I-mate Jaq3 + windows 6.1

  • 1011 Odpowiedzi
  • 135924 Wyświetleń

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #120 dnia: Listopad 03, 2009, 12:02:57 »
Oto pliki, których potrzebuję do pełnego tłumaczenia, jeżeli ktoś ma z angielskiego ROM'u (niezależnie od modelu telefonu), będę bardzo wdzięczny :).
http://www.megaupload.com/?d=GA33Z1KW

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #121 dnia: Listopad 03, 2009, 13:35:47 »
Prace idą do przodu, coraz to nowe programy stają się angielskie ;). Jedyny problem to wciąż nieodnalezione wpisy rejestru :(. Jeśli ktoś z Was wie, gdzie ta Winda przechowuje wpisy rejestru, proszę o informację, bardzo mi się przyda.

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #122 dnia: Listopad 03, 2009, 15:07:54 »
Dla ciekawskich, już wszystkie programy MS są przetłumaczone, także Windows Media Player. Teraz jeszcze aplikacje i-mate i wpisy rejestru.

No dobra, będę pisał w jednym poście, bo kłopoty są niepotrzebne ;).
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2009, 15:16:43 wysłana przez tomcug »

*

Offline snevill

  • 37
  • Sprzęt: I-mate Jaq3
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #123 dnia: Listopad 03, 2009, 15:13:34 »
Od wczoraj z niego korzystam (6.5) i szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony gdyby, że gdzie niegdzie wali chińszczyzną jest bardzo dobrze. A ten jak jak ktoś powiedział "wypasiony" pulpit można wymienić na taki z wina 6.0 - 6.1 jak komuś się che wszystko jest w ustawieniach w 'Today'

//Wiesz tomcug. Prosiłbym cię abyś nie tworzył postów jednego pod drugim bo zaraz kierownictwo się przyczepi i może nie być wesoło.


*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 03, 2009, 15:41:01 »
równiez przyznaje ze rom jest świetny :ok: jedyne do czego mozna sie przyczepic to wlaśnie wspomniane wczesniej krzaczki wystepujace jeszcze gdzie niegdzie i zauwazyłem ze nie ma klawiszy na ekranie kiedy prosi o podanie PINu, jest tylko białe tło i pin musze wklepywac "po omacku", pozatym kiedy pisze sms spacja robi za male odstepy i tekst sie zlewa, ale to chyba kwestia zmiany układu klawiatury.pozatym wszystko smiga jak nalezy.pozdrawiam i czekam na kolejne wersje :)

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 03, 2009, 16:00:39 »
Odkrzaczania ciąg dalszy, teraz przetłumaczone zostały programy:
- Windows Media
- About
- Wireless Manager
- Backlight
- Master Clear
- Wi-Fi Settings

Do przetłumaczenia pozostało:
- Kalkulator (to nieoficjalny program niewspierany przez MS, szanse na tłumaczenie bardzo małe)
- Program z ikonką "trzy kolorowe paski" (także nieoficjalny, w tym przypadku szanse na tłumaczenie zerowe, nie mam nawet pojęcia do czego służy)

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 03, 2009, 18:11:36 »
rom br fajny ale jest pare problemow, po zablokowaniu telefonu przez "lock" w menu start gdy ktos do mnie dzwoni to strasznie muli (tzn ekran swieci ale wibracja i muzyka zalacza sie po ok 4 sygnalach) jesli nie zablokuje klawiatury tylko wygasze ekran wszystko jest ok.?Mozna jakos zmienic uklad klawiatury ? (tej "mechanicznej" ) poniewaz podczas pisania smsa wyskakuja mi tylko chinskie znaczki.A tak poza tym rom jest br dobry! Czekamy na kolejna wersje :)

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 03, 2009, 18:33:46 »
Co do klawiatury, to naciśnij przycisk Sym, po kilku próbach powinieneś na dole ekranu zobaczyć symbol "A". Od tej pory można pisać normalnie. Za kilka minut wrzucam kolejną wersję. Aha, co do zamulania to jest to już kwestia ROM'u, a nie tłumaczenia, więc nic nie mogę zmienić :(. Ale wygaszanie ekranu to chyba nie problem bo i tak wtedy nic nie można zrobić ;).

http://www.4shared.com/file/145987086/befe9883/WMUPDAT.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2009, 18:43:04 wysłana przez tomcug »

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 03, 2009, 19:38:04 »
wszystko co opisałeś zostało przetłumaczone.oprocz panelu master clear, nadal sa krzaczki a do tego nie chce sie uruchomić,pozatym pozostaly pewne drobiazgi na pulpicie i menu niektorych aplikacji, miedzy innymi messaging, tam rowniez krzaczki.zauwazylem ze zniknal ze menu start jeden program mianowicie "system info" chyba tak to szlo.pokazywal on paski stanu pamieci i baterii ale to raczej nieistotny szczegol.klawiatura przy wpisywaniu pinu nadal niewidoczna ale to da sie zniesc.tylko troche denerwujace jest to zlewanie sie tekstu podczas pisania smsow.i to chyba na tyle.mam nadzieje ze opisalem glowne problemy.powoli dojdziemy do perfekcji. :wink: podziekowania dla kolegi za wklad pracy i czasu w gotowanie.piwko za to sie nalezy :ok:

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 03, 2009, 19:49:32 »
Hehe, kolejny ROM już się gotuje, więc poprawimy:
- Master Clear, jednak nie do końca udała się podmiana MUI ;)
- Drobne krzaki w panelu Today, na dole ekranu, a także w Messaging

Co do zlewania się tekstu, jest to wina domyślnej czcionki, postaram się znaleźć sposób na jej podmianę. Co do "System Info", mi się wydaje, że tego programu nigdy nie było :D, ale sprawdzę, jeśli był, to go przywrócę.

Zapomniałem dodać, co do Backlight i Master Clear, te programy są dziwne, można uruchomić jeden z nich tylko raz po każdym restarcie Windy, jeśli uruchomimy jeden, to drugiego też już się nie da odpalić. Nie jest to wina tłumaczenia, gdyż wtedy w ogóle by nie odpalały.

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 03, 2009, 20:05:18 »
dokładnie, zlewanie sie tekstu to wina czcionki.zmiana jej rozwiaze ten problem.pozniej wystarczy tylko przetłumaczyc reszte drobiazgow i rom gotowy.aha jeszcze jedno.jesli blokada typu slide komus przeszkadza(muli) mozna ja zmienic w opcjach na klasyczna(taka z wm 6.0)

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 03, 2009, 20:09:11 »
Powiem Ci, że nawet nie wiedziałem, tak to jest, gotuje się ROM'y nie znając nawet podstawowych opcji systemu :D. Teraz wpadłem na jeszcze jeden pomysł, zmodyfikuję plik Initflashes, aby dodać do Menu Start pozycję Java, gdyż na pewno wielu osobom taka opcja się przyda ;). Wygląda, że nasz i-mate już wkrótce dostanie gotowy system, który ładnie wygląda i w dodatku całkiem szybko chodzi ;).

Ciągle próbuję przetłumaczyć kamerkę, ale po prostu się nie da, program musi być po chińsku, bo inaczej w ogóle się nie uruchomi :(. No cóż, lepszy chińczyk niż nic :D.
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2009, 20:48:09 wysłana przez tomcug »

*

Offline Oyen

  • 29
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 03, 2009, 23:11:57 »
wiem, ze walsciwie nie mam tu nic do gadania ale najpierw zabralbym sie na Twoim miejscu za poprawienie najwazniejszych funcji, a takie rzeczy jak kamerki zostawilbym na pozniej ;)

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 04, 2009, 07:35:17 »
Tak sobie myślę, że skoro nie ma plików rgu, a edycja rejestru jest konieczna do pełnego tłumaczenia, to może te pliki po prostu wrzucić ;). Co o tym myślicie, jak dla mnie warto próbować.

Kolejne drobne zmiany:
- Master Clear już po angielsku
- Folder Games ma już swoją ikonkę
- Java znajduje się w Menu Start

Moje propozycje:
- Wyrzucenie tego dziwnego narzędzia "Trzy Kolory", które tak naprawdę nic nie robi
- Zmiana kalkulatora na oryginalny, ale to w ostateczności, gdyż ten chiński ma dużo więcej funkcji

Piszcie co o tym myślicie, gdyż Wasza opinia to podstawa do wyznaczenia kierunku dalszych prac ;). Oprócz tego trzeba jeszcze dodać te pliki rgu, bez nich nie przetłumaczę Messaging i kilku innych drobiazgów.

Zauważyłem jeszcze, że w tym ROM'ie nie ma programu Windows Live, więc jeśli komuś będzie potrzebny, można go ściągnąć z tej stronki:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=E4510356-4B0B-4E9C-AB38-7C19F55DF5D3&displaylang=en
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2009, 08:27:58 wysłana przez tomcug »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 04, 2009, 08:30:01 »
master clear to taki nieudany substytut hard resetu-zostawia masę smieci w systemie,często powoduje wykrzaczanie się systemu podczas użytkowania po jego użyciu.
Proponuję go całkowicie usunąć.
Co do wersji 6,5 jestem bardzo sceptycznie nastawiony bo niezbyt się sprawdza na urządzeniach z 64 MB ramu z mocniejszymi prockami a o omapie nie wspominając...
Myślę że 6,0-6,1 będzie najodpowiedniejszy dla jaqa.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 04, 2009, 08:44:51 »
Master Clear na pewno nie usunę, gdyż udało mi się go przetłumaczyć, a pewnie wiele osób go używa ;). Co do szybkości działania, nie ma z tym żadnych problemów, przynajmniej według mnie :).

Co ciekawe, OMAP taktowany 200MHz jest w stanie wykonać więcej instrukcji w takcie zegara niż XScale z tym samym zegarem ;).

Okazuje się, że ikony też są związane z rejestrem, jeśli eksperyment z plikami rgu się nie powiedzie, zamieszczę to jako paczkę wpisów do zaimportowania.

Oto paczka ikonek, do zaimportowania polecam program Registry Workshop, po dodanie wpisów proponuję także usunięcie chińskich pozostałości w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Shell\StartInfo\Start], aby zachować porządek w rejestrze.
http://www.megaupload.com/?d=90AP3K8C

Końcowa wersja ROM'u jest już prawie ugotowana, teraz zostało mi tylko przetłumaczenie kamerki, w najgorszym wypadku zostanie po chińsku, to chyba żaden problem ;). Wpisy do rejestru to już oddzielna sprawa, trzeba przerobić pod chiński kod języka (0804) wszystkie wpisy i następnie złączyć je w całość. Dzisiaj postaram się umieścić ROM, a jutro wpisy.

Udało mi się rozgryźć wpisy rejestru :). Już niedługo upnę najnowszy ROM, wszystkie ikony będą poprawne bez potrzeby importowania dodatkowych plików.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2009, 12:48:45 wysłana przez tomcug »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 04, 2009, 14:54:07 »
Pytanko mam następujące jeżeli może ktoś sprawdzić jak sie zachowuje jaq na tych gotowanych cudach na połączeniu gprs.
Na WM5 ma przykrą przypadłość-jak nie rozłączę po zakończeniu pracy w sieci muszę resetować bo ma problem nawet z wysłaniem esa po godzinie - kilku...
to samo miałem na htc pharos z tym samym procesorem więc zapewne ta przypadłość dotyczy wszystkich omapów 850,z tą jednak różnicą że na pharosie do problemów trzeba było straty zasięgu sieci...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 04, 2009, 15:33:53 »
Nie próbowałem, ale niestety jestem pewien, że sytuacja nie uległa poprawie :(. To w końcu ten sam sprzęt i sterowniki, tylko lekko zmieniony interfejs użytkownika.

Świeżutki ROM z nowymi ikonami już się wysyła ;). Pozostaje edycja "drobiazgów".

http://www.4shared.com/file/146249190/314416ac/WMUPDAT.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2009, 16:06:22 wysłana przez tomcug »

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 04, 2009, 16:58:46 »
wgrałem nowy rom.za dużo zmian nie widze, poza tymi ikonkami i master clear. choc nadal da sie go uruchomic tylko raz, identycznie backlight.pozatym krzaczki na pulpicie i menu czesci aplikacji pozostaly.klawiatura pinu nadal niewidoczna.najbardziej liczylem na zmiane czcionki bo naprawde wysylam duzo smsow i jest to denerwujace.jesli to sie nie zmieni chyba bede zmuszony wrocic na stary wm5 :( moje propozycje to usunac master clear, program "trzy kolory" i chinski kalkulator zmienic na oryginalny.

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 04, 2009, 17:34:23 »
A czy nie zapominasz, że to wciąż bardzo wczesna wersja i ciągle nad nie pracuję :)? Jutro będzie kolejny ROM, zacznę najprawdopodobniej od czcionki.

Przejrzałem system i do przetłumaczenia zostało:
- Dwa krzaki na dole ekranu głównego
- Wiadomości, zostało kilka krzaków
- Connections, zostały dwa krzaki
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2009, 17:46:32 wysłana przez tomcug »

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 04, 2009, 17:45:43 »
oczywiscie w pelni zdaje sobie z tego sprawe :) mowie tylko co ewentualnie do poprawy i cierpliwie czekam na kolejne wersje

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 04, 2009, 17:47:40 »
Teraz jeszcze jedno spostrzeżenie, co do klawiatury PIN'u nie mogę nic zrobić, ale możesz go przecież wklepać z klawiatury, tylko zmieniasz sobie układ na cyferki klawiszem Fn ;).

Właśnie dostałem wskazówkę, jak przetłumaczyć ekran główny, przy odrobinie szczęścia zostaną dwa punkty :). W każdym razie już teraz mamy w 100% działający system, do poprawki zostały drobiazgi, przede wszystkim czcionka. Jak tylko pozbędę się całkowicie krzaków, wywalę chińską czcionkę z Windy i będzie po sprawie. Udało się, jeden element mniej ;).

Zapomniałem o ustawieniach ekranu Today, tam na liście znowu mamy sporo krzaków. Jeśli ktoś sprawdzi, co one po kolei oznaczają, będę wdzięczny ;).

Od razu lepiej :D.

« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2009, 18:36:12 wysłana przez tomcug »

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 04, 2009, 18:55:43 »
prosze oto co po kolei tam sie znajduje:
- Windows Titanium
- Date
- Wireless
- Owner info
- Tasks
- Messaging
- Calendar
- Device lock
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2009, 18:57:46 wysłana przez shakal3636 »

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 04, 2009, 19:06:43 »
Dzięki, z pewnością się przyda ;). Dziwne, po restarcie ten przycisk po lewej wraca na chińczyka, pewnie w rejestrze jest jeszcze jakiś drugi klucz, teraz robię zrzut rejestru, przy odrobinie szczęścia znajdę. W najgorszym wypadku wrzucę zmianę klucza do autostartu ;).
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2009, 19:21:32 wysłana przez tomcug »

*

Offline snevill

  • 37
  • Sprzęt: I-mate Jaq3
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 04, 2009, 20:09:03 »
Wiecie co. Im dłużej się nad tym zastanawia to tym bardziej jestem przekonany, że ten wm 6.5 nie jest wogóle dla tego telefonu. Może jednak wm 6.1 będzie w tym najlepszy. Ale to moje zdanie, ktoś inny może inaczej uważać.

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 04, 2009, 20:19:01 »
A czemu WM 6.5 miałby być nie do tego telefonu? Myślisz, że tłumaczenie WM 6.1 jest prostsze? Jeśli tak, to się mylisz, oba systemu tłumaczy się dokładnie tak samo. Teraz przecież nie mogę przerwać prac, gdy zostało 2% systemu do przetłumaczenia.

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 04, 2009, 21:20:18 »
zainstalowałem również do swojego jaqa ten system i będe testował kolejne wersje  :wink:

*

Offline Notron

  • **
  • 132
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 04, 2009, 21:35:08 »
Tomcug nie przejmuj się krytyką.
Dla mnie jesteś pierwszą osobą która coś potrafi zrobić.
Uchyl trochę rąbka tajemnicy czym to robisz i jak.
Sam bym się pobawił!

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 04, 2009, 21:50:16 »
Spokojnie, ROM cały czas się gotuje, gdyż jak pisałem zostały szczegóły do poprawienia :). Jutro napiszę, jak to robię, dzisiaj już jestem zmęczony ;).

*

Offline ziom5510

  • **
  • 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 04, 2009, 23:01:38 »
Też jestem posiadaczem Jaq3 mam 3 pytania.. Ile zostaje pamięci wbudowanej dla użytkownika ROMU i  RAMU na WM 6.5 ? :P jest szansa ze będzie on "kiedyś po Polsku"? z góry dziękuje za odpowiedz.
MOTOROLA EDGE 30 ULTRA 12/256 GB  Starlight White