iGO w NavRoad

  • 25 Odpowiedzi
  • 18777 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
iGO w NavRoad
« dnia: Luty 12, 2007, 11:03:39 »
Witam!
Czy ktos kto ma NavRoad zmierzył sie już z instalacją iGO na tym urządzeniu?
W teście zrobionym przez Jakuba jest screen ale na dzień dzisiejszy za żadne skarby nie mogę zaistalować tego programu.
Pozdrawiam - Jarek

*

tramp

iGO w NavRoad
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2007, 11:50:55 »
jak Ci iGO nieprzydatne to po co instalujesz

używaj sobie Destinatora i jeszcze możesz AM do kompletu i się ciesz

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
iGO w NavRoad
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 12, 2007, 14:03:06 »
Cytat: "tramp"
jak Ci iGO nieprzydatne to po co instalujesz

używaj sobie Destinatora i jeszcze możesz AM do kompletu i się ciesz

Mysle ,że to miałbyć dowcip :)
Cieszę się ale do pełni chciałbym iGO i już !
Pozdrawiam - Jarek

*

tramp

iGO w NavRoad
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 12, 2007, 14:47:01 »
to nie był dowcip

kto szkaluje dane oprogramowanie nie może go używać

używaj sobie inne  :)

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
iGO w NavRoad
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 12, 2007, 14:53:29 »
Cytat: "tramp"
to nie był dowcip

kto szkaluje dane oprogramowanie nie może go używać

  :)

Co masz na myśli "szkaluje", albo nie umiesz czytać, albo sobie jaja robisz?  :worried:
Pozdrawiam - Jarek

*

tramp

iGO w NavRoad
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 12, 2007, 14:59:07 »
ja tam się staram pamiętać co sobie wpisuję w stopkę :))))) obok pięknego zdjęcia :)))

acha chyba, że chodzi o to, że bezużyteczne na tym sprzęcie
w takim razie należy sprostować w stopce aby nie wprowadzało to w błąd

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
iGO w NavRoad
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 12, 2007, 15:10:47 »
Cytuj
acha chyba, że chodzi o to, że bezużyteczne na tym sprzęcie
w takim razie należy sprostować w stopce aby nie wprowadzało to w błąd


Własnie o to chodzi co napisałes maczkiem !
Po 1.przeczytaj Temat i pierwszy post.
Po 2.Zerknij na sprzęt w "stopce"
Po 3. I  wszystko jasne.
Po 4.  :]
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
iGO w NavRoad
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2007, 12:27:29 »
Mi się udało odpalić instalkę iGo na NavRoad, ale program nie rusza, bo brak mu odpowiednich plików do obsługi rozdzielczości tego urządzenia (480x272)- są tylko do 320x240, 240x320 i 240x240.
Za cholere nie wiem jak Jakub odpalił iGo na NavRoad'zie. Pisałem do niego, ale nie raczył odpowiedzieć  :S

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
iGO w NavRoad
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2007, 20:26:23 »
Cytat: "knoxville"
Mi się udało odpalić instalkę iGo na NavRoad, ale program nie rusza, bo brak mu odpowiednich plików do obsługi rozdzielczości tego urządzenia (480x272)- są tylko do 320x240, 240x320 i 240x240.
Za cholere nie wiem jak Jakub odpalił iGo na NavRoad'zie. Pisałem do niego, ale nie raczył odpowiedzieć  :S


Jest  prawdopodobnie zmieniony plik DATA.
Jakub raczej nie odpowiada na PM lub rzadko odpowiada.A przedstwiony screen na teście to NR wypożyczony z Jamicon'u.
W teście również jest napisane
Cytuj
...Producent zadbał jednak o to, aby użytkownicy mogli przynajmniej bez większych problemów korzystać z innych popularnych aplikacji do nawigacji satelitarnej. I tak na NavRoad uruchomimy np. TomTom Navigatora 5 czy też AutoMapę.

Próbowałem zainstalować TT 5 i nic z tego.Nie działa.
Można się więc pokusić o twierdzenie ,że ktoś nas oszukuje.Tylko kto?
Firma??? Jakub???
I tu też mogę napisać,że Jakub nie wykonał testu w 100%, bo dostał wgrane programy na gotowo i opisał,ze działają.Bo działają jako modyfikacje zrobione przez Jamicon.  :wkurzony:
A powinien spróbować zainstalować i napisać,że.....
knoxville parę dni temu posłałem maila do Ciebie - też mi nie odpisałeś  :D (żart)
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
iGO w NavRoad
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2007, 21:58:48 »
Ano nie odpisałem bo dopiero dziś wróciłem z Włoch. Posłałem Ci wiadomość na Skype.

Miesiąc temu z www.navroad.com odpowiedzieli mi, że iGO2006 na NavRoad'a będzie dostępne do końca stycznia. Póki co jest trzecia dekada lutego a iGo brak. Mam nadzieje, że nie bedzie z tym jak z AM4

 :mysli:

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
iGO w NavRoad
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2007, 22:07:50 »
Cytat: "knoxville"
Posłałem Ci wiadomość na Skype.

 :mysli:


Kurcze - nie dostałem nic :(

Temat z iGO wałkowałem z Jamiconem :D - No comments

Czekam na jakiś kontakt od Ciebie.
Pozdrawiam - Jarek

Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2007, 15:02:37 »
Jest ktoś nadal zaintersowany Navroadem z iGo? Udało mi się zainstalować Miomap 3.2 na Medionie 465t. Medion ma taki sam ekran i system (z grubsza) więc i na Navroadzie powinniście dać radę ...
Do istniejącej instalki Miomap trzeba wrzucić specjalnie przerobiony pod "nasz" ekran plik data.zip oraz sys.txt.
Oba te pliki są rapidshare.com/files/16422145/sys.zip.html
Należy je rozpakować i podmienić w instalacji. Ja mam program na karcie SD, w głównym katalogu i tam też wrzucam data.zip oraz sys.txt ...

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2007, 08:14:00 »
Plik data.zip od MioMap a iGo2006 trochę się różnią zawartością, głównie strukturą i nazwami katalogów. Wczoraj walczyłem i tworzyłem z obu jeden wspólny działający. Udało mi się stworzyć plik który odpala iGo na NavRoad. Problem natrafiłem już na końcu, kiedy powinno się pojawić menu główne - wyświetla mi napis "FFUIERROR Code=8". Postudiowałem zagraniczne fora i znalazłem, że jest to błąd kompatybilności wersji. Narazie walczę dalej.

Aktualnie mam zainstalowaną wersje iGo2006 z 30.05.2006. Będę próbował z nowszymi i informował na bieżąco.


[godz. 16.25]
Zainstalowałem wersje z 11.01.2007 - wciąż to samo: "FFUIERROR Code=8". Ten komunikat się pojawia na ekranie powitalnym przy ładowaniu menu głównego.

Jak zainstaluje wersje 03.02.2007SE - to mi wywala "HardwareError". Ten komunikat z kolei się pojawia od razu po ukazaniu się ekranu powitalnego iGo...

Walczymy dalej...  8)


« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 16:29:29 wysłana przez knoxville »

*

Offline sp4jkk

  • ***
  • 322
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.odkurzacze.elk.pl
  • Sprzęt: HTC ONE V, Nokia E51 i E52
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2007, 19:09:48 »
Witam, niedawno tj. 20 marca 2007 dzwoniłem do głównego dystrybutora na  Polskę tego urządzenia i pytałem właśnie o iGO i powiedzieli, że jeszcze nie ma wersji iGO która pójdzie na NavRoad. Podobno producent jeszcze nie przystosował programu. Ale powiedzieli, że w okolicach wakacji ma być. Więc nie wiem kto ma rację. Każda inna instalacja iGO na tym sprzęcie to sprawa nielegalna bo ingeruje się w program. Tak powiedziała mi przemiła Pani.

Co Wy na to??
SPV M3100 był, był Samsung Omnia. Była Omnia jest Nokia E51 i E52 oraz HTC ONE V. Do nawigacji jest Lark 50.2.

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2007, 21:03:26 »
Jakoś mnie to średnio martwi.

Wkurza mnie już ten sprzęt. Żebym wiedział ile z tym wszystkim problemu to bym został przy Mio. Automapy na ten sprzęt jeszcze nie ma (4.0), zwykła chodzi w poziomie, iGO nie da się zainstalować, obchodzenie blokad i inne pierdoły. Potrzebuje iGO na Chorwację do której jadę na majówkę... i pewnie zostanę z ręką w nocniku bo do tej pory pewnie nic się nie zmieni.

Jeśli wyjdzie AM4.0 to zapewne mapy na Chorwację będą ubogie (bo od Teleatlasa). Wkoło Macieju...

Jestem zły na siebie, że dałem się podpuścić - byłem tak podpalony testami NavRoad'a Jakuba na Pdaclub.pl, gdzie widniał iGO, TomTom... a później się okazało, że chodzi tylko Automapa. Teraz uważam, że był to wybieg stricte marketingowy. Nieładnie.

Brrrr...

Mi dziś serwis NavRoad odpisał:

To: <service@navroad.com>
Sent: Monday, March 26, 2007 1:17 PM
Subject: iGo


> Ponawiam pytanie z 17.03.2006
>
> Witam. W styczniu napisaliście mi, że iGo na NV430BT będzie pod koniec stycznia. Już jest połowa marca a iGO brak. Czy stosujecie dwuletnię > politykę Autmapy 4.0 wypuszczania "przed wakacjami"?
> Będę wdzięczny na odpowiedź bo trochę mi zależy na tej pozycji.


"Witam,
Werja jako taka jest przygotowana, natomiast ciągle czekamy na wprowadzenie jej do sprzedaży.

Pozdrawiam
Aleksander Sobolew"



Ech, Ci polscy dystrybutorzy...
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 21:05:45 wysłana przez knoxville »

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2007, 21:11:21 »
"FFUIERROR Code=8" to błąd w samej konstrukcji pliku data.zip. Zapewne za bardzo zaingerowałeś w środek. Ja bym radził dostosować zawartość folderów do rozdzielczości. Najlepiej poprzez edycję plików graficznych, przeskalowanie. Sam się bawiłem data.zip podczas zmian samego ekranu statusu GPS i jak się za bardzo w nim pogrzebało to błąd gotowy, podobny do twojego.

Żeby edytować pliki graficzne potrzebny ci dekoder. W googlownicy znajdziesz - taki sam jak do MIO.
brak podpisu i kropka

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2007, 22:27:46 »
Wszystkie pliki graficzne mam z MioMap, które to na rozdzielczości 480x272 chodzi bezproblemowo (plik wrzucony przez pioorkis pare postów wyżej). Po prostu wzbogaciłem zawartość data.zip od iGO2006 plikami z rozdzielczością 480x272 od MioMap. Oczywiście na czuja. Też mi przeszło przez myśl, że może być to wewnętrzny błąd pliku składowego data.zip po zmianie. Widać trzeba eksperymentować z dodawaniem i usuwaniem poszczególnych plików i sprawdzanie czy działa.

*

Offline bobas007

  • ***
  • 435
  • Sprzęt: i780 - WM6, SGS BVJS4
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2007, 23:55:28 »
Wszystkie pliki graficzne mam z MioMap, które to na rozdzielczości 480x272 chodzi bezproblemowo...
Szczerze, to ja jednej rzeczy nie rozumiem... Jeżeli działa Miomap to w czym problem? Nie można tego kupić? AFAIK Miomap to praktycznie to samo co i-Go. Pewnie o czymś nie wiem. O czym?

*

Offline knoxville

  • ***
  • 260
  • Sprzęt: NavRoad 430BT
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2007, 00:23:48 »
Skoro mam iGO, to szczytem rozrzutności byłoby kupienie jeszcze MioMap...

*

Offline lazik_s

  • ***
  • 386
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Cruise, FS N560
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2007, 01:03:45 »
Spróbuj dodać do folderu "igo" w data.zip kolejny definiujący rozdzielczość na NavRoadzie. Najlepiej zrobić to na oryginalnym pliku data.zip. Jeżeli dodanie tylko tego folderu z daną rozdzielczością nie pomaga to najprawdopodobniej trzeba wszystko ręcznie wydłubać edytując pliki graficzne i pliki z podfolderu "ui". Zabawa dla dobrego zapaleńca i obeznanego z grafiką.
brak podpisu i kropka

Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 29, 2007, 21:40:32 »
Udało się! W beznadziejnym oczekiwaniu na Automapę 4.0, zawziąłem się i dzisiaj zainstalowałem i skonfigurowałem na Navroad MioMap czyli właściwie iGo. Wszystko chodzi bardzo dobrze... Dzięki radzie "pioorkis" podmieniłem w katalogu MioMap, wgranym na kartę SD pliki data.zip oraz sys.txt (ten plik musiałem dodatkowo trochę zmienić aby miał następującą postać):

[debug]
smart_2d=1
slowsim=1
loop_sim=1
mute_os_key=1

[gps]
protocol = "NMEA"
com_port = 1
com_port_speed = 9600

[tmc]
port = 5
baud = 38400

[Interface]
width=480
height=272
base="uilw/"
basel="uilw/"
show_timezoneslider=1
reset_os_timezone=1
default_timezone=30
default_language="german"
default_voice="german_female_v3"   ; voicekey from info.ini


I wszystko chodzi jak złoto... szybko, płynnie i stabilnie :) Ciekawy więc jestem jaki problem może mieć iGO z wydaniem programu na PNA??

Dziękuję za dobre rady i pozdrawiam serdecznie

Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2007, 18:14:30 »
Gratuluję ;) A udało Ci się uruchomić ostrzeganie przed fotoradarami ??

Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2007, 21:12:23 »
Gratuluję ;) A udało Ci się uruchomić ostrzeganie przed fotoradarami ??

Nie potrzebuję tego, bo zawsze jeżdżę przepisowo :P ;)

No niestety nie... jeszcze nie...

Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2007, 21:43:20 »
No właśnie tu jest problem ... też w zasadzie jeżdżę zgodnie z przepisami, ale mam zawsze problem jak coś nie działa w 100% ... a umówmy się, że nawigacja bez ostrzegania o poi to jednak nie jest to co być powinno ... próbowałem walczyć z data.zip-em od najnowszego miomapa 3.3 ale niestety są jakieś problemy ... jeszcze będę walczył, bo ten ekranik 4,3 cala jest wart walki :D

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 15, 2007, 13:21:48 »
A czy zauważyłeś ,że w MioMap 3.3 są 2 pliki Data? 2 plik Data.zip jest oznaczony jeszcze nr(datą) i właśnie ten plik jest odpowiedzialny za rozdzielczość 480x272.
Pozdrawiam - Jarek

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: iGO w NavRoad
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 28, 2007, 15:58:49 »
Ciekawy więc jestem jaki problem może mieć iGO z wydaniem programu na PNA??

A nie ma żadnych, istnieje kilkanaście wersji iGo dla PNA - każda inna, bo przeznaczona na konkretny PNA i konkretna wersje WinCE. Podobnie jest z MioMap.
Wersja dla PDA jest jedna, uniwersalna, a dla PNA trzeba robić wersje dedykowane, głównie dostosowywane sa pliki konfiguracyjne i firmowa grafika,