Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy

  • 69 Odpowiedzi
  • 25053 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 05, 2010, 22:08:11 »
Dla mnie tłumaczenie się, że jakby AM kosztowała tyle a tyle, to więcej kupowałby oryginał, jest totalnym błędem i złym sposobem myślenia. Ja zrobiłem prostą kalkulację, zagranicą jeżdżę rzadko, częściej tam po prostu latam.
Po Polsce jeżdżę bardzo sporo... i kalkulacja wypadła tak... 80 zł na rok, pomimo że nie musiałem tego robić (tak? bo nawi wciąż by działała, a za 2-3 lata mógłbym kupić inną nawi, albo próbować jeździć na czymś darmowym czy tańszym)...
80 za rok... ludzie.. opamiętajcie się ! więcej wydajecie w ciągu miesiąca na używki.... na miesiąc a nie na rok....
Ale takim nie wytłumaczysz... nawet jakby AM kosztowała 40 zł za rok, to i tak będą ściągać piraty...

I jeszcze jedno... jeśli tak ciężko zrobić zabezpieczenia nie do złamania, to czemu w pamięci mam że jest kilka tytułów gier, których do tej pory nie złamano ?
SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline Myomi

  • ****
  • 526
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9505
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 05, 2010, 22:15:14 »
Przeglądając dzisiejszą Gazetę trafiłem na artykuł troszkę powiązany tematycznie z tym wątkiem:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7843815,RapidShare_nie_odpowiada_za_wykroczenia_uzytkownikow.html
A nam zamknęli pewien serwis tego typu.

jak czytam fora to widzę że jest grupa mająca na swoich nawigacjach wszystkie możliwe programy nawigacyjne
Mają, raczej dla samej chęci posiadania. Zapewne duża część tych osób nie wyjeżdża dalej niż 50 km poza swoje miejsce zamieszkania. Gdyby dużo jeździli nie mieliby czasu na zabawę z nawigacją.
Tak naprawdę to nie rozumiem dlaczego przy AM jest tyle zamieszania, przecież to tak niedopracowany program, a wszyscy chcą go mieć...Temat na inny post.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 05, 2010, 22:21:10 »
Przeglądając dzisiejszą Gazetę trafiłem na artykuł troszkę powiązany tematycznie z tym wątkiem:
http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,7843815,RapidShare_nie_odpowiada_za_wykroczenia_uzytkownikow.html
Moglbys wkleic tresc artykulu tu lub mi na PW?

Co do samego tematu to bardzo dobrze, tepic, tepic i jeszcze raz tepic.

*

Offline analfabeta

  • **
  • 130
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: spv m5000
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 06, 2010, 10:02:23 »
A ja dla przykładu z Chomików pobrałem sobie empetrójki utworów, które mam na legalnie kupionych kasetach czy winylach.

Nie jestem pewien, czy nie zmieniła się interpretacja jakiegoś tam przepisu, ale  (kieruje się jednym ze starszych numerów KŚ, ich radca prawny miał rubrykę w której kiedyś właśnie o takim przypadku pisał) w tym momencie spiraciłeś te empetrójki. Jeżeli sam byś je zgrał do mp3 to nie byłoby problemu, ale sposób w jaki Ty to zrobiłeś jest wg wyżej wymienionego źródła piractwem.

Moglbys wkleic tresc artykulu tu lub mi na PW?

Sąd Apelacyjny w Düsseldorfie orzekł, że serwis Rapidshare nie może być obarczany odpowiedzialnością za to, że niektórzy użytkownicy publikują w jego zasobach pirackie kopie materiałów chronionych prawem autorskim.

 

Decyzja ta automatycznie unieważnia orzeczenie sądu niższej instacji, który uznał, że administratorzy Rapidshare są pośrednio odpowiedzialni za działania użytkowników-piratów i że powinni w jakiś sposób im przeciwdziałać. To właśnie ten werdykt zmusił popularny serwis do eksperymentów (raczej nieudanych) z najróżniejszymi systemami filtrującymi, które miały uniemożliwić publikowanie w Rapidshare pirackich treści.

 

Właściciele serwisu złożyli jednak apelację - a Sąd Apelacyjny w Düsseldorfie przyznał im rację. Sędzia stwierdził, że Rapidshare udostępnia jedynie platformę do publikowania plików online i dlatego też jeśli dochodzi do złamania prawa autorskiego, to winnym jest wyłącznie użytkownik, który się tego dopuścił, a nie serwis. Twórca RapidShare, Christian Schmid, w rozmowie z serwisem TorrentFreak.com tak skomentował tę decyzję:

 
Werdykt sądu pokazuje, że próby insynuowania nam, iż nasz model biznesowy opiera się na łamaniu prawa, są z góry skazane na niepowodzenie. Nasze usługi stworzono z myślą o legalnych użytkownikach - i zamierzamy wciąż im je świadczyć.

 

Sędzia zaznaczył również, że sugerowane przez sąd niższej instancji metody filtrowania publikowanych w Rapidshare treści są, delikatnie rzecz ujmując, niespecjalnie rozsądne. Chodzi tu m.in. o system oparty na nazwach plików (nieskuteczny, bo przecież plik może mieć dowolną nazwę - również taką, która nie będzie miała nic wspólnego z jego zawartością) czy blokowanie określonych typów plików (proponowano zakaz publikowania archiwów .rar - co też nie ma zbyt wiele sensu, bo przecież typ archiwum nie określa legalności pliku).

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 06, 2010, 10:19:45 »
A ja dla przykładu z Chomików pobrałem sobie empetrójki utworów, które mam na legalnie kupionych kasetach czy winylach.
Nie jestem pewien, czy nie zmieniła się interpretacja jakiegoś tam przepisu, ale  (kieruje się jednym ze starszych numerów KŚ, ich radca prawny miał rubrykę w której kiedyś właśnie o takim przypadku pisał) w tym momencie spiraciłeś te empetrójki. Jeżeli sam byś je zgrał do mp3 to nie byłoby problemu, ale sposób w jaki Ty to zrobiłeś jest wg wyżej wymienionego źródła piractwem.
Skutek jest taki jakbym sam sobie zgrał - więc uważam, ze nic złego nie zrobiłem.
A w KŚ różne ciekawe rzeczy mozna przeczytać  :mrgreen:
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 06, 2010, 10:31:37 »
Nie jestem pewien, czy nie zmieniła się interpretacja jakiegoś tam przepisu, ale  (kieruje się jednym ze starszych numerów KŚ, ich radca prawny miał rubrykę w której kiedyś właśnie o takim przypadku pisał) w tym momencie spiraciłeś te empetrójki. Jeżeli sam byś je zgrał do mp3 to nie byłoby problemu, ale sposób w jaki Ty to zrobiłeś jest wg wyżej wymienionego źródła piractwem.
Ja bym powiedział, że piractwem było udostępnienie tych plików, a nie ich pobranie. Ale to tak na marginesie.
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 06, 2010, 10:42:29 »
Alanfabeta- dziekuje.
Co do mp3, szczegolnie tych, ktore siep osiada na legalnych CD to chyba bylo walkowane sto razy. I tak dobrze, ze poki co nie zrobila sie tu wojna piracic vs nie piracic.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 06, 2010, 11:13:16 »
Alanfabeta- dziekuje.
Co do mp3, szczegolnie tych, ktore siep osiada na legalnych CD to chyba bylo walkowane sto razy. I tak dobrze, ze poki co nie zrobila sie tu wojna piracic vs nie piracic.

bo wywołasz wilka z lasu :P
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 06, 2010, 13:35:09 »
ok, piracenie jest złe, i jak ktoś zauważył taniej wychodzi utrzymanie automapy niż zakup fajek/wódy/prochów etc. Co do obecności piratów to z czystym sumieniem obstawiam że około 1/3 użytkowników ma na kompach/telefonach/empetrójkach i bóg wie czym jeszcze pirackie treści, czyli przyzwolenie na to jest w społeczeństwie, czyli nigdy nie zniszczymy piractwa a nawet go nie obniżymy, bo jeśli program jest crackowany to firma wydająca go zwiększa cenę (zabezpiecznia) czyli dalej opłaca się mieć piracką wersję, i każda następna legalna wersja programu będzie droższa, chyba że firma się z tym pogodzi i odpuści, bo to mi przypomina walkę z wiatrakami... Wspomniałem o crackach, to też jest forma ,,piracenia" oprogramowania, ale daje możliwość odpalania np. gry (np. głupie GTA:SA) beż płytki, bo nie daj Boże z płytką coś się stanie to zostajemy z przysłowiową ręką w nocniku...(pełnym zresztą) a takto na luzie odpalamy, a płytka gdzieś tam sobie spokojnie leży. Pomijam wymyślność zabezpieczeń bo to jest głupota jak chociażby to logowanie się jak w przypadku gta IV, i co? piraci mają łatwiej bo obeszli to i nie muszą z tym walczyć, a ,,legale" plują sobie w twarz że kupili produkt. Na koniec uważam że policja powinna pieniądze podatników przeznaczać na walkę z pedofilią, niż na jakieś bzdety typu piractwo komputerowe, bez jaj, co ci po tym że nie ma w Polsce piractwa, jak twoją córkę/syna zgwałci jakiś grubas, albo ksiądz? No szczerze. Amen.

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 06, 2010, 13:56:42 »
...  czyli przyzwolenie na to jest w społeczeństwie,
Bo kradnąc w necie jestesmy anonimowi i nie stoimy twarzą w twarz z okradanym.
99% tych, którzy kradną oprogramowanie nie miało by odwagi zrobić tego samego w realnym sklepie.
...  bo nie daj Boże z płytką coś się stanie to zostajemy z przysłowiową ręką w nocniku...
Prawo zezwala na zrobienie 1-nej kopii bezpieczeństwa nośnika. Jak to zrobisz łamiąc zabezpieczenia nikt nie bedzie Cię ścigał za to.
... Na koniec uważam że policja powinna pieniądze podatników przeznaczać na walkę z pedofilią, niż na jakieś bzdety typu piractwo komputerowe, ...
Ciekawe czy mówiłbys tak samo, jakbyś żył z pisania programów, które w wiekszości byłyby kradzione zamiast kupowane.
A Policja jest od tego i od tego - wszytsko kwestią przyłożenia odpowiednich wag i priorytetów a te wg. mnie nie są zachwiane (na pewno nie przez walkę z piractwem)
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 06, 2010, 16:14:59 »
Karol, pominalem anoinimowosc na podstawie, tego ze piratow sie tak nie pietnuje jak np. mordercow, pedofili itp.
Co do punktu 2 Twojej wypowiedzi to nie jest do konca takie proste bo potrzebny jest chyba dowod zakupu plyty by zrobic jej kopie (przynajmniej legalnie, o czym walkujemy) a jak wiadomo rachunki blakna, na gry/programy nie bierzemy faktury (my jako osoby prywatne, nie firmy, ale oni nie potrzebuja kopii), a jak zeskanujemy rachunek to zawsze mozna podwazyc jego autentycznosc...-bledne kolo. A propos 3 punktu, fakt zapewne nie mowilbym tak, ale czy takie firmy jak Adobe, Rockstar, EA, czy wreszcie znienawidzony MS tak bardzo zbiednialy? upadly? Chyba nie. Wychodze z takiego zalozenia-(abstrakcyjna sytuacja), sciagnalem carbona, ktory w wersjii zcrackowanej uniemozliwia gry przez neta (poza hamakiem, ale to sie nie liczy), spodobal mi sie, chce grac przez neta, to ide do sklepu i kupuje carbona tym bardziej ze jest w EA classic i kosztuje cale 5 dych w empiku... I koniec
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2010, 16:23:31 wysłana przez navaros »

*

Offline edmun

  • ****
  • 933
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zdjęcia ślubne, Fotografia ślubna
  • Sprzęt: SGH-I780
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 06, 2010, 16:45:29 »
navaros a dla mnie jest to trochę błędne myślenie.
co do dbania o płytę, wystarczy dokładnie sprawdzić umowę na stronie wydawcy, bo w 60% przypadków powinieneś mieć możliwość wymiany płyty na nową, jeśli Ci się zniszczy, w szczególności jeśli taką płytę u polskiego wydawcy zarejestrowałeś.
Natomiast nie ma u nas, że można wykonać jedną kopię dla użytku własnego, jeśli treść licencji danego nośnika, mówi inaczej, a że licencji nikt nie czyta - to już jego problem (I Agree, i jazda co nie ?)

Ostatnio jedyny problem jaki miałem, to porysowana płyta Saga Fallout, kupiona chyba za 19,90 zł.
Niestety nie mam możliwości wymiany nośnika na nowy, więc pobrałem kopię i płyta zapasowa leży w tym samym pudełku co zarysowany oryginał. Gram na piracie, a paragon mnie nie interesuje, bo na półce stoi oryginalna płyta, jednakże zarysowana.
Zastanawia mnie właśnie jak to wygląda w tym momencie, kiedy już nie ma możliwości wymiany nośnika, a wykonanie kopii oryginalnej jest niemożliwe. Patrząc pod względem licencyjnym, nie robię niczego złego, gdyż korzystam z oprogramowania, które już zakupiłem oraz używam tego oprogramowania na jednym komputerze, bo licencja nic nie mówi, czy mam korzystać z oryginalnego nośnika czy z własnego

co do ściągania pirata aby później mieć oryginał... od tego są wersje demo, youtube, recenzje gry itp.
dodatkowo często jest możliwość wymiany płyty (np. chyba Empik nie robi problemów, kupujesz i masz 7 dni aby wymienić na inny, o tej samej, lub większej cenie), dzięki czemu nawet jak zakupiłeś oryginał i Ci się nie podoba, to szukasz sobie, lub komuś w prezencie - coś innego

SGH-I780 + Heineken78 Marvel Dream WM 6.5.3 96dpi
HTC ONE S
TTI TCB-880 + Sirio ML145
Alhambra TDI

*

Offline jerzu

  • *****
  • 1323
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój profil na FB
  • Sprzęt: iPhone 7
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 06, 2010, 16:52:26 »
dodatkowo często jest możliwość wymiany płyty (np. chyba Empik nie robi problemów, kupujesz i masz 7 dni aby wymienić na inny, o tej samej, lub większej cenie), dzięki czemu nawet jak zakupiłeś oryginał i Ci się nie podoba, to szukasz sobie, lub komuś w prezencie - coś innego

Jak chcesz oddać CD/DVD/grę jak rozpakujesz ją z folii? Gry często mają zaplombowane pudełka, jej rozplombowanie oznacza akceptację licencji. Nie da się tak łatwo. Jakby tak było, to taki Empik byłby niczym innym, jak wypożyczalnią filmów czy płyt audio.
Dariusz "jerzu" Niemczyński
Telefon - iPhone 7 & Moto G5
Tablet - Huawei Media Pad T5

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 06, 2010, 17:30:27 »
zgadzam sie z tym co mowi jerzu-np.w MM zastrzegaja ze nie wymieniaja plyt z filmami, grami jesli. Co do dem, YT itp. to zgodze sie tylko z demkiem, bo ono pozwala na wlasnej skorze wyprobowac gre/program, a to co jest na YT i tym podobnych serwisach jest opinia subiektywna ktora ktos wrzuca wedlug wlasnego widzi mi sie...

*

Offline ochkarol

  • ******
  • 4813
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A8
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 06, 2010, 22:04:21 »
... A propos 3 punktu, fakt zapewne nie mowilbym tak, ale czy takie firmy jak Adobe, Rockstar, EA, czy wreszcie znienawidzony MS tak bardzo zbiednialy? upadly? Chyba nie.
To nie może być argument  :S
Bogatych można okradać a biednych nie?
Jedyne co mogę usprawiedliwić, to kradzież artykułów pierwszej potrzeby (z biedy).
Wychodze z takiego zalozenia-(abstrakcyjna sytuacja), sciagnalem carbona, ktory w wersjii zcrackowanej uniemozliwia gry przez neta (poza hamakiem, ale to sie nie liczy), spodobal mi sie, chce grac przez neta, to ide do sklepu i kupuje carbona tym bardziej ze jest w EA classic i kosztuje cale 5 dych w empiku... I koniec
Uczciwie było by zagrać a demo. Podoba się -> kupuję.
Pozdrawiam
Karol
. : Kobietę łatwiej rozebrać wbrew jej woli, niż ubrać po jej myśli. : .

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 06, 2010, 22:13:04 »
tak , tyle ze demo pokazuje najczesciej to co firma chce pokazac...
Co do okradanie biednych, to czy ja cos takiego napisalem? Chodzilo mi o to ze zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie chcial sie podlansowac i kupi oryginal,

*

Offline maskon

  • **
  • 123
  • Sprzęt: Z1, One, Tablet Z
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 07, 2010, 16:15:19 »
bo jeśli program jest crackowany to firma wydająca go zwiększa cenę (zabezpiecznia) czyli dalej opłaca się mieć piracką wersję, i każda następna legalna wersja programu będzie droższa,
i... lepsza :) Na przykładzie AM: w piratach kilka drobiazgów nie działa. Sądzicie że producent umieściłby te drobiazgi tylko po to aby podnieść atrakcyjność programu? Wątpię - trzeba być naiwnym aby nie powiązać tego z walką z piractwem.
Idąc dalej tym tokiem rozumowania można pokusić się o tezę, iż piractwo w pewien sposób wpływa pozytywnie na rozwój AM :)
Nie zgodzę się z tym że piractwo ma jakiś wpływ na cenę softu. Na cenę ma wpływ przede wszystkim wolny rynek. AM staniała ponieważ gdyby zachowała wcześniejsze porąbane ceny dawno już znikła by z rynku.

Bo kradnąc w necie jestesmy anonimowi i nie stoimy twarzą w twarz z okradanym.
99% tych, którzy kradną oprogramowanie nie miało by odwagi zrobić tego samego w realnym sklepie.
Popełniasz błąd w rozumowaniu. Przykład stary jak sam temat piractwa: Skopiowanie pirackiej AM a kradzież załóżmy telefonu to nie to samo. Kradzież telefonu pozbawia jego właściciela posiadania tego przedmiotu i możliwości jego używania.

Reasumując: piracenie sofru jest niedobre jednak jest milion o wiele poważniejszych przestępstw na które to Policja powinna przeznaczyć swoje środki i zasoby w pierwszej kolejności. Producent powinien sam zadbać o własne interesy.



Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 07, 2010, 17:49:56 »
Jeszcze niech się zajmą serwisem my-n... . Tam znajduje się kilka osób które jest odpowiedzialnych za pisanie nakładek na AM. Wydaje mi się że wyśledzenie kilku adresów IP i konkretnych adresów nie jest problemem.
Ja tylko napisze tak, nie będzie to pewnie zbyt popularne, a może nawet nie mile widziane, ale co mi tam.
Jak czytam to forum to wieje tu ba.........rdzo dużą obłudą, wielu użytkowników tego praworządnego forum korzysta z wiedzy pisanej i nie tylko, zaczerpniętej z my-n..., nie raz czytałem tutaj że np. "u mnie na navi śmigają takie i takie i jeszcze inne programy do nawigacji", dziwne, wszystkie legalne, bo przecież na tym forum niema nic nielegalnego.
A prośby na PW, mógłbyś podrzucić link do tego czy tamtego, nie należą do rzadkości, na forum my-n... przynajmniej nikt nie udaje że jest inaczej niż jest.
Chciałbym móc przejrzeć HDD wszystkich tych co najgłośniej wypowiadają się o walce z piractwem, myślę że ich "świętość" została by zachwiana, podważona, unicestwiona.

No, a teraz czekam na cięgi.  :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2010, 17:53:11 wysłana przez rokbok »

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 07, 2010, 18:16:59 »
Cytuj
Jak chcesz oddać CD/DVD/grę jak rozpakujesz ją z folii? Gry często mają zaplombowane pudełka, jej rozplombowanie oznacza akceptację licencji. Nie da się tak łatwo. Jakby tak było, to taki Empik byłby niczym innym, jak wypożyczalnią filmów czy płyt audio.

I dlatego, kiedy jeszcze mój PC nadawał się do gier, to przed kupnem gierki zawsze(no prawie) ściągałem sobie pirata. Niby jest demo, ale to tak samo jak trailer filmu - można pokazać co się chce, a po kupnie pełniaka okazuje się, że dana gra to G.
Abre tu mente

*

KrzychuM

Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 07, 2010, 19:59:42 »
Ja korzystam z oryginalnej AM PL dodanej do Kaisera
miałem EU piracką przez 2 dni stwierdziłem, że przecież nie jeżdżę po europie więc polska mi wystarczy
a akurat mi się trafił Kaiser z AM i z aktualną subskrypcją więc po co mieć pirata.
Może AM ma błędy, ale która nawigacja nie ma błędów ?

Kupiłem sobie grę na PC GTA IV co jakiś wychodzi patch, ale z ostatnim to już trochę przesadzili zbytnio nie widać poprawy w graniu, a nawet gra zaczęła zawieszać i wyskakują błędy co uniemożliwia granie
i w tym przypadku chyba wolałbym mieć piracką wersję ( usunął bym, połamał płytki i wyrzucił. ). Bardziej producent skupił się chyba na zabezpieczeniach niż na dopracowaniu gry, gdzie i tak można było ją kupić przed premierą

Jak chodzi o samo piractwo było jest i będzie
jakich by zabezpieczeń nie było jak by policja próbowała wyłapywać to i tak znajdzie się ktoś co będzie chciał oszukać system

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 07, 2010, 21:21:21 »
Korzystam sporadycznie,z pirata.
Jakby kosztowało 50 zeta rocznie to spokojnie bym się szarpnął dla świętego spokoju ale puki są tacy pazerni na kasę niech nadal na nią liczą.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 07, 2010, 22:07:40 »
daras, nawiąże do tego co napisał chyba antej, że nawet jakby kosztowała 40 zł. to i tak bardziej opłacało by się mieć pirata.... Nie znam Cię, może byś kupił, może nie, ja podchodzę do tego typu tekstów sceptycznie

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 09, 2010, 04:48:27 »
A ja sądzę że wszystko powinno zostać przeniesione do sieci. Na serwerze producenta powinien być weryfikowany unikalny klucz wygenerowany na podstawie IMEI urządzenia a następnie sprawdzony z bazą kluczy na serwerze. Dopiero po takiej weryfikacji powinien włączyć się program. Tylko nie narzekajcie że to rozwiązanie Online - nie żyjemy w końcu w dziczy.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 09, 2010, 10:18:37 »
ale twórcom automapy widać nie zależy na zbytnim zabezpieczaniu. W końcu nawet jeśli 5% z dzisiejszych piratów kiedyś kupi AM, to dla twórców jest to jakiś zysk.
Abre tu mente

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 09, 2010, 10:35:30 »
A ja sądzę że wszystko powinno zostać przeniesione do sieci. Na serwerze producenta powinien być weryfikowany unikalny klucz wygenerowany na podstawie IMEI urządzenia a następnie sprawdzony z bazą kluczy na serwerze. Dopiero po takiej weryfikacji powinien włączyć się program. Tylko nie narzekajcie że to rozwiązanie Online - nie żyjemy w końcu w dziczy.

No my nie, ale inni tak, juz sobie wyobrazam co by sie dzialo biorac pod uwage, ze PNA nie maja modulow GSM, sa miejsca w polsce gdzie nie ma sieci a co dopiero internetu, a za granica? Taka bialorus, ukraina... skad tam wezmiesz internet, zeby uruchomic AM, juz pomijajac ile za to zaplacisz jak juz go znajdziesz, pod warunkiem, ze bedziesz mial PPC a nie PNA
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 09, 2010, 10:43:25 »
beju,chętnie zobaczę "imei" w nawigacji manty czy np aximie :E

Licencja tak czy inaczej jest przypożądkowywana do jednego konkretnego urządzenia czy jednej konkretnej karty a odblokować licencję można zdaję się co pół roku specjalnie prosząc o odblokowanie "obsługę klienta"
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 09, 2010, 13:00:27 »
Korzystam sporadycznie,z pirata.
Jakby kosztowało 50 zeta rocznie to spokojnie bym się szarpnął dla świętego spokoju ale puki są tacy pazerni na kasę niech nadal na nią liczą.

Na drugi raz kup AM, a ukradnij PDA...  :-?
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline navaros

  • ***
  • 304
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polisz Makgajwer
  • Sprzęt: Note II/Iphone 4s/Lumia 520/Nexus 4/Nexus 7 2012
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 09, 2010, 22:09:50 »
beju, twoj post mnie rozbroil... zeby miec cos takiego to trzeba miec albo pakiet danych, albo troche kasy na koncie, ale skoro tak to po co nam nawigacjie offline? na tym polega ich urok, ze NIE potrzebuja neta, i tyle...
Biblo a ty sobie kub i AM i mozg, skoro porownujesz kradziez Pda, do spiracenia AM, walnij sie w glowe...


[gmod]Po raz kolejny pokazujesz swój poziom obrażając innego klubowicza - nie jest to pierwszy przypadek wypowiedzi w tym typie, za co zostajesz nagrodzony bonusowymi punktami ostrzeżeń. Kolejny wyskok i będziesz moderowany // Beju[/gmod]
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2010, 22:39:12 wysłana przez beju »

*

Offline dypek

  • **
  • 128
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 09, 2010, 22:19:48 »
Automapa nie ma dema tak wiec rozumiem ze wszyscy kupuja od razu w ciemno oryginal tak samo wiele osob pisze ze automapa jest lepsza od navigona ma dokladniejsze mapy od igo i ciekawsze menu od tom toma ale jest gorsza od garmina to rozumiem ze maja zakupione wszystkie programy bo skad moga wiedziec jak dany program dziala? Zeby nie bylo to mam oczywiscie oryginala za free(kupilem okazyjnie telefon gdzie byla w zestawie potem go odsprzedalem za tyle samo tylko ze bez) i jak sie skonczy tez tak zrobie bo na tyle co jej uzywam to mi sie nie oplaca placic 80zl rocznie.

*

Offline temp333

  • ****
  • 812
  • Tekst osobisty
Odp: Usunięto ponad 100 tys. nielegalnych kopii Automapy
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 09, 2010, 23:11:04 »
Biblo a ty sobie kub i AM i mozg, skoro porownujesz kradziez Pda, do spiracenia AM, walnij sie w glowe...

Spiracenie to kradzież własności intelektualnej dzieciaku neostrady.