Pokaz swoj pulpit :)

  • 1800 Odpowiedzi
  • 255317 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 25, 2006, 16:59:57 »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 25, 2006, 17:40:13 »
Mój pulpit:
http://img122.imageshack.us/img122/3847/pulpitjy8.jpg
http://img246.imageshack.us/img246/1031/switchervv8.jpg
Na PDA jest podobnie :)
Nie umiem zcierpieć XP'kowej niebieskiej Luny. Microsoft dał d... tworząc ten theme. Srebrny i zielony to dopiero porażka ;)
Kiedyś byłem zwolennikiem Windowsa bezthemowego :D

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 25, 2006, 19:26:15 »

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 25, 2006, 19:38:31 »
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

nothin

Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #124 dnia: Listopad 02, 2006, 14:57:09 »
hello, mea pulpa przed zmianą na total nic.


monitor MAG796FD za 100 PLN.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #125 dnia: Listopad 02, 2006, 15:39:44 »
Nono xoen jak na Windows to ciekawie to wygląda :)

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #126 dnia: Listopad 02, 2006, 16:29:04 »
Dziwny podział dysku :)) Ciekawe co robisz gdy system padnie i trzeba robić formata.
Are you shpongled?

*

nothin

Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #127 dnia: Listopad 02, 2006, 16:36:33 »
czemu dziwny... d to jest system, c to wór.
same literki zostały właśnie po zdjęciu partycji...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #128 dnia: Listopad 02, 2006, 17:04:14 »
Cytat: "ziele"
Dziwny podział dysku :)) Ciekawe co robisz gdy system padnie i trzeba robić formata.

Ja to mam od zawsze tylko C: i teraz nawet na dużym dysku też tylko jeden dysk. Jest to partycja systemowa a zarazem przechowalnia plików. Dzięki temu jak system padnie to jest ciekawie, trochę nerwów, ale zawsze da się z tego wyjść cało i wszystko uratować. Choć system padał mi tylko za czasów Windows ME ;)
Format jest dla mięczaków ]:>

*

nothin

Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #129 dnia: Listopad 02, 2006, 17:18:17 »
lol... nierozsądnie, tzn o tyle, o ile nie masz drugiego dysku...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #130 dnia: Listopad 02, 2006, 17:53:19 »
Nie mam drugiego dysku i nie mam ochoty oraz czasu na zabawę z partycjami. Najważniejsze pliki wypalam na płytkach jako backup i tak żyję już długi czas, choć dziennie serce mi skacze na myśl co by było gdyby... ;)

Ale skończmy offtop :D

edit

Do odpowiedzi poniżej:

Nie, gdyby padł dysk :D

*

nothin

Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #131 dnia: Listopad 02, 2006, 18:38:31 »
,,,padły ci płytki ? :)

*

Offline ziele

  • ******
  • 5159
  • Sprzęt: Axim x51v, Samsung Galaxy S IV, PSP Slim
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #132 dnia: Listopad 02, 2006, 19:07:12 »
Cytat: "nothin"
czemu dziwny... d to jest system, c to wór.
same literki zostały właśnie po zdjęciu partycji...


W takim razie ok ;) Ja na system daje kolo 10GB a reszta na drugą partycje. Lokalizacje dokumentów też zmieniam na D żeby w razie padnięcia systemu nie bawić się w odzyskiwanie danych.


BatSk8 ciekawe co zrobisz jak padnie system plików. Wtedy formata nie unikniesz. Poza tym ładnie musisz mieć pofragmentowane pliki jak używasz jednej partycji.
Are you shpongled?

*

nothin

Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #133 dnia: Listopad 02, 2006, 19:31:14 »
nom, jak padnie system plików, to wyprawa do kolegi, lub 2gi komp, drugi dysk, easy recovery lub ideowo podobny program, 6ciopak piwa, i film na dvd.

boleć zaczyna przy raw recovery.... - dwa filmy i potem kupa czasu na nonsensownej czynności ogarnięcia 80 tysięcy plików bez nazw.i 2gigowych jpegów.......

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #134 dnia: Listopad 02, 2006, 20:06:56 »
Cytuj
BatSk8 ciekawe co zrobisz jak padnie system plików. Wtedy formata nie unikniesz. Poza tym ładnie musisz mieć pofragmentowane pliki jak używasz jednej partycji.

Wtedy formata nie uniknę, ale da się zrobić tak jak pisze xoen - odzyskać dane, przynajmniej częściowo. W każdym bądź razie od jakiegoś czasu mam na oku kupienie dysku do backupu, choć jak mówię - wszystko nagrywam na płytki, więc byłaby to dla mnie jedynie strata konfiguracji i nowych danych. Dlatego dziennie serce mi skacze, ale cóż ;)
Dysk defragmentuję od czasu do czasu :) A partycji na żywym systemie robić nie mam zamiaru, za duże ryzyko i za dużo kłopotów już z tym miałem.

A poza tym jak cały dysk szlag trafi to wszystkie partycje.

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 03, 2006, 18:27:35 »
Zauważyłem, że pulpitów jedynego słusznego systemu :P jest jakoś mało... I nadrabiam zaległości...

http://ynse.pl/Screenshot.jpg
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

nothin

Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 03, 2006, 19:08:05 »
..tto jest linux?

WAAGH, eeeek!

mrocznie.

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 03, 2006, 20:50:10 »
i ładnie...

Zresztą poszukajcie sobie na YouTube plików z Ubuntu i Xgl. To dopiero robi wraźenie. Niestety póki co to wyłącznie zabawka, ponieważ obracany pulpit w kształcie sześcianu wyłącza akcelerację 3D dla aplikacji na poszczególnych pulpitach (menedżer okien chodzi na 3D). Może nowy OSX będzie miał to lepiej zaimplementowane...
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 03, 2006, 21:08:55 »
To wszystko zabawki i tylko utrudniają użyteczność. Słodkooczki można powiedzieć ;)

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 03, 2006, 21:25:59 »
Mechanizm "Expose" sciagniety z OSXa jest całkiem pożyteczny, podobnie zreszta jak pare innych rzeczy, ale akurat szescianowy pulpit to rzeczywiście głównie bajer. Widziałem za to połączenie Xgl/Beryl z dotykowym ekranem i odnoszę wrażenie, że to właśnie tutaj te wszystkie "słodkooczki" zaczynają mieć głebszy sens (np. giętkie okna, albo okna, którymi można rzucać) - jak się upowszechnią 30 calowe ekrany dotykowe, to będzie jak znalazł :).
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 04, 2006, 08:57:58 »
Cytat: "ziele"
W takim razie ok ;) Ja na system daje kolo 10GB a reszta na drugą partycje. Lokalizacje dokumentów też zmieniam na D żeby w razie padnięcia systemu nie bawić się w odzyskiwanie danych.


Ze sie przyczepie i wloze "szpile" - to co mowisz to "pecetowe" myslenie.
Jesli dysk padnie to partycje wiele nie pomoga, jesli padnie system, to nie widze zagrozenia dla dokumentow. Raz czy dwa przezylem pad systemu (testowalem bete Panthery) i nie rozumiem w czym problem? Wkladasz plyte instalacyjna, kazesz zarchiwizowac stary system (jesli musisz) oraz przekopiowac preferencje uzytkownikow ze starego systemu, a nastepnie czekasz 20-30 minut i masz wszystko tak jak bylo przed padem. Baaardzo nieliczne aplikacje wymagaja reinstalacji po czyms takim.
Jakie dane poza tym mialbym odzyskiwac?

Cytat: "ziele"

BatSk8 ciekawe co zrobisz jak padnie system plików. Wtedy formata nie unikniesz. Poza tym ładnie musisz mieć pofragmentowane pliki jak używasz jednej partycji.


Dysk chyba rzadko pada "na raz". W moim przypadku mialem dwa dyski z tendencja do "padow". Kazdy z nich, po padzie i wystygnieciu, dal sie ponownie wlaczyc, przynajmniej na czas skopiowania danych. Jeden rozsypywal sie chyba z miesiac, dzieki czemu otrzymywal kolejne nazwy: "Maciorka" (dzialajacy), "Maciorka Zmartwychwstaniec" (po pierwszym padzie), "Maciorka Zombie" (po n-tym padzie) Oczywiscie nie musze dodawac ze na OS X nie ma czegos takiego jak "dysk C:, Dysk D:", tylko nadajesz sobie indywidualne nazwy dyskom wedlug upodobania :")
Ja obecnie mam dwa dyski - Frisztajl (od piosenki popularnej swego czasu w Radiu PIN), na ktorym jest OS, programy, i czesc danych; drugi dysk jest podzielony na partycje - Prosiak (dane nad ktorymi pracuje) i "Chlewik" (pelniacy funkcje Scratcha dla programow w ktorych pracuje)
Jakos nie martwie sie o bezpieczenstwo danych...

Jesli zas idzie o fragmentacje to w obecnej chwili rzadko kiedy ma to znaczenie. Owszem, jesli zgrywasz np. opracowany material na kasete DV, albo z kasety DV na dysk, wtedy defragmentacja ma sens...
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 04, 2006, 09:26:20 »
co to jest instalacja OS-u? :P
cale szczescie, ze istnieje cos takiego jak Ghost, choc i tak czlowiek korzysta z niego raz na 2 lata
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 04, 2006, 09:41:28 »
Cytat: "fokstrot"
co to jest instalacja OS-u? :P
cale szczescie, ze istnieje cos takiego jak Ghost, choc i tak czlowiek korzysta z niego raz na 2 lata


Ale po co Ghost, skoro mozesz sobie zreinstalowac system z wszystkimi najbardziej ostatnimi ustawieniami?
Prosciej jest wrzucic w naped plyte instalacyjna niz robic jakies backupy a potem sie zastanawiac kiedy plyta z backupem straci swoja zywotnosc i padnie :"P
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 04, 2006, 13:25:14 »
Cytuj
Jesli dysk padnie to partycje wiele nie pomoga, jesli padnie system, to nie widze zagrozenia dla dokumentow.

Dokładnie to samo powiedziałem - jak dysk padnie to wszystko, o partycje to tylko "wydzielone" kawałki dysku, a system jak pada to zawsze da się coś zrobić ;)
Cytuj
cale szczescie, ze istnieje cos takiego jak Ghost, choc i tak czlowiek korzysta z niego raz na 2 lata

Ghost jest genialny, korzystałem z niego przy zmianie dysku :)

*

Offline Yanek

  • **
  • 174
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 05, 2006, 00:08:12 »
Witam,

mam dosyć banalny problem ale strasznie mnie irytuje.
Po zabawie z ustawieniami pulpitu pod opisami ikon pojawiło się tło
(to te ciemne prostokąty), wcześniej tego nie było, opisy były jakby na przezroczystym tle.

Próbowałem zmieniać to w ustawieniach ale nie mogę znaleźć tej opcji.

Proszę o pomoc!!!

Pozdrawiam

Y


*

Offline WereWolf

  • **
  • 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://lubke.pl
  • Sprzęt: HTC Touch Pro (Raphael)
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 05, 2006, 00:52:21 »
nie wiem czy to xp, czy vista, ale w xpku można to przywrócić przez:

panel sterowania -> system -> zaawansowane -> wydajność -> ustawienia -> niestandardowe -> ptaszek przy "użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu"
"If it's just us, seems like an awful waste of space..."

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 05, 2006, 11:42:53 »
kwieto
kwestia gustu, co kto lubi. mnie ghost nie zawiodl od... 4 lat bodajze. korzystalem z niego zarowny przy win98, win2k jak i winXP.
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 05, 2006, 11:52:12 »
Cytat: "fokstrot"
kwieto
kwestia gustu, co kto lubi. mnie ghost nie zawiodl od... 4 lat bodajze. korzystalem z niego zarowny przy win98, win2k jak i winXP.


Kwestia tego ile musisz poswiecic czasu na odtworzenie wszystkiego co miales w systemie. W OS X nie jest juz tak latwo jak w "9-kach" (gdzie w skrajnym przypadku wystarczylo skopiowac na dysk plik "finder" by wszystko dzialalo jak wczesniej), ale nadal jest to dosc bezbolesna procedura.
Windy juz baaaaardzo dawno sam nie konfigurowalem (w koncu firmowi informatycy tez musza miec jakies zajecie :"PP ), ale przypuszczam ze nie jest tak lekko, bo oni rowniez wola zrobic po instalacji image dysku "na zas".
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 05, 2006, 12:45:55 »
Cytuj
mam dosyć banalny problem ale strasznie mnie irytuje.
Po zabawie z ustawieniami pulpitu pod opisami ikon pojawiło się tło
(to te ciemne prostokąty), wcześniej tego nie było, opisy były jakby na przezroczystym tle.

Próbowałem zmieniać to w ustawieniach ale nie mogę znaleźć tej opcji.

Te przezroczyste tło wygląda strasznie kijowo ;)

Cytuj
Kwestia tego ile musisz poswiecic czasu na odtworzenie wszystkiego co miales w systemie. W OS X nie jest juz tak latwo jak w "9-kach" (gdzie w skrajnym przypadku wystarczylo skopiowac na dysk plik "finder" by wszystko dzialalo jak wczesniej), ale nadal jest to dosc bezbolesna procedura.
Windy juz baaaaardzo dawno sam nie konfigurowalem (w koncu firmowi informatycy tez musza miec jakies zajecie :"PP ), ale przypuszczam ze nie jest tak lekko, bo oni rowniez wola zrobic po instalacji image dysku "na zas".

Ja z kolei wolę zrobić Ghostem obraz już czystego systemu z niezbędnymi progsami i dobrze skonfigurowanego, gotowego do pracy, a potem tylko odtwarzać ten stan i wgrywać pliki z backupu jak co, ale jakoś nigdy nie miałem potrzeby jeszcze takiej, system mnie nigdy nie zawiódł, a jak co, to tylko Windows 98 i ME, ale zawsz szło sobie poradzić. I tak 95 był nieśmiertelny :D

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Pokaz swoj pulpit :)
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 05, 2006, 14:00:57 »
kwieto
odtworzenie wszystkiego w ghoscie zajmuje mi ok 2min
ale jak juz mowilem wczesniej - korzystam z tej funkcji raz na 2 lata. chyba, ze czlowiek eksperymentuje z czyms na os-sie
Dell X50v/Bt-359 --> BB