Clie NX70V - Problem z audio

  • 2 Odpowiedzi
  • 16710 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline MIHAS

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Clie PEG-NX70V, HTC G1
Clie NX70V - Problem z audio
« dnia: Czerwiec 08, 2009, 23:27:43 »
Witam, jestem nowym urzytkownikiem Palma Sony Clie  PEG-NX70V/E. Mam problem z odtwarzaniem muzyki, zarówno na standardowej aplikacji od sony jak i TCPMP. Wyczytałem na forum, że muszę zainstalować program MCA2, i tak zrobiłem ale to nic nie dało :(. Próbowałem wrzucać na kartę dźwięki w różnych formatach, np. mp3, ogg, wav, amr i nic. Oczywiście kilkakrotnie robiłem SR i HR. Skończyły mi się pomysły, więc proszę Was o pomoc, nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Może ktoś z was miał taki problem i udało mu się go rozwiązać, piszcie wszystkie pomysły jakie przyjdą Wam do głowy, z góry dzięki za odpowiedzi.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Clie NX70V - Problem z audio
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2009, 11:44:30 »
Jeżeli zwykły plik mp3 (o stałym bitrate) jest widoczny przez standardową aplikację Sony i ona go nie chce odtworzyć (jakiś błąd wyskakuje?) to moim zdaniem jest to uszkodzenie sprzętowe.

*

Offline MIHAS

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Clie PEG-NX70V, HTC G1
Odp: Clie NX70V - Problem z audio
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2009, 14:46:24 »
Próbowałem plików mp3 zarówno ze stałym jak i zmiennym bitrate'em. Audio player widzi piosenki jako pliki audio, bo przy ich nazwie jest nutka( z krzyżykiem), ale zamiast nazwy pliku jest 001, 002, 003 itd., natomiast czas trwania każdego z tych utworów jest wyświetlany jako 000:00. Przy próbie odtworzenia któregoś z utworów ( klikając na któryś z nich) clie przestaje reagować i muszę go resetować.
 Oczywiście wszystkie dźwięki systemowe działają, mogę również odsłuchiwać notatki głosowe i filmy z dźwiękiem nagrane przez clie. Jeśli to wina sprzętu, to jest jescze ktoś kto zajmuje się naprawą clie?, bo na serwis Sony raczej nie ma co liczyć. I jeszcze jedno; czy można zmienić ROM, tak jak to się robi z Windows Mobile ?.

PROBLEM ROZWIĄZANY :) : "pies był pogrzebany" w wadliwej karcie MemoryStick. Skołowałem inną i wszystko gra, dosłownie "gra" :P 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2009, 21:53:53 wysłana przez MIHAS »