Zrób coś dobrego na Święta!!

  • 4 Odpowiedzi
  • 890 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zrób coś dobrego na Święta!!
« dnia: Grudzień 13, 2012, 11:32:40 »
Nigdy nie włączałam się do żadnej akcji pomocy z okazji świąt. Jednak w tym roku koleżanka zaprosiła mnie aby wspomóc ją w tworzeniu szlachetnej paczki dla rodziny w bardzo trudnej sytuacji. Wpłaciłam jakieś pieniądze wraz z innymi jej znajomymi. Dzięki temu kupiła ona między innymi łóżko dla chłopca, który miał zespół downa (do tej pory spał na materacu bo jego łóżko się połamało jakiś czas temu). Kupiła także dla tej rodziny szafę, ubrania dla dzieciaków, słodycze, zabawki, żywność i inne przydatne rzeczy. Rodzina, którą wsparliśmy to dzielna mama, która samotnie wychowuje 11 letnią dziewczynkę i 9 letniego chorego chłopca. Ojciec ich zostawił gdy się dowiedział o chorobie syna, sama stara się radzić sobie z pracą i opieką nad dziećmi. Nie można tu mówić o patologii, lenistwie czy zaniedbaniu. Po prostu nie poszczęściło im się w życiu i zasługują na pomoc dobrych ludzi. Koleżanka pokazała nam zdjęcia z przekazania prezentów. Widok uśmiechniętej całej rodziny, a zwłaszcza dzieci był naprawdę bezcenny. Mam nadzieję, że tą prawdziwą historią troszkę poruszyłam wasze dobre serca i w następnym roku też stworzycie szlachetną paczkę albo pomożecie w inny sposób:)

Odp: Zrób coś dobrego na Święta!!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2012, 13:13:28 »
Osobiście uważam, że dokoła mnie jest wystarczająco wiele potrzebujących osób i im też staram się pomagać, a nie udzielać w ramach większych organizacji, które przecież z żyć czegoś muszą... Oczywiście nie chcę w tym miejscu potępiać SP, bo idea jest naprawdę szczytna, ale proponowałabym do tematu podchodzić nieco krytyczniej...
Regulamin!! - ban

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zrób coś dobrego na Święta!!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2012, 13:15:37 »
Czyli robisz zbiórkę.
U nas szczytne cele są mile widziane, dogadaj się z administracją to jak odpowiednio zweryfikujesz się wątek będzie przylepiony a każdy kto może podeśle co będzie miał.
Póki jednak są to puste słowa sama wiesz jak to wygląda.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

don.kamillo

Odp: Zrób coś dobrego na Święta!!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 13, 2012, 13:59:02 »
Szlachetna paczka działa inaczej. Może ją przygotować każdy i zanieść do stosownego punktu w swoim mieście/gminie/powiecie. U mnie taka akcja zakończyła się w zeszły weekend.

Szlachetna paczka ma swoją oficjalną stronę: http://www.szlachetnapaczka.pl/

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zrób coś dobrego na Święta!!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 13, 2012, 14:24:12 »
Było podkreślić albo wytłuścić albo chociaż dać link ...  :mysli:
Dobrze że chociaż ktoś skojarzył "co autor miał na myśli".  :ok:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...