Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1509787 Wyświetleń

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 17, 2008, 21:41:01 »
Nowe biurko i nowy komputer (mój i żony)  :D Asus F3SG-AS030C

Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 20, 2008, 16:04:36 »
Hehe, ile się tego nazbierało  :grin:


*

Offline arti4-92

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 20, 2008, 17:46:19 »
Jeah

Mably laptop z świetnym systemem :P

*

nothin

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 20, 2008, 19:08:19 »
cudny ten amigaos lol!
co to za lapik?

*

Offline arti4-92

  • **
  • 155
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 20, 2008, 19:12:38 »
B2131

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 20, 2008, 20:57:19 »



Oto moja Motorolka MPX200 z WM2003 (zastępczak na czas poszukiwań:)) i nowy zakup, mam też nadzieję, że na dłuższy czas koniec poszukiwań. Jeszcze się poznajemy :) ale rozumiemy się coraz lepiej. Przykładowo dzisiaj rozgryzłem UMTS  B)
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 20:59:34 wysłana przez grb »

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 20, 2008, 22:00:59 »
Widzę, że Uni robią się coraz bardziej popularne wśród użytkowników forum, zapewne ma to coś wspólnego z tym, że ostatnio ceny spadły na Allegro. ;P Nawet przez chwilę przemknęła mi myśl, czy nie zastąpić Wizarda, na szczęście tylko przemknęła i poszła sobie - mimo wszystko cenię sobie jego mobilność. Chociaż kiedyś nosiłem się z zamiarem zakupu któregoś komunikatora Nokii (9500/9300i) - kupienia, sprawdzenia, a potem zdecydowania co dalej. Biorąc jednak pod uwagę spadek cen, nie wiem, czy w takich ewentualnych planach nie byłoby lepiej umieścić Uni. O ile strony www na jego ekranie wyglądają równie dobrze, jak w 9500. :P

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 20, 2008, 22:02:04 »
No 640x480 robi swoje  :P

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 21, 2008, 08:32:53 »
Też się zastanawiałem nad universalem, szczególnie jak ceny już bardzo fajne są, ale ta waga...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 21, 2008, 08:42:27 »
Rozdzielczosc to jednak nie wszystko, czasem ten wyznacznik  bywa mylacy, dlatego pytam - moze ktos ma porownanie do takich urzadzen jak Nokia 9500? :) Jak sie prezentuja na tym strony Internetowe - bo na Wizardzie to jednak tylko namiastka i najlepiej uzywac mobilnych, 4150 nieci lepiej, ale tylko ze wzgledu na nieco wiekszy ekran, z uwagi na taka sama rozdzielczosc wchodzi tyle samo praktycznie. :) Uni moze robic za cos a'la MID? ;)
Co do wielkosci, to akurat nie jest tutaj najwiekszym problelem, zawsze mozna sobie zostawic normalna komorke, albo kupic sluchawke BT, uzywanie tego jak normalnej komorki jednak IMO wielkiego sensu nie na - sztuka dla sztuki, juz Wizard narzuca pewne niewygody i ograniczenia. :)
Co nie zmienia faktu, ze to chyba jeden z ostatnich PDA z GSM wyposazonych w jakis normalny wyswietlacz, a nie male okienko z komorki. :P

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 21, 2008, 09:12:49 »
Netfront, Opera i co chcieć więcej :P

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 21, 2008, 11:10:37 »
I mozna korzystac z Internetu prawie jak na subnotebooku? ;)

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 21, 2008, 11:47:36 »
"Prawie" robi wielką różnicę  :P

*

Offline makhi

  • **
  • 195
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 21, 2008, 12:23:59 »

*

GumBoy

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 22, 2008, 11:50:27 »
Witam! Nie moglem juz wytrzymac i musialem to zrobic :P
O to moja nowa radosc
Toshiba Satellite A100. Chyba pocket pojdzie w odstawke :proud:
Zapraszam do umieszczania tu tez swoich nowych zabawek i dzielenia sie z nami radoscia.
Pozdrawiam

Eee tam Satka...
Tecrą to byś dopiero zaszpanował ;)

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 22, 2008, 11:53:53 »


A gdzie RealVGA 128dpi?  :P

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 22, 2008, 12:57:56 »
Moja ostatnia radość to aparat fotograficzny Canon PowerShot G9. Wkleję później zdjęcia.  :ok:

http://allegro.pl/item366938998_fotopanorama_canon_g9_fvat_krakow.html
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

damist

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 22, 2008, 12:58:18 »
Witam! Nie moglem juz wytrzymac i musialem to zrobic :P
O to moja nowa radosc
Toshiba Satellite A100. Chyba pocket pojdzie w odstawke :proud:
Zapraszam do umieszczania tu tez swoich nowych zabawek i dzielenia sie z nami radoscia.
Pozdrawiam

Eee tam Satka...
Tecrą to byś dopiero zaszpanował ;)
Zobacz datę tego postu :)

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 22, 2008, 13:48:02 »


A gdzie RealVGA 128dpi?  :P

To trochę za mało jak dla mnie, i nie da się paluchem nic wcisnąć. VGA używam głównie do neta
Napisane: Maj 22, 2008, 13:36:13
A czy jest programik do VGA, który do przestawienia rozdzielczości nie wymaga ponownego uruchomienia urządzenia?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 22, 2008, 13:51:23 »
Mówię o realvga 128dpi - tam wszystko idzie palcem obsłużyć. A DPI nie zmienisz bez restartu...

*

GumBoy

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 22, 2008, 14:15:27 »

Zobacz datę tego postu :)

Widzę. Chcesz powiedzieć, że wtedy Tecry nie produkowano?
Moja pierwsza była z 2000 roku.

*

damist

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 22, 2008, 14:41:18 »

Zobacz datę tego postu :)

Widzę. Chcesz powiedzieć, że wtedy Tecry nie produkowano?
Moja pierwsza była z 2000 roku.
Nie każdemu jakaś tam tecra jest potrzebna po za tym dawno już się pozbyłem tego szmelcu i więcej nie kupie laptopa tego producenta.

*

nothin

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 22, 2008, 16:16:49 »

Zobacz datę tego postu :)

Widzę. Chcesz powiedzieć, że wtedy Tecry nie produkowano?
Moja pierwsza była z 2000 roku.
..była też 510 z okolic 1997...
i nadal śmiga :)
3.5 kg, mniej więcej, p1 133 mhz.

*

damist

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 22, 2008, 16:23:18 »
Starsze Toshiby były lepiej wykonane od tych co się teraz robi. W a100 poszły mi zawiasy , poluzowało się gniazdo zasilania i trzeszczał jak drzwi od stodoły a to wszystko po paru miesiącach zwykłego użytkowania. Mam do dzis Toshibę Satellite 4090xcdt , która ma ok 10 lat i nadal żyje.

*

GumBoy

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 22, 2008, 16:42:29 »
Nie każdemu jakaś tam tecra jest potrzebna po za tym dawno już się pozbyłem tego szmelcu i więcej nie kupie laptopa tego producenta.

To, że nie każdemu Tecra potrzebna nie ulega wątpliwości.

Ale nie ma to, jak oceniać producenta przez pryzmat najtańszej linii jaką jest Satellite i to w dodatku po modelu z totalnie niskiej półki. Satki to zabawki do domu "dla Kowalskiego".

Ta pewnie ze 2 tysie kosztowała i jak przystało na Satki z tej półki, miała pewnie "aż" 2 USB, wyjście VGA, może ewentualnie jakieś wyjście na TV...

Zero czytnika kart, większej ilości USB, portu szeregowego, a tym bardziej równoległego. Ciekawe, czy pokrętło do regulacji głośności miała, pewnie nie ;)
Napisane: 22 Maj 2008, 16:39:15
Starsze Toshiby były lepiej wykonane od tych co się teraz robi.

Nie. Po prostu wcześniej Toshiba miała jedynie produkty biznesowe, a nie domowe. Teraz linia Satellite to w zasadzie właśnie taka linia domowa. Niespecjalnie dopakowana interfejsami, średnio przewidziana do stałego przenoszenia itp.

Toshiba wyszła za potrzebami rynku i jak każdy producent wypuściła linię "dla Kowalskiego".

Kup sobie jakąś Toshibę klasy biznes (ja oczywiście Tecrę polecam), to zobaczysz, dlaczego jest to najlepszy producent laptopów.

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 22, 2008, 16:50:13 »
Zero czytnika kart, większej ilości USB, portu szeregowego, a tym bardziej równoległego. Ciekawe, czy pokrętło do regulacji głośności miała, pewnie

rs232 jest już bardzo rzadko stosowany w laptopach, nawet w tzw. seriach biznesowych. Najczęściej można spotkać w dellach, w pozostałych markach tylko okazjonalnie. Kiedyś szukałem laptopa HP z rs232 i był dostępny tylko JEDEN model, który zresztą szybko zniknął. A szkoda ;)
A co do portu równoległego... hmmm.... to ktoś jeszcze tego używa ? ;) Mówiąc szczerze dawno nie widziałem nowego laptopa z p. równoległym.

*

GumBoy

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 22, 2008, 18:20:44 »
rs232 jest już bardzo rzadko stosowany w laptopach, nawet w tzw. seriach biznesowych. Najczęściej można spotkać w dellach, w pozostałych markach tylko okazjonalnie. Kiedyś szukałem laptopa HP z rs232 i był dostępny tylko JEDEN model, który zresztą szybko zniknął. A szkoda ;)
A co do portu równoległego... hmmm.... to ktoś jeszcze tego używa ? ;) Mówiąc szczerze dawno nie widziałem nowego laptopa z p. równoległym.

Nie wiem, czy tak rzadko. Każda Tecra jaką widziałem to miała. Wbrew pozorom to bardzo przydatny port. Równoległy faktycznie, może i zbyteczny, ale czasem sie trafi jakaś stara drukarka czy coś tam innego. Moja S1 posiada obydwa te porty, fakt, że obecność równoległego akurat mi zwisała, ale jest, to płakał nie będę.

Nawet zdarzyło mi się go użyć ;)

Znane mi są przypadki rozpaczy, z powodu dodatkowego wydatku na nową drukarkę, bo mały zonk z brakiem portu... Ostatnio dwa razy tłumaczyłem znajomym, dlaczego nie warto kupować Acera, czy jakiegos Fujitsu Siemens za 1700 PLN nówki. Nie pomogły żadne argumenty, tak to już jest jak ktoś sie uprze, a nie ma zielonego pojęcia co wybiera. Właśnie w obydwu przypadkach z drukarkami sie przejechali, a jednemu USB brakło w ciągu jednego dnia ;)

*

Offline makhi

  • **
  • 195
  • Sprzęt: eten m700
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 22, 2008, 19:17:55 »
rs232 jest już bardzo rzadko stosowany w laptopach, nawet w tzw. seriach biznesowych. Najczęściej można spotkać w dellach, w pozostałych markach tylko okazjonalnie. Kiedyś szukałem laptopa HP z rs232 i był dostępny tylko JEDEN model, który zresztą szybko zniknął. A szkoda ;)
A co do portu równoległego... hmmm.... to ktoś jeszcze tego używa ? ;) Mówiąc szczerze dawno nie widziałem nowego laptopa z p. równoległym.

Nie wiem, czy tak rzadko. Każda Tecra jaką widziałem to miała. Wbrew pozorom to bardzo przydatny port. Równoległy faktycznie, może i zbyteczny, ale czasem sie trafi jakaś stara drukarka czy coś tam innego. Moja S1 posiada obydwa te porty, fakt, że obecność równoległego akurat mi zwisała, ale jest, to płakał nie będę.

Nawet zdarzyło mi się go użyć ;)

Znane mi są przypadki rozpaczy, z powodu dodatkowego wydatku na nową drukarkę, bo mały zonk z brakiem portu... Ostatnio dwa razy tłumaczyłem znajomym, dlaczego nie warto kupować Acera, czy jakiegos Fujitsu Siemens za 1700 PLN nówki. Nie pomogły żadne argumenty, tak to już jest jak ktoś sie uprze, a nie ma zielonego pojęcia co wybiera. Właśnie w obydwu przypadkach z drukarkami sie przejechali, a jednemu USB brakło w ciągu jednego dnia ;)
Przytoczyłbyś tu kilka argumentów,kumpel bedzie chciał kupić jakiś laptok do około 1800zł doradzam mu coś używanego np IBM seri T albo HP compaq nc 4010 ale chciałbym mieć jakieś argumenty jak by mu przyszło kupic nowego laptopa z reala albo tesco na dodatek z  neseserem

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 22, 2008, 19:51:04 »
Wbrew pozorom to bardzo przydatny port.

korzystam w służbowym laptopie w rs232 dość często. Taka specyfika pracy. Ale tak jak pisałem ten port to rzadkość w obecnych laptopach.
Dla domowego użytkownika w 99% nieprzydatny ;) A jeśli już - przejściówka usb - com. Wiem jak działa, ale jednak jest ;)
A jeśli faktycznie ktoś jeszcze korzysta z drukarki w portem równoległym to musi jej nadal używać to niestety pozostaje faktycznie kupno jakiegos starszego laptopa.
I to już koniec OT :D

 

*

GumBoy

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #269 dnia: Maj 22, 2008, 20:01:43 »

Przytoczyłbyś tu kilka argumentów,kumpel bedzie chciał kupić jakiś laptok do około 1800zł doradzam mu coś używanego np IBM seri T albo HP compaq nc 4010 ale chciałbym mieć jakieś argumenty jak by mu przyszło kupic nowego laptopa z reala albo tesco na dodatek z  neseserem

Beznadziejna sprawa ;)

Sam poległem kilka razy. Komuś kto sie nie zna, nie wytłumaczysz, że lapki są jak samochody i nie tylko to co jest pod maską się liczy, ale również marka i wykonanie.

Mojemu dyrowi w Acerze który w kancelarii stał strzeliły zawiasy po roku, ale i tak prywatnie zdaje się coś podobnego kupił, bo "tanie i mocne".

Kolega podobnież poległ, jak kupował, bo znalazłem mu w miarę wypasioną używaną S1 (do jego celów aż nadto), ale żona się uparła na nowy i skończyli z F.-Siemens za 1700 a potem się dziwił, że dostał Linuxa, zero sterów i innego dodatkowego oprogramowania, USB mu zabrakło w ciągu jednego dnia i musi kupić nową drukarkę...

Ogólnie jak dla mnie to z używek tylko Toshiba, ewentualnie IBM, Dell i Asus i wolę drogą używkę Toshiby, niż tanią nówkę jakiegoś Acera, czy innego ustrojstwa.

Ale już wyrosłem z przekonywania ludzi co do lapków. W sklepie i tak "fachowcy" powiedzą im swoje, dodadzą, że sami takie w domu mają itp.

Niech każdy sobie kupuje co tam chce, byle później nie żałował.

PS. Kumpel jak sobie kupił Acera, to mi pisał, że wali go to czy sie rozwali, bo jest gwarancja i koleżance jego wymienili laptopa na nowego jak jej spadł ze stolika i się matryca zbiła :) Większej bzdury dawno nie słyszałem i nie wytłumaczysz, że to niemożliwe, bo matryca stłuczona po wypadku to efekt niewłaściwego używania sprzętu, a nie wada fabryczna objęta gwarancją.