IGO prowadzi po dziurach

  • 7 Odpowiedzi
  • 16262 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
IGO prowadzi po dziurach
« dnia: Sierpień 17, 2010, 15:20:45 »
Spotkałem Faceta jadącego polną drogą. Klął jak szewc, że takimi wąskimi drogami IGO prowadzi, ani zawrócić...

Jest jakaś możliwość zgłoszenia "eliminacji" niektórych dróg? A jeżeli jest, to komu?

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: IGO prowadzi po dziurach
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2010, 15:41:12 »
Spotkałem Faceta jadącego polną drogą. Klął jak szewc, że takimi wąskimi drogami IGO prowadzi, ani zawrócić...

Jest jakaś możliwość zgłoszenia "eliminacji" niektórych dróg? A jeżeli jest, to komu?

W IGO występują różne mapy. Jeśli to była Emapa, to prowadzenie po dziurach jest standardem. Dużo lepiej IGO działa na mapach od TeleAtlas i NAVTEQ.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: IGO prowadzi po dziurach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2010, 17:11:58 »
Dokładnie potwierdzam - emapa - najgorsza możliwa do iGO

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: IGO prowadzi po dziurach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2010, 17:27:32 »
Aż tak bardzo nie wnikałem w producenta mapy :(

*

Offline Dandre

  • **
  • 109
Odp: IGO prowadzi po dziurach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2010, 18:15:37 »
Spotkałem Faceta jadącego polną drogą. Klął jak szewc, że takimi wąskimi drogami IGO prowadzi, ani zawrócić...

Jest jakaś możliwość zgłoszenia "eliminacji" niektórych dróg? A jeżeli jest, to komu?
Nawet z mapami Emapy jest możliwość tak ustawić nawigację, aby te polne drogi omijała.
Można na ten przykład odznaczyć używanie dróg gruntowych i (lub)  ustawić trasę szybką.
Można sobie przejrzeć trasę przed jazdą i zorientować się jakimi drogami prowadzi.
Drogi z mapy raczej się nie wyeliminuje, bo skoro jest  realnie w terenie,  to ją narysowano, by odzwierciedlała stan faktyczny.

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: IGO prowadzi po dziurach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2010, 20:46:21 »
Nie wiem, jak miał ustawione, ale droga polna, to polna. Zaoszczędził 600m, bo odbił z krajówki i włączył się do krajówki. Może miał ustawioną najkrótszą?

*

Offline Krakus

  • ****
  • 632
Odp: IGO prowadzi po dziurach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2010, 22:19:50 »
Nawet z mapami Emapy jest możliwość tak ustawić nawigację, aby te polne drogi omijała.
Można na ten przykład odznaczyć używanie dróg gruntowych i (lub)  ustawić trasę szybką.
Można sobie przejrzeć trasę przed jazdą i zorientować się jakimi drogami prowadzi.
Drogi z mapy raczej się nie wyeliminuje, bo skoro jest  realnie w terenie,  to ją narysowano, by odzwierciedlała stan faktyczny.
Widzisz, problem Emapy (ale nie tylko) polega na błędnej kategoryzacji - czyli niektóre drogi gruntowe w mapie są oznaczone jako asfaltowe. Na to jakakolwiek zmiana ustawień nic nie da.

*

Offline mif4

  • **
  • 208
  • Sprzęt: SG Advance poprzednio: BLOW Sirrocco. Modecom AX
Odp: IGO prowadzi po dziurach
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2010, 08:09:41 »
Znalazłem winowajcę: Emapa.
Zła kategoria drogi  :P