2006SE nadchodzi....

  • 59 Odpowiedzi
  • 10522 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 24, 2006, 10:34:02 »
Dzieki ale to chyba pasuje bowiem 2006SE korzysta ze swojego formatu *.spud (w praktyce SpeedcamUpdates.spud) natomiast tu generowany jest format *.upd co powoduje, że to nie działa  :(  
W praktyce SpeedcamUpdates.spud pełni rolę pliku w którym przechowywane są radary a wrzucenie bazy radarów do tego samego katalogu w opisywanym przeze mnie wyżej formacie txt powoduje że są one "załadowane" do pliku SpeedcamUpdates.spud i na tym kończy się jego rola (można go usunąć bo radary są już w SpeedcamUpdates.spud.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 24, 2006, 10:37:05 »
Cytat: "PeDeA"

Adresy z kontaktow ukazuja sie w POI/importowane adresy (przy dokladnie wypisanych adresach).

Mnie interesuje jaka dokładnia ma byc postać wpisu. Już doszedłem, że musi być ulica ale bez numery domu (chyba , że może być wpisany w jakiś określony sposób) - ale dziwne bo niektóre kontakty mimo tego nie wchodzą mi do punktów iGO.......?

Pozdrav
ISTQB Certified Tester

*

Offline Tomek_

  • **
  • 184
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 24, 2006, 11:06:49 »
ostatnio instalowalem iGo 2006 i pytal czy zainstalowac obsluge TMC, czym wiec rozni sie ten TMC, o ktorym piszecie?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 24, 2006, 11:16:25 »
Cytat: "Tomek_"
ostatnio instalowalem iGo 2006 i pytal czy zainstalowac obsluge TMC, czym wiec rozni sie ten TMC, o ktorym piszecie?

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi.....
Przy instalacji iGO 200SE nie pyta się o instalację TMC. Co do TMC to jest jedno TMC co oznacza Traffic Message Channel - info znajdziesz tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel
 i właśnie o tym rozmaiamy, to też jest w iGO.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline Tomek_

  • **
  • 184
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 24, 2006, 13:26:02 »
Wiem co to TMC, prawie codziennie slysze komunikaty TMC w radiu, poza tym ja nie pisalem nigdzie o wersji SE.

Nawiasem mowiac, czy w Polsce juz ktos nadaje TMC?

(In Poland a private radio station did some tests but General Directorate for National Roads and Motorways (GDDKIA) didn't decide yet on a real implementation)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 24, 2006, 14:00:03 »
Cytat: "Tomek_"
Wiem co to TMC, poza tym ja nie pisalem nigdzie o wersji SE.

Nawiasem mowiac, czy w Polsce juz ktos nadaje TMC?

(In Poland a private radio station did some tests but General Directorate for National Roads and Motorways (GDDKIA) didn't decide yet on a real implementation)

Problem jest szerszy bowiem z zamieszczonego wyżej linku do prezentacji z implementacji TMC w Czechach to bardzo duży system chyba wykraczający poza jedną stację. Właściwie to same rozgłośnie nie mają nic do tego bowiem mają z ty wspólnego tyle, że info przesyłane są w kanale RDS stacji FM - więc właściwie tyczy się to opertora sieci nadajników a nie konkretnej rozgłośni (np RMF czy Zet)

Pozdr
ISTQB Certified Tester

*

Offline Tomek_

  • **
  • 184
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 24, 2006, 14:20:27 »
Ladne zobrazowanie pokrycia TMC mozna zobaczyc tutaj http://www.tmcforum.com/en/about_tmc/tmc_services_today/tmc_services_today.htm

W wielu krajach zwykle stacje radiowe nadaja wiadomosci TMC.

 btw mam zamiar kupic odbiornik TMC i sprawdzic jak dziala TMC we wspolpracy z nawigacja GPS.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 24, 2006, 14:32:27 »
Cytat: "Tomek_"
Ladne zobrazowanie pokrycia TMC mozna zobaczyc tutaj http://www.tmcforum.com/en/about_tmc/tmc_services_today/tmc_services_today.htm

W wielu krajach zwykle stacje radiowe nadaja wiadomosci TMC.

 btw mam zamiar kupic odbiornik TMC i sprawdzic jak dziala TMC we wspolpracy z nawigacja GPS.

No cóż ... to nie jedyna rzecz w której odstajemy -PKB w Czechach/słowacji to 12.000/11.500euro a u nas ok. 8000euro na głowe.....  :(

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 24, 2006, 17:30:57 »
ALe powiedz - trzyma cię ktoś na siłę w Polsce? Na forum umiemy sobie powiedzieć - nie podoba się, to nikt tu cię nie trzyma, ale w życiu już nie bardzo... :))
A co do TMC - dlaczego nikt głośno nie mówi, że ta usługa jest płatna. Nie no, oczywiście wersja podstawowa nie, ale ona odświerza przynajmniej w GB info z częstotliwością 45 albo 60 minut. Taka lepsza usługa, którą np. oferuje Destinator i odświerza info co 15 minut niestety kosztuje...
Także nie wszytsko złoto co się świeci, bo równie dobrze żadnego korka może już nie być w miejscu, w którym niby coś się dzieje. Jasne, lepszy rydz niż nic, ale z drugiej strony po co mi kulawy koń? Jedno co pozodtaje, to wiara, że za jakiś czas się to doskonale rozwinie i będzie mniej kosztowną "technologią".

*

Offline Tomek_

  • **
  • 184
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 24, 2006, 21:45:52 »
W skandynawii TMC jest za darmo 24h/24h od 1998 roku. Komunikaty w radiu czasem ze 3 razy na 15 minut jesli jest o czym mowic.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2006, 12:52:11 »
Cytat: "nieboraku"
ALe powiedz - trzyma cię ktoś na siłę w Polsce? Na forum umiemy sobie powiedzieć - nie podoba się, to nikt tu cię nie trzyma, ale w życiu już nie bardzo... :))
A co do TMC - dlaczego nikt głośno nie mówi, że ta usługa jest płatna. Nie no, oczywiście wersja podstawowa nie, ale ona odświerza przynajmniej w GB info z częstotliwością 45 albo 60 minut. Taka lepsza usługa, którą np. oferuje Destinator i odświerza info co 15 minut niestety kosztuje...
Także nie wszytsko złoto co się świeci, bo równie dobrze żadnego korka może już nie być w miejscu, w którym niby coś się dzieje. Jasne, lepszy rydz niż nic, ale z drugiej strony po co mi kulawy koń? Jedno co pozodtaje, to wiara, że za jakiś czas się to doskonale rozwinie i będzie mniej kosztowną "technologią".

Pierwszego zdania nie będę komentował bo jest niżej krytyki...
Natomiast co do tematu to jak sobie wyobrazasz kodowanie wiadomości przesyłanej w kanale RDS ogólnosostepnej radiofoni UKF???
Oczywiście można sobie wyobrazić , że jakiś producent oprogramowania nawigacyjnego (np Destinator) wymysli sobie kodowanie dostępu do TMC w oprodgramowaniu i dostęp po podaniu kodu uwierzytelniającego, który się wykupuje ale jak ktoś wybierta sobie takie oprogramowanbie to niech sam ma do siebie pretensje....
Ja tu w Igo nie widzę zeby dostęp do TMC był ograniczony.....

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 26, 2006, 22:36:47 »
Cytat: "piotr.lutynski"
Pierwszego zdania nie będę komentował bo jest niżej krytyki...


Twoja opinia - moja jest inna - ale mam wrażenie, że patrzymy na to z trochę innej perspektywy:) Jeszcze gorzej, że nie zwracasz uwagi na emoty - a to błąd i to duży - bo czasem dziękim nim można odróżnić ironię od żartu :P

Cytat: "piotr.lutynski"
który się wykupuje ale jak ktoś wybierta sobie takie oprogramowanbie to niech sam ma do siebie pretensje....


Taaa, bo iGo jest tak prefekcyjne i niezawodne, że po prostu mu zaufam - jeszcze długo nie. Dziś specjalnie robiłem trasę którą znam od x-czasu z Destinatorem - pomyłek - zero. Na tym samym odcinku pomyłek iGo - dwie. tylko dwie, albo aż dwie (pominę mniej istotne) - bo w wyjątkowo ważnych miejscach. Polubiłem iGo, ale jeszcze póki mówię mu nie. A TMC - cóż, mam wrażenie, że nie bardzo wiesz jak działa TMC w UK. Odpowiem ci  tak - stacje radiowe nie przesyłają TMC. Natomiast to co przesyła np. AA, RAC to wartościowe informacje - a za te się płaci.

"In continental Europe, this data is broadcast over public radio networks, and is therefore free. In the UK, however, there are two commercial players who broadcast this data. The market leader is ITIS, who have a national license, which allows them to broadcast this data over the national fm radio network run by Classic FM. The AA Traffic Service includes the license costs of accessing and using the ITIS data feed in the UK. More information about this service can be found at www.itisholdings.com/itmc.asp. In continental Europe, the AA traffic service works by tuning into public radio stations and is therefore free to use."

Także iGo, TT, Destiego czy cokolwiek innego możesz sobie z TMC w kieszeń schować, jeśli nie zapłaciłeś daniny. Tak samo jak się płaci serwisowi WWW za to, że poda ci umiejscowienie radarów - kosztuje to tylko 20 funciaków i przez cały rok masz uaktaulnianą bazę danych.
Niestety, albo stety tu się płaci za wiele rzeczy, które w Polsce czy innych krajach zwykły być za darmo.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 27, 2006, 01:00:28 »
Cytat: "nieboraku"
Cytat: "piotr.lutynski"
Pierwszego zdania nie będę komentował bo jest niżej krytyki...



Twoja opinia - moja jest inna - ale mam wrażenie, że patrzymy na to z trochę innej perspektywy:) Jeszcze gorzej, że nie zwracasz uwagi na emoty - a to błąd i to duży - bo czasem dziękim nim można odróżnić ironię od żartu :P

Jeśli źle odebrałem to sorki...
 
Cytat: "nieboraku"
A TMC - cóż, mam wrażenie, że nie bardzo wiesz jak działa TMC w UK. Odpowiem ci  tak - stacje radiowe nie przesyłają TMC. Natomiast to co przesyła np. AA, RAC to wartościowe informacje - a za te się płaci.


No właśnie dziłanie TMC w kanale RDS (może być tez przesyłany za pomocą radiofonii DAB - w tym tez satelitarnej ale to inna bajka) radiofonii analogowej to włąsnie jest TMC. Natomiast moga byc też inne rozwiązania wykorzystujące np GPRS ale to już nie TMC w "czystej postaci" .
za Wikipedią: "traffic Message Channel (TMC) is a technology for delivering traffic and travel information to drivers. It is typically digitally coded using the FM-RDS system on conventional FM radio broadcasts. It can also be transmitted on DAB or satellite radio. It allows silent delivery of high quality accurate, timely and relevant information, in the language chosen by the user and without interrupting normal services. Services, both public and commercial, are now operational in many European countries. When data is integrated directly into a navigation system, this gives the driver the option to take alternative routes to avoid traffic incidents."
link: http://en.wikipedia.org/wiki/Traffic_Message_Channel


Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline nieboraku

  • **
  • 219
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636N plus KINGSTON 2GB EP, Destinator 6 TS
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 27, 2006, 11:27:56 »
Cytat: "piotr.lutynski"
Jeśli źle odebrałem to sorki...


 ;)

Cytat: "piotr.lutynski"
No właśnie dziłanie TMC w kanale RDS (może być tez przesyłany za pomocą radiofonii DAB - w tym tez satelitarnej ale to inna bajka) radiofonii analogowej to włąsnie jest TMC. Natomiast moga byc też inne rozwiązania wykorzystujące np GPRS ale to już nie TMC w "czystej postaci" .


Wiesz, oficjalnie TMC jest nadawny/rozpowszechniany (sam nie wiem jak to nazwać - oryginał wyżej) przez radio Classic FM. Nie mam pojęcia, jak oni to robią, że sygnał ogólnie dostępny "kodują" dla wybranych, ale tak to tutaj działa. Niestety za wielu informacji nie ma w necie na ten temat, jak to się odbywa w UK - to co mam i to co wiem, to bardzo mało. Nikt ze znajomych też nie ma TMC więc nie mamy okazji z tego korzystać i sprawdzić w działaniu.
To co można znaleźć na stronie jednego z "dostawców" - "iTMC™ is ITIS' national RDS-TMC service which has been in operation since January 2002. ITIS provides traffic information under a commercial licence, principally to automotive manufacturers, who integrate the services into their In-Vehicle Satellite Navigation systems ("IVSN"). The addition of real-time traffic information integrated into an IVSN terminal allows the routing to become "dynamic", by allowing the driver to select an alternative route around current traffic problems."
To co znalazłem na jakimś forum trochę mi rozwiało wątpliwości i pokazało, że jednak "real-time" TMC kosztuje, a możesz przeczytać o tymtutaj. Poza tym, to co jeszcze znalazłem w necie raczej słabo się wypowiadało o TMC w UK - ale ilu ludzi, tyle opini.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 27, 2006, 11:46:05 »
Witam!
Ja nie kwestionuję, że producent oprogramowania nawigacyjnego (w tym wypadku Destinator  wprawadza funkcjonalność uwierzytenienia korzystania z TMC. W iGO tego nie widziałem. Może nawet nie jest to funkcjonalność oprogramowania nawigacyjnego bo wymaganie uwierzytelnienia może byc wymuszone w sygnale RDS-TMCi wyskakuje w PDA okinenko z prośbą o podanie kodu (który np otrzymuje się po wysłanie sms-a na jakiś tam numer), pewnie zależy to od dostawcy usługi, może jedna stacja nie wymaga uwierzytenienia (logowania) inna wymaga, to tak jak z RDS u nas- jedna stacja wysyła nazwy piosenek (wykonawców) inna nie.... albo jak z wysyłaniem po bluetooth pliku z komputera na PDA- może być konieczne podanie kodu do sparowania lub nie.


pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 28, 2006, 09:25:21 »
Poniżej link do strony z której po rejestracji można ściągnąć plik w formacie kmz z radarami w całej europie dla iGO 2006SE.
Plik należy wrzucić do katalogu wg scieżki: \SD Card\iGO\POI\Speedcam\


http://www.navifriends.com/phpbbForum/viewtopic.php?t=9205&sid=30fbf7eb1688449d19a928128cad6b70

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 28, 2006, 11:15:51 »
Cytat: "piotr.lutynski"
Poniżej link do strony z której po rejestracji można ściągnąć plik w formacie kmz z radarami w całej europie dla iGO 2006SE.


Rozumiem że cały czas mówisz o wersji beta, oficjalnej jeszcze nie ma?
A w becie nie ma wersji polskiej?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 28, 2006, 11:25:16 »
Cytat: "Cavallino"
Cytat: "piotr.lutynski"
Poniżej link do strony z której po rejestracji można ściągnąć plik w formacie kmz z radarami w całej europie dla iGO 2006SE.


Rozumiem że cały czas mówisz o wersji beta, oficjalnej jeszcze nie ma?
A w becie nie ma wersji polskiej?

Jak to, wrzucasz pliki jezykowe (programu i zapowiedzi) w to samo miejsce w którym są w dotychczasowej wersji. Najdziwniejsze jest to, że mimo tego iż pochodzi z wersji wcześniejszej opcje pojawiające sie w tej SE są po polsku  :)  

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 28, 2006, 11:39:31 »
Cytat: "piotr.lutynski"
Cytat: "Cavallino"
Cytat: "piotr.lutynski"
Poniżej link do strony z której po rejestracji można ściągnąć plik w formacie kmz z radarami w całej europie dla iGO 2006SE.


Rozumiem że cały czas mówisz o wersji beta, oficjalnej jeszcze nie ma?
A w becie nie ma wersji polskiej?

Jak to, wrzucasz pliki jezykowe (programu i zapowiedzi) w to samo miejsce w którym są w dotychczasowej wersji. Najdziwniejsze jest to, że mimo tego iż pochodzi z wersji wcześniejszej opcje pojawiające sie w tej SE są po polsku  :)  


Nie rozumiem co mówisz, przeredaguj może tą wypowiedź (najpierw ją czytając).
Co wrzucasz i gdzie?

Jakie pliki językowe, te z Igo2006?

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 28, 2006, 12:19:05 »
Ok, bierzesz ze starego (już posiadanego iGO plik o nazwie v_pol_f3.zip znajdujący się w miejscu \SD card\iGO\voice\v_pol_f3.zip  i wrzucasz w to samo miejsce tego iGO 2006SE - więc masz już  polskie komendy głosowe w iGO 2006SE.
To samo robisz z plikiem polish.zip znajdującym się w miejscu SD Card\iGO\lang\polish.zip i masz polskie menu w iGO 2006 SE.
Uwaga pliki są zzipowane - nie rozpakowywać.

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 28, 2006, 12:32:23 »
Cytat: "piotr.lutynski"
Ok, bierzesz ze starego (już posiadanego iGO plik o nazwie v_pol_f3.zip znajdujący się w miejscu \SD card\iGO\voice\v_pol_f3.zip  i wrzucasz w to samo miejsce tego iGO 2006SE - więc masz już  polskie komendy głosowe w iGO 2006SE.
To samo robisz z plikiem polish.zip znajdującym się w miejscu SD Card\iGO\lang\polish.zip i masz polskie menu w iGO 2006 SE.
Uwaga pliki są zzipowane - nie rozpakowywać.


Eeee, jak to wyglądało w Igo2006 to ja wiem.
Sugerujesz że zarówno polskie napisy jak i komendy głosowe nie zmieniły się w Igo2006SE?
ZTCW to miała być najszybciej odczuwalna zmiana w tej wersji.
Ni i czy nie straciłeś podgrywając stare menu i głosy, dostępu do funkcji i komunikatów, które nie występowały w Igo2006?

*

Offline niepokorny666

  • **
  • 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2006, 13:07:27 »
Cytat: "Cavallino"
Cytat: "piotr.lutynski"
Ok, bierzesz ze starego (już posiadanego iGO plik o nazwie v_pol_f3.zip znajdujący się w miejscu \SD card\iGO\voice\v_pol_f3.zip  i wrzucasz w to samo miejsce tego iGO 2006SE - więc masz już  polskie komendy głosowe w iGO 2006SE.
To samo robisz z plikiem polish.zip znajdującym się w miejscu SD Card\iGO\lang\polish.zip i masz polskie menu w iGO 2006 SE.
Uwaga pliki są zzipowane - nie rozpakowywać.


Eeee, jak to wyglądało w Igo2006 to ja wiem.
Sugerujesz że zarówno polskie napisy jak i komendy głosowe nie zmieniły się w Igo2006SE?
ZTCW to miała być najszybciej odczuwalna zmiana w tej wersji.
Ni i czy nie straciłeś podgrywając stare menu i głosy, dostępu do funkcji i komunikatów, które nie występowały w Igo2006?


Jak komendy w IGO2006SE sie nie zmienily, to ja dziekuje za taki program:"jedz 2 kilometr", "skrec, zawroc"..
Podoba mi sie IGO ale ostatnio na trasie z Podkowy Lesnej do W-wy nastrzelał byków, pokazuje skret w lewo a mowi ze mam jechac w prawo za 200m..., qrna jaby tylko dopracowali komendy, POI i mape polski, innego bym nie uzywal, a tak zostaje tylko AM i Tomtom, bo Destinator- wybaczcie to totalna porazka.

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 28, 2006, 14:38:11 »
a jak się miały zmienić skoro iGO 2006SE to beta test a nie oficjalna aktualizacja iGO i sam dostawca podaje że jest narazie angielski i wegierski????
Mi komendy nie przeszkadzają za wyjątkiem jednej "na przyjazd na miejsce" ale to tylko kwestia czasu. Dostałem maila od producenta iGO z Węgier i napisali, że ma być darmowa aktualizacja przez Świętami.
Co do komend to zawsze można sobie wygenerować do pliku np ze strony: http://www.ivo.pl/index.php?option=com_ivonaonline&Itemid=38

Pozdrawiam
ISTQB Certified Tester

*

Offline niepokorny666

  • **
  • 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 28, 2006, 19:33:55 »
Cytat: "piotr.lutynski"
a jak się miały zmienić skoro iGO 2006SE to beta test a nie oficjalna aktualizacja iGO i sam dostawca podaje że jest narazie angielski i wegierski????
Mi komendy nie przeszkadzają za wyjątkiem jednej "na przyjazd na miejsce" ale to tylko kwestia czasu. Dostałem maila od producenta iGO z Węgier i napisali, że ma być darmowa aktualizacja przez Świętami.
Co do komend to zawsze można sobie wygenerować do pliku np ze strony: http://www.ivo.pl/index.php?option=com_ivonaonline&Itemid=38

Pozdrawiam


WOW!Dzieki za linka, zaraz sie pobawie.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 28, 2006, 22:48:02 »
Cytat: "piotr.lutynski"

Co do komend to zawsze można sobie wygenerować do pliku np ze strony: http://www.ivo.pl/index.php?option=com_ivonaonline&Itemid=38


Jak my możemy to producent I-go też może.
Daj mu zrobić co do niego należy. ;-)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 28, 2006, 23:03:39 »
Cytat: "niepokorny666"
Cytat: "piotr.lutynski"
a jak się miały zmienić skoro iGO 2006SE to beta test a nie oficjalna aktualizacja iGO i sam dostawca podaje że jest narazie angielski i wegierski????
Mi komendy nie przeszkadzają za wyjątkiem jednej "na przyjazd na miejsce" ale to tylko kwestia czasu. Dostałem maila od producenta iGO z Węgier i napisali, że ma być darmowa aktualizacja przez Świętami.
Co do komend to zawsze można sobie wygenerować do pliku np ze strony: http://www.ivo.pl/index.php?option=com_ivonaonline&Itemid=38

Pozdrawiam


WOW!Dzieki za linka, zaraz sie pobawie.

Natomiast stosując program "Audacity" można dowolnie kształtować charakterystykę i głośnośc pliku.


Pozdrav
ISTQB Certified Tester

*

Offline wyszynski

  • 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ASUS 730W
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 29, 2006, 13:16:33 »
Najnowsze pliki z 28 listopada 2006 (głos i spolszczenie) do pobrania z http://www.i-go.com/download/
To chyba zapowiedź rychłej aktualizacji programu. :)

*

Offline puniek

  • ******
  • 4617
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S7 EDGE SM-G935F
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 30, 2006, 08:48:08 »
Cytat: "wyszynski"
Najnowsze pliki z 28 listopada 2006 (głos i spolszczenie) do pobrania z http://www.i-go.com/download/
To chyba zapowiedź rychłej aktualizacji programu. :)

Nihil novi - Nic nie zmienili, porównajcie rozmiar i wciąż ta głupia komenda "na przyjazd na miejsce" - wygląda na to , że tylko na nowo uploadowali dane do ftp.....
Ale o nowej wersji przed Gwiazdką pisali mi z samego iGO.

Pozdr
ISTQB Certified Tester

*

Offline niepokorny666

  • **
  • 227
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy SII
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 30, 2006, 10:44:52 »
Zgadza sie i "jedz połtora kilometry" dalej zostało.

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
2006SE nadchodzi....
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 25, 2006, 22:08:45 »
Cytat: "piotr.lutynski"
Szukałem, szukałem ale nic nie znalazłem- owszem było o Mio i IGo ale w Mio jest inny format plików, a tamto wczesniejsze rozwiązanie radarów  iGO (opisywane na Forum) nie było tym samym rozwiązaniem, jakie wykorzystano teraz w iGO 2006SE.
Format pliku i informacje zapisane w UAM a w rozwiązaniu IGO 2006SE s ą inne. W IGO plik z fotoradarami może być w formacie textowym takim formacie (przykad):
IDX|X|Y|TYPE|SPEED|DIRECTION
1|19.38943|51.10772|1|0|-1
2|20.71801|49.62066|1|0|-1
3|18.79539|49.72333|1|0|-1
4|18.78976|49.80585|1|0|-1
5|19.92177|50.00123|1|0|-1
6|20.00738|50.01079|1|0|-1
7|19.99688|50.01477|1|0|-1
8|19.99266|50.01633|1|0|-1

Wziąłem wiec plik uam z Fotoradarami z mobilne.net , zamieniłem go do postaci textowej tak aby miec sensowny dostęp do danych (współrzednych) i wszystko przepisałem na nowo do nowego pliku tekstowego - 514 Fotoradarów w tej kategorii. Ponieważ w większości  danych w pliku UAM nie ma informacji o ograniczeniu szybkości wpisuję 0 co spowoduje sygnał tak jak w automapie (cały czas niezależnie od szybkości.
Analizując dane dziwi mnie fakt, że nie ma zadnego stacjonarneg radaru w Warszawie.... czyżby nie było takich urządzeń w Warszawie!????
Mam nadzieję, że  IGO po oficjalnym wprowadzeniu wersji SE udostępni bazę radarów.....

Jak ktoś chce to mogę udostępnic ten plik radary.txt przygotowany do wrzucenia do IGO 2006SE
Pozdrawiam


witam
mam takie pytanie, przerobiłem plik z suszarkami na format, który podałęś i zapisałem jako suszarki.txt, następnie wrzuciłem go do katalogou: \SD Card\iGO\POI\Speedcam, gdzie wcześniej był plik SpeedcamUpdates.spud, po odpaleniu IGO 2006SE powstał plik speedcam.spdb, ale niestety podczas przeglądania mapy nie pojawiają się ikona fotoradaru na mapie, gdzie może leżeć problem ??

a druga sprawa jest taka, że jak wprowadzę w IGO przykładowy fotoradar, to program wyświetla ikonę, ale niestety brak jest jakiegokolwiek powiadamiania o "przeszkodzie"
----------------------------
the born to be wild