AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat

  • 2968 Odpowiedzi
  • 665716 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1110 dnia: Wrzesień 15, 2009, 20:50:14 »
Jako fan AM ???  :wink:  
Widzę, że poczytałeś trochę moich postów.
Jako fan AM - tak. Ale jako bezkrytyczny fan wszystkiego - już nie.

Niestety nie mogę się zgodzić, zarówno w MapieMap, czy TomTomie lub Navigonie, lepiej mi się "rzuca okiem na pilota" umieszczonego na dole niż w AM. Dlatego też przerabiałem AM na AM-TT, zresztą taką sugestię wysyłałem do AM wraz z pojawieniem się piątki, tj. aby była opcja czy pilot na górze czy na dole. Tym bardziej, że jak się więcej bawiłem AM przy wersji 5.3, to obie skórki z pilotem na dole i na górze "nie gryzły się ze sobą".
Większość użytkowników "innych"- wymienionych przez Ciebie nawigacji, krytykuje AM nie za możliwości  ustawień, ale za mnogość opcji i skomplikowanie tego elementu. Nawet zdeklarowani fani AM czasami się łapią na tym, że zapominają o wariancie 2 Menu (Pełne i Proste). Mnie osobiście nie przeszkadza dodanie w pełnym (Pilot góra, lub dół) - tu jestem za. Natomiast co do ergonomii, to wolałbym zerkając od czasu do czasu (np. po komendzie "za x metrów skręć w prawo) na ekranik, mieć w tym samym miejscu pozostałe informacje (pilot) dot m.in. charakteru manewru, bieżącej odl. do niego, następnego manewru itp. Bo jak sądzę, większość ludzi w tym właśnie momencie zerka na ekran navi, m.in. po to, by ustawić się na właściwym pasie. Więc gdybyś postulował wprowadzenie "asystenta pasa ruchu", to "jestem z Tobą".
Pozdrawiam

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1111 dnia: Wrzesień 15, 2009, 23:27:52 »
... Jestem już po imprezce, ale na oczy widzę  :E więc zaraz się biorę za robotę.
No to pełen szacun, bo ja jakbym coś robił po imprezce, to by się nie nadawało do zamieszczenia nawet w Naszej-Klasie  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1112 dnia: Wrzesień 16, 2009, 00:03:40 »
... Jestem już po imprezce, ale na oczy widzę  :E więc zaraz się biorę za robotę.
No to pełen szacun, bo ja jakbym coś robił po imprezce, to by się nie nadawało do zamieszczenia nawet w Naszej-Klasie  :mrgreen:
Widocznie był na imprezce u teściowej.
Wypada być, nie pić i nie siedzieć zbyt długo. :wink:
Ale do tematu, bo dostaniemy żółte kartki

*

Dżeju

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1113 dnia: Wrzesień 16, 2009, 06:41:41 »
Sekcja NV ...

To u mnie wygląda to tak:
sRect=0;;;#hghNPI;;if(#LAYOUT=0, #hghNV_Portrait, #hghNV_Landscape)

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1114 dnia: Wrzesień 16, 2009, 13:06:43 »
Dzięki, sprawdzę jak to zadziała.

Widocznie był na imprezce u teściowej...
Imprezka była u mnie (33). Zjawili się jeszcze goście, a później widziałem już podwójnie więc sobie odpuściłem  :E

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1115 dnia: Wrzesień 16, 2009, 13:09:38 »
działaj działaj bo smaku narobiłeś  :ok:

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1116 dnia: Wrzesień 16, 2009, 21:23:21 »
Imprezka była u mnie (33). Zjawili się jeszcze goście, a później widziałem już podwójnie więc sobie odpuściłem
Więc życzę zdrowia, sukcesów, oraz by zawsze Twoja droga prowadziła z górki. :ok:

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1117 dnia: Wrzesień 16, 2009, 21:43:36 »
Dzięki serdeczne  :D


Do wyboru do koloru - cztery wersje. Za jakieś pół godziny na mojej stronie.
UWAGA! W skórkach z pilotem na dole nie działa wybieranie pól pilota, więc proszę najpierw się przełączyć na jedną ze skórek z pilotem na górze, ustawić wskaźniki i wrócić na dowolną skórkę z pilotem na dole.

[edit]
można się częstować :E
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2009, 22:04:56 wysłana przez iceneon »

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1118 dnia: Wrzesień 17, 2009, 07:23:02 »
ekstra, prosze napisz mi tylko gdzie i co poprawić, żeby Krucza wyświetlała się na żołto. Zauważyłem u siebie niestety problem z wyświetlaniem strzałki kolejnego manewru. Strzałka nachodzi na pole obok. Mam ekran QVGA , 2,8 cala (HTC Touch Cruise) i jeszcze dziwna sprawa u mnie na ekranie na górnej belce nazwa ulicy jest w kolorze czarnym, a nie białym tak jak u ciebie. (sorki za ten X na screenie, ale pobrałem na szybko jakiś soft i to jakiś trial)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 09:35:40 wysłana przez Treker »

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1119 dnia: Wrzesień 17, 2009, 08:05:29 »
Piękna sprawa.
ekstra, prosze napisz mi tylko gdzie i co poprawić, żeby Krucza wyświetlała się na żołto.
Rozszerzę trochę prośbę Trekera, o kompletną rozpiskę miejsc zmiany kolorów.
Ja zmienię u siebie podkład pilota na ciemniejszy (taki jak jest z lewej strony), kolor odległości do celu (jest jasnoniebieski z ciemnoniebieskim), kolor prędkości, bo jeżdżę "bez nieba", więc aktualny będzie nieczytelny, kolor prostokątów menu na jednolity z prawej i lewej - ciemnoniebieski ( w tej chwili jest z lewej ciemnoniebieski, a z prawej jaśniejszy). Mam na myśli wariant z pilotem na gorze.
PS. Nareszcie ktoś pracuje i testuje na Asusie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 08:19:15 wysłana przez Bilunia »

*

Dżeju

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1120 dnia: Wrzesień 17, 2009, 10:26:52 »
Tak na szybko Bilunia. Tła pod przyciskami i w pilocie tak łatwo się nie zmienia, bo są to bitmapy, a opis jest tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=95811.0.

Co do kolorów, to wszystko robisz w pliku AutoMapa.skin.prg. Co, gdzie i jak jest też opisane w tym wątku, jakoś na pierwszych kilkunastu stronach.

*

Offline Mecenas14

  • 38
  • Płeć: Mężczyzna
    • Chomik Mecenas14
  • Sprzęt: Pentagram Nomad 5210
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1121 dnia: Wrzesień 17, 2009, 10:44:25 »
 :)
Coś nowego na 480x272 Panorama. Na razie testuję, niedługo do pobrania.
Pozdrawiam.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1122 dnia: Wrzesień 17, 2009, 10:44:59 »
Tak na szybko Bilunia. Tła pod przyciskami i w pilocie tak łatwo się nie zmienia, bo są to bitmapy, a opis jest tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=95811.0.

Co do kolorów, to wszystko robisz w pliku AutoMapa.skin.prg. Co, gdzie i jak jest też opisane w tym wątku, jakoś na pierwszych kilkunastu stronach.
Dziękuję. Co do przycisków, to miałem na myśli tło przycisków, a nie pod nimi, ale chyba to miałeś na myśli. :ok:

Edit.
      Już pierwszy post na tej stronie mnie lekko podłamał. Natomiast z pierwszą połówką drugiego postu zgadzam się w 100 %. :O
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 10:53:07 wysłana przez Bilunia »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1123 dnia: Wrzesień 17, 2009, 11:31:56 »
Treker Naniosłem poprawkę (można pobrać z mojej strony), w kolorze tekstu na górnej belce na prawie biały. Nie trzeba podmieniać wszystkich plików, wystarczy IceNeon_p1.skin.day.colors i IceNeon_p1.skin.night.colors. Jak byś chciał zmienić na inny (żółty) to w tych właśnie plikach dokonujesz zmian w linii crNVI1= (jest 230 230 230, nie pamiętam już jak było z żółtym)
Co do szerokości nast.man. to muszę to sprawdzić, ale nie teraz bo jestem trochę zalatany.
Bilunia Kolory zmieniasz w liniach crText= w R G B. Pola pilota to [NV::AInfo] , [NV::AInfo2] itd.
Co do koloru tła to już podmiana całej grafiki.

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1124 dnia: Wrzesień 17, 2009, 12:55:14 »
Na razie zmodyfikowałem Twoją skórkę w ten sposób, że ukryłem dwa przyciski oraz jak dłużej przytrzymam przycisk "menu" to program się zamyka oraz dłuższe przytrzymanie tego drugiego przycisku po prawej stronie od "menu" powoduje włączenie gps. Kolorek ulicy już mam żółty, tak jak chciałem. Tak więc zostało tylko dopieszczenie tego kolejnego manewru. Na razie dałem tam tymczasowo pole "do celu" . IceNeon czy pole pikietażu działa na pewno, bo u mnie coś nie bardzo, mam cały czas kreseczki. Który parametr powiększy mi czcionkę odległości do celu ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 14:23:33 wysłana przez Treker »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1125 dnia: Wrzesień 17, 2009, 14:51:47 »
Następny manewr i pikietaż, te same uwagi co kolega Treker
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2009, 20:52:40 wysłana przez AdamMie »

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1126 dnia: Wrzesień 17, 2009, 20:23:26 »
No niestety Iceneon pobawiłem sie praktycznie dziś twoim dziełem i niestety u mnie na ekranie 2,8 cala się to nie sprawdzi, ponieważ zbyt mała jest strzałka najbliższego manewru oraz liczba metrów do tego manewru. Podejrzewam, że użyłeś tu grafik nie z katalogu Navigator, tylko z tego drugiego Manovreus, bo tam obrazki były mniejsze. Tak więc u mnie DarekFoto rządzi z lekkimi przeróbkami własnej roboty. Darku jakby ci sie kiedyś udało tego pilota opuścić na dół to byłaby rewelka. jak dla mnie pilot na dole to większa ergonomia użytkowania. Iceneon kawał super roboty wykonałeś  :ok:

*

Offline Darek_Foto

  • *****
  • 1630
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia ślubna Kraków
  • Sprzęt: HTC HD2, LeEco MAX2
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1127 dnia: Wrzesień 18, 2009, 21:11:18 »
Kiedyś robiłem próby z pilotem na dole, ale ze względu na kiepską możliwość korzystania z przycisków w trakcie jazdy na małym ekranie (2,8cala) dałem sobie spokój.
Jak by było więcej chętnych osób to może przeniosę np. wersję Fullpilot na dół ...  :grin:
Dariusz B.
Skórki do AutoMapy dla WM, WinCE, PC: http://www.automapa.darekfoto.pl/

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1128 dnia: Wrzesień 19, 2009, 14:40:39 »
Witam. Mam pytanie jak i gdzie coś zmienic aby podczas jazdy wyswietlane były ciagle nazwy poprzecznych uliczek? Chcialbym aby te nazyw były odrazu wyświetlane jak tylko pokazuje sie w polu widzenia uliczka . W standardowych ustwieniach raz je widac raz nie, nie wiem dokładnie od czego to jest uzaleznine.
Moze jest cos w podobie parametru od nr budynków(MaxScaleToDrawAddresses) który jak sie zmieni to wtedy jak tylko pojawi sie bud to i nr bezwzgledu na przyblizenie?
próbowałem regulacji skala przybliżenia ale ale mnie to i tak jeszcze nie satyfakcjonuje -
Który parametr odpowiada za wielkosć czcionki nazwy ulicy? spróbuje ja jeszcze barzdiej zminiejszyć moze wtedy sie bedą częściej pojawać
Z góry dziekuje za odp

*

Offline grubasq

  • *
  • 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MIO P550M + 2 GB KINGSTON + ETUI KRUSELL +BRANDO PP
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1129 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:40:21 »
Kiedyś robiłem próby z pilotem na dole, ale ze względu na kiepską możliwość korzystania z przycisków w trakcie jazdy na małym ekranie (2,8cala) dałem sobie spokój.
Jak by było więcej chętnych osób to może przeniosę np. wersję Fullpilot na dół ...  :grin:

jestem ZA

*

Offline darecki81

  • 45
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung SM-G388F
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1130 dnia: Wrzesień 20, 2009, 18:38:32 »
ja też  :ok:

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1131 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:08:24 »
No niestety Iceneon pobawiłem sie praktycznie dziś twoim dziełem i niestety u mnie na ekranie 2,8 cala się to nie sprawdzi, ponieważ zbyt mała jest strzałka najbliższego manewru oraz liczba metrów do tego manewru. Podejrzewam, że użyłeś tu grafik nie z katalogu Navigator, tylko z tego drugiego Manovreus, bo tam obrazki były mniejsze. Tak więc u mnie DarekFoto rządzi z lekkimi przeróbkami własnej roboty. Darku jakby ci sie kiedyś udało tego pilota opuścić na dół to byłaby rewelka. jak dla mnie pilot na dole to większa ergonomia użytkowania. Iceneon kawał super roboty wykonałeś  :ok:

A co myślisz o tym ?
(pilot będzie oczywiście na dole, chodzi mi o sam układ i wielkość)

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1132 dnia: Wrzesień 20, 2009, 23:55:17 »
Iceneon bardzo ładnie to wygląda (pilot nie jest przeładowany nadmiarem informacji). Jeżeli ta główna strzałka i ilość km jest wieksza niz w poprzedniej wersji to juz ok, a chyba jest. Jeżeli mogę coś zasugerować, to proponuję abyś pod nazwą ulicy jak i w przyciskach na dole dał identyczne tło jak w głównym panelu pilota. Tam tło jest super. Poza tym unikniesz pstrokacizny, ktora męczy oko na dłuższą metę. Super :ok: :ok: :ok: Acha i jeszcze jedno, ulicę daj koniecznie na górnej krawędzi ekranu pda, bo raz , że ładniej to wygląda, a dwa , jak opuścisz to w dół tak jak teraz jest, to nazwa ulicy wypadnie na dolnej krawędzi ekranu, a to jak pamiętasz oznacza na dzień dzisiejszy ulicę po której aktualnie sie poruszasz, a nie tę w którą skręcisz, więc ściema gotowa  :D . Czekam z niecierpliwością na wersję testową, zwłaszcza, że w tym i przyszłym miesiącu dużo jeżdżę po Polsce   :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 00:28:30 wysłana przez Treker »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1133 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:31:07 »
Poprawiona wersja PION o numerze 1.1 do pobrania z mojej strony.

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1134 dnia: Wrzesień 23, 2009, 22:40:36 »
Dobra robota. :ok:
Mnie się podoba. Ładne, czytelne i bez "pstrokacizny". Gdyby tak jeszcze prędkość na czerwono, bo jeżeli ktoś jeździ bez nieba, to mu się zleje z mapą. Czy mając sprawny prędkościomierz, można ją wyłączyć? :wink:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2009, 22:49:41 wysłana przez Bilunia »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1135 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:12:04 »
W jednym z plików prg (w zależności której wersji używasz) w sekcji [SPEED] zmieniasz
crText=255 255 165
crText2=255 255 165
na
crText=255 0 0
crText2=255 0 0

*

Bilunia

Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1136 dnia: Wrzesień 23, 2009, 23:30:01 »
Pobrałem 1.1 qvga.
W paczce jest jeden plik o nazwie "qvga" bez rozszerzeń i pełnej nazwy.
Chcę skorzystać z wersji 240x320 z pilotem na górze. Co z tym zrobić ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 00:27:55 wysłana przez Bilunia »

*

Offline iceneon

  • ****
  • 995
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1137 dnia: Wrzesień 24, 2009, 07:14:03 »
Mogą być różne przyczyny. Najlepiej zainstaluj 7-zip i tym rozpakuj. Miałem też przypadek, że po pobraniu przez  Internet Explorer (chyba 6) była ta sama sytuacja. Zdecydowanie polecam Firefox, albo upgrade Internet Explorera.

*

Offline Treker

  • ****
  • 756
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1138 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:44:05 »
świetna robota iceneon  :ok: Mam tylko na razie jedną uwagę, wydaje mi się, że na wersji qvga nie działa u mnie modyfikowanie pola w prawym dolnym rogu. Na Twoim screenie to pole nazwane "dojazd o" . Mam przy okazji pytanie, gdybym na dole chciał włączyć sobie identyczną belkę jak jest na górze (nazwa ulicy). Ja nie zawsze podczas jazdy patrzę na drogowskazy i wtedy lubię looknąć na dolną belkę z ulicą, żeby sprawdzić numer drogi po której się aktualnie poruszam. Możesz napisać tu przepis jak to przywrócić (dodać) na Twojej skórce ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 09:49:41 wysłana przez Treker »

*

Offline AdamMie

  • *****
  • 1033
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus 636N, NavRoad Q1, AM 6.10 _PL
Odp: AM 5/6.X.X modyfikacje i wariacje na temat
« Odpowiedź #1139 dnia: Wrzesień 24, 2009, 09:59:24 »
Nadal brak wskazań "Pikietażu" na pilocie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2009, 10:04:57 wysłana przez AdamMie »