Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel

  • 6 Odpowiedzi
  • 1836 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline freeyourmind

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs WM 6, Kingston 2GB, Samsung D500
Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel
« dnia: Styczeń 16, 2008, 17:02:48 »
Witam mam pomysl na podmiane standardowego glosnika w Blue Angel, jest on bardzo cichy. Jako ze mam male pojecie w elektronice chcialbym wstawic wzmacniacz albo mocniejszy glosnik. nie wiem jaki wzmacniacz zainstalowac, jaki glosnik i tu rozchodzi sie o to czy wtedy jakosc rozmow przez nowy glosnik nie bedzie gorsza. Prosil bym o pomoc z tym "upgradem".
Z gory dziekuje

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2008, 18:20:58 »
po pierwsze, wszystko zależy od tego co chcesz uzyskać. Jesli chodzi o samą głośność, to musisz znaleźć odpowiednio mały wzmacniacz odpowiednio dopasowany. Jeśli chodzi o głośnik, ten musi być tak wykonany aby nie trzeszczał. Niby wydaje się, że to nie trudne wymienić te elementy, ale trochę kombinacji pewnie będzie. Rozbierałeś obudowę BA? Zmieszczą się tam jeszcze jakieś dodatki?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline freeyourmind

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs WM 6, Kingston 2GB, Samsung D500
Odp: Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2008, 18:59:52 »
Co do obudowy to rozbieralem i nie sadze zebym tam cos wcisnal, nie ma z tym problemu bo moge zrobic cos jak plecak to pda, chyba ze podmienic glosniczek na lepszy. wlasnie chodzi mi o parametry tak jak mowisz zeby nie trzeszczalo a wynik jaki chce osiagnac to glownie poglosnienie telefonu bez koniecznosci uzywania go jako grajka mp3 (od tego mam sluchawki  :grin: ). Czasami sie zdaza ze telefonu wcale nie slysze a orientuje sie po alarmie wibracyjnym. dzieki za szybka odpowiedz

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2008, 19:16:09 »
Czyli nie potrzebujesz glośniczka rozmownego ale glośniczka  z tyłu do rozmów głośnomówiących a dokładnie aby słyszeć głośniej dźwięk alarmu - dzwonienia . Czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie?
Jeśli tak to wystarczy że zmienisz sobie dźwięki alarmów ( dzwonków) na dźwięki o wyższej dynamice i głośności. Te oryginalne mają zmniejszoną - możesz je sam przeedytować lub poszukać już zmienionych
potrzebna zgoda

*

Offline freeyourmind

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs WM 6, Kingston 2GB, Samsung D500
Odp: Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2008, 19:46:25 »
Akurat już robiłem obróbkę dzwonków i pogłaśniałem je maksymalnie ale to jeszcze nie było to. nie ukrywam że za pomocą tego głośnika chcę dorywczo słuchać muzyki (puścić znajomym jakiś dźwięk) , ale zgadza się że ma mi służyć do rozmów głośno mówiących i do alarmów\dzwonków. Przeszukałem xda-developers i nic nie znalazłem. Czy ktoś z forum próbował takiego eksperymentu?? Jeszcze poszukam na google za jakimś gotowym do podłączenia elementem.

Odp: Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2008, 19:27:08 »
Witam,
Temat tez mnie interesuje - mam propheta i ten sam problem - cichy glosniczek to chyba standard. Aktualnie mam buzzer od noki, chyba n72 a mialem tez od motoroli L7 i jakiegos samsunga i moge tylko stwierdzic ze efekt z kazdym z nich nie jest zadowalajacy. Wystepuja drobne roznice w glosnosci, ale to nie to co chcialbym uslyszec :(

*

Offline freeyourmind

  • 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs WM 6, Kingston 2GB, Samsung D500
Odp: Mocniejszy glosnik w HTC Blue Angel
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2008, 13:42:27 »
Sorki, że dopiero teraz ale ciekawi mnie jak by brzmiał ten buzzer N72 u mnie. Możesz mi podać dokładne dane tego głośniczka bo widziałem go w akcji i jest bardzo głośny, był by dobry do wzmacniacza. niestety wszystkie wzmacniacze potrzebują zewnętrznego zasilania, może coś wykombinuje ewentualnie dobiorę taki wzmacniacz który bym podpiął pod baterie telefonu. Zobaczymy pożyjemy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2008, 08:49:15 wysłana przez freeyourmind »