Mapa Polski dla iGO 2006

  • 132 Odpowiedzi
  • 19366 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

tramp

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 22, 2007, 13:49:04 »
znaczy się Kwieto jak babcię kocham to raczej tak:
- ja dochodzę do pewnych wniosków
- a Ty tam sobie dywagujesz niestety o niebie czerwonym i misiach różowych  ;)  :P

A NIE dochodzi do podobnych wniosków co ja - co to Kwieto Bóg - wyrocznia czy co ? :)))) trochę skromności mocium panie :))

Sprawa nie jest prosta - dokonam dodatkowych testów z mapami West E i tamtejszymi ślimakami  :)

Ty zaś kwieto nawiguj sobie na swojej pustej w stosunku do iGO mapie w TT i miej satysfakcję, że masz mało lecz za to bez błędów  :]

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 22, 2007, 15:41:51 »
Cytat: "tramp"
znaczy się Kwieto jak babcię kocham to raczej tak:
- ja dochodzę do pewnych wniosków
- a Ty tam sobie dywagujesz niestety o niebie czerwonym i misiach różowych  ;)  :P


hohohoho, moje różowe misie zadziwiająco zgadzają się z tym co piszesz - więc wychodzi na to, że Ty również z misiami, tego...

Cytat: "tramp"

A NIE dochodzi do podobnych wniosków co ja - co to Kwieto Bóg - wyrocznia czy co ? :))))


Miło mi, że darzysz mnie aż takim szacunkiem...

Cytat: "tramp"
trochę skromności mocium panie :))


Hmmm, to Ty przypisujesz mi boskość, więc Ty się z tego tłumacz :")

Cytat: "tramp"

Ty zaś kwieto nawiguj sobie na swojej pustej w stosunku do iGO mapie w TT i miej satysfakcję, że masz mało lecz za to bez błędów  :]


O, czyżby iGo miało mapy Rosji?
Skąd wiesz gdzie ja jeżdżę i map jakich terenów potrzebuję?

No prosze, a to mi przypisujesz nadprzyrodzone zdolności :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 22, 2007, 23:36:30 »
Cytat: "GPS maniak"
(czyli poważna wada, bo jakaś systemowa)[/i]. Niemniej jednak jeżeli tak jest naprawdę, oznacza to że w samym pockecie nawigację kopie nie soft, ale mapa, co właśnie próbuję od dłuższego czasu powiedzieć  ;)


OK, tyle że problemem jest nie tyle sama mapa, co mapa przepuszczona przez soft iGO. - i to on jest sprawcą problemu. A czy problem generuje soft na palmtopie czy kompilator map u producenta - z mojej perspektywy to nie ma znaczenia.
Z mojej perspektywy ważne jest to, że jeśli weźmiemy identyczne mapy, i przepuścimy przez machinę o nazwie "iGO" oraz "inny wiodący producent na rynku", to w przypadku iGO otrzymamy dane o niższej wiarygodności.


Cytat: "GPS maniak"

Oczywiście. Co tam siedzi dokładnie to się nie przyglądałem, ale sprawdziłem Moskwę i StPetersburg - na pewno są ulice i nawet (uwaga: hit dla Auto Małpo maniaków) obrysy budynków  :D


Cóż, TomTom ma tam numerację domów... Ma też numerację w Rydze, dzięki czemu mogę sprawdzić pod jakim adresem znaleźć właściciela samochodu w który niedawno wjechałem :"P


Cytat: "GPS maniak"
Po prostu jedynym słusznym softem jest iGO  ;)  :))


Eeetam. Jeszcze dwa lata temu mówiono że AM jest jedynym słusznym softem, za dwa lata iGO równie dobrze może spotkać los Automapy.
Zwłaszcza że ma problemy z prawidłowym opracowaniem map, oraz jest na "jedyną słuszną platformę". A WM tylko u nas (wschodnia Europa) jest królem, gdzie indziej spory kawałek tortu ma Palm OS, Symbian i Blackberry. Jeśli iGO będzie się trzymał tylko pocketów (a na to sie niestety zanosi) to nie wróżę mu w dłuższym okresie czasu życia lepszego niż to które spotkało np. Viamichelin czy inny tego rodzaju soft.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

tramp

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 23, 2007, 11:13:07 »
:)))))))

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 23, 2007, 11:27:45 »
Kwieto ma sporo racji. Sam się dziwię dlaczego PDAMill który wypuszcza gry na wszystko co ma OS ograniczyło nawigację jedynie do windozy :( posczas gdy TT czy obecnie Garmin tłuką na wszystko (WM, PalmOS, Symbian, WMS)

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 23, 2007, 11:40:17 »
Cytat: "student2"
Kwieto ma sporo racji. Sam się dziwię dlaczego PDAMill który wypuszcza gry na wszystko co ma OS ograniczyło nawigację jedynie do windozy :( posczas gdy TT czy obecnie Garmin tłuką na wszystko (WM, PalmOS, Symbian, WMS)


Dokładnie.
I najbardziej przyszłościowym rozwiązaniem jest właśnie kupienie TT lub Garmina. Bo mogę się teraz krzywić na Symbiana czy RIM (Blackberry), ale kto wie co będzie, kiedy za rok czy dwa będę chciał wymienić sprzęt na nowszy? Mam ograniczać swoje pole wyboru, tylko dlatego że jeden z producentów oprogramowania którego używam ogranicza się do "jedynej słusznej platformy"?
Większość szanujących się producentów oprogramowania oferuje wersje swojego softu na różne platformy. A soft nawigacyjny jest jednym z droższych produktów dla palmtopów. Mnie nie stać na wydawanie 500-1000 PLN co parę lat na kolejny program, nie mówiąc o konieczności przyzwyczajania się do nowego softu.
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 23, 2007, 12:49:51 »
Cytat: "kwieto"
kto wie co będzie, kiedy za rok czy dwa będę chciał wymienić sprzęt na nowszy? Mam ograniczać swoje pole wyboru, tylko dlatego że jeden z producentów oprogramowania którego używam ogranicza się do "jedynej słusznej platformy"?

A jak przewidujesz: Co ile czasu "wymagana" jest płatna aktualizacja oprogramowania? Jak wygląda (będzie wyglądać) sprawa softu dołączanego do PDA?
brak podpisu i kropka

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 23, 2007, 13:43:10 »
Cytat: "lazik_s"
[A jak przewidujesz: Co ile czasu "wymagana" jest płatna aktualizacja oprogramowania?


Oprogramowania jako takiego, czy nawigacji?

- soft jako taki - zależy od programu i rodzaju zmian. Mam programy które nie zmieniły się od kilku lat i działają ok, są też takie w przypadku których z utęsknieniem czekam na aktualizację.

- nawigacja - tu dużo zależy od map. Mam np. mapy naszego regionu (PL_CZ_SK_HU i  do TT które kupiłem na przełomie 2006/2007 i gdyby dziś pojawił się jakiś istotny update, nawet płatny, chętnie bym kupił. Z drugiej strony, mapy zachodniej Europy są na tyle dobre, że nie czuję potrzeby uaktualniania map z początku zeszłego roku (jeszcze z Navigatora 5)
Soft którego używam jest na tyle dobry, że nie czuję drastycznej potrzeby zmian - to i owo dałoby się poprawić, ale też nie będę się rzucał na następce jeśli nie będzie miał rzeczywiście istotnych zmian.

Cytat: "lazik_s"
Jak wygląda (będzie wyglądać) sprawa softu dołączanego do PDA?


W jakim sensie? Przy zmianie sprzętu? Soft dołączony do PDA to soft dołączony do PDA, zdaje się, że nie można przenosić licencji, ale pewny tego nie jestem
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 23, 2007, 13:55:15 »
Te pytania to tylko takie wskazówki. Do niektórych PDA są już dołączone programy do nawigacji także wcale nie musisz wydawać dodatkowych złociszy. Argument więc co do wieloplatformowości praktycznie nie ma znaczenia.
Inna sprawa to temat jak się zmieniają mapy w ciągu okresu o takim jak piszesz - 3-9 lat.

Aha wszystko w granicach tematu forum (bo od tematy wątku to już mocno odszedłeś), czyli o nawigacji.
brak podpisu i kropka

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 23, 2007, 14:56:58 »
Cytat: "lazik_s"
Te pytania to tylko takie wskazówki. Do niektórych PDA są już dołączone programy do nawigacji także wcale nie musisz wydawać dodatkowych złociszy.


Musisz, po prostu zamiast kupować osobno, kupujesz pakiet. Zapewne taniej niż w przypadku osobnych zakupów, jednak na to że producent mapy da ją za darmo z dobrego serca, raczej bym nie liczył.

Cytat: "lazik_s"

Argument więc co do wieloplatformowości praktycznie nie ma znaczenia.


Nie widzę związku...
Owszem, jeśli miałem spakietowany soft, to po zmianie platformy i tak będę musiał kupić go od nowa. Ale jeśli soft nie był spakietowany, to zostaję na lodzie z programem którego nie mogę użyć. I muszę w to miejsce kupić coś innego - w pakiecie z palmtopem lub nie, wszystko jedno.

Cytat: "lazik_s"

Aha wszystko w granicach tematu forum (bo od tematy wątku to już mocno odszedłeś), czyli o nawigacji.


Może znowu wydzielić część osobno? :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

tramp

Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 23, 2007, 15:13:15 »
tylko kwieto wątek o nowej mapie iGO zamienił się za sprawą Twojej osoby w wątek czemuż to nie ma wersji iGO na Palm OS

i tak to już jest za każdym razem :))

to może odpuść sobie cały dział iGO i teoretyzowanie w tym dziale skoro nie znasz, nie używasz a cała wiedza bierze się stąd, że przeczytałeś w jednym wątku i produkujesz się w drugim

nie ma wersji iGO na Palm OS i miejmy nadzieję nie będzie :))
na Symbiana będzie jeśli cały Symbian będzie szedł w dobrą stronę, do końca ja jeszcze tego nie widzę, wyświetlacze są małe a Nokia nie potrafi wyprodukować telefonu z dotykowym wyświetlaczem rozsądnej wielkości (już minimum od któego można zacząc rozmawiać to 2,8" wielkość przy której się ożywiamy to 3,5" oczywiście  :) )

posiadacze Palm OS mogą się za to produkować w dziale TT

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 23, 2007, 15:35:16 »
Mapa Polski dla iGO 2006 - to jest temat tego watku, ostatni raz przypominam , pozniej pozamiatam i zamkne  :kill:
Sam z ciekowoscia poczytam rozne inne dywagacje zwiazane mocniej lub slabiej z I-go ale w innym dziale, ok ?
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Mapa Polski dla iGO 2006
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 23, 2007, 16:21:15 »
Nie pomoglo (Tramp, Kwieto - zapraszam do Hyde Parku) :] , slowo sie rzeklo, kobylka u plota - watek zamkniety
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....