Pilot do PPC

  • 48 Odpowiedzi
  • 8922 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline usercontrol

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2, Newton OMP
Pilot do PPC
« dnia: Luty 07, 2007, 12:17:51 »
Witam,
Codziennie stykam się z problemem braku możliwości zmiany utworu / regulacji głośności, gdy mój pocket jest w kieszeni. I to jest spory problem, bo jak wyciągnę pocketa, żeby dodać muzykę do playlisty to jak zwykle ludzie będą dziwnie patrzeli, a wiadomo, że stracić pocketa to nie takie miłe.

Tak więc do czego zmierzam - chcę zrobić pilot do ppc na kablu, podłączany do portu pocketa - te lepsze discmany miały kiedyś coś podobnego.

Widzieliście gdzieś coś takiego do kupienia?
I jeszcze jedno - gdzie mogę znaleźć (prócz google*) opisy gniazd różnych pocketów?

--
*Dlaczego nie google? Pytam tutaj, czy znacie jakąś stronę, na której jest jakiś większy zbiór dokumentacji sprzętowych, jeśli nie znacie, to pogoogluję za pojedynczymi.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2007, 13:45:21 »
usercontrol jak będziesz wiedział cos na ten temat to daj znać
chętnie zrobił bym coś takiego do mda compact
najlepiej jak by pilot miał mały wyświetlacz zeby było wydać co to za piosenka i wogóle

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
Pilot do PPC
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2007, 13:58:42 »
usercontrol pinouts.ru - dobra stronka i posiada wiekszosc urzadzen.

a nie latwiej zainwestowac w sluchawki a2dp? masz klawisze do przewijania, kontrole glosnosci i jeszcze mozna rozmawiac
ja swoje sluchawki kupilem za 120zl i choc sa duze to jestem bardzo zadowolony.

ornitolog
czy mda compact nie ma przypadkiem miniusb? jesli tak to moze byc ciezko bo wydaje mi sie ze taki pilot to chyba tylko po rx,tx (szeregowo) mozna zrobic

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2007, 14:03:59 »
bern ja myślałem o tym aby podłaczyć go z jednej strony do mini jacka a z drugiej podłączyć słuchawki i abym na pilocie mógł wybierać utwory itp. a na słuchawkach ładnie muza leciała
nie chciałbym mieć 2 wystajacych kabli z mda

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Pilot do PPC
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2007, 14:12:11 »
jeden PDA wielkości UMPC, jakiś czas temu na pdaclub było o nim info, miał własnie takiego pilota na BT. Pytałem się w komentarzach czy jest takie coś do kupienia dla przeciętnego PPC, ale bez odzewu :(

Zwało się to bodajżę DialingCard.


bern
na pewno wygodniej ze słuchawkami BT bo i nie ma problemów z wyciąganiem pocketa i nie naraża się go na przypadkowe wyłamanie gniazda słuchawkowego, lecz obecne słuchawki BT oferują strasznie niską jakość za kosmiczne pieniądze :/

*

Offline usercontrol

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2, Newton OMP
Pilot do PPC
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2007, 14:53:50 »
Cytuj
a nie latwiej zainwestowac w sluchawki a2dp? masz klawisze do przewijania, kontrole glosnosci i jeszcze mozna rozmawiac
ja swoje sluchawki kupilem za 120zl i choc sa duze to jestem bardzo zadowolony.


Na jakiej zasadzie działają?
Chciałbym zaznaczyć, że nie mam palmofonu, tylko palmtopa hx4700.

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Pilot do PPC
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2007, 16:41:27 »
hmm.. takie coś można by było zrobić na zasadzie dołączanej klawiaturki i wysyłać z niej odpowiednie sygnały (odpowiednich guzików klawiatury) które będą sterować odtwarzaczem w pockecie. Wady takiego rozwiazana to:

-dwa kable z pocketa
-no i oczywiście nie wiemy jak to zrobić

Co do pilota podłączanego do gniazda jack - jest to niewykonywalne ponieważ jack jest to tylko wyjście (nie da się przesłać coś DO pocketa przez jack'a). Oczywiście w discmenach albo był stosowany specjalny jack albo kabel był zamontowany na stałe albo jeszcze całkiem inne wejście

*

Offline loligo

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Milestone
Pilot do PPC
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 07, 2007, 19:13:26 »

*

nothin

Pilot do PPC
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2007, 19:25:05 »
Cytat: "loligo"
http://www.expansys.com/htc/p_htc_item.aspx?i=145157

O cos takiego chodzi  ;)

czy TO działa na dowolnym modelu pocketa?

tzn.. kuba88 napisał dokładnie to, co mi chodzi po głowie...

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2007, 19:26:32 »
pzydało by mi się to ale nie chce tyle płacic za bajer który nie jest mi niezbędny
wie ktos jak coś takiego zrobic samemu?

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pilot do PPC
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2007, 21:43:30 »
Taki pilot z HTC to byłaby świetna rzecz, ale to kosztuje tyle co duża karta pamięci :bored: Swoją drogą można by spróbować przerobić klawiaturki na bluetooth jak ktoś się chce poświęcić :)) W TCPMP można mapować klawisze zewnętrznych klawiatur, więc gdyby był taki pilot czy pad, czy układ z klawiatury to można by spróbować z jakimś sterownikiem się połączyć.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2007, 21:50:16 »
no to kto ma taką klawiaturke i moze ja poswięcić? :))
czy z 1 klawiaturki dało by sie zrobic kilka pilotów czy tylko 1?

*

Offline usercontrol

  • ***
  • 393
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch Pro2, Newton OMP
Pilot do PPC
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 07, 2007, 22:53:27 »
Pomyślimy :D

*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Pilot do PPC
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 07, 2007, 23:33:57 »
a czemu z klawiaturki bluetooth? z takich na port COM można by zrobić pilot na kablu co wydaje się zdecydowanie prostsze i tańsze. łapałbym się na taką 5-cio przyciskową do axima (w układzie klawiszy a'la ipod) jeśli nie byłaby zbyt droga...

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Pilot do PPC
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 08, 2007, 07:07:47 »
klawiaturka na BT do sterowania odtwarzaczen to genialny pomysł. Jeśli zaś chodzi o kabel to nie trzeba chyba jej rozbierać, tylko pomierzyć wyjścia dla odpowiednich guzików i skonstruaować coś takiego coby dawało takie same wyniki.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 08, 2007, 10:15:15 »
tyle tylko ze az kablem byłby ten problem ze z pda by 2 kable wystawały
a co do wygladu to ja tak samo jak slammer chciałbym aby to wygladało jak ten ipod bez wyswietlacza (taki malutki jest w ofercie apple)

*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Pilot do PPC
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 08, 2007, 12:03:42 »
Cytat: "ornitolog"
a co do wygladu to ja tak samo jak slammer chciałbym aby to wygladało jak ten ipod bez wyswietlacza (taki malutki jest w ofercie apple)
shuffle drugiej generacji. jeszcze klips ma :] ideay odtwarzacz dla niewidomych.

nie pomyslalem o tym, ze z pda by 2 kable wychodzily. a jak axim jest w etui krusella to port synchronizacyjny jest zasloniety :/

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 08, 2007, 12:13:34 »
Cytat: "slammer"
nie pomyslalem o tym, ze z pda by 2 kable wychodzily. a jak axim jest w etui krusella to port synchronizacyjny jest zasloniety :/

to akurat nie problem
nozżyk w ręke i wycinamy małą dziurke w pokrowcu a potem igła i ładnie obszywamy zeby to po ludzku wygladało :))
najlepiej to by była ta klawiaturka BT ale jakos przyczepiona do słuchawek zeby przypadkiem gdzieś nie zgubić, albo miała klips do przypięcia

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pilot do PPC
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 08, 2007, 15:32:24 »
W pokrowcu Krusella wycinać coś? :terrified:

Dlatego właśnie mówiłem o BT, bo kable z dwóch stron nie mają sensu ;)

*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Pilot do PPC
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 08, 2007, 19:46:29 »
to w tym pokrowcu latwiej by bylo go odpiac bo na dole wlasnie ma ten taki jezyk do zapinania. albo zrobic wtyczke kątową. cociaz z tym pilotem na kabel jest troche za duzo kombinowania. wolalbym wiecej przyciskow na boku axima :P jeszcze tak ze 2-3

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 08, 2007, 20:04:45 »
czy z 1 klawiatury BT dało by sie zrobic wiecej pilotów niż 1 bo jeśli nie to była by to gra niewarta swieczki
pilot HTC - ponad 146zł + przesyłka
klawiatura bluetooth do PDA - ponad 100zł

ale czy nie dały by rady zrobić tego z klawiatury bezprzewodowej z PC
są one tanie i mogło by sie to opłacic tylko czy łącza sie one z PC za pomocą bluetooth czy jakiś innych fal radiowych?

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Pilot do PPC
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 08, 2007, 22:26:12 »
te tanie lacza sie przez radio, tansze, chyba juz nie sprzedja, laczyly sie przez irde, ale wszystko to wciskane w lacze PS (nadajnik do ps, klawiatura bezprzewodowo na stol)

a te drozsze przez bluetooth.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 09, 2007, 12:51:12 »
czyżby nie było nadzieji na zrobienie taniego pilota na BT?

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Pilot do PPC
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 09, 2007, 14:50:34 »
sa klawiatury na USB. (moze prosta przepinka na miniusb - dla niektorych) rozkrecamy klawiaturke, wyjmujemy uklad odpowiedzialny za komunikacje i juz polowa roboty za nami :)
teraz tylko tak zrobi by nawiazac polaczenie z pda i dorobic wlasne przyciski....

ja podziekuje za takiego pilota ;)

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 09, 2007, 15:01:31 »
wtedy będa głupio 2 kable wystawały
najlepiej jak by cos takiego dało się na BT zrobić

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
Pilot do PPC
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 11, 2007, 12:51:30 »
klawiaturki tanie bezprzewodowe odpadaja - odbiorniki sa zupelnie niekompatybilne z tym co mamy  pocketach... adaptacja odbiornika podobnie nie jest mozliwa bez zlacza szeregowego (odpada przy wszystkich majacych miniusb) do tego bez sensu miec baterie przy odbiorniku i baterie przy nadajniku (a innego wyjscia nie widze)

klawiaturki na irde to chyba zart byl - kto by chcial pilota ktory musi sie widziec z pocketem..

klawiaturka bt to juz latwiejsze do zrobienia - nawet bez przerobek pewnie daloby sie przypisac klawisze do konkretnych funkcji po przerobce molgby byc dobrym pilotem ale koszt nie jest maly.

ja nadal obstaje ze a2dp jest lepszym rozwiazaniem. jakosc dzwieku conajmniej zadowalajaca (ht820 po podlaczeniu przez kabel do kompa bija najlepsze sluchawki jakie uzywalem, po podlaczeniu przez bt - po odpowiednich modyfikacjach rejestru - jakosc jest nadal bardzo dobra!) a koszty maleja - te motoroli kupilem nowke za 120zl a i teraz mozna bez problemu za 170-190 kupic.

nie wiem na jakiej zasadzie dziala ten pilot htc- czy jest podlaczany do portu miniusb? (bo raczej nie przez microjacka)

mozna by jeszcze wykorzystac voicediala... ale mowic "nastepny" w autobusie to juz chyba lepiej wyciagnac pocketa :)

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Pilot do PPC
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 11, 2007, 13:27:36 »
Nie rozumiem za bardzo problemu :mysli:
Przeciez ornitolog, piszesz, ze masz MDA Compact, wiec pewnie masz sluchwaki z pilotem na kablu. Ja mam MDA II i pilot na sluchawkach z dwoma przyciskami (odbierz/odrzuc rozmowe) i suwakiem od glosu. Po zmapowaniu ich np. w PocketMusic'u moge bez wyciagania pocketa z kieszeni poglosnic muzyke, zciszyc muzyke, dac pause i zmienic utwor na nastepny. Ciekawy jestem czy w zwyklych Pocketach (bez modulu GSM) nie daloby sie wpiac takich sluchawek z pilotem i uzywac z podobnym przeznaczeniem. Czy to co napisalem nie jest wystarczajace, czy poszukujecie czegos innego?

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Pilot do PPC
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 11, 2007, 13:30:52 »
--Lukas-- ale ja nie posiadam tych słuchawek
mam przejsciówke 2,5mm na 3,5mm i słuchawki creativa

*

Offline --Lukas--

  • **
  • 182
    • Tapety Flash
  • Sprzęt: Samsung i8000, MDA II, SE K770i
Pilot do PPC
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 11, 2007, 13:48:07 »
Jeslibys posiadal takowe i dzialaloby to na MDA Compact to byloby to chyba najtansze rozwiazanie. No, ale rozumiem, jesli masz porzadne sluchawki creative to fakt, nie ma sensu kupowac drugich tylko dla jakiegos pilota. Moznaby jedynie kupic jakies tanie sluchawki z pilotem i przerobic sam pilot tak aby mial wyjscie jack ;) i do niego podpiac swoje sluchawki.

Jeszcze apropo samego gniazda jack. Kuba88 pisal, ze nie mozna nim przesylac czegokolwiek DO pocketa. Ja bym sie z tym nie zgodzil, bo na jakiej zasadzie dziala pilot na kablu od sluchawek, ktory opisywalem wyzej? Mozliwe, ze w Pocketach z modulem GSM jest inne gniazdo.

*

Offline bern

  • *****
  • 1156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: eee 1201N. htc Desire
Pilot do PPC
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 11, 2007, 14:07:59 »
--Lukas--
nie mozna nim przesylac nic - piloty te dzialaja na zasadzie zwierania odpowiednich kanalow (odbierz to przykladowo zwarcie mikrofonu z masa)

faktycznie ornitolog - kupienie takich sluchawek i przerobienie na wyjscie jacka to najlepsze wyjscie.

ja mam sluchawki do wizarda i one maja jeden przycisk ktorego nie idzie zmapowac zadnym programem :/