Polskie litery?

  • 3 Odpowiedzi
  • 7116 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polskie litery?
« dnia: Listopad 05, 2001, 17:44:04 »
Jak uzyskać polskie litery na Pocket PC (CE 3.0)?
Mam na myśli:
- możliwość wprowadzania polskich liter via Keyboard/Character Recognizer/Transcriber
- oglądania stron (ISO/WIN) z poprawnie wyświetlanymi polskimi literami.
Nie interesuje mnie polonizacja systemu.


*

Offline kozi

  • **
  • 220
Polskie litery?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2001, 09:42:37 »
Na Keyboard i Transcriber sa dostepne nakladki/osobne programy chyba firmy www.sunnysoft.cz , można wgrac windowsowe czcionki ttf(do katalogu windows/fonts) i wtedy beda polskie znaki w wordzie,  nie wiem jak z IE - moze wlasnie ktoras z polonizacji to realizuje  [podobno polskie znaki z worda znikaja po przeslaniu pliku na PC ale nie sprawdzalem tego - moze to tylko plotka]

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Polskie litery?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2001, 17:09:53 »
Jeśli się pisze w Wordzie z polskimi literkami (PenReader), po zapisaniu go i wyjściu z programu literki te znikają niestety, przynajmniej w Jornadzie 548 - mam nadzieję, że te nakładki naprawiają ten problem.
Ciekawe jak ta sprawa wygląda z PocketPC 2002, skoro już są nawet polskie daty w systemie - trzeba się przesiąść :)

Ale na razie przydałoby się jakieś rozszerzenie dla Character Recognizera chociaż... jeśli ktoś znajdzie, będę wdzięczny (i zapewne nie tylko ja :) )!

Polskie litery?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2001, 12:40:40 »
Wlasnie sciagnalem PenReader 3.0 beta i ładnie wprowadza polskie znaczki. Gnębi mnie jednak temat polskich znaków w IE. Przecież polskie znaczki pokazują sie w Wordzie bez dogrywania żadnych czcionek. A jak rozumiem IE używa tych samych czcionek ttf. Zatem, niew iem czy dobrze rozumiem jest to kwesti wybory encoding - czyli interpretacji kodów. W "biurkowej" wersji IE encodingów jest cala masa w tym Central European (ISO) - i to jet wlasciwy do polkich stron w ISO. W "kieszonkowym IE" są tylko 3 (IE-> Options-> Advanced->Languages). Moze mozna jakos dodac te encodingi do IE?
Chyba jest jakas metoda - w koncu kiedy się konfiguruje kanały AvantGo na PocketPage dają możliwość wyboru ISO czy WIN. To chyba da się to jakoś poprawnei czytać, co?