Asus A696 nie łapie satelity

  • 0 Odpowiedzi
  • 12640 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline e-11

  • 18
Asus A696 nie łapie satelity
« dnia: Październik 30, 2019, 17:17:43 »
Witam wszystkich. Choć nie wiem czy ktoś to zobaczy ostatnia wizyta była 2013r.
Ale spróbuję. Mam już bardzo leciwego Asusa 696, służył mi do tej pory i ostatnio wśród znajomych bardzo go chwaliłem ( nie mogę się przyzwyczaić do nawigacji w telefonie). No i stało się przechwaliłem Asusika  :( . Mam do was prośbę jak mogę sprawdzić w tym modelu czy sam odbiornik GPS działa. Sytuacja wygląda tak, że po uruchomieniu Automapy pokazują się trzy, cztery a nawet siedem kresek na żółto, ale dalej „szuka sygnału”. Porty komunikacyjne ustawiałem już na wszystkie sposoby zgodnie z tym, co znalazłem na forum, instalowałem na nowo Automape, robiłem twardy reset. Co zauważyłem, po HR jak uruchamiam AM pierwszy raz to łapie mi satelitę i to bardzo szybko około 30s. Ale wystarczy że wyłączę i ponownie uruchomię już łapie po kilku-kilkunastu godzinach i to nie zawsze. Moje pytanie co i jak mogę sprawdzić czy to wina samego odbiornika czy to wina oprogramowania. Pozdrawiam     
Zapomniałem dodać w czasie szukania satelity zielona dioda mruga.
Zna ktoś może jakiś serwis w Polsce gdzie naprawiali te Asuski może tam się dowiem o typ i/lub napięcie baterii wewnętrznej tej podtrzymującej pamięć, niestety moja padła ma 0,3V  . Dzwoniłem do Serwisu Ausa ale nic z tego nie mają już takich danych  :(
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2019, 13:00:25 wysłana przez e-11 »