Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1545084 Wyświetleń

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11250 dnia: Marzec 31, 2012, 15:09:28 »
addentum ^^

1

 +

2
 


 ale lepsze bedzie jak rozwinie sie to http://pl.wikipedia.org/wiki/Neuroprotetyka

1.okulary wideo 3D OLED Sony+słuchawki
2.Przezroczysty panel LCD Samsung
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 15:12:20 wysłana przez userPEST »

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11251 dnia: Marzec 31, 2012, 15:59:17 »
Krąży plotka jakoby Google właśnie pracowało nad takim sprzętowym interfejsem rozszerzonej rzeczywistości. Muszę przyznać, że odkąd po raz pierwszy o tym usłyszałem śledzę serwisy w poszukiwaniu nowych informacji na ten temat. Jeszcze kilka lat temu uznałbym, że to najpewniej wyssany z palca wymysł. Kilka lat temu nie spodziewałbym się jednak, że jeszcze w 2012 roku pojawi się na rynku coś takiego jak Siri. A przecież wiele wskazuje, że w najbliższej przyszłości obsługując elektronikę użytkową będziemy po prostu wydawali jej polecenia w normalnym, potocznym języku, bez konieczności uczenia się sztucznej składni.

Rozszerzona rzeczywistość moim zdaniem będzie kolejną rewolucją w dostępie do Informacji (po upowszechnieniu się Internetu, telefonów komórkowych, a potem urządzeń mobilnych - szczególnie smartfonów). Mam wątpliwości co do rozwiązania z małymi ekranikami (nawet przezroczystymi) umieszczonymi góra kilka cm od oka. Wzrok pewnie będzie się bardzo szybko męczył i urządzenie nie będzie się nadawało do ciągłego noszenia. Dlatego mam nadzieję, że za jakiś czas usłyszymy o rozwiązaniach polegających na projekcji obrazu na siatkówkę. :)

A co do neuroprotetyki to moim zdaniem znacznie dłuższa droga. My dopiero stawiamy pierwsze kroki i naprawdę nie sądzę, żebyśmy mieli doczekać pierwszych, dostępnych komercyjnie (i w związku z tym bezpiecznych) urządzeń BCI. Chociaż naprawdę bardzo, bardzo mocno chciałbym się w tej materii mylić. ;) Są już przecież pewne doświadczenia w zakresie przywracania namiastki zmysłów osobom niepełnosprawnym. Udawało się też odczytywać i dekodować informacje pochodzące z mózgów zwierząt laboratoryjnych (LINK do YT, brak jakichś drastycznych scen, ale z góry ostrzegam miłośników zwierząt przed zawartością) a ostatnio w sposób całkowicie bezinwazyjny udało się to samo zrobić w przypadku ludzi (LINK).

Ja osobiście coraz częściej zaczynam mieć wrażenie, że żyję w filmie SF. :) Internet, smartfony, tablety, wideorozmowy przez Skype, darmowe rozmowy międzynarodowe, czytniki e-ink, przenośne odtwarzacze muzyczne (na które można wgrać muzykę, która nagrana na kasetach z czasów mojego dzieciństwa zapełniłaby cały pokój), usługi w stylu wideo na żądanie, nawigacja GPS. Wystarczy to porównać z niektórymi odcinkami "The Outer Limits" z lat dziewięćdziesiątych by przekonać się, że wyprzedziliśmy wyobraźnię scenarzystów sprzed (zaledwie) kilkunastu lat. Rzeczywiste urządzenia często są mniejsze, poręczniejsze i o wiele bardziej użyteczne od swoich fikcyjnych odpowiedników. Do dzisiaj chce mi się śmiać, gdy widzę któryś ze starych odcinków Star Treka, gdzie bohaterowie biegają z PADD-ami (wypisz wymaluj współczesne tablety) i używają ich jak papierowych kartek, fizycznie przekazując kapitanowi jakieś dokumenty, jakby nie dało się ich przesłać siecią. ;)

Zadziwia mnie czasem ludzka ignorancja. Gdy w pewnych środowiskach próbuje się zainicjować rozmowę na temat futurologii ludzie zaczynają się dziwnie patrzeć, jak na oderwanego od rzeczywistości marzyciela. Futurologię utożsamiają z fantastyką naukową, a jedno i drugie wydaje im się synonimem wyssanych z palca bredni. Zupełnie jakby wydawało im się, że dotarliśmy do mety i nic nowego już nie wymyślimy... Moim zdaniem jedno jest pewne - świat za kilkadziesiąt lat będzie zdecydowanie różny od obecnego, jeszcze nie jedna techniczna rewolucja nas pewnie zaskoczy. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 16:02:27 wysłana przez Atlantis »

*

Offline surcouf

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sherkin Island
  • Sprzęt: Xperia X1; Galaxy Tab 2; Xperia T
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11252 dnia: Marzec 31, 2012, 17:05:17 »


zamówione 2 sztuki:D moja córka też uwielbia diablo:D
Tungsten W; FS n560; iPAQ 4350; Xperia X1; HTC HD2Xperia X10mini; Motorola XOOM; Nokia Lumia 800; Galaxy S3; Galaxy Tab 2; Xperia T

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11253 dnia: Marzec 31, 2012, 18:52:04 »

Zadziwia mnie czasem ludzka ignorancja. .......świat za kilkadziesiąt lat będzie zdecydowanie różny od obecnego, jeszcze nie jedna techniczna rewolucja nas pewnie zaskoczy. ;)


i tylko dlatego zyje zapewne bo inne podniety w zyciu juz padły hehe obecny syf  zafundowany nam  przez bankowcow/finansistow/ekonomow  to powrot do 19 wieku a a żyjemy w 21szym ale to inna śpiewka.
Mam ochotę udusić każdego liczykrupę dosłownie, bo to nie ludzie ,ale kalkulatory. Bezmyślne , bezregfleksyjne , bez uczuć i zapatrzone w EXCELA .
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 18:56:13 wysłana przez userPEST »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11254 dnia: Marzec 31, 2012, 19:26:06 »
Jest. Nazywa się Galaxy Note. ;)

I właśnie co do tego mam wątpliwości. Nawet sam producent nie wie jak sklasyfikować Note'a. Ni to smartfon, ni to tablet. Dla mnie to właśnie taka forma przejściowa, znajdująca się dokładnie w połowie drogi między jednym a drugim.
Tutaj nigdy nie będzie rozwiązania, które satysfakcjonowałoby w 100%. Trzeba będzie poświęcać wygodę korzystania z zastosowań telefonicznych na rzecz tych tabletowych, albo odwrotnie.
No i znów się nie zgodzę, bo mi Note zastąpił i tablet i telefon. Od kiedy go używam Transformer leżał i się kurzył (dlatego też poszedł na handel), więc jak tu nie mówić o zastąpieniu tabletu? Działa też jako mój główny telefon, do pracy, na codzień. Owszem przyznaję- wychodząc wieczorem na piwo wolę zabrać SGS2, bo ciąży w kieszeni zdecydowanie mniej. Ale to nie zmienia faktu, że Note radzi sobie i jako telefon i jako tablet. Choć zdaję sobie sprawę, że nie jest to sprzęt dla każdego.

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11255 dnia: Marzec 31, 2012, 19:46:41 »
Sory za off-top z waszego off-topu, ale:


Świeżutko postawiony Sabayon na LXDE+Compiz :D
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11256 dnia: Marzec 31, 2012, 21:14:36 »
Ale to to chyba nie w tym dziale, bardziej do smutków pasuje.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11257 dnia: Marzec 31, 2012, 21:16:20 »
Oj nie. Jak chcesz to ci mogę filmik zrobić i zobaczysz jak to działa i wygląda :P
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11258 dnia: Marzec 31, 2012, 22:33:45 »
Świeżutko postawiony Sabayon na LXDE+Compiz :D
A ja nawet nie wiem co to :P


Co do Note, to też mi zastąpił tablet, ale telefonu to nie. To przez brak klawiatury, bo tego mi cały czas brakuje od czasu kiedy mam Note.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 22:35:42 wysłana przez Paveu69 »
Nienawidzę Androida!

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11259 dnia: Marzec 31, 2012, 22:50:22 »
Świeżutko postawiony Sabayon na LXDE+Compiz :D
A ja nawet nie wiem co to :P
I to jest w tym najpiękniejsze :E


Ale to jest distro Linuksa z lekkim środowiskiem graficznym i efektami jakich w Win nie widziałeś :)  To tak w skrócie.
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11260 dnia: Marzec 31, 2012, 23:06:43 »
Świeżutko postawiony Sabayon na LXDE+Compiz :D
A ja nawet nie wiem co to :P


Co do Note, to też mi zastąpił tablet, ale telefonu to nie. To przez brak klawiatury, bo tego mi cały czas brakuje od czasu kiedy mam Note.
Chyba na odwrót, w tablecie nie brakuje ci klawiatury a w telefonie tak ?
W note jest Swype to lepsza klawiatura niż sprzętowa.
Bawię się drugi dzień i jak dla mnie wymiata
Trochę za mocne podświetlenie wieczorem mam na zero i tak jest jeszcze trochę za jasno
Nie da się tego jakoś ściemnić ?
No i dzwonek jest narastająco, wolałbym żeby od razu był na max
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline saknis

  • ****
  • 696
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11261 dnia: Marzec 31, 2012, 23:08:25 »
I to jest w tym najpiękniejsze :E

To system ma być po to, by inni nie wiedzieli co to, czy może po to by komputer był funkcjonalny? :E

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11262 dnia: Marzec 31, 2012, 23:13:27 »
Nie ma to jak wieczór ze sprawozdaniem na laboratorium z fizyki... Niby tym razem wszystko było podane na tacy, a ja szukałem drugiego dna i wyczyniałem istne kombinacje alpejskie. Tymczasem wystarczyło przeczytać kilka zdań na następnej stronie opracowania na temat niepewności... No nic. Grunt, że teraz wszystko pasuje.

Druga radość to zainstalowana poprawkę do CM7 dla Spicy, Śmiga jak rakieta. Na horyzoncie pojawia się wizja nieupośledzonego ics, a przynajmniej nie mniej upośledzonego niż Piernik.

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11263 dnia: Marzec 31, 2012, 23:39:13 »
Chyba na odwrót, w tablecie nie brakuje ci klawiatury a w telefonie tak ?
W note jest Swype to lepsza klawiatura niż sprzętowa.
Bawię się drugi dzień i jak dla mnie wymiata
Trochę za mocne podświetlenie wieczorem mam na zero i tak jest jeszcze trochę za jasno
Nie da się tego jakoś ściemnić ?
No i dzwonek jest narastająco, wolałbym żeby od razu był na max
Voodoo display - do ściemniania :)
Tablet jest do zabawy, a telefon do pisania.  Swype jest niewygodne.
Nienawidzę Androida!

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11264 dnia: Kwiecień 01, 2012, 11:47:58 »
I to jest w tym najpiękniejsze :E

To system ma być po to, by inni nie wiedzieli co to, czy może po to by komputer był funkcjonalny? :E

To własnie chciałem napisać, może i może to ładnie wyglądać ale po co komu system na którym nic nie działa?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11265 dnia: Kwiecień 01, 2012, 13:50:03 »
I to jest w tym najpiękniejsze :E

To system ma być po to, by inni nie wiedzieli co to, czy może po to by komputer był funkcjonalny? :E
Chodzi o to, że mam dobry system, a mało kto go docenia ;)  Można się tym później znajomym chwalić :E


To własnie chciałem napisać, może i może to ładnie wyglądać ale po co komu system na którym nic nie działa?
A ty znowu swoje... Sprzętów działających na Linuksie "na start" jest więcej niż w Windowsie. Oczywiście Win ma większe wsparcie, ale ja się jeszcze nie spotkałem z takim sprzętem, który by mi nie działał.


Aplikacje? Większość aplikacji których używam jest na Linuksa. To czego nie mam na Lin, a jest na Win (najczęściej po prostu o jakieś gry) emuluję przez Wine.


No ale to już kłótnia do innego tematu.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2012, 13:52:39 wysłana przez dzemik112 »
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11266 dnia: Kwiecień 01, 2012, 15:58:12 »
wyszło na moje dowod na operacje pod "obca flaga" planowane przez USA:

http://www.gwu.edu/~nsarchiv/news/20010430/doc1.pdf

*

Offline meron11

  • ***
  • 255
  • Sprzęt: nokia 6020
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11267 dnia: Kwiecień 02, 2012, 21:14:02 »
I to jest w tym najpiękniejsze :E

To system ma być po to, by inni nie wiedzieli co to, czy może po to by komputer był funkcjonalny? :E

To własnie chciałem napisać, może i może to ładnie wyglądać ale po co komu system na którym nic nie działa?
Daras znowu zaczynasz trolling?
Skończ waść wstydu oszczędź.....

*

Offline WiateR

  • *****
  • 1526
  • Płeć: Mężczyzna
  • BBM PIN: 2AE2AB13
    • Inaczej o technologii!
  • Sprzęt: BlackBerry Q10 + iPad mini 2 + MSI GE40
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11268 dnia: Kwiecień 02, 2012, 22:52:46 »
I to jest w tym najpiękniejsze :E

To system ma być po to, by inni nie wiedzieli co to, czy może po to by komputer był funkcjonalny? :E

Najlepszy interfejs komputera osobistego, to taki, który użytkować potrafi tylko właściciel.  :ohreally:

Poza tym (a pisałem to już wieleeee raaazy) czasem warto zrezygnować z "prostego" 'Windows like' interfejsu i zrobić coś co rzeczywiście działa, w dodatku szybko i bez żadnych kłopotów.
Wysłane z mojego Q10 za pomocą Tapatalk 4. :E

*

Offline surcouf

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sherkin Island
  • Sprzęt: Xperia X1; Galaxy Tab 2; Xperia T
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11269 dnia: Kwiecień 02, 2012, 23:18:19 »
Mała radość na najbliższy czas:D

Tungsten W; FS n560; iPAQ 4350; Xperia X1; HTC HD2Xperia X10mini; Motorola XOOM; Nokia Lumia 800; Galaxy S3; Galaxy Tab 2; Xperia T

*

Offline pimpus sadelko

  • *****
  • 5146
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LooX n560, pda-n, iP4s, ipad 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11270 dnia: Kwiecień 02, 2012, 23:24:23 »
cisza, szybkosc, fajnie  :ok:

*

Offline meron11

  • ***
  • 255
  • Sprzęt: nokia 6020
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11271 dnia: Kwiecień 02, 2012, 23:33:18 »
...i cena  :D

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11272 dnia: Kwiecień 02, 2012, 23:47:44 »
Bardzo mała ta radość.  :E

*

Offline surcouf

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sherkin Island
  • Sprzęt: Xperia X1; Galaxy Tab 2; Xperia T
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11273 dnia: Kwiecień 03, 2012, 00:03:14 »
Bardzo mała ta radość.  :E
mały, ale na system wystarczy, jak będzie TRIM w raid, wtedy dorzucę drugi :)


Połączone: Kwiecień 03, 2012, 00:04:28
...i cena  :D

jedyna wada:D
Tungsten W; FS n560; iPAQ 4350; Xperia X1; HTC HD2Xperia X10mini; Motorola XOOM; Nokia Lumia 800; Galaxy S3; Galaxy Tab 2; Xperia T

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11274 dnia: Kwiecień 03, 2012, 23:11:53 »
dell inspiro 9100
3ghz pentium 4
512ram ddr
radeon 9600 128mb
80gb dysk

mialem sie zamienic swoim galaxy 551
no coz ale martwa bateria i brak zamontowanego modulu wifi mnie odepchnol
koles zostawil mi go za friko to dalem mu chociaz 30zl co mialem w portfelu  :wink:
ale co by nie powiedzial to jest kawal kloca niechcialo mu sie wiesc tego spowrotem skuterem do chalupy



oczywiscie w ruch poszla instalacja minta 12 lxde


jeszcze ma licencje xp professional  :E
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2012, 23:28:39 wysłana przez jirajamgo »

*

Offline Kuboslaw

  • ****
  • 888
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uśmiech proszę :)
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S, N150, Modecom Freetab 2099
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11275 dnia: Kwiecień 04, 2012, 07:05:34 »
Ja chciałem sobie zainstalować mint na netbooku, ale instalator mi się na ekranie nie mieścił :/ Nie mogłęm przejść kroku kiedy wybierasz obrazek dla konta  :-|

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11276 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:49:59 »
I to jest w tym najpiękniejsze :E

To system ma być po to, by inni nie wiedzieli co to, czy może po to by komputer był funkcjonalny? :E

To własnie chciałem napisać, może i może to ładnie wyglądać ale po co komu system na którym nic nie działa?
Daras znowu zaczynasz trolling?
Skończ waść wstydu oszczędź.....


Nie jestem Tobą i nie bawię się jak Ty więc czep się tramwaju.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11277 dnia: Kwiecień 04, 2012, 22:15:54 »
Ja chciałem sobie zainstalować mint na netbooku, ale instalator mi się na ekranie nie mieścił :/ Nie mogłęm przejść kroku kiedy wybierasz obrazek dla konta  :-|
Nie ma jakiegoś skrótu klawiszowego do zmiany rozdziałki ekranu, albo wywołania konsoli?

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11278 dnia: Kwiecień 04, 2012, 23:04:18 »
dziwne, ja bez problemu instalowałem minta na netbooku z rozdzielczością 1024x600; nie da się okna przesunąć?

*

Offline dzemik112

  • **
  • 141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia U
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #11279 dnia: Kwiecień 05, 2012, 08:28:03 »
Hmm... Ja instalowałem to na "kompie zastępczym" z rozdziałką 800x600 przy instalacji. Wszystko robiłem przy pomocy klawiatury. Jeśli chcesz zmienić okienko, lub na przyciski ok/wstecz, to wciskaj "TAB".
Jeśli się o coś pytasz, zawsze czekaj na mądrzejszego ode mnie :)