jak ktoś ma nowy wtyk to ma i obudowe...

Oczywiście można stosować różne wariacje mojego pomyslu... Myślałem nad dolutowaniem do oryginalnych kabli w HUBie, kabli z moim portem miniUSB i dzięki temu posiadanie jednocześnie HUBa PC i HUBa Tosiowego
Myślałem nad wywaleniem diody celem zmniejszenia poboru prądu...
Finalnie pozostałem jednak na dedykacji HUBa dla Tosi...

Zdjęcia podeśle jak najszybciej, bo w nocy to ja już ledwo żyje i mi się nie chce  :P
Sorki za błedy bo po części pisze a po części śpie...

Pod HUBa podłączyłem jednocześnie dzisiaj jeszcze:
Klawiature I-BOX Slim Model M5200 (50mA) - polecam (klawisz usypiania kompa usypia tośkę... mega gadżet  :grin:)
Mysz A4-Tech OPTO 418 -> taką http://www.agito.pl/optyczne/a4-tech-mysz-opto-418-swop-48.967.4271.html?gclid=CKb9ra-t75oCFU0B4wodWQzDBA
Pendrak KingMax U-Drive 4Gb -> taki http://www.ceneo.pl/1378968

Wszystko działa wyśmienicie i żadnych błędów nie zauważyłem...

Aha projekt HUBa jest zapoczątkowaniem stacji dokującej do G900... Wyprzedzając fakty zdradzę, że stacją będzie klawiatura z dorobioną blaszką trzymającą tosie i mającą umocowany HUB... Dodatkowo mocowanie tośki ma się w domyśle obracać ale obaczymy... Myszę jeszcze sprawdzić jak działają na tośce klawiatury z wbudowanym HUBem... Może stworze na podstawie takiej klawirki coś... Widziałem Klawiatury z HUBem i złączami na mikrofon i słuchawki... Może przerobie ją tak aby podłączać miniUSB prosto z klawiatury i cieszyć się nią i HUBem i złącze microJack i uzyskać możliwość gadania przez słuchawki z mikrofonem... Ale to plany narazie...

Mam nadzieje że pomogłem w czymś tam... Pozdro  :ok:
P.S. MST rozrysuj to jeszcze raz z zastosowaniem obrazków JR'a i Damist'a i powiem czy dobrze czy źle
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 02:43:48 wysłana przez miki1406 »

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 04, 2009, 13:53:58 »
Pokaż foto, pochwal się :ok:

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 04, 2009, 14:44:26 »
Cieszę się że mogłem pomóc.

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 04, 2009, 16:44:41 »
Oto i obiecane fotki mojego tworu  :







Zdjęcia robiłem N70 także sorki za jakość...

*

Offline Gothic

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • iPAQ h5550, iPAQ 214, Acer Liquid
  • Sprzęt: Acer Liquid A1
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 04, 2009, 18:41:35 »
No, normalnie haxorski zestaw xD

*

Offline jr

  • ***
  • 449
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wizard / i780 PXIHH5 96dpi / ZTE BLADE
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 04, 2009, 20:28:11 »
No teraz jestem ciekaw, ile wytrzyma bateria z taką masą akcesoriów.

Wykonanie prof.  :ok:

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:30:57 »
qurcze fajne to  :O~
jak będę miał czasu wolnego więcej to też takie cudo se sprawie. Eleganckie wykonanie.

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 04, 2009, 21:37:08 »
Dziękuje za słowa uznania... Choć jakbym to robił raz jeszcze (a zamierzam) to tylko i wyłącznie na nowym złączu miniUSB... Szkoda tej dłubaniny z "odzyskiwaniem" wtyczki...

Praktyczne zastosowanie mojego zestawu?? Hmm... Jak narazie przydaje mi się przy emulacji Amigi... Do netu to musze poczekać na "nieskaczący" sterownik mychy... Na aktualnym działają oba przyciski i rolka (na starym działał jedynie ruch i LPM), ale niestety obraz skacze podczas ruchu kursora i jest nie za fajnie...

Aha zdjęcia są jeszcze bez koszulki termokurczliwej na wtyku miniUSB, ale jak założe to zapodam... Wcześniej miałem z koszulką ale musiałem raz jeszcze rozbebeszyć wtyk i koszulke zciąłem... Cały HUB wykonałem lutownicą transformatorową i chińskim odsysaczem... Polecam jednak lutownice kolbową... wygodniej i mniej "brutalnie" dla miejsc lutu...

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:06:45 »
włąsnie ta "dlubanina z odzyskiwaniem wtyczki" mnie zniechęciła za dużo z tym pierdzielenia  a mam tylko lutownice pistoletową,

#miki1406
A tego kabla z hyba nieda się wykorzystać?
Jak patrzę na to moje cudo to strach to podłączyć  :grin: twój plan wydaje się mniej pracochłonny, efekt końcowy lepszy no i ta użyteczność  :ok:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2009, 22:15:29 wysłana przez mst »

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 04, 2009, 22:26:53 »
Moim zdaniem da się... ale mam wątpliwości co do masowania obudowy złącza... Kiedy podłączyłem wszystkie 4 kable w HUBie a oplot zmasowany z wtykiem miniUSB był luźno nigdzie nie podłączony to HUB nie śmigał...

Aby zrobić to na oryginalnym kablu trzeba by : W hubie jakoś wydłubać oplot i podlutować go do obudowy obojętnie którego portu w hubie... Alboooo... Można by pomyśleć żeby w złączu miniUSB połączyć pin masowy złącza (chyba w naszym przpadku parkę 4 i 5) do obudowy... Ale nie wiem czy to zadziała...

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 09, 2009, 17:42:08 »
Jako że w temacie napisałem że metoda działa również na tablecie Nokii, chcę się z Wami podzielić jeszcze jednym sposobem zrobienia kabla typu host dla n8xx.
Otóż można iść na łatwiznę i obejść całe te zamienianie pinów i połączyć wtyczkę mini usb z wtyczką typu żeńskiego.
Rozcinamy oba kable i łączymy je według kolorków czyli czerwony do czerwonego, czarny do czarnego, biały do białego, zielony do zielonego. Można również kupić poruszane stronę wcześniej przelotki 2x usb żeńskie. W czym tkwi sekret ?
W pakiecie zwanym "USBcontrol". Można go pobrać z repozytorwiów bezpośrednio z poziomu nokii.
Bez tego tak jak w przypadku takiego połączenia kabla dla PDA z WM nic się nie będzie działo. Po włączeniu programu w Nokii wystarczy wybrać opcję "host" i podłączyć pod nasz kabelek jakiś czytnik kart czy telefon, co nam będzie potrzebne.  :wink:

Powtarzam jeszcze raz, ten sposób nie działa dla PDA z WM a jedynie dla tabletów firmy nokia.

W razie problemów służę pomocą, u mnie to działa.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2009, 18:00:13 wysłana przez Damian Statkiewicz »

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 10, 2009, 02:12:38 »
Jak na nokie jest to i na pockety musi być... i pewnie w 5 wersjach i pewnie jedna za free  :P

Żarcik... Ale nokia pomyślała... dobry patent...

*

mst

Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 10, 2009, 16:40:33 »
Fajne te tablety na Linuksie :) tylko szkoda, że nie ma funkcji telefonu, bo już bym go zamawiał eh nie ma rzeczy idealnych.

*

Offline mac-i900

  • 3
  • Sprzęt: Samsung i900 (Omnia)
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 11, 2009, 20:03:26 »
Witam wszystkich.

Z zaciekawieniem czytam Wasze wypowiedzi w tym temacie.
Szukałem informacji, jak zrobić kabel do Samsunga Omni, niestety bez powodzenia, zatem mam do Was pytania:

1. czy Omnia ma wbudowanego hosta USB? Zgodnie ze specyfikacją procka to powinna mieć i powinien być wyprowadzony do złącza.
2. jeśli ma hosta, to czy wystarczy kabel dostarczony z telefonem + przejściówka 2xUSB żeński? ( podobnie do tego co pisze kolega Damian ) ?
Znalazłem odpowiednie sterowniki, które trzeba zainstalować w telefonie, jednak został problem z kablem.
Pinout do Omni również jest na necie.

Czy ktoś już próbował podłączać coś do Omni ? ( pendrive, klawiatura, itp ) ?
Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Mac
Mac

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 11, 2009, 20:20:34 »
Cytuj
1. czy Omnia ma wbudowanego hosta USB? Zgodnie ze specyfikacją procka to powinna mieć i powinien być wyprowadzony do złącza.
nie, pod hostem masz podłączoną wbudowaną pamięć.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 11, 2009, 20:41:12 »
2. jeśli ma hosta, to czy wystarczy kabel dostarczony z telefonem + przejściówka 2xUSB żeński? ( podobnie do tego co pisze kolega Damian ) ?

Tak jak napisałem wcześniej, nawet gdyby Omnia miała host'a a nie ma to :

Cytuj
Powtarzam jeszcze raz, ten sposób nie działa dla PDA z WM a jedynie dla tabletów firmy nokia.

*

Offline mac-i900

  • 3
  • Sprzęt: Samsung i900 (Omnia)
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 11, 2009, 20:50:09 »
Cytuj
1. czy Omnia ma wbudowanego hosta USB? Zgodnie ze specyfikacją procka to powinna mieć i powinien być wyprowadzony do złącza.
nie, pod hostem masz podłączoną wbudowaną pamięć.

Dzięki za odpowiedź.

Dodam jeszcze 2 informacje, które znalazłem na innych stronach:

Na jednym z  forum znalazłem info, że "powinno" działać ( podkreślam słowo powinno, ponieważ nie było jednoznacznej odpowiedzi czy to działa :) ), ponoć wystarczy przełączyć omnię z trybu active sync na pamięć masową...
Z kolei na jednej ze stron samsunga opisują program USBImput for samsung omnia, dzięki któremu jest możliwe podłączenie klawiatury itp. Piszą, że kompatybilne z samsungiem omnia...

O ile pierwsza informacja jest niepotwierdzona, to o co biega z tą drugą?
Czy w ogóle jest możliwość podłączenia urządzeń USB do omni ( wykonanie kabla host'a ) ?

Dzięki i pozdrawiam.
Mac.
Mac

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Kabel Host USB dla Xda Flame, Toshiba g900 i Nokia n8xx (działa)
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 11, 2009, 20:51:56 »
Cytuj
Z kolei na jednej ze stron samsunga opisują program USBImput for samsung omnia, dzięki któremu jest możliwe podłączenie klawiatury itp. Piszą, że kompatybilne z samsungiem omnia...
Matko, ktoś się jeszcze na to nabiera?

Cytuj
Czy w ogóle jest możliwość podłączenia urządzeń USB do omni ( wykonanie kabla host'a ) ?
krótko, nie.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal