Podziel sie swoja radoscia

  • 16501 Odpowiedzi
  • 1539797 Wyświetleń

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline bogus0125

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój Chomik
  • Sprzęt: Nokia N97 Mini 8GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8910 dnia: Maj 23, 2011, 08:50:50 »
Właśnie podobno Absolwenci Politechnik u nas nie nie umieją robić bo cały czas tylko teoria :P
Dawniej przewinęły się:
Nokia: 3200,6630i,2610;Siemens: C35i,CX70,M65,SX1,S75,S65,SXG75;BenQ-Siemens: SL91,S88;BenQ: E72;HTC: P3600;Nokia 2610;Samsung GTS3350 Chat;Nokia N95 8GB;Nokia 5800XM;Nokia N97 Mini

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8911 dnia: Maj 23, 2011, 09:58:05 »
dobrą AUTOPREZENTACJĄ czyli często niczym.
Może i tak jest że "mówisz dużo, ale nic nie mówisz", lecz takie nawijanie makaronu na uszy to podstawa w biznesie, jeżeli masz dobrą gadkę to wciśniesz wszystko każdemu, a o to właśnie chodzi.

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8912 dnia: Maj 23, 2011, 10:58:27 »
dobrą AUTOPREZENTACJĄ czyli często niczym.
Może i tak jest że "mówisz dużo, ale nic nie mówisz", lecz takie nawijanie makaronu na uszy to podstawa w biznesie, jeżeli masz dobrą gadkę to wciśniesz wszystko każdemu, a o to właśnie chodzi.

+1

Prawda, jest dużo bananowych studentów tychże kierunków, ale nie można ich generalizować. Jak ktoś ma mózg na miejscu, umie się okręcić wśród ludzi, to po każdym kierunku znajdzie dobrą pracę.
Sam przyznam, że nie jestem w najlepszej sytuacji, bo studiuję wszystkim znane Stosunki Międzynarodowe. Tyle, że ja już mam plan, jak się w życiu ustawić. Kierunek ten wybrałem ze względu na PR, który będzie moją specjalizacją i to jest coś, co mnie "jara". Dlatego pcham się do wszystkich możliwych organizacji, a na drugim roku mam zamiar uczepić się gdzieś na wolontariat do jakiejś firmy. Wielki minus - praca za free, ale doświadczenie w chwili obecnej jest bezcenne.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8913 dnia: Maj 23, 2011, 14:50:41 »
Właśnie podobno Absolwenci Politechnik u nas nie nie umieją robić bo cały czas tylko teoria :P
a po jakiej szkole wychodzą praktycy ?
niestety mamy słaby system nauczania absolwent czegokolwiek poza zawodówką może praktyki nabrać tylko w pracy.

co do wydziału zarządzania to przynajmniej na politechnice był nazywany wydziałem gier i zabaw
sam po mechanicznym zrobiłem podyplomowe z rachunkowości  i  oceny dostawałem o wiele wyższe niz na mechanicznym przy duzo niższym poziomie .
ale prawdziwe mózgi były na elektronice ( poza tymi co biegali z siekierą  )
 


Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8914 dnia: Maj 23, 2011, 18:30:02 »
Właśnie podobno Absolwenci Politechnik u nas nie nie umieją robić bo cały czas tylko teoria :P
Stawiaj na podobno, praktyki na polibudach jest dosc sporo, zadna uczelnia nie wyksztalci jednak pracownika z doswiadczeniem.


co do wydziału zarządzania to przynajmniej na politechnice był nazywany wydziałem gier i zabaw

Czyzbys konczyl PG? :D

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8915 dnia: Maj 23, 2011, 18:42:54 »

ale prawdziwe mózgi były na elektronice ( poza tymi co biegali z siekierą  )

Radość na dziś :D Ale mi posłodziłeś dzień ;) ;) ;) A poważnie, na każdych studiach są bananowi studenci.. Studia dają podstawę... Rozwijać zainteresowania i praktyki w danym kierunku trzeba oczywiście samemu poza zajęciami obowiązkowymi. Nawet na 5 roku elektroniki są u nas ludzie którzy w rękach lutownicy nie trzymali ... :-?

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8916 dnia: Maj 23, 2011, 22:17:20 »
Dokładnie ;)

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8917 dnia: Maj 24, 2011, 10:56:49 »
tu nie chodzi o trzymanie lutownicy, tylko o możliwości ukończenia studiów, trzeba mieć łeb żeby ukończyć takie studia, nikt po takich studiach nie będzie trzymał lutownicy w ręku do tego nie potrzeba studiów.
Tak samo po spawalnictwie nikt nie będzie spawał, do spawania wystarczy człowiek z kursem i może spawać,  i żaden spawalnik nie będzie lepiej spawał  od spawacza dymającego po 12godz dzień w dzień.
Po to się robi studia żeby być szczebel wyżej nad tymi co lutują albo spawają.
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8918 dnia: Maj 24, 2011, 11:08:06 »
http://www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/371501,Kompromitacja-na-otwarcie-PGE-Arena-Gdansk

Może w końcu ktoś wykorzysta okazję i na 5-6 miesięcy przed Euro 2012 gdy już UEFA będzie pod ścianą /nie będą mieli jak nam coś zrobić bo stracą kupę kasy/wywali całe to towarzycho i założy nowy związek Piłki Kopanej bo PZPN już tylko przechowalnią komuchów jest i kombinatorów co zawodowo są działaczami a nie pasjonatami piłki nożnej.

*

Offline KwusheR

  • *
  • 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tutninja
  • Sprzęt: Galaxy Note 2
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8919 dnia: Maj 24, 2011, 12:32:09 »
A w jakim celu, jeśli można spytać ?

Ot taka wycieczka :)

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8920 dnia: Maj 24, 2011, 14:47:42 »
WAKACJE!

Egzaminy maturalne ustne zdane wzorowo 3x 20/20 pkt. Nareszcie można odpocząć.

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8921 dnia: Maj 24, 2011, 14:54:44 »
Szczęściarz. Ja się muszę męczyć jeszcze miesiąc :-|

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8922 dnia: Maj 24, 2011, 19:37:36 »
Finanse i Rachunkowość
I jak studia i perspektywy pracy? Zastanawiam się między tym kierunkiem i politechniką.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline Gemis

  • ***
  • 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gemis Home Page
  • Sprzęt: były:(Palm III => PalmIIIxe => iPaq3970 =>SPVC550=>HTC Trinity), jest:(iPaq rx3715 and HTC Iolite)
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8923 dnia: Maj 24, 2011, 20:06:38 »
tu nie chodzi o trzymanie lutownicy, tylko o możliwości ukończenia studiów, trzeba mieć łeb żeby ukończyć takie studia, nikt po takich studiach nie będzie trzymał lutownicy w ręku do tego nie potrzeba studiów.
Tak samo po spawalnictwie nikt nie będzie spawał, do spawania wystarczy człowiek z kursem i może spawać,  i żaden spawalnik nie będzie lepiej spawał  od spawacza dymającego po 12godz dzień w dzień.
Po to się robi studia żeby być szczebel wyżej nad tymi co lutują albo spawają.

Z lutowaniem to była przenośnia.... chodzi o zaprojektowanie, złożenie, uruchomienie urządzenia. (trzeba polutować prawda?:P )
Czy uważasz że człowiek który samodzielnie nie uruchomił (zaprojektował), nie polutował jakiegokolwiek układu będzie dobrym elektronikiem? Raczej nie.  Pozdrawiam z elektroniki polsl. ;)

Radość na dziś... cisza, spokój i wolny wieczór....:)

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8924 dnia: Maj 24, 2011, 20:56:42 »
Radość na dziś... cisza, spokój i wolny wieczór....:)
Hehe, u mnie tak samo ;) nie ma to jak dziewczyna studentka i sesja :mrgreen: chyba specjalnie takie coś wymyślili żeby można było od siebie odpocząć :E

*

userPEST

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8925 dnia: Maj 24, 2011, 20:59:51 »
http://de.yamaha.com/de/products/audio-visual/hifi-systems/mcr-040_hsv-edition/?mode=model
limitowana edycja muahahahaha
Zapewne dlatego, że biała sie nie sprzedawała a kibol wszystko kupi :D z logo klubu .

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8926 dnia: Maj 24, 2011, 21:34:49 »

Z lutowaniem to była przenośnia.... chodzi o zaprojektowanie, złożenie, uruchomienie urządzenia. (trzeba polutować prawda?:P )
Czy uważasz że człowiek który samodzielnie nie uruchomił (zaprojektował), nie polutował jakiegokolwiek układu będzie dobrym elektronikiem? Raczej nie.  Pozdrawiam z elektroniki polsl. ;)

Radość na dziś... cisza, spokój i wolny wieczór....:)
Mysle ze jak zaprojektujesz cos naprawde madrego a nie wylacznik zmierzchowy to nie bedziesz w stanie tego polutowac
Takim tokiem rozumowania to po mechanicznym powinienem po zaprojektowaniu chocby wału silnika jeszcze go wytoczyc :) a najlepiej zbudowac caly silnik, a inz budownictwa wziasc betoniare i kielnie i do roboty , to po okretownictwie pozostanie zrobic wlasnymi rekami statek

Połączone: Maj 24, 2011, 21:50:45
Finanse i Rachunkowość
I jak studia i perspektywy pracy? Zastanawiam się między tym kierunkiem i politechniką.
Przeciez na politechnice na zarzadzaniu jest tez kierunek finanse i rachunkowosc , obojetnie czy skonczysz politechnike czy uniwerek jestes 5 lat w plecy plus zeby dostac certyfikat ksiegowy potrzebujesz jeszcze 3 lata doswiadczeczenia w pelnej ksiegowosci , a bez certyfikatu nie masz startu
Wystarczy zrobic sobie kurs Ksiegowego w stowarzyszeniu ksiegowych zdobyc dwa lata doswiadczenia zdac egzamin w otwocku i masz certyfikat ksiegowy 5 lat szybciej .
Otwierasz biuro rachunkowe i trzepiesz kase

« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2011, 21:50:45 wysłana przez slawrumia »
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8927 dnia: Maj 25, 2011, 16:13:54 »
Finanse i Rachunkowość
I jak studia i perspektywy pracy? Zastanawiam się między tym kierunkiem i politechniką.
Przeciez na politechnice na zarzadzaniu jest tez kierunek finanse i rachunkowosc , obojetnie czy skonczysz politechnike czy uniwerek jestes 5 lat w plecy plus zeby dostac certyfikat ksiegowy potrzebujesz jeszcze 3 lata doswiadczeczenia w pelnej ksiegowosci , a bez certyfikatu nie masz startu
Wystarczy zrobic sobie kurs Ksiegowego w stowarzyszeniu ksiegowych zdobyc dwa lata doswiadczenia zdac egzamin w otwocku i masz certyfikat ksiegowy 5 lat szybciej .
Otwierasz biuro rachunkowe i trzepiesz kase
Chyba źle mnie zrozumiałeś z tą politechniką. Zastanawiam się pomiędzy kierunkiem Finanse i Rachunkowość lub czymś pokrewnym (nie wiem gdzie konkretnie) a jakimś kierunkiem inżynierskim na politechnice, ale tu nie mam kompletnie pojęcia, nad czym się zastanawiać, za duży wybór :wink:
Ten kurs to ciekawa opcja, ewentualnie można go zrobić razem z jakimiś innymi studiami o zbliżonym profilu i jest chyba dobra podstawa do zdobywania doświadczenia zawodowego. Jak pobierznie przeglądam oferty pracy, to często wymagają wykształcenia wyższego kierunkowego ew. średniego o profilu ekonomicznym (jestem w liceum, więc chyba się nie łapię?), także raczej bez studiów się nie obędę.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8928 dnia: Maj 25, 2011, 17:44:53 »
jak nie będziesz prymusem i nie planujesz zostać na uczelni żeby uczyć , to pamiętaj że jak skończysz będziesz inz. bez doświadczenia i jak ktoś gdzieś nie popchnie nie wepchnie to będzie ciężko z pracą szczególnie z tą dobrze płatną. jeśli chcesz dobrze wybrać to patrz po rodzinie i znajomych kto gdzie może cię wkręcić albo przynajmniej pomóc w zdobyciu doświadczenia żeby studia nie poszły na marne bo sama satysfakcja bycia inż. jest psa warta. A w ogłoszeniach są zawsze te same firmy , dobrej pracy tam nie ma a jak jest to juz dawno zaklepana.


 
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8929 dnia: Maj 25, 2011, 19:48:16 »
Właśnie z rodziną jest problem - praktycznie sami nauczyciele, a ten zawód odpada z góry :S Dziadek jest księgowym, tylko że jest już na emeryturze i choć wciąż pracuje, to nie liczę, że do czasu ukończenia moich studiów dalej będzie.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8930 dnia: Maj 25, 2011, 20:08:15 »
K850i sprzedany z 40zł zyskiem  :ok:

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8931 dnia: Maj 25, 2011, 21:33:53 »
ja po ciezkim zastanowieniu nad flipoutem zafundowalem sobie o2 jakos przezyje z wm i potestuje bete andka

http://allegro.pl/show_item.php?item=1632081216

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8932 dnia: Maj 25, 2011, 21:38:28 »
Właśnie z rodziną jest problem - praktycznie sami nauczyciele, a ten zawód odpada z góry :S Dziadek jest księgowym, tylko że jest już na emeryturze i choć wciąż pracuje, to nie liczę, że do czasu ukończenia moich studiów dalej będzie.
Po latach będziesz żałował ze nie zostałeś nauczycielem , mało godzin pracy nawet jak weźmiesz półtorej etatu a kasa coraz większa i pewna nie mówiąc o korepetycjach do tego wakacje, ferie rekolekcje

moja radosc na dzis snake z noki 3210 (mój pierwszy wpasiony telefon :) ) na ajfona
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

dorsz85

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8933 dnia: Maj 25, 2011, 21:42:58 »
Nauczycielka od biologi skutecznie niszczy zainteresowanie tym zawodem :E Gdy wchodzi to klasy przez pierwsze pięć minut cała klasa wysłuchuje jakie ona ma ciężkie życie przez tą pracę, ile dyżurów na przerwach, ile sprawdzianów i kartkówek do sprawdzenia, jak to ona mało zarabia... :E

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8934 dnia: Maj 25, 2011, 21:54:42 »
Taa... Też lubię jak mój dyr nawija na lekcjach fizyki (a tłumaczyć nie umie) o zużyciu prądu o kosztach szkoły itp. pierdołach :D
Też mam po.....rąbaną nauczycielkę od biologii :D

Po latach będziesz żałował ze nie zostałeś nauczycielem , mało godzin pracy nawet jak weźmiesz półtorej etatu a kasa coraz większa i pewna nie mówiąc o korepetycjach do tego wakacje, ferie rekolekcje

Zwłaszcza np. nauczycielem informatyki. U nas na początku kazał robić prace w paincie, czasem arkusze kalkulacyjne i prezentacje w PP. Sprawdza na miejscu. Praktycznie zero roboty, a wolne i kasa jest :E BTW. Bardzo fajny ten nauczyciel i w dodatku lubi cięższe klimaty (w muzyce) :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2011, 22:00:46 wysłana przez adiko96 »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8935 dnia: Maj 25, 2011, 23:07:52 »
Moja radość to płyta, która mnie wgniotła w fotel:



Rewelacja.

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8936 dnia: Maj 25, 2011, 23:24:09 »
Sokół tak dobry, jak za czasów WWO :)

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8937 dnia: Maj 25, 2011, 23:38:59 »
Powiedziałbym, że nawet lepszy. Poza tym muzycznie płyta powala.

*

don.kamillo

Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8938 dnia: Maj 25, 2011, 23:42:26 »
Bo przybyło mu latek, inne spojrzenie na świat, dojrzalsze bardziej.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: Podziel sie swoja radoscia
« Odpowiedź #8939 dnia: Maj 26, 2011, 08:20:16 »
WWO, klasyk :ok: aż sobie włącze, bo dawno ich nie słuchałem :ok: