Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy

  • 69 Odpowiedzi
  • 24617 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« dnia: Maj 04, 2010, 19:46:02 »
Chomik wyczyszczony z AutoMapy

Firma blue|mental przeprowadziła uderzenie w piratów rozpowszechniających AutoMapę poprzez serwis [*********]. W ciągu trzech miesięcy usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii programu.

Badanie sieci przeprowadzone przez blue|mental wykazało  zdumiewająco wysoką popularność AutoMapy wśród piratów. W wyniku zaplanowanych i systematycznych działań, z samego tylko serwisu [*********] usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii oprogramowania nawigacyjnego AutoMapa.

Według wstępnych analiz szacuje się, że działania blue|mental pozwoliły zredukować poziom piractwa AutoMapy w serwisie [*********] o 80%.

Zidentyfikowano już ponad 500 użytkowników serwisu [*********], z których katalogów, po formalnym zgłoszeniu, zniknęły nielegalne kopie programów.


Za http://www.telepolis.pl/news.php?id=18018
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2010, 19:50:19 »
No i dobrze  :ok:

Jeszcze posadzić osoby, które udostępniały cudzą pracę i może poziom piractwa w Polsce spadnie do przyzwoitego poziomu.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2010, 20:38:14 »
Jeszcze niech się zajmą serwisem my-n... . Tam znajduje się kilka osób które jest odpowiedzialnych za pisanie nakładek na AM. Wydaje mi się że wyśledzenie kilku adresów IP i konkretnych adresów nie jest problemem.


Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2010, 20:59:51 »

Jeżeli chodzi o "witaminki" to dla Twojej wiadomości spore grono osób z tego forum ich używa, baaa nawet kilka osób pisało w dniu wyjścia AM 6.5 Beta o nowe witaminy, ale ich nicków nie chcę wymieniać .. gdyby nie chora polityka sprzedaży Aqurat'u to i oni nie mieli by problemu i osoby zajmujące się tym procederem miałyby więcej czasu dla siebie. Dlaczego jak kupuję grę to mam cd-key dzięki któremu mogę ją zainstalować na 2, a nawet 3 komputerach jakie posiadam, a kupując AM muszę wybrać, czy zainstalować na PC, czy nawigacji, a może na karcie pamięci, ale to jest moje zdanie i wiem, że dla Aqurat'u liczą się tylko $$.

Może jednak nie będę się dalej wypowiadał, bo nie chciałbym stracić dostępu do tego forum, bo lubię czytać wypowiedzi niektórych użytkowników.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 20:18:46 wysłana przez OleYek »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2010, 21:13:22 »
Jeżeli chodzi o "witaminki" to dla Twojej wiadomości spore grono osób z tego forum ich używa, baaa nawet kilka osób pisało w dniu wyjścia AM 6.5 Beta o nowe witaminy, ale ich nicków nie chcę wymieniać .. gdyby nie chora polityka sprzedaży Aqurat'u to i oni nie mieli by problemu i osoby zajmujące się tym procederem miałyby więcej czasu dla siebie. Dlaczego jak kupuję grę to mam cd-key dzięki któremu mogę ją zainstalować na 2, a nawet 3 komputerach jakie posiadam, a kupując AM muszę wybrać, czy zainstalować na PC, czy nawigacji, a może na karcie pamięci, ale to jest moje zdanie i wiem, że dla Aqurat'u liczą się tylko $$.

Zajrzyj do dyskusji tak sprzed 4 - 5 lat. Wtedy AM kosztowała prawie 1.000 zł. I pojawiali się newbie - tak jak Ty teraz - pisząc "cudowne" recepty na zlikwidowanie piractwa.  I wiesz co ludzie pisali? Że za piratwo odpowiada chora polityka Aquratu bo gdyby zmniejszyli cenę do 300 - 400 zł (mowa o AM PL, bo wtedy nikt nie marzył o AM EU) to nikt by nie bawił się z "witaminkami". I co? Lata minęły AM PL kosztuje 229 zł, czyli mniej ta "cudowna" cena likwidująca piractwo. No i teraz ludzie znajdują sobie inną wymówkę -  gdyby tak można zainstalować na kilku urządzeniach. A ja zapytam brutalnie - jaka markowa nawigacja może być zainstalowana na kilku urządzeniach? Może TTN, albo Navigon? Może chociaż Route 66? Zadena z nich? To jaka?

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2010, 21:33:44 »
Dlaczego jak kupuję grę to mam cd-key dzięki któremu mogę ją zainstalować na 2, a nawet 3 komputerach jakie posiadam, a kupując AM muszę wybrać, czy zainstalować na PC, czy nawigacji, a może na karcie pamięci, ale to jest moje zdanie i wiem, że dla Aqurat'u liczą się tylko $$.

Tak, dla producenta liczy się tylko $$ - to chyba normalnie. Firma istnieje po to aby zarabiać kasę.

Jak kupujesz samochód to również niedopuszczalne dla Ciebie jest że można nim jechać tylko w jednym kierunku ?? Uważasz że powinienem się domagać drugiego gratis abym ja spokojnie mógł jechać do pracy a żona w tym czasie na zakupy ??

*

Offline akubit

  • Ekspert GPS
  • ******
  • 4001
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Navroad Vivo Plus, Huawei Honor 6
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2010, 21:33:50 »
wiem, że dla Aqurat'u liczą się tylko $$.

Tak jak dla każdego projektu biznesowego. O działalności charytatywnej nie dyskutujemy, bo tym zajmują się inne organizacje.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2010, 22:25:02 »
ale też nie ukrywajmy że koszt 80 zł za rok dostępu do aktualizacji (a nie do działania samego programu) to jakieś zabójcze pieniądze. oryginałów mam coraz więcej na półce i nie boję się powiedzieć, że są też niektóre pirackie płyty i oprogramowanie, jednakże nie na wszystko po prostu mnie stać, na niektóre odpowiedniki z freeware, shareware się nie przesiądę, a oprogramowania nie rozpowszechniam, do piracenia nie nakłaniam a sam staję się zwolennikiem legalności, póki coś mnie mocno nie wkurzy (np. aktywacja oryginalnej gry 17 razy w ciągu jednego dnia, kiedy pirat nie wymaga w ogóle połączenia z netem), czy też próba zainstalowania oryginalnej gry, który ma błąd w instalatorze (i nie... nie ma jeszcze patcha ani sposobu aby inaczej zainstalować, a wydawca odpowiada że płytę należy zwrócić do miejsca zakupu (na nic nie zdały się tłumaczenia że grę kupiłem akurat będąc w trasie jakieś 300 km od miejsca zamieszkania)) a pirat instalujesz i nawet płyty nie trzeba mieć w napędzie żeby działało :)

Ale do meritum... cieszę się, że coraz więcej tego znika, bo aż czasami dziwnie wyglądam wśród współpracowników, bo jako jeden na 100 osób mam legalną automapę.... kiedy ja im pokazuję na swoim ekraniku co jest nowego w becie, to zazwyczaj mam odpowiedź: Że jak wyjdzie final, to sobie pobierze...... W tym momencie zastanawiam się, co jest nie tak, kiedy ja czasami mam później info (od producenta), że pojawiła się nowa wersja, a kilka dni wcześniej zanim ja zainstaluję, to koledzy na swoich Mio czy Larkach (lub ostatnio GoCleverach) mają już piracką nowszą od mojej.
W kwestii bycia legalnym naprawdę mi brakuję jednego - Abym był szanowany przez producenta i hmm... jak to nazwać... może chociaż informowany o nowościach i mający większe profity z bycia "legalnym"?
Po prostu czuję się czasami pokrzywdzony, że ja płace i mam dostęp do aktualizacji w tym samym czasie co Ci którzy nie zaplacili nic.
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 04, 2010, 22:36:50 »
... W kwestii bycia legalnym naprawdę mi brakuję jednego ... i mający większe profity z bycia "legalnym"? ...
Może niewiele - AMTraffic.
A, że wkurzające jest jak kradzione wersje są dostępne w kilka godzin po premierze to już inna bajka.
Tu mógłby Aquart zrobić gest dla płacących uczciwie za program i postarać się o lepsze zabezpieczenia.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 04, 2010, 22:44:55 »
Tu mógłby Aquart zrobić gest dla płacących uczciwie za program i postarać się o lepsze zabezpieczenia.

Im bardziej skomplikowane zabezpieczenia, tym bardziej po tyłku dostaje legalny user. A piraci sobie dadzą radę.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 04, 2010, 22:59:01 »
Cofam to co wcześniej napisałem, bo mnie zastrzelicie ..
ale też nie ukrywajmy że koszt 80 zł za rok dostępu do aktualizacji (a nie do działania samego programu) to jakieś zabójcze pieniądze.
Tu masz rację, ale w przypadku polski da się to przeboleć, ale EU ? Kupujesz program, a nawet nie możesz wyznaczyć normalnej trasy poza granicę PL, a o używaniu AM chociażby na terenie Niemiec lepiej nie wspominać.
A, że wkurzające jest jak kradzione wersje są dostępne w kilka godzin po premierze to już inna bajka.
Nie trzeba godzin, wystarczą minuty.
Tu mógłby Aquart zrobić gest dla płacących uczciwie za program i postarać się o lepsze zabezpieczenia.
Jakie by nie były to i tak są do obejścia. Ciekawy artykuł można przeczytać tutaj : http://di.com.pl/news/30547,0,DRM_Ubisoftu_zlamany_i_znow_piraci_maja_lepiej.html
Im bardziej skomplikowane zabezpieczenia, tym bardziej po tyłku dostaje legalny user.
Tak, bo większa uwaga poświęcana jest zabezpieczeniom niż dopracowaniem programu.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 04, 2010, 23:03:59 »
Wydaje mi się że wyśledzenie kilku adresów IP i konkretnych adresów nie jest problemem.
Chyba jednak Policja powinna wykorzystywać swoje fundusze na ściganie poważnych przestępstw  a nie pilnować interesów jakiejś pojedynczej firmy. 

Co do samej firmy odpowiedzialnej za AM  to od kilku dni miałem problem z ich cudownym produktem - wymiana kliku maili z pomoc@automapa.pl nic mi nie pomogła. Zabłysnęli udzielając mi ostatecznie porady:
Cytuj
radzimy wykonac instalacje wersji beta 6.5 do pobrania ze strony:
Rozwiązanie problemu znalazłem na tym forum - inaczej zapewne bym sobie z tym nie poradził.
Pomoc oferowana przez AM jest guzik warta. Skoro ściągają z ludzi coroczną opłatę to chociaż powinni pokusić by się o zapewnienie użytkownikom porządnego wsparcia.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2010, 23:06:50 wysłana przez maskon »

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 04, 2010, 23:11:23 »
Chyba jednak Policja powinna wykorzystywać swoje fundusze na ściganie poważnych przestępstw  a nie pilnować interesów jakiejś pojedynczej firmy. 

Znowu uogólniając - nie powinni zajmować się napadami na bank bo nie powinni pilnować interesów danego banku.
Również nie powinni szukać złodzieja Twojego samochodu lub zaginionego dziecka bo to ewidentnie działania w imieniu jednego człowieka.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 04, 2010, 23:25:28 »
Znowu uogólniając - nie powinni zajmować się napadami na bank bo nie powinni pilnować interesów danego banku.
Również nie powinni szukać złodzieja Twojego samochodu lub zaginionego dziecka bo to ewidentnie działania w imieniu jednego człowieka.
1. Lepiej niech szukają czyjegoś zaginionego dziecka niż mieliby poświęcać i tak skromne fundusze na  wyłapywanie osób piratujących AM.
2. Banki płacą gigantyczne kwoty firmom ubezpieczeniowym, posiadacze samochód tez niemało wydają na AC. Czemu firma produkująca soft sama nie zadba jakoś o swoje interesy? ;)

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 04, 2010, 23:32:56 »
Lata minęły AM PL kosztuje 229 zł, czyli mniej ta "cudowna" cena likwidująca piractwo.

Czasy się też zmieniły - za tą cene kupiłem Sygic Mobile Maps z mapami całej Europy.

*

Offline radoskur

  • *****
  • 1921
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=414522
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 04, 2010, 23:46:41 »
Na chwilę obecną 99zł chyba byłoby ceną akceptowalną za licencję na PL oraz 50zł za przedłużenie o kolejny rok.

*

Offline Visitor

  • **
  • 172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA I, MDA Compact IV, HTC HD2, Galaxy S4
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2010, 00:15:36 »
Uwielbiam teksty z cyklu "gdyby dany program kosztował xxx zł (tutaj wstaw kwotę w okolicy połowy aktualnego kosztu, lub mniej), to na pewno bym kupił oryginał." To już nawet śmieszne nie jest... Kogo Wy chcecie oszukać? Chyba samych siebie.

Jeśli ktoś chce kupić oryginał to pieniądze odłoży, albo odmówi sobie innych przyjemności. Jeśli kogoś faktycznie nie stać to po prostu danego softu nie będzie używał, bo mama i tata go nauczyli, że kradzież jest zła.  :S

Pozdrawiam.

*

Offline baciarek

  • ****
  • 687
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S5
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2010, 00:36:44 »
229 zł to jeszcze granica, której wielu nie przekroczy zwłaszcza jeśli wie, że za rok kolejne 100 zł.

Przyjmijcie do wiadomości jeszcze jeden argument : gdybym był zawodowym kierowcą to bym nie szczędził kasy nawet na dwie nawigacje, wszystko, żeby sobie usprawnić pracę. Ale jeśli ktoś jedzie 2-3 razy w roku gdzieś dalej niż 30 kilometrów poza miejsce zamieszkania to tyle nie zapłaci a jeszcze kolejna stówka za przedłużenie to tym bardziej. Ludzie mają Larki i inne wynalazki ale użyją tego 3-5 razy a to, że ktoś ma najnowsze pirackie wersje i się tym chwali - to tylko ma a użyje tak samo 3 razy w roku i takiemu się nie dziwię, że mu szkoda, no chyba że mu zbywają te pieniądze. Tych drugich w Polsce jest sporo, bo jak wiecie u nas od ekspresówek i autostrad nie można się opędzić i społeczeństwo uboższe pod katem tankowania i kupowania samochodów - ogólnie majętnie.

Sam miałem pirata kilka miesięcy, ale jakoś zachciało mi się korzystać z danych trafficu i kupiłem oryginała, nawet możecie się śmiać, jeżdżąc po mieście mam odpalony telefon z AM i wysyłam sobie jakieś tam dane dla ludzi, ile to robi roboty to nie wiem, pewnie niewiele, ale sobie jeżdżę (oczywiście nie specjalnie dla AM tylko w swoich sprawach), ale dziś mogę powiedzieć, że trochę przepłaciłem jak na to co używam i to co reprezentuje ten program. 80% userów nie wie co to pdaclub i jeździ jak jeździ (nie grzebie w plikach tak jak wy - to powinno dać się w prosty sposób dać ustawiać z poziomu konfiguracji).

Dla mnie aktualizacje map powinny być często i oddzielnie od samego programu. A program niech wypuszczają 2 razy do roku ale super wybajerzony, z dużą ilością nowości i przede wszystkim poprawnie działający (czytaj przetestowany na tysiącach kilometrów). I wtedy można się cenić.

Pozdrawiam


(poprawiłem trochę, żeby się dało czytać)
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 09:06:10 wysłana przez baciarek »
Kobieta + 50ml = CHMOD 777

*

MarkNavi

Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2010, 07:17:59 »
poza tym co już napisaliście to moim zdaniem, nawet jak AM kosztowałaby 100 zł, a nie ponad dwieście jak ma to miejsce teraz to i tak byłaby piracona z podstawowego powodu, po prostu dla sportu, dla pokazania , że można kogoś przechytrzyć, oszukać, że ma się wiedzę jak to zrobić. Polacy mają to w genach, że kupują podróbki kosmetyków, że ściągają muzykę z netu, filmy, gry itd byle nie płacić producentowi, tak dla fanu (jesteśmy największymi "cwaniakami" w złego słowa znaczeniu na świecie) . Sami sobie odpowiedzcie, tak przed swoim sumieniem, czy przyjemnie was nie podnieca fakt, że pobraliście sobie z internetu coś atrakcyjnego, nowego za darmo ? ...... No właśnie :) , więc nie ważne ile będzie kosztowała AM, to zawsze będzie piracona i takie pr-owskie teksty, że ileś tam kopii zostało zlikwidowanych, spowoduje, że na ich miejsce powstaną kolejne w innych miejscach i też dla fanu, tak, żeby pobawić się w kotka i myszkę. I żeby była jasność ja mam legalną wersję AutoMapy :)

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2010, 10:39:58 »
... Wracając do tematu tych którzy korzystają kilka razy do roku z nawigacji to starczy im Nokia Maps - do wielu telefonów jest za free więc nie ma co się pieklić o AM i jej cenę, że powinna być za np. 50zł
1. Wcale nie do tak wielu
2. Musi być Nokia (niektórzy mają alergię  :wink: )
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline misiu.j

  • 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NOKIA 500
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2010, 10:55:23 »
        tak czytam sobie dyskusję o piractwie i "święte oburzenie" na piratów, zastanawia mnie jednak, do czego służy większości z kolegów  konto na ch.....j.pl ? :sleepy:

*

Offline Simon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S3, Nokia Lumia 620
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2010, 11:06:56 »
        tak czytam sobie dyskusję o piractwie i "święte oburzenie" na piratów, zastanawia mnie jednak, do czego służy większości z kolegów  konto na ch.....j.pl ? :sleepy:
Ja osobiście mam tam sam legal - freeware (custom romy dla przykładu), żeby nie zaśmiecać sobie dysku czymś co rzadko używam.
Pozdrawiam wszystkich maniaków PDA
Simon

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2010, 11:13:36 »
        tak czytam sobie dyskusję o piractwie i "święte oburzenie" na piratów, zastanawia mnie jednak, do czego służy większości z kolegów  konto na ch.....j.pl ? :sleepy:
Sprawdziłeś zawartość tychże kont, że zadałeś to pytanie z wiadomym kontekstem?
A ja dla przykładu z Chomików pobrałem sobie empetrójki utworów, które mam na legalnie kupionych kasetach czy winylach.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 11:17:00 wysłana przez ochkarol »
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline MarioM74

  • ***
  • 381
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, Blow GPS35V
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2010, 11:14:37 »
Wracając do tematu tych którzy korzystają kilka razy do roku z nawigacji to starczy im Nokia Maps - do wielu telefonów jest za free więc nie ma co się pieklić o AM i jej cenę, że powinna być za np. 50zł

NokiaMaps jest przypisana dla Nokii, i to tych wybranych. Ale prawda, jak ktoś używa navi 3 razy do roku jadąc na wakacje to niech sobie kupi NE za SMSa - starczy żeby dojechać z punktu A do punktu B. 2zl+vat to nie majątek, ale jakby się dało spiracić NE to i tak by go spiracono :)

IMO jeśli kogoś stać na drogie navi lub PDA to powinno go stać na soft. A jeśli nie, to zawsze przecież można używać navi wbudowanych w Larki, Manty czy inne.

*

Offline Dolek

  • *****
  • 2023
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Waze znakomicie się sprawuje
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2010, 14:19:52 »

2. Banki płacą gigantyczne kwoty firmom ubezpieczeniowym, posiadacze samochód tez niemało wydają na AC. Czemu firma produkująca soft sama nie zadba jakoś o swoje interesy? ;)


Ale to Policja szuka złodziei a nie firma ubezpieczeniowa. Czyli nadal to Policja działa w czyimś interesie. I bardzo dobrze, po to została m.in. ta służba powołana.
Koniec OT.

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2010, 14:30:03 »
Przeglądając dzisiejszą Gazetę trafiłem na artykuł troszkę powiązany tematycznie z tym wątkiem:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7843815,RapidShare_nie_odpowiada_za_wykroczenia_uzytkownikow.html
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2010, 14:32:37 wysłana przez maskon »

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2010, 14:53:01 »
Zgadzam się z MarkNavi tu nie chodzi o cenę AutoMapy http://www.allegro.pl/item1016852172_nowa_oryginalna_automapa_xl_3d_gps_najtaniej.html
tu chodzi o sport i cwaniactwo, MapaMap kosztuje niecałe 50 złotych i tez jest piracona.
Wiem że bezbłędna AutoMapa działająca bezproblemowo i kosztująca 50 zł. nic nie zmieni, dalej będzie tak jak jest bo jak czytam fora to widzę że jest grupa mająca na swoich nawigacjach wszystkie możliwe programy nawigacyjne a i tak nie potrafi w pełni z tego korzystać, potrafi natomiast patchować i kombinować bo o to w tym chyba chodzi. czasami słyszę tekst Mam zassane 850 filmów z netu, jak pytam ile z nich oglądałeś to słyszę odpowiedź - a kiedy mam je oglądać.

*

MarkNavi

Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2010, 15:10:35 »
Zgadzam się z MarkNavi tu nie chodzi o cenę AutoMapy http://www.allegro.pl/item1016852172_nowa_oryginalna_automapa_xl_3d_gps_najtaniej.html
tu chodzi o sport i cwaniactwo, MapaMap kosztuje niecałe 50 złotych i tez jest piracona.
Wiem że bezbłędna AutoMapa działająca bezproblemowo i kosztująca 50 zł. nic nie zmieni, dalej będzie tak jak jest bo jak czytam fora to widzę że jest grupa mająca na swoich nawigacjach wszystkie możliwe programy nawigacyjne a i tak nie potrafi w pełni z tego korzystać, potrafi natomiast patchować i kombinować bo o to w tym chyba chodzi. czasami słyszę tekst Mam zassane 850 filmów z netu, jak pytam ile z nich oglądałeś to słyszę odpowiedź - a kiedy mam je oglądać.

cytując Wyspiańskiego : "A to Polska właśnie..." :P

*

Offline Ralf63

  • ***
  • 464
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2010, 15:35:43 »
Kosztująca 50 zł Automapa będzie wciąz piracona ale... już wiecej osób kupi oryginał.
HTC Desire Z 2.3.4 + 8 GB
iPhone 3GS 32 GB

*

Offline ycbo

  • ****
  • 810
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 11 Pro
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 05, 2010, 19:38:23 »
Zakup AutoMapy za cenę 150.00 PLN (z linka którego podałem wyżej to koszt niewielki i jednorazowy. (Niewielki bo – do ceny auta, do ceny sprzętu, do ceny normalności). Jednorazowy bo potem tylko abonament (w moim przypadku ok. 79.00 złotych a na Allegro jest jeszcze taniej) 79.00 / 12 = ok. 6.50 miesięcznie, więc jakim musiał bym być dupkiem abym bawił się w kretyna za 6.50 kiedy palę papierosy za 14 złotych paczka dziennie, kiedy piję wódkę za 70 zł. butelka, kiedy płacę 200 zł. za wizytę u psychiatry który pomaga mi zrozumieć wywody niektórych przekonujących że cena za wysoka to można, że tylko kilka razy w roku to można, że jakaś tam firma nie zbiednieje to można.
Nie, nie można bo po zapoznaniu się z moimi argumentami trzeba być skończonym durniem aby szukać wytłumaczenia.
Nie wolno na ulicy dać w pysk dziecku i zabrać mu cukierka tylko dlatego że miał ich jeszcze dużo i tak naprawdę nie zrobi mu to różnicy.
Albo się jest normalnym i się to rozumie albo nie, nic nie da tłumaczenie się przed sobą samym.
Nie lubię też deklaracji na forum "Oczywiście posiadam legalny program" bo co mnie to obchodzi czy macie taki czy inny, zresztą somo oświadczenie to za mało – wklejajcie foto potwierdzenia legalności, nikt normalny nie deklaruje "mam również czyste nogi" bo to równie śmieszne.
Ten temat od początku nie ma sensu bo to całe 100 000 to nie piraci a cwaniaki dające linki i łapiące punkty za pobieranie – dla piratów wystarczy jeden dobry adres a 100 adresów do tego samego programu jest potwierdzeniem moich racji.