Aktualizacja softu. Czy stracę dane?

  • 5 Odpowiedzi
  • 8539 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Aktualizacja softu. Czy stracę dane?
« dnia: Marzec 22, 2021, 18:17:35 »
Witam.
Mam telefon Poco F2 Pro. Mam zdjęty Bootlader i root i stabilną wersję softu MIUI 12. Dziś znalazłem nowszy soft (zip). Właśnie go ściągam.
W menu telefonu mam aplikację do aktualizacji softu. Szuka i nie znajduje aktualizacji. Ale jest opcja że mogę zainstalować aktualizację z pliku zip. Co sądzicie o takiej formie aktualizacji? Czy przywrócą się ustawienia fabryczne po takiej operacji?

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Aktualizacja softu. Czy stracę dane?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2021, 00:17:33 »
Za mało podałeś informacji. Są sytuacje, że aktualizacja pozostawia dane i są przypadki, kiedy w opisie instalacji romu jest info, że dane będą formatowane. Dla bezpieczeństwa zrób kopię i instaluj. W najgorszym wypadku będziesz przywracał z kopii.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Aktualizacja softu. Czy stracę dane?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2021, 22:58:28 »
A jakiś program mógłbyś mi polecić do zrobienia kopii zapasowej?

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Aktualizacja softu. Czy stracę dane?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2021, 11:55:27 »
Mam na myśli kopię danych. Podłączasz tel pod komputer, ustawiasz w telefonie, by przesyłać pliki i kopiujesz co chcesz. Zdjęcia, filmy, inne pliki. Jeśli nie masz kopii w chmurze Xiaomi, to możesz za pomocą SMS Backup & Rerstore zrobić kopię wiadomości i połączeń. I Tyle.
Robienie kopii spod TWRP może nic nie dać, bo jak pójdzie format partycji przy instalacji, to i tak nie przywrócisz danych.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.

Odp: Aktualizacja softu. Czy stracę dane?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2021, 20:46:52 »
A kopia w Xiaomi jest lepsza od kopii Google? Bo mam to i to. W Xiaomi wykupiłem wersję premium, kopia ma ok 8 GB.

*

Offline malylysy

  • ******
  • 2924
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi9T Pro
Odp: Aktualizacja softu. Czy stracę dane?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2021, 22:48:28 »
Z google pobiorą Ci się aplikacje. A z Xiaomi pobiorą się wiadomości i połączenia. Może też zdjęcia. Zależy od tego, czy masz zaznaczoną kopię zdjęć w chmurze Xiaomi.
If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans.