AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat

  • 2968 Odpowiedzi
  • 665460 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1140 dnia: Wrzesień 24, 2009, 12:28:40 »
Mogą być różne przyczyny. Najlepiej zainstaluj 7-zip i tym rozpakuj. Miałem też przypadek, że po pobraniu przez  Internet Explorer (chyba 6) była ta sama sytuacja. Zdecydowanie polecam Firefox, albo upgrade Internet Explorera.
To ja w takim razie zdecydowanie wolę pozostać przy swoim oprogramowaniu PC. Kilka przeglądarek jest mi niepotrzebnych. Co do rar-ów, czy zip-ów, to do tej pory nie miałem i nie mam z tym problemów - Twoje są w tej materii wyjątkiem.
Mój standardowy interfejsik ze zmienionymi jedynie kolorkami w pilocie też mi leży, a co najważniejsze - wszystko w nim działa.
Pozdrawiam

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1141 dnia: Wrzesień 24, 2009, 12:52:51 »
"Co do rar-ów, czy zip-ów, to do tej pory nie miałem i nie mam z tym problemów - Twoje są w tej materii wyjątkiem." - ja nie miałem żadnych problemów z pobraniem plików (IE8).

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1142 dnia: Wrzesień 24, 2009, 13:04:55 »
Bilunia
Wystarczyloby zainstalować choćby ie7. Mogę spakować winrarem jeśli to dla Ciebie taki straszny problem. Do pakowania używam 7-zip bo jest darmowy i najlepszy. Jeśli używasz ie6 to gratulacje, a jeśli robisz z tej przeglądarki przelewy elektroniczne to podziwiam za odwagę.

Treker
Przepis później bo nie mam teraz czasu, tylko jeszcze chciałbym wiedzieć czy chodzi Ci o dolny czy górny pilot i gdzie miałby być ten pasek dokładnie.

AdamMie
Pikietaż sprawdzałem na żywo i też nie działa :( Coś pokombinuję.

Zauważyłem też złe położenie baterii w skórce z pilotem na górze, poprawię wieczorem.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1143 dnia: Wrzesień 24, 2009, 13:06:09 »
"Co do rar-ów, czy zip-ów, to do tej pory nie miałem i nie mam z tym problemów - Twoje są w tej materii wyjątkiem." - ja nie miałem żadnych problemów z pobraniem plików (IE8).
Więc pobierz to: http://gaworzyce.com.pl/ww2/index.php?option=com_remository&Itemid=20&func=fileinfo&id=38
Wstaw jako załącznik do postu i dołączę do grona szczęśliwców. :)
Bo w tej chwili, cała zabawa kończy się na na etapie gdy kliknę "Pobierz" i wracam na tą stronę. :shock:

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1144 dnia: Wrzesień 24, 2009, 13:13:56 »
Treker
Przepis później bo nie mam teraz czasu, tylko jeszcze chciałbym wiedzieć czy chodzi Ci o dolny czy górny pilot i gdzie miałby być ten pasek dokładnie.

Chodzi mi o pasek aktualnej ulicy na samym dole ekranu, czyli pod dolną krawędzią pilota (dolnego z przyciskami). Rozmiar, czcionki, kolory itd ma być taki sam jak z ulicą  na pasku górnym. Sprawdź też to o czym pisałem, czy wszystkie pola pilota dają się zmieniać, bo teraz chyba nie wszystkie (oczywiście przy pilocie górnym). I jeszcze jedno, jakie obecnie są różnice pomiędzy skórką dzienną a nocną, bo ja ich nie zauważam. Oczywiście mowa o samym pilocie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 13:29:37 wysłana przez Treker »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1145 dnia: Wrzesień 24, 2009, 14:57:06 »
Wstaw jako załącznik do postu i dołączę do grona szczęśliwców. :)
Bo w tej chwili, cała zabawa kończy się na na etapie gdy kliknę "Pobierz" i wracam na tą stronę. :shock:
Maksymalny rozmiar załącznika jest mniejszy niż ten plik.

W związku z tym specjalnie dla Ciebie wrzuciłem na stronę skórkę spakowaną winrarem (3. rozdzielczości qvga v.1.1 (góra, dół - z lub bez przycisków) plik RAR)
Napisane: Wrzesień 24, 2009, 14:55:08
Chodzi mi o pasek aktualnej ulicy na samym dole ekranu, czyli pod dolną krawędzią pilota (dolnego z przyciskami). Rozmiar, czcionki, kolory itd ma być taki sam jak z ulicą  na pasku górnym. Sprawdź też to o czym pisałem, czy wszystkie pola pilota dają się zmieniać, bo teraz chyba nie wszystkie (oczywiście przy pilocie górnym). I jeszcze jedno, jakie obecnie są różnice pomiędzy skórką dzienną a nocną, bo ja ich nie zauważam. Oczywiście mowa o samym pilocie.

OK. Zapodam jak znajdę chwilę.
Skórka nocna niczym się nie różni, mogę zmienić co najwyżej kolorystykę wskaźników, bo sam pilot chyba aż tak nie bije po oczach.

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1146 dnia: Wrzesień 24, 2009, 15:21:16 »
Skórka nocna niczym się nie różni, mogę zmienić co najwyżej kolorystykę wskaźników, bo sam pilot chyba aż tak nie bije po oczach.

Nie potrzeba, sam sobie pozmieniam kolorystykę, jak już wyprostujesz te drobne błędy i ewentualnie zapodasz instrukcję lub upgrade skórki do wersji z bieżącą ulicą
na dole ekranu.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1147 dnia: Wrzesień 24, 2009, 15:23:04 »
W związku z tym specjalnie dla Ciebie wrzuciłem na stronę skórkę spakowaną winrarem (3. rozdzielczości qvga v.1.1 (góra, dół - z lub bez przycisków) plik RAR

Wielkie dzięki - teraz poszło bez przeszkód (rar)

Edit.
Nawiasem mówiąc, Twoje zipy są podwójnie spakowane.
Po pierwszym rozpakowaniu wyskakuje jeden plik qvga ( bez żadnego rozszerzenia). Jak mu dopisałem  .zip i rozpakowałem ponownie - otrzymałem folder qvga, a w nim pełny komplecik.
 :O
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 16:01:54 wysłana przez Bilunia »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1148 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:15:22 »
Moje zipy są tiptop, pakowane najnowszym 7-zip, to ie6 robi bajzel z pliku. Myślałem że już nikt tego nie używa, ale się myliłem. Dlatego będę teraz pakował wszystko winrarem. ie7 czy firefox naprawdę nie gryzą. Proponuję conajmniej zaktualizować ie,  bo coraz więcej stron "krzyczy", że ie6 jest za stare i strona może nie wyświetlać się/działać poprawnie. Choćby dobreprogramy.pl
Napisane: Wrzesień 24, 2009, 18:35:34
Chodzi mi o pasek aktualnej ulicy na samym dole ekranu, czyli pod dolną krawędzią pilota (dolnego z przyciskami). Rozmiar, czcionki, kolory itd ma być taki sam jak z ulicą  na pasku górnym.

Mówisz i masz

Rozpakuj i podmień plik.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1149 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:30:37 »
... a jeśli robisz z tej przeglądarki przelewy elektroniczne to podziwiam za odwagę. ...
:grin: :E :D :ok:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1150 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:35:26 »
Dzięki za "dolną belkę".

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1151 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:47:41 »
Z pikietażem chyba nic nie wymyślę. Już mi łeb dymi  :-|

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1152 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:59:18 »
Z pikietażem chyba nic nie wymyślę. Już mi łeb dymi  :-|


spokojnie dasz radę  :ok: Dzięki za te poprawki. Teraz jest the PRAWIE best. Jeszcze tylko pikietaż  :ok:

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1153 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:04:50 »
Z pikietażem chyba nic nie wymyślę. Już mi łeb dymi  :-|

Iceneon sprawdź czy w pliku gmv.settings masz wpis:

PiquetageMarksDrawEnabled=1

Ja kiedyś grzebałem w skórce i gdzieś mi wcięło powyższy wpis, też mi nie pokazywało wartości w polu
pilota, chociaż słupki na mapie były widoczne. Po wklejeniu tejże sekwencji zaczęło wyświetlać poprawnie.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1154 dnia: Wrzesień 24, 2009, 22:34:46 »
Iceneon.
W wersji qvga 240x320 z pilotem na górze i przyciskami, przełącznik 2D-3D zachodzi na "Łapkę".

Przed chwilą przetestowałem na żywo Twoje dzieło. Jest super i widoczne i czytelne. Jednak ma jeden, moim zdaniem mankament - za jasny kolor tła, tak pilota, jak i przycisków. W nocy jasność tych elementów daje po oczach. Natomiast wydaje mi się, że w dzień słońce z kolei uczyni te elementy mało czytelnymi. A może skorzystać z oryginalnych wzorców AM dla tych elementów?
Czy zastosowałeś "przełącznik" przesuwanie - powiększanie?
Oczywiście, to tylko moje pobożne życzenia.

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1155 dnia: Wrzesień 25, 2009, 08:29:34 »
Ja też taki mam i u mnie nie zachodzi.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1156 dnia: Wrzesień 25, 2009, 08:36:50 »
Iceneon sprawdź czy w pliku gmv.settings masz wpis:

PiquetageMarksDrawEnabled=1

Ja kiedyś grzebałem w skórce i gdzieś mi wcięło powyższy wpis, też mi nie pokazywało wartości w polu
pilota, chociaż słupki na mapie były widoczne. Po wklejeniu tejże sekwencji zaczęło wyświetlać poprawnie.
Problem raczej tkwi w samym pliku prg, bo w oryginalnej skórce pikietaż wyświetla się poprawnie (mowa o tym z pilota).

Iceneon.
W wersji qvga 240x320 z pilotem na górze i przyciskami, przełącznik 2D-3D zachodzi na "Łapkę".
Czy mógłbyś zapodać jakiś zrzut, bo u mnie jest ok.

Przed chwilą przetestowałem na żywo Twoje dzieło. Jest super i widoczne i czytelne. Jednak ma jeden, moim zdaniem mankament - za jasny kolor tła, tak pilota, jak i przycisków. W nocy jasność tych elementów daje po oczach. Natomiast wydaje mi się, że w dzień słońce z kolei uczyni te elementy mało czytelnymi. A może skorzystać z oryginalnych wzorców AM dla tych elementów?
Czy zastosowałeś "przełącznik" przesuwanie - powiększanie?
Oczywiście, to tylko moje pobożne życzenia.
Może zrobię wersję black  :wink:


Poprawiłem wskaźnik baterii w wersji z pilotem na górze i popakowałem wszystko rarem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 08:38:27 wysłana przez iceneon »

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1157 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:08:49 »
Ja też taki mam i u mnie nie zachodzi.

Może nie zachodzi, bo nie masz prawdopodobnie modułu GSM. U mnie wygląda to tak jak na obrazku. Iceneon nie poddawaj się z tym pikietażem.  :ok:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 09:12:14 wysłana przez Treker »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1158 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:27:37 »
Zgadza się, nie mam.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1159 dnia: Wrzesień 25, 2009, 09:40:47 »
Ja mam v. z pilotem na górze, jak u AdamMie, jednak w środku z lewej mam trzy ikony, w tym VIA. I ikona 3D zachodzi na łapkę jak u Treker'a.
Ja mówię o oryginalnie pobranych plikach, a nie przystosowanych przez użytkowników.
AdamMie ma dwie ikony nad łapką, Treker trzy ze słuchawką, a u mnie w oryginale były trzy bez słuchawki, ale z VIA.

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1160 dnia: Wrzesień 25, 2009, 10:20:14 »
Muszę to nieco ścieśnić bo jak dojdzie jeszcze via to zabraknie miejsca.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1161 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:25:52 »
Iceneon
Zerknij na parametry przycisków ekranowych (tło, kolor i przezroczystość) i innych "drobiazgów". Dotyczy tylko wyłącznie linii z opisem // komentarz.
Wyciąłem resztę, zostawiając tylko to, co zastosowałem u siebie. Może przypadnie Ci do gustu?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 11:32:31 wysłana przez Bilunia »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1162 dnia: Wrzesień 25, 2009, 11:44:31 »
Ja mam v. z pilotem na górze, jak u AdamMie, jednak w środku z lewej mam trzy ikony, w tym VIA. I ikona 3D zachodzi na łapkę jak u Treker'a.
Ja mówię o oryginalnie pobranych plikach, a nie przystosowanych przez użytkowników.
AdamMie ma dwie ikony nad łapką, Treker trzy ze słuchawką, a u mnie w oryginale były trzy bez słuchawki, ale z VIA.

Przy wyznaczonej trasie z punktami "VIA", też tak jest.

Pikietaż jest na dolnym pasku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2009, 12:07:31 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1163 dnia: Wrzesień 25, 2009, 23:15:35 »
Drogi zablokowane przez Automapę są widoczne dopiero od skali chyba 90 metrów.
Czy można gdzieś w ustawieniach zmienić aby drogi zablokowane - znacznik na podobieństwo znaku B1 - był widoczny od większej skali ??

*

Offline maxiq

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad NR430BT, AM Europa
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1164 dnia: Wrzesień 27, 2009, 14:38:46 »
Hej :)  czy jest ktoś w stanie mi pomóc ?.

W jaki sposób mogę przesunąć przełącznik przycisków ekranowych (przycisk ten obok przycisku MENU)
troszkę wyżej, aby szerokość dolnej belki zwiększyła się i mieścił się cały tekst (aktualna pozycja).

Tak jak to jest na załączonych obrazkach.

Raczej wolałbym przepis jakie modyfikacje wprowadzić w pliku (przepis krok po kroku) niż "gotowca" aby samemu przeanalizować i nauczyć się modyfikacji innych przycisków. W ostateczności gotowiec też się przyda :)

Ekran 4,3'' 480x272

z góry dzięki za pomoc
Mariusz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 16:44:39 wysłana przez maxiq »

*

Offline roniuska

  • 34
  • Sprzęt: Sony u92t-480/272-4,8"-windows ce 4,2--AM 5.5.3
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1165 dnia: Wrzesień 27, 2009, 19:35:13 »
Cytuj
zupełnie zbędny cytat został wycięty
Wszystko masz opisane w tym temacie, tylko 42 strony, poczytaj!, albo
http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=95811.0
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 21:47:46 wysłana przez nocnyMarek »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1166 dnia: Wrzesień 27, 2009, 22:10:20 »
Wersja black jak by ktoś chciał   B)
Do pobrania z mojej stronki.

Patch z dolną belką w wersjach z przyciskami zaraz dorobię i wrzucę.

[edit]
Patch dla wersji 1.1 i 1.2 gotowy

z resztą (zachodzące przyciski, pikietaż?) pobawię się jutro

Mam prośbę, jakby ktoś mógł zapodać zrzut z przyciskiem słuchawki i włączoną opcją VIA. Będzie mi łatwiej usunąć błąd nachodzących przycisków.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 22:46:38 wysłana przez iceneon »

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1167 dnia: Wrzesień 27, 2009, 23:24:52 »
 :ok: Teraz zarówno pilot, jak i menu jest super. Czytelne i kontrastowe.
Po zrzutach widzę, że chyba nie skorzystałeś z moich sugestii dot. przezroczystości przycisków ekranowych (5 -postów wyżej):
 http://pdaclub.pl/forum/index.php?action=dlattach;topic=94823.0;attach=19757
Wydaje mi się, że tak w dzień, jak i w nocy byłyby czytelniejsze. No chyba, że chcesz ten niuans odkryć dopiero przy skórce nocnej? Może od razu?

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2009, 23:28:24 wysłana przez Bilunia »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1168 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:18:25 »
Na dniach przygotuję skórkę nocną. Muszę to jeszcze dopracować. Dzięki za wszelkie uwagi i propozycje.

Co do czytelności IMHO jest taka sama. Zmieniło się jedynie tło, a kolory czcionek i grafik manewrów nie. Jechałem dziś z rana przy wschodzącym słońcu i nie było tak źle. Jechałem na 1.1 i na 1.2 i było podobnie. Myślę, że tło nie gra aż tak dużej roli tylko kolorystyka czcionek i manewrów. Ale to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2009, 09:22:52 wysłana przez iceneon »

*

Offline WWoytek

  • ***
  • 329
  • TomTom Go Mobile Android
  • Sprzęt: Xiaomi Redmi Note 4X
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1169 dnia: Wrzesień 28, 2009, 09:27:20 »
No ale chyba strzałka/strzałki pierwszego manewru na pilocie powinny być żółte (nawiązują/kojarzą się do manewru na mapie) a druga strzałka/strzałki manewru zielone :-?
->>>----TomTom-Go-Mobile---->