Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1520928 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1230 dnia: Kwiecień 30, 2009, 09:44:07 »
To wszystko wiem i zgadzam się, że pod względem marketingu to Jobs wyszedł na swoje, ale pod względem pomysłów przy tworzeniu komputerów, przy tworzeniu całego systemu MacOS, to nie idzie mu najlepiej - chyba, że po prostu chce trafiać tylko i wyłącznie w użytkowników domowych, bo w obecnej postaci Mac do pracy się nie nadaje :) Dlatego Jobs pod żadnym względem mi nie imponuje, mimo że od ostatnich lat udało mu się trochę Apple dźwignąć i teraz Maci kojarzą się z renomowanymi urządzeniami dla bogatych ludzi i w tym się dobrze sprawdzają - ale jako zabawki, nic poza tym :)

Zależy co rozumiesz przez "pracę". Jest pewna grupa ludzi, którzy pracują na Makch - graficy, muzycy, animatorzy itp. Nie wiem czy opiera się to na faktycznej przydatności tych komputerów czy może tylko przyzwyczajeniach - w końcu przez całe lata dziewięćdziesiąte Apple miało renomę producenta komputerów dla grafików i muzyków pecety dopiero później dogoniły ich produkty pod tym względem. Programowanie na MacOS to inna sprawa, ale przecież raczej nie pisze się programów pod Windowsa na innym systemie operacyjnym, w dodatku bardziej niszowym. ;) A jednak mimo wszystko większa rzesza programistów poświęca swoje siły na tworzenie oprogramowania pod Windowsy albo rozmaite Linuksy. ;)

Hmm... Że nie ma innowacyjności? Raczej to już nie te czasy, kiedy pchało się w ryzykowne pomysły. Kiedyś takim pomysłem był "komputer dla każdego Amerykanina" - wtedy się udało. ;) Dzisiaj pozostaje dopracowywanie wyglądu i ergonomii, wyszukiwanie nowych zastosowań itp.

Zresztą jeśli idzie o techniczną innowacyjność wczesnych produktów Apple to nie jest wielką przesadą stwierdzenie, że w wielkim stopniu zasłużył się tu właśnie Wozniak.

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1231 dnia: Kwiecień 30, 2009, 12:48:06 »
Bat. ile pracowales na macu :?: jakiego miales :?: czy mowisz zeby mowic :?:
systemu nie da sie uzywac, hmmmm to dlaczego windows go kopiuje :?:

niechce wywolywac flameu nie o to chodzi ale mam wrazenie ze negujesz cos dla negowania

*

Offline KwusheR

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tutninja
  • Sprzęt: Galaxy Note 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1232 dnia: Kwiecień 30, 2009, 14:00:41 »
. zaden pecet z windowsem nie umywa sie do maca pod wzgledem edycji grafiki...

potwierdzam!

*

olmeca

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1233 dnia: Kwiecień 30, 2009, 14:12:58 »
Kolejny gadzet do domowego zestawu :grin:

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1234 dnia: Kwiecień 30, 2009, 16:24:25 »
bat: cale firmy powazne stoja na macach ze wzgledu na ich jakosc, np caly polski tvn montuje telewizje na macintoshach... nie mozesz powiedziec ze mac produkuje tylko zabawki. moze ty tak to postrzegasz ale tak nie jest. zaden pecet z windowsem nie umywa sie do maca pod wzgledem edycji grafiki...
Jak żaden pecet może nie umywać się do Maca pod względem obróbki grafiki? Prosty przykład z mojej strony: fajnie, że Adobe robi soft pod Maca i Photoshop uruchamia się 3 sekundy, ale co z tego, skoro tłem programu jest normalny pulpit, Photoshop nie przysłania doka, a szybka praca z różnymi folderami grafik jest niemożliwa ze względu na to, iż tylko jeden program aktualnie może mieć aktywne menu na górze ekranu :) Tutaj jeszcze do tego co mówi pimpus - jak w domu Maca nigdy nie miałem (trochę by to było niemądre z mojej strony :)) ), ale miałem wiele zajęć na puszkach jak i iBookach gdy robiłem technika, do tego mialem styczność z nim w pracy - studio graficzne z Makami - niby super sprawa, no nie? No świetnie, szczególnie z jednoprzyciskową myszką bez rolki. Skoro Mac jest  taki dobry, to czemu kopiuje rozwiązania z pecetów i teraz mamy całkiem inne myszki możliwe do kupienia? (to zdanie to akurat nawiązanie do Twojego, nietrafnego przykładu, pimpus).

Nie wiem jak wygląda sprawa u dźwiękowców, ale przy podstawowych Macach i ich sofcie to za dużo opcji konfiguracyjnych też nie ma :) W ogóle żeby ten system nadawał się do pracy to po pierwsze musiałby mieć jakiś sensowny eksplorator plików. Finder niestety MacOS dyskwalifikuje na wstępie - jak ktoś tego potrafi używać profesjonalnie na codzień to ode mnie wielki rispekt i szacun :) No ale za to mamy ładne animacje i ikonki, a każde okno może mieć inne tło i cień, nie no bajer :) Jak tu pracować, skoro nie można sobie porządnie zogranizować plików roboczych :)

O ile jeśli ktoś lubi męczarnię to może sobie obrabiać grafikę 2D w Maku - tu nie trzeba emulować Windowsa ani odpalać żadnego softu z jego API żeby uruchomić pakiet Adobe (w Linuksie jak wiadomo bez WinE czy WmVare czy tam innych nie otworzymy żadnego sensownego programu :P ), to przy grafice 3D (gdzie wymagany jest 3Ds Max [na to nie ma mocnych], wydajny system [MacOS niestety nim nie jest], odpowiednia organizacja plików [czego Makowi brakuje na wstepie], mocna stacja robocza do renderowania [te śmieszne komputerki mają mieć jakąkolwiek moc? Widziałem w akcji stację Maca - nie potrafiła się sprawować bezproblemowo nawet jako serwer szkolny podpięty do łącza ~16Mbps] - w końcu ją sprzedali i szkoła wykupiła konto hostingowe...), programowaniu, tworzeniu stron WWW (co z tego, że na Maca jest Dreamweaver, skoro w tym interfejsie możemy zrobić 1/4 tego co w Windowsie i praca jest dwa razy wolniejsza, tutaj nie będę się znów powtarzał jak ważna jest dobra i szybka organizacja plików, a do tego pominę aspekt Makowej klawiatury, która w większości modeli jest do niczego nie podobna - też wielki szacun i rispekt jak ktoś umie na tym pisać - i tu nie chodzi tylko o układ...), architekturze, serwerach i w wielu innych dziedzinach Mac moooocno nas ogranicza i używanie takiego sprzętu w poważnych firmach to byłoby samobójstwo :)
Zapomniałem dodać jeszcze o tym, że system musi utrzymywać określone standardy plików, dlatego np. nigdy ani Blender ani GIMP w Linuksie nie będą mogły być używane na poważnie, a w Macu poza pakietem Adobe to samo :)

Oczywiście nie neguję tego, że na Maca jest bardzo dużo softu - bo jest, ale nie ma żadnych sensownych argumentów do używania tego prócz lansu/przyzwyczajenia ze starych czasów, fakt jest faktem - na Macu pracuje się gorzej niż na PC, to nie czasy Win 95/98 i Pentium II ;)

Więc pozdrowienia dla zapaleńców, którzy wydają kupę kasy na Maca, by obrabiać grafikę, bo jest "najlepszy". Widzę, że stereotypy sprzed wielu lat trzymają się do dziś :) Niestety rzeczywistość jest inna i nie wypowiadałbym się negatywnie w stosunku do Maca gdybym sam nie próbował na nim pracować.

Cytuj
systemu nie da sie uzywac, hmmmm to dlaczego windows go kopiuje
Od siebie dodam tak: porównywałem Vistę z MacOS, gdzie są te wszystkie podobieństwa i finalna wersja Visty jest sporo lepsza od nowego MacOS, te rzekomo skopiowane rozwiązania to rozwiązania, które wymusił rynek i musiały zostać wprowadzone, poza tym wiele pomysłów jak np. wyszukiwarka były już wprowadzane wcześniej, lecz gdy coś jest instalowane za zgodą użytkownika to często ginie śmiercią naturalną :) Dopiero Vista pokazała klasę i był to solidnie odnowiony Windows, który przy dobrej konfiguracji jest potężnym narzędziem do pracy (szczególnie wersja 64bit), czego nie można powiedzieć o Macu, który nadal jest strasznie w tyle i idzie w kompletnie innym kierunku pod względem zastosowań biznesowych.
Jednak jeśli spojrzeć na Windows 7, pasek zadań standardowy na dole, te ogromne toolbary i dziwne rozmieszczenie ikon, to MS widać poszedł w ślady Maca jako systemu dla "masówki" i urządzeń dotykowych, nawet dodali w standardzie taki pedalski fioletowy kolorek (nie wiem dokładnie co to jest, ale nie przypomina żadnego poważnego koloru - rodem jak Mac :) ), strasznie mi się to nie podoba, ale soft do pracy pozostaje niezmienny i możemy ustawić interfejs po staremu - więc mamy do wyboru - bajer dla użytkowników domowych lub stabilny system do pracy. Mac chyba nigdy do tego nie dojdzie.

Tyle z mojej strony na temat Windows vs Mac, Linuksa do tego nie wrzucam, bo ten system z kolei odpada w dyskusji jeszcze szybciej niż Mac :)


Z rzesztą właśnie sobie przypomniałem, że obiecałem sobie, iż nie będę dyskutował na takie tematy - przecież im więcej osób pracujących w branży IT zrażę do Maca i Linuksa, tym większa będzie konkurencja, a tak to sobie mogą grzebać w tych prawie systemach i wmawiać sobie, że pracuje im się wygodnie i szybko :)

Gadanie, że Mac jest lepszy to bzdura.
Pewnie potoczy się teraz lawina postów za Maciem, które w sumie nie przedstawią żadnych konkretnych argumentów, tylko jakieś poboczne "features" do niczego nie nawiązujące, ale chyba nie będę miał już na co odpowiadać, bo chyba większość kwestii tutaj przedstawiłem :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2009, 16:41:52 wysłana przez Bat. »

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1235 dnia: Kwiecień 30, 2009, 16:36:57 »
vista pokazala klase - hmmmm to jest ciekawe

nie bede juz szerzyl OT ale Bat. przejdz sie do iSpotu bo np jedno przyciskowe myszki czy brak rolki to moglbys kilka lat temu pisac
pozdrawiam

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1236 dnia: Kwiecień 30, 2009, 16:45:23 »
vista pokazala klase - hmmmm to jest ciekawe

nie bede juz szerzyl OT ale Bat. przejdz sie do iSpotu bo np jedno przyciskowe myszki czy brak rolki to moglbys kilka lat temu pisac
pozdrawiam
Vista jest całkiem sprawnym systemem z dużym potencjałem, oczywiście mógłby być sporo bardziej zoptymalizowany, no ale tego już nie zmienimy :) I tak pod względem optymalizacji jest lepiej niż w przypadku MacOS, ale fakt faktem trzeba mieć mocny sprzęt na Vistę, dlatego obecnie np. do renderingów często używa się Windowsa XP x64 - wsparcie dla aplikacji 32 bit ma mierne, ale wystarcza w pełni do odpalenia odpowiedniego softu.
Z myszkami to juz wyjaśniłem, wiadomo że to nie te czasy, ale akurat w studio, które podałem za przykład, były same myszki jednoprzyciskowe, czyli w pełni klasyczny zestaw - i czy to ma być oznaka profesjonalizmu oraz komfortu pracy? Na szczęście Apple naprawiło swój błąd i nawet wprowadziło przydatne gesty, które choć trochę nadrabiają braki w interfejsie.

PS: Atlantis dobrze mówi o tych przyzwyczajeniach :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2009, 16:47:05 wysłana przez Bat. »

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1237 dnia: Kwiecień 30, 2009, 16:48:02 »
Cytuj
Windowsa XP x64 - wsparcie dla aplikacji 32 bit ma mierne, ale wystarcza w pełni do odpalenia odpowiedniego softu.
że what? Wsparcie jest 100%, żaden soft nie ma problemu oprócz egzotycznych sterowników. Pomyliło ci się ze wsparciem dla 16-bitowych aplikacji, którego nie ma.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1238 dnia: Kwiecień 30, 2009, 17:03:21 »
Fakt, ale jak ostatnio pare lat temu pobierałem triala to wiele aplikacji 32 bit miało problemy, co zostało wyraźnie zaznaczone na stronie MS. Skoro obecnie jest wsparcie pełne tak jak w Vista to chyba już wiem, jaki będzie kolejny mój domowy system ;) Ale wpierw muszę sprawdzić sterowniki właśnie :)

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1239 dnia: Kwiecień 30, 2009, 17:06:09 »
Cytuj
Windowsa XP x64 - wsparcie dla aplikacji 32 bit ma mierne, ale wystarcza w pełni do odpalenia odpowiedniego softu.
że what? Wsparcie jest 100%, żaden soft nie ma problemu oprócz egzotycznych sterowników. Pomyliło ci się ze wsparciem dla 16-bitowych aplikacji, którego nie ma.

Ups, właśnie jakieś 2 tygodnie temu zainstalowałem sobie XP x64 i sterowniki o dziwo w większości działają, ale game port w Sound Blaster Life! niestety nie działa...
3D działa ładnie, ale czasem krzaczą się textury, a już niektórych aplikacji 32bit nie da się uruchomić.
Chyba jednak wracam do swojego starego, oryginalnego Win XP 32bit, bo już x64, czy te Visty, Sevenki, to jednak zbytnie udziwnianie jest...
Nienawidzę Androida!

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1240 dnia: Maj 08, 2009, 10:15:30 »
WD TV własnie doszedł  :mrgreen:
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1241 dnia: Maj 08, 2009, 11:32:32 »
to ja też się podzielę... póki co używam tego :)

iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1242 dnia: Maj 08, 2009, 22:39:35 »
A ja założyłem dzisiaj alufelgi do mojego Citroena C3   :ok:
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1243 dnia: Maj 08, 2009, 23:13:19 »



moje ostatnie powody do radosci  :wink:
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1244 dnia: Maj 08, 2009, 23:23:09 »
a ja dzisiaj stałem się ponownie właścicielem iPAQa 914c :)
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline karolkarol

  • **
  • 154
  • Sprzęt: Magic + 1005HA
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1245 dnia: Maj 09, 2009, 01:10:41 »
A ja wygrałem z kauflandem, po długiej kłótni,  5 zł za stanie w kolejce  :grin:

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1246 dnia: Maj 09, 2009, 08:58:32 »
normalnie radosny weekend  :grin: :grin: :grin: :grin:
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1247 dnia: Maj 11, 2009, 10:09:12 »


moje ostatnie powody do radosci  :wink:
Rzeczywiście, bardzo ładny kaktus, pogratulować! :ok: :D :E
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline Tunia

  • *
  • 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Wildfire,Nokia 5800, MDA Pro
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1248 dnia: Maj 11, 2009, 14:24:02 »
Zdjęcie robione podczas przygotowań do maturki z matmy ??  :P :P

*

Offline y37

  • ***
  • 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1249 dnia: Maj 12, 2009, 04:23:29 »
niestety tak :P akurat nie kaktus jest powodem do radosci tylko ruter, zapomnialem napisac :wink:
było: toshiba g900, htc wizard, nec mobilepro 900c, nokia e61, htc g1, iphone 3g,nokia n95,x10 mini pro,htc tynt II, htc g1, bb 9780

*

Offline Chemical

  • 12
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Palm Zire 72s, Palm V, Palm Vx, Palm M515, Panasonic CF-34, Motorola E770v
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1250 dnia: Maj 17, 2009, 13:55:27 »
Oto nasze skarby:


W górnym rzędzie od lewej:
1. moja motka,
2. i-mate męża,
3. mój Palm m515.

W dolnym rzędzie od lewej:
1. Palm V, mój poligon doświadczalny,
2. kalkulator męża ;)
3. Nokia brata,
4. Tungsten męża,
5. mój Palm Vx.

A tu słynne Wiadro palmów, tymczasowo umieszczone w pojemniku zastępczym (garze na zupę):


*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1251 dnia: Maj 17, 2009, 14:59:18 »
ale romy nie tak sie gotuje ;)
...

*

olmeca

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1252 dnia: Maj 17, 2009, 15:53:14 »
Moglas w opisie dodac ze widac sladowe ilosci GS-R238 :E Moje pytanie brzmialo - po co przy kompie odsmradzacz do stop? :mysli:
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 18:01:57 wysłana przez olmeca »

*

Offline Chemical

  • 12
  • Płeć: Kobieta
  • Sprzęt: Palm Zire 72s, Palm V, Palm Vx, Palm M515, Panasonic CF-34, Motorola E770v
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1253 dnia: Maj 17, 2009, 15:56:29 »
No co Ty, nie masz odsmradzacza stóp przy kompie?
To obecnie modniejsze, niż Hello Kitty ;)

No fakt, GS-R238 jest, zakamuflowany pod motką ;) Zresztą - czego tam nie ma ;)

P.S. Weź nie modyfikuj sobie tak postów, bo potem wychodzi, że ni z gruchy ni z pietruchy wylatuję z odświeżaczem do syrów ;)

zmodyfikowalem na orginalny, sorry za zamieszanie
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 18:03:16 wysłana przez olmeca »

*

Offline pawcik

  • ***
  • 260
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1254 dnia: Maj 17, 2009, 17:03:38 »


+ gra PES 2009

wygrana w konkursie pepsi :D

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1255 dnia: Maj 17, 2009, 17:08:06 »
Oszukiwałeś?  :mysli:

*

Offline pawcik

  • ***
  • 260
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1256 dnia: Maj 17, 2009, 18:13:16 »
ze niby co ?? wyslalem kod z nakretki i tyle :D jakby ktos byl zainteresowany kupnem zestawu to pw :) mnie takie gierki nie bawia ale kasa owszem :D
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2009, 18:16:13 wysłana przez pawcik »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1257 dnia: Maj 17, 2009, 21:50:06 »
a biednemu zawsze wiatr w oczy. kiedyś wygrałem kurtkę w pepsi  :-|
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1258 dnia: Maj 17, 2009, 22:06:22 »
a biednemu zawsze wiatr w oczy. kiedyś wygrałem kurtkę w pepsi  :-|
Wiatrówkę?  :E

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #1259 dnia: Maj 17, 2009, 22:11:36 »
Puchową :E firmy disel :E ale kiedy to było :E jak się zbierało litery z pod nakrętek, bez żadnych sms. uczciwe zbieranie literek :E
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1