Automapa i praca na bateria ile godzin?

  • 15 Odpowiedzi
  • 25569 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Automapa i praca na bateria ile godzin?
« dnia: Lipiec 01, 2012, 10:42:47 »
Witam wszystkich,

Czy ktoś używał Note do nawigacji? Zastanawiam się nad zakupem telefonu, aby dodatkowo służył do nawigacji.

Ile trzyma bateria podczas jazdy ? Sprawdzał ktoś ile godzin na pełnym naładowaniu wytrzyma przy automapie?

Aktualnie posiadam samsung i900 i automapa wytrzyma maksymalnie 3h a przypadku tomtom wytrzyma ok 5h. Różnica jest ogromna!

Proszę o informacje.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2012, 11:21:47 »
Potrzebujesz Nawigacji na rower czy nie masz ładowarki ?
Jak telefon jest mocno w użyciu to z 4h max
Automapy nie mam zreszta i tak jechał bym na ladowarce
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline lola

  • *****
  • 1240
  • Sprzęt: S7, Axim x51v
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2012, 12:54:07 »
Ale oczywiście wiesz,  że nie ma jeszcze finalnej wersji AM na Androida? I nie za bardzo wiadomo (a przynajmniej ja nie słyszałem), kiedy będzie.


Pozdrawiam,
Ł.O.

Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2012, 19:37:39 »
Wiem wiem że jeszcze nie ma finalnej wersji AM. Nie chodzi jednak o samą AP tylko ogólnie pytałem ile trzyma bateria przy włączonej nawigacji (nie musi to być AM). Telefonu chcę aby służył jako nawigacja w samochodzie i mam możliwość podłączenia ładowarki (chciałem jednak wiedzieć ile dokładnie trzyma bateria) bez ładowania.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 02, 2012, 00:32:39 »
tak samo jak wiekszosc telefonow max 4h
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 02, 2012, 09:34:55 »
Z tego co słyszałem to np. HTC HD2 trzyma ok 6h. Ciekawe ile w tym prawdy (testowe ponoć podczas AM).

Przy okazji zapytam odnośnie samego systemu ANDROID, czy można w nim "grzebać" tak samo jak np. w WM6.1, chodzi np. o  wyłączanie usług, zmianę plików startowych itp? W WM 6.1 można wyłączyć np. 30% usług i dzięki temu prostemu zabiegowi bateria trzyma z 3 dni do 6-7 dni normalnej pracy.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:23:45 »
Miałem wiele telefonów i słyszałem wiele o trzymaniu baterii taka jest prawda że po prostu nie używają, chyba że do dzwonienia równie dobrze mogliby sobkie kupić nokie za 100zł 
mozesz sobie wszytko powyłączać i bedzie trzymał dłużej jak nie bedziesz uzywał,
Jak ekran jest włączony i używasz telefonu to nic nie zmieni
a 6-7 dni to trzyma jak lezy w szufladzie , jak nie mam czasu i mało wchodzę na internet to trzyma mi max 24h
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Marek.S

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Volvo. for life
    • Album
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 02, 2012, 16:12:14 »
W dziale "Nawigacja GPS Android". Są wątki dotyczące Beta Automapy. Ja nadal używam Bety na Note (bo nie mam możliwości kupić wersji komercyjnej). Działa dobrze, choć mapa się starzeje z każdym dniem...
Jeśli chodzi o baterię, to sprawy wyglądają tak, że do zasilania Automapy Beta na Note (i na wielu innych smartfonach) nie wystarcza nawet fabryczna samochodowa ładowarka Samsunga - telefon nadal się rozładowuje podczas nawigacji, tylko wolniej. Pobór prądu przez Automapę jest imponujący. Ja zakupiłem w końcu ładowarkę samochodową do tabletów (2,5A) i dopiero ona daje radę utrzymać stan naładowania baterii podczas nawigacji (bo ładowanie rozumiane jako wzrost poziomu naładowania jest raczej umowne). Jak pomyślę o nawigowaniu na samej baterii, to raczej nie dalej, jak kilka przecznic...
Długa historia: (2004) Asus A730 > HP hx4700 > HP hw6910 > Mio A701 > HTC Touch Dual > HTC HD > HTC HD2 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note (2012)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 02, 2012, 17:58:49 »
Przy takim poborze prądu ładowarka i tak nie wiele pomoże, telefen albo sie przegrzeje i zawiesi albo przestanie ładować, chyba że go masz na kratce i klimą chłodzisz
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Marek.S

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Volvo. for life
    • Album
  • Sprzęt: Galaxy Note
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 02, 2012, 22:10:38 »
Wystarczy skierować trochę powietrza z klimatyzacji na przednią szybę w najgorętsze dni i tak umocować uchwyt (w miarę jak najwyżej), żeby słońce nie padało bezpośrednio na telefon. Mój samochód (ale podobnie jest w wielu innych) ma zabudowaną centralnie na górze szyby sporą konsolę i można tak zamocować uchwyt, żeby telefon był w jej cieniu. W odbiorze sygnału GPS to nie przeszkadza, a nie mam problemów z ładowaniem nawet przy tej nieszczęsnej becie Automapy. Ostatnio jechałem do Wa-wy na półfinał Euro i przez 3 godziny przybyło mi ze 3% baterii  :ok: Gorąco było, jak cholera, więc uznaję to za wielki sukces  :E
Długa historia: (2004) Asus A730 > HP hx4700 > HP hw6910 > Mio A701 > HTC Touch Dual > HTC HD > HTC HD2 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note (2012)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 04, 2012, 00:29:26 »
Są też fajne uchwyty HR do mocowania bezpośrednio w klapkach nawiewnych. Kupiłem taki jakiś czas temu i każdy telefon który mam po wyjęciu z uchwytu jest zimny jak z lodówki ;) No i na konsoli to nie na szybie, więc też trochę mniej promieni na niego bezpośrednio pada.
Ale faktem jest, że nie w każdym aucie się da...

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 04, 2012, 07:34:38 »
Jeden problem z tym uchwytem , zamiast kratka na gębę to jest na wprost i sporo zasłonięta
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline RUKAT

  • *****
  • 2388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: POCO X3 NFC
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2012, 22:15:45 »
...... zamiast kratka na gębę to jest na wprost i sporo zasłonięta
Przynajmniej nie będziesz miał kataru :E
Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy ;o)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 05, 2012, 00:31:08 »
Zamówiłem głowicę hr mam uchwyt do kratki i do szyby
17zl nie majątek,
Najwyżej będę zmieniał , zmieniłem na razie na 1200Mhz
Podobno mniej się grzeje a działa tak samo
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline mabus

  • **
  • 115
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS p750 > HTC HD2 > Samsung Galaxy Note
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 10, 2012, 12:07:08 »
Jeśli chodzi o baterię, to sprawy wyglądają tak, że do zasilania Automapy Beta na Note (i na wielu innych smartfonach) nie wystarcza nawet fabryczna samochodowa ładowarka Samsunga - telefon nadal się rozładowuje podczas nawigacji, tylko wolniej. Pobór prądu przez Automapę jest imponujący. Ja zakupiłem w końcu ładowarkę samochodową do tabletów (2,5A) i dopiero ona daje radę utrzymać stan naładowania baterii podczas nawigacji (bo ładowanie rozumiane jako wzrost poziomu naładowania jest raczej umowne). Jak pomyślę o nawigowaniu na samej baterii, to raczej nie dalej, jak kilka przecznic...

Nie wiem co za ładowarki używałeś do tej pory ale u mnie nie ma absolutnie takich problemów. Mojego starego HD2 ładowałem ładowarką 750mA i z Automapą się normalnie ładował. Teraz używam Note z oryginalnym uchwytem i ładowarka 1000mA i także ładuje się w czasie nawigowania. Właśnie wróciłem z urlopu 3500km, jeździłem cały czas na nawigacji i tych upałach i telefon ani razu się nie zawiesił (używam Sygica). Wieczorem dużo go używałem i się rozładowywał i rano znowu samochód i nawigacja i się normalnie ładował. Czasami testuję Automapę z mapą Polski, wersję beta i też normalnie się ładuje.
Nie jestem w stanie powiedzieć ile wytrzyma po odłączeniu od ładowarki, ale raz jak zapomniałem ją podłączyć i myślałem, że się ładuje to dopiero po kilku dobrych godzinach zapiszczał, żeby go podpiąć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2012, 12:09:03 wysłana przez mabus »

*

Offline oksok1

  • ***
  • 278
  • Sprzęt: Samsung S7, Pentagram 3106
Odp: Automapa i praca na bateria ile godzin?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2016, 19:31:54 »
mój HTC już ledwie zipie, planuję zakup Samsunga Galaxy S7 głównie do nawigacji rowerowej. Czy ktoś sprawdził ile godzin on wytrzyma na jednym ładowaniu  z włączoną aAM , przy założeniu :
1. ekran wygaszony, telefon w kieszeni (od czasu do czasu trzeba go jednak wybudzić by sprawdzić trasę)
2. włączonym zapisie śladu
3. włączonym telefonie (ew.rozmowy sporadyczne i b. krótkie)

jak ktoś ma doświadczenie z innym sprzętem, tak powiedzmy od Galaxy S5 lub porównywalnych ,  to też niechaj że podzieli się wiedzą.