Ultimate 9502 po miesiącu

  • 9 Odpowiedzi
  • 3266 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ultimate 9502 po miesiącu
« dnia: Czerwiec 28, 2008, 20:41:08 »
Kilka spostrzeżeń po miesiącu użytkowania. Przedtem miałem Acera 311 i GPS na BT Holuxa z SirfStarem III, co ma znaczenie przy porównaniu.
Plusy:
+ wszystko w jednym urządzeniu: telefon, GPS, PDA, aparat fotograficzny
+ więcej pamięci ROM i RAM: dużo bardziej komfortowa obsługa np. Automapy przy dużej ilości POI (teraz ma wczytane ok. 60tys. i program chodzi płynnie, przedtem już przy 30tys. się haczył)
+ wielkość jest i ciężar pozwalają na wygodną obsługę ( przy zbyt lekkim urządzeniu zawsze mam wrażenie że mi zaraz wypadnie z ręki)
+ zdjęcia z aparatu jak na tą  wielkość matrycy są całkiem niezłe

Minusy:
- GPS jest beznadziejnie wolny: fix po uruchomieniu zajmuje min 2min. nawet przy bardzo dobrych warunkach (otwarte pole, bez ruchu), w mieście podczas jazdy łapanie fixa trwa wieczność; w samochodzie podczas jazdy zwykle ok. 5min.
- wyświetlacz mimo, że mam matową folię, na słońcu jest bradzo słabo czytelny
- zrobienie zdjęcia aparatem w słoneczny dzień, ze względu na wyświetlacz jest praktycznie działaniem po omacku
- klawiatura dla osoby piszącej po polsku jest zupełnie nieprzydatna nie tylko ze względu na wielkość, ale na brak polskich znaków
- gubienie sygnału GSM (Plus) to norma szczególnie w terenie gdzie nie jest najmocniejszy (inne aparaty telefoniczne trzymają stabilnie)
- rozsuwany ekran sprawia wrażenie jakby był luźno zamocowany
- hard reset tylko softwarowy (przy kilku zawieszeniach nieźle się spociłem zanim sprzęt ruszył)
- rysik jest składany, trzeba się przyzwyczaić żeby nie składał się podczas używania (niby nic, ale trochę uciążliwe)
- rozmiar wyświetlacza 2,8 cala przy poprzednim 3,5cala jest znaczącą różnicą na minus
- nie obsługuje kart mikro SDHC, czyli maksymalna pojemność karty to 2GB i z tego co wiem nie zmieni się to po aktualizacji ROMu bo problem jest sprzętowy i polega na kolizji czytnika kart z odbiornikiem WIFI
- LiveSupport jest tylko Live z nazwy, bo nie ma go wcale

To by było na tyle. Zapraszam do dyskusji.


*

Dżeju

Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2008, 07:48:10 »
... GPS jest beznadziejnie wolny: fix po uruchomieniu zajmuje min 2min. nawet przy bardzo dobrych warunkach (otwarte pole, bez ruchu), w mieście podczas jazdy łapanie fixa trwa wieczność; w samochodzie podczas jazdy zwykle ok. 5min...

Mnie jeszcze się nie zdarzyło, aby łapał tak długo ???  Zazwyczaj niecała minuta - testowane na AM, MM, N2 i TT. A włącza kolega GPS przed uruchomieniem programu nawigacyjnego, gdyż jeśli nie, to GPS-a uruchamia program nawigacyjny i rzeczywiście wówczas to tak długo trwa.

... wyświetlacz mimo, że mam matową folię, na słońcu jest bardzo słabo czytelny ...

Przy ustawieniu wyświetlacza na max - nie odczuwam tego (subiektywnie oceniam, że pod tym względem jest lepszy niż w FS N560)

... gubienie sygnału GSM (Plus) to norma szczególnie w terenie gdzie nie jest najmocniejszy (inne aparaty telefoniczne trzymają stabilnie) ...

Tu jest rzeczywiście coś nie tak, tzn. mnie nie gubi sygnału, ale pokazuje np. 1 kreskę, gdy HP-ek pokazuje maksymalny sygnał.

... hard reset tylko softwarowy (przy kilku zawieszeniach nieźle się spociłem zanim sprzęt ruszył)

To to jest porażka !

... nie obsługuje kart mikro SDHC, czyli maksymalna pojemność karty to 2GB i z tego co wiem nie zmieni się to po aktualizacji ROMu bo problem jest sprzętowy i polega na kolizji czytnika kart z odbiornikiem WIFI ...

Mam nadzieję, że się mylisz, gdyż nie wyobrażam sobie obecnie sprzętu, który obsługiwać może karty maks 2 GB i jak już powinien być wybór co włączyć: WIFI czy SDHC ( mnie akurat WIFI "wisi" )

Tyle dyskusji dotyczącej minusów. Cała reszta, to dla mnie jeden wielki plus. Miałem już różne PDA, ale ten jak na razie jest najlepszy, ale o każdym nowym tak się mówi  :wink:


*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2008, 10:11:49 »
- hard reset hardwareowy jest rownież dostępny
- w lipcu będzie nowy ROM z obsługą SDHC

poz
aigel

Napisane: Czerwiec 30, 2008, 10:10:24
- hard reset hardwareowy jest rownież dostępny
- w lipcu będzie nowy ROM z obsługą SDHC i obsługą znakow PL

poz
aigel


Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2008, 12:44:27 »
1. GPS uruchomiony ręcznie, bez tego w ogóle Automapa nie znajdowała położenia. Jeżdżę po Wrocławiu i sytuacja taka ma miejsce na przykład na ul. Grabiszyńskiej.

2. Gubienie sygnału polega na tym, że co prawda pokazuje kreski, ale nie łączy - czyli tak jakby utracił zasięg.

3. Jak zrobić hard reset sprzętowo??

4. Ograniczenie z kartami SDHC polega na konflikcie karty WIFI i czytnika kart SD. Za http://forums.imate.com/m_1608/mpage_2/tm.htm :

"Yes, Windows Mobile 6 does have SDHC drivers as standard.  If you look hard enough in the 9502's registry they are there.  Apparently, the reason they don't work in the 9502, the rest of the Ultimate range, and any other handset manufactured by Arima (XDA flame, various Asus devices etc) is because the Wifi card Arima put in their devices uses a part of the SD reader that SDHC would normally use.  Hence you can't have both."



*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2008, 13:01:19 »
- klawiatura dla osoby piszącej po polsku jest zupełnie nieprzydatna nie tylko ze względu na wielkość, ale na brak polskich znaków

a próbowałeś edycji sym.txt?
ten sposób działa przecież we wszystkich modelach z klawiaturą sprzętową

*

Dżeju

Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2008, 13:49:33 »
- hard reset hardwareowy jest również dostępny

Możesz zapodać jak ?

1. GPS uruchomiony ręcznie, bez tego w ogóle Automapa nie znajdowała położenia. Jeżdżę po Wrocławiu i sytuacja taka ma miejsce na przykład na ul. Grabiszyńskiej.
2. Gubienie sygnału polega na tym, że co prawda pokazuje kreski, ale nie łączy - czyli tak jakby utracił zasięg.

Ad. 1 - To rzeczywiście coś nie tak masz, mnie jak pisałem, średnio łapie sygnał w okolicach mniej niż minuta.
Ad. 2 - Tego jeszcze nie miałem ???   Nawet jak na wskaźniku jest jedna kreska, lub sam punkt, to łączy normalnie.

- klawiatura dla osoby piszącej po polsku jest zupełnie nieprzydatna nie tylko ze względu na wielkość, ale na brak polskich znaków
a próbowałeś edycji sym.txt?
ten sposób działa przecież we wszystkich modelach z klawiaturą sprzętową

Są wówczas nasze znaczki, ale ...   bez ą i ę   :-|

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2008, 14:21:01 »
@ Dżeju:
Hard reset na 9502:
1. Wyłączyć palma lub wyjąć i włożyć baterię
2. wcisnąć jednocześnie i trzymać (aż poczujesz wibracje...) klawisze Fn+Send (zielona słuchawka)+Włącznik

@ Dzikow
dzięki za fajne spostrzeżenia, ale z kilkoma sie nie zgadzam:
GPS - zrobiłem circa 1100 km za jednym zamachem z 9502+AM. Zero problemów, 1 fix w minutę, pozostałe w ok. 30 sekund (ustawienia AM oczywiscie COM4, 57600)
Wyświetlacz - jak jadę ustawiam podświetlenie na maxa i jest OK. Ale to moja subiektywna ocena...
Sygnał GSM - chyba ikona statusu nieco oszukuje. Pokazuje mi 3G (zero kresek !) i nadal mogę spokojnie zapuścić wideokonferencję...
Rozmiar ekranu, teleskopowy rysik, brak polskich znaków - no sorry, ale przy kupnie obejrzałem sprzęt i wiedzialem co biorę. 3.5" to teraz kredens a nie palmtop !
Live Support - miałem okazję z nimi czatować. Po angielsku ale spoko. Pomogli z rejestracją palma w moim profilu na imate.com. Jedna uwaga - po ok. 1 minucie bezczynności, czat sie rozłącza, trzeba podsyłac spacje albo klątwy co pewien czas...
Polskie znaki, SDHC - czytałem że nowy ROM ma potwierdzone WM 6.1 i SDHC. To może i dołożą "ogonki"...
Tak na koniec - korzystałem z i-Q™. Zaje...fajna sprawa. Dałem koledze z biura 9502 i po minucie zapuściłem przez www blokade urzadzenia... . Jak 9502 zapodał swoją syrenę do gościu zerwał się jak koń po ostrodze.



*

Dżeju

Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 30, 2008, 14:29:34 »
@ aigel - dzięki wielkie za info o sprzętowym HR.

Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2008, 15:31:56 »
@ Dżeju:
ustawienia AM oczywiscie COM4, 57600

To ustawienia w AM, a ustawienia w PDA?
Bo może coś mam źle ustawione

*

Dżeju

Odp: Ultimate 9502 po miesiącu
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 30, 2008, 15:42:07 »
Mam tak poustawiane:

W PDA w „External GPS” mam następujące ustawienia:
1. W zakładce Programs mam: COM 9
2. W zakładce Hardware mam: None oraz 4800
3. W zakładce Access: zaptaszkowany wybór

W AM mam ustawione na COM 9 oraz prędkość odczytu 57600
Zaptaszkowane – „Ukrywaj Bluetooth Browser” i odptaszkowane „Używaj odbiornika GPS Bluetooth”