PDAclub.pl - Forum użytkowników technologii mobilnych
Android OS => Samsung Android => Spica (GT-i5700) => Wątek zaczęty przez: RybA™ w Sierpień 01, 2010, 13:49:38
-
Witajcie,
mam problem z moją spicą- po kupnie jej odblokowałem ROOTa a następnie, chwilę temu, próbowałem wgrać ROM z kuchni MorphDroida. Po tym działaniu Samsung przy każdym uruchomieniu uruchamiał się do około 50% paska postępu i wchodził do recovery. Postanowiłem przeflashować go na nowo, tym razem na Samdroida. Niestety, nie zlikwidowało to mojego problemu. Obecnie wgrałem mu przez Odina najnowsze oprogramowanie Samsunga (z powodzeniem) ale on wciąż zachowuje się w ten sam sposób- ładowanie systemu do ok. 50% a następnie restart... Macie jakis pomysł na to, co mogę teraz zrobić?
---EDIT---
Na szczęscie wciąż mogę wejść do bootloadera.
-
Robiłeś wipe - factory reset?
Jak kupiłeś to miałeś androida 1.5 czy 2.1? Przed wgraniem samdroida mam nadzieje że system to był 2.1
Jak fleszowałeś odinem to odłączyłeś telefon gdy w lewej górnej części okna był napis PASS?
-
Wipe zrobiłem przed flashowaniem.
Kupiłem go z Androidem 2.1.
A telefon odłączyłem po restarcie.
-
Jakiego roota wgrałeś?
Wgraj tego, http://www.przeklej.pl/plik/i5700-lk2-08-pda-7z-001apc81c40i (http://www.przeklej.pl/plik/i5700-lk2-08-pda-7z-001apc81c40i) poźniej wipe i samdroida jeszcze raz i wipe.
-
Wgrałem tego, ale obecnie nie ruszam roota tylko wgrywam oryginalnego, aby w razie czego móc oddać samsunga na gwarancji.
-
A może przekombinowałeś trochę z samdroidem?
Zrób wipe -factory reset, samdroida wrzuć i znowu wipe.
-
Wrzuciłem na nowo ROOTa i znowu mam opcję TAR backup/restore. Przed zabawą zrobiłem backup do TAR, może uda mi się go teraz przywrócić...
---EDIT---
Wgrałem system z TAR i dalej to samo.....
-
No cóż.. w takim razie mam nadzieje że masz naładowana baterię bo teraz to będziesz miał trochę roboty z tym.
Ściągnij i wgraj soft z Androidem 1.5 do tego używaj pliku spica.ops !! , najlepiej tą wersje http://www.4shared.com/file/202616654/dd494020/XEIL5andDrivers.html (http://www.4shared.com/file/202616654/dd494020/XEIL5andDrivers.html)
2. Zainstaluj LK10 http://files.samdroid.net/files/i5700-LkMod/update-LK10.zip (http://files.samdroid.net/files/i5700-LkMod/update-LK10.zip) - umieść go na karcie pamięci za pomocą czytnika kart sd
3. Śćiągnij plik http://files.samdroid.net/files/i570...Image-LK10.rar (http://files.samdroid.net/files/i570...Image-LK10.rar) -wgraj jako PDA przez Odina -
w trybie recovery za pomocą opcji Apply any zip from SD wgraj plik update-LK10.zip z karty pamięci
3. Po wgraniu LK10 będziesz w trybie recovery
4. Pobierz irozpakuj SDK wg poradnika Instalacja SDK – w 3 punkcie tylko wypakuj pliki na dysk, natomiast punkty 4 i 5 pomijasz.
5. Otwórz menu start, wybierz uruchom wpisz cmd
6. W konsoli wpisz adb, jak wyskoczy lista polecen adb tzn że zainstalowałeś SDK poprawnie, a jak nie to wróć do punktu 4
7. Wpisz w konsoli adb shell, telefon musi być podłączony oraz w trybie recovery
8. Gdy jesteś w adb shell wpisz echo "1" > /sys/class/sec/param/set_default_param
9. Recovery -> restart
10. Recovery -> restart
11. Soft powinien wystartować i można wgrać nowe/starsze softy.
-
Ściągnij i wgraj soft z Androidem 1.5 do tego używaj pliku spica.ops !! , najlepiej tą wersje http://www.4shared.com/file/202616654/dd494020/XEIL5andDrivers.html (http://www.4shared.com/file/202616654/dd494020/XEIL5andDrivers.html)
Niestety, po wgraniu tego obrazu wciąż mam ten sam problem- system nie startuje...
-
ale zrobiles to co napisal kolega wyzej czy tylko wgrales 1.5. cos mi sie wydaje ze nie robiles calego tutka. a opis co masz zrobic wyglada raczej na rzeczowy
-
Jestem w trakcie tamtego tutka :)
OK, mój Android odżył :) Dziękuję bardzo i publicznie za pomoc pHarel'owi :)
-
Nie ma za co :ok: