Kabel HotSync do Palm III

  • 3 Odpowiedzi
  • 1897 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kabel HotSync do Palm III
« dnia: Lipiec 28, 2007, 15:11:06 »
Schemat:



Kabel zrobiłem z tego, co było pod ręką. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem, to płytka drukowana. Płytkę zaprojektowałem w programie Eagle, następnie wykonałem ją metodą termotransferu na skrawku laminatu. Styki wymontowałem ze złącza centronics ze starej drukarki. Śrubokrętem podważałem złącze ze wszystkich stron, aż wyszło całe i zostały same blaszki.



Blaszki wylutowałem łapiąc je pęsetą. Następnie z jej użyciem przylutowałem je do płytki.



Później szlifowanie płytkę tak, aby pasowała do złącza w Palmie. Następnie przykleiłem dwa kawałki plastiku (chipowa karta telefoniczna) do laminatu, uprzednio wycinając je na wymiar.

Na koniec wiercenie potrzebnych otworów po przewód taśmowy i przycisk (jak się później okazało zbędny). Przewód wraz z wtyczką i obudową pochodzi ze starego kontrolera I/O. Jedyne na co wydałem pieniądze to gniazdo DB09 żeńskie za 80gr (w kontrolerze było męskie, dlatego musiałem kupić). Roztwór trawiący zawsze stoi u mnie w słoiku, więc nie musiałem kupować.

Gotowy kabel, zadziałał za pierwszym razem :)


*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kabel HotSync do Palm III
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 28, 2007, 15:27:42 »
Dobra robota  :ok:

Innym fajnym rozwiązaniem, które możesz zastosować w przyszłych projektach to zastąpienie pojedynczych styków złączem krawędziowym ze starych kart ISA/PCI, podobno rozstaw pasuje ;)

Odp: Kabel HotSync do Palm III
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2007, 16:07:53 »
Właśnie sprawdziłem karte ISA, rozstaw nie pasuje. Ten kable powstał z potrzeby chwili, stacje dokującą już zamówiłem, będzie w przyszłym tygodniu, więc wkrótce kabel trafi do szuflady.

*

Offline mcdanio

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
    • ZAKUPY ON-LINE RTV, AGD, PC, LAPTOPY , GSM , PPC , NAVI , SAT , CB-RADIA , AUDIO , CAR AUDIO
  • Sprzęt: JORNADA 690+CF 1Gb,IPAQ 3870 + HOLUX GR-230 ,  Nokia E51
Odp: Kabel HotSync do Palm III
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 28, 2007, 23:47:22 »
jak to mowia-  " potrzeba matka wynalazkow " gratuluje pomyslowosci  naprawde super wykonanie,  swego czasu mialem Vx kupilem bez stacji i zamawialem  kabel bo nie moglem wymyslic jak zrobic wtyczke wlasnie ;/
pozdrawiam :)