Podziel się swoim smutkiem :(

  • 5513 Odpowiedzi
  • 657302 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #360 dnia: Luty 28, 2010, 13:58:20 »
waga Tuarega : 2267 kg
cena kilograma złomu: 0,5 PLN

cena sprzedaży - 2267 *0,5 = ~1300 PLN za 5 letniego Tuarega (co prawda zajeżdżonego):)


myślę, że znalazłbyś w Polsce setki ludzi którzy zapłacili by więcej za taki samochód :)
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 14:13:11 wysłana przez BigBadBlackDog »
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły

*

Offline Bezimienny

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Palladyn Innosa
  • Sprzęt: Nokia 5530xm
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #361 dnia: Luty 28, 2010, 14:17:19 »
Trzeba było sprzedać jako "uszkodzony na części" kilkanaście tysi i tak byś za taką fure targną, chyba że miałeś: dachowanie, pościg w stylu James'a bonda , pożar itp.  :D

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #362 dnia: Luty 28, 2010, 14:23:11 »
Za takie pieniądze to sam bym nawet kilka takich Touaregów kupił :ok:

*

Offline Shmit

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N81 8GB HTC Hero Nokia 3310 C
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #363 dnia: Luty 28, 2010, 14:29:29 »
Daj nawet 100 ,sie wyremontuje ,i da sie ludzikom w rodzinie ,mozecie go sprzedac jako uszkodzony i nie ma gwarancji to jedno ,a reszte kosztow jak wycena itd moze pokryc przyszly nabywca ,sam bym chetnie kupil takie auto ,teraz przymierzam sie do LR Freelander z 2005 roku ,cena jakies 35 K ,do tego oplaty itd. ,a teraz przeliczenie kosztow takiego "wysluzonego" touraga ,wiec pewnie wiesz co bym wybral ,a teraz drugie pytanie ,skad wiesz ze zlomiarz janek nie bedzie nim jezdzic tak po prsotu ,chyba nie ma obowiazku zniszczenia auta :)?

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #364 dnia: Luty 28, 2010, 14:36:13 »
Znając zwyczaje polskich mechaników, to samochód będzie miał cofniety licznik tak do około 200tys., do tego nowa książka serwisowa, troche roboty z pieczątkami, itp., lekki remont tego co sie rozlatuje i pójdzie na sprzedaż :ok:

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #365 dnia: Luty 28, 2010, 14:40:41 »
To może niech damkol opowie o cechach charakterystycznych tego Tuarega co by się ktoś z forum na niego nie nadział  :E

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #366 dnia: Luty 28, 2010, 14:42:18 »
Czemu mam wrazenie, ze ktos tu niezle farmazony pier**oli.

I to juz nie pierwszy raz na tym forum. Mozna by zebrac i wypuscic caly tomik opowiadan fantastyczno-przygodowych.

*

Offline Shmit

  • **
  • 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N81 8GB HTC Hero Nokia 3310 C
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #367 dnia: Luty 28, 2010, 15:01:51 »
Od dluzszego czasu mam podobne spostrzezenia ale jak ktos ma bujna fantazje i lubi jak ktos wpada w zachwyt nad trescia opowiesci to niech pisze co chce ,rowniez nie wierze w wiekszosc jesli nie prawie wszystko wypisywane rzeczy

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #368 dnia: Luty 28, 2010, 15:02:37 »
Ktoś pyta "gdzie tu sens i logika" inny by wyremontował każdy złom ze szrotu a ja mówie dość jeżdzącym trumnom nie spełniającym podstawowych wymogów bezpieczeństwa na drogach.
Dość szrotów które nimcy i holendrzy wystawiają za darmo z papierami a polacy zwożą ten syf do kraju i wożą się nimi jak gówno w taczce.
Dość importu tego co w cywilizowanych krajach sprzedaje się za flaskę lub oddaje za darmo bo stare i niepotrzebne.
Pomijam kolekcjonerskie bardzo dobrze utrzymane stare auta(jak np pamiętny malczer nurka).
Niektórzy kupują takie szroty aby jeździć nimi nic nie wkładając aż zdechnie i najlepiej aby został tam gdzie zdechnie bo ceny takich syfów nie przekraczają ceny 1k i nie żal to po roku gdzieś spalić i do rowu albo rzeki czy innego akwenu bo złomowanie także kosztuje chyba że to auto z którego można wytargać kasę to może jeszcze zapłacą...
Po to dilerzy marek takich jak fiat dają upusty(całkiem grube) żeby zezłomować tego starego śmiecia i kupić nowe eleganckie auto,a jak kogoś nie stać na nie to się buja tramwajami :E

Każde auto przed dopuszczeniem do ruchu powinno być dokładnie badane przez jakąś nizależna komisję po ilu jest stłuczkach i z ilu takich rozbitków jest pospawane a nie tylko podstawowe badania diagnostyczne które aby przejść bez wjeżdżania na warsztat wystarczy dać 50 złotych i można iść tam na piechotę bo pan specjalista nie musi widzieć auta :E
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #369 dnia: Luty 28, 2010, 15:08:33 »
daras28-82 tylko wiesz, ten szrot o którym mówisz ma pełną książkę serwisową... jest duuuużo bezpieczniejszy niż 50% aut na polskich drogach... w sumie EOT z mojej strony, polska to kraj absurdów i tyle.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #370 dnia: Luty 28, 2010, 15:09:52 »
a nie tylko podstawowe badania diagnostyczne które aby przejść bez wjeżdżania na warsztat wystarczy dać 50 złotych i można iść tam na piechotę bo pan specjalista nie musi widzieć auta :E
Daras, tylko ze badanie techniczne kosztuje 99zl za dizla i beznyne (+gaz 67zl) ktore trwa jakies 6-8 minut. Wiec zeby nie wjezdzac na stanowisko, trzeb troche wiecej sypnac "Szeryfowi", 50zl nic nie zdzialasz, no chyba ze znasz takie stacje diagnostyczne u siebie ;)
 W kr sie cenia niestety albo na szczescie :)
Zeby nie bylo, jezdze autem z legalnie wbitymi pieczatkami. Szanuje swoje zycie.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #371 dnia: Luty 28, 2010, 15:14:51 »
50 złotych poza podstawową ceną z której "szeryf" się musi rozliczyć przed "górą".
Tak znam taką stację.
Znam też takie na których jak nie dasz to zawsze ci coś znajdą choćbyś nówką z salonu przyjechał.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #372 dnia: Luty 28, 2010, 15:55:45 »
Cytuj
Dość szrotów które nimcy i holendrzy wystawiają za darmo z papierami a polacy zwożą ten syf do kraju i wożą się nimi jak gówno w taczce.
Prawidłowo, u nas jest recykling, a starsze konstrukcje są dużo trwalsze niż obecnie produkowane. Zdziwiłbyś się jakie piękne sztuki, całkowicie sprawne niemcy odstawiają na złom.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #373 dnia: Luty 28, 2010, 16:57:49 »

Znam też takie na których jak nie dasz to zawsze ci coś znajdą choćbyś nówką z salonu przyjechał.

To, ze cos znajda nie znaczy od razu, ze nie wbija pieczatki do dowodu. Akurat wczoraj robilem przeglad no i mi znalezli "pare rzeczy"
Ale to, ze nie swieci sie jedna z postojowek przednich - bo sie spalila - nie jest podstawa do zatrzymania dowodu.
No chyba ze trafi sie na jakiegos skurw** Do tej pory nigdy nie zdarzyla sie sytuacja aby nie wbili albo zatrzymali dowod. Zarowno mnie, jak i komukolwiek w najblizszej rodzinie, a troche samochodow jezdzi.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #374 dnia: Luty 28, 2010, 17:44:09 »
Wiem co złomują za granicą i jakie przy tym dostają upusty przy zakupie nowego,myślisz że dlaczego to robią?

Wskazać ci stację na której nie przepuszczą cię za lampkę?
Nie pozwolą ci zmienić na kanale a za ponowny wjazd płacisz po raz kolejny :E
Kumpel powiedział że więcej do nich nie pojedzie ale tak to jest jak panowie specjaliści przywykli że same niekoniecznie sprawne szroty jeżdżą do nich i każdy coś daje...
Mają "władzę"  :ok:
A władzę trzeba szanować. :ok:
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #375 dnia: Luty 28, 2010, 18:25:06 »
No wiec skoro wiadomo gdzie wyciagaja kase, to tam sie nie jedzi. Proste.
Chyba, ze rzecz ma polegac na tym, ze place 150% i dostaje wlepke, chociaz nie powinienem :)

Ja zarowno w Kielcach jak i w Krakowie bylem w paru stacjach w ciagu ostatnich 4 lat i na szczescie nie trafilem na "wladczych".

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #376 dnia: Luty 28, 2010, 23:22:39 »
I tak Państwo rozdaje pieniądze podatników... za moje, twoje, wasze i nasze poszedł sprawny taureg do ludzi i pan (...)

No i dlatego trzeba stąd uciekać.
Przez Państwówkę gdzie jednak nadal panuje przekonanie czy się stoi czy się leży "tysionc pinset" się należy...

Słysze codziennie jakie akcje w państwówce są odwalane, jakie przekręty i pijaństwo... Heh.

i gdzie tu sens i logika?

To dlaczego panstwo nie oddaje go za friko?

By nie musiec placic podatku od darowizny ;)

Co za kraj :E


(...) polska to kraj absurdów i tyle.

OMFG granice otwarte - za przeproszeniem wyyy..emigruj :)

Nikt Cię tu siłą nie trzyma przecież o,0


Chyba trzeba cały ten wątek wydzielić do nowego "podziel się swoją frustracją ;[ "

*

Offline 5pirit

  • **
  • 184
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gadżeciarz - Fotograf - Militarysta :P
  • Sprzęt: LG L7
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #377 dnia: Marzec 01, 2010, 00:16:33 »
Mój smutek na dzisiaj to przegrana USA z Kanadą o złoto na olimpiadzie w hokeja  :(
SPV M3000 --> Qtek 8300 --> LOOX N560 --> SPV M3100 --> HTC TyTn II Kaiser --> HTC Touch HD --> HTC Raphael --> Samsung Spica i5700 --> Samsung OMNIA Pro B7350 --> HTC Wildfire S --> Samsung Galaxy ACE --> SPV M3100 --> LG L7 ....

*

Offline Ivnz

  • **
  • 218
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG540
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #378 dnia: Marzec 01, 2010, 05:29:01 »
nie zaliczyłem AM :( kurczę trza sie jakoś bardziej przyłożyć.

*

don.kamillo

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #379 dnia: Marzec 01, 2010, 10:38:11 »
Świeżo kupionemu xda zest nie działa wibracja, chociaż słowa w aukcji o tym nie było  :-|

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #380 dnia: Marzec 01, 2010, 14:07:59 »
raczej wibracja w nim jest dość konkretna, nie głośna, ale skacze po biurku aż miło.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

don.kamillo

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #381 dnia: Marzec 01, 2010, 18:46:32 »
No to ja jej nie uświadczyłem :( I już nie uświadczę, przynajmniej w tym modelu..
Znowu dwa tygodnie bez ppc  :-|

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #382 dnia: Marzec 04, 2010, 20:36:46 »
Mam uszkodzoną grafikę w Compalu FL90 więc chciałem spróbować popularnej metody na piekarnik; niestety okazało się, że ten znacznie zawyżył temperaturę w porównaniu do wartosci ustawionej :/ oto efekt:

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #383 dnia: Marzec 04, 2010, 20:58:28 »
Mam uszkodzoną grafikę w Compalu FL90 więc chciałem spróbować popularnej metody na piekarnik; niestety okazało się, że ten znacznie zawyżył temperaturę w porównaniu do wartosci ustawionej :/

o_O robiłeś to bez zewnętrznego termometru?

Druga sprawa.... wstawiłeś... nastawiłeś minutnik i wyszedłeś?
Przecież ta płyta spłynęła

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #384 dnia: Marzec 04, 2010, 21:18:18 »
Mam uszkodzoną grafikę w Compalu FL90 więc chciałem spróbować popularnej metody na piekarnik; niestety okazało się, że ten znacznie zawyżył temperaturę w porównaniu do wartosci ustawionej :/

o_O robiłeś to bez zewnętrznego termometru?

Druga sprawa.... wstawiłeś... nastawiłeś minutnik i wyszedłeś?
Przecież ta płyta spłynęła
Heh, nie miałem nic takiego,a stałem nad kartą i jak tylko zauważyłem coś nie tak to wyjąłem (po 4min i kilku s )
za głupotę się płaci, trzeba było jakoś temperaturę kontrolować :/
mimo wszystko przypuszczam, ze ustawiony piekarnik na 180-190, przekroczył ta temperaturę o ponad (przynajmniej 40stopni)

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #385 dnia: Marzec 04, 2010, 21:50:49 »
Cytuj
(po 4min i kilku s )

oo shit. zapiekanki z roztopionym serkiem krócej robię :D

*

Offline Ivnz

  • **
  • 218
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG540
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #386 dnia: Marzec 05, 2010, 03:23:09 »
Szlag.. jesteś moim idolem xD

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #387 dnia: Marzec 05, 2010, 04:57:58 »
Heh, nie miałem nic takiego,a stałem nad kartą i jak tylko zauważyłem coś nie tak to wyjąłem (po 4min i kilku s )

Heh, w sumie obrałeś złą strategię :) Jak patrzyłeś czekając na efekt to nie mogło być innego niż stopienie - przecież przez szybkę piekarnika nie zobaczysz, czy bga się wtopiło na nowo :D

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #388 dnia: Marzec 05, 2010, 10:47:43 »
oddaj na gwarancje:)  :ok:


nioch nioch nioch  :E

*

Offline Ivnz

  • **
  • 218
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG540
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #389 dnia: Marzec 05, 2010, 14:06:51 »
Przez bezmyślność listonosza który chyba chciał sobie zaoszczędzić czas i wsadził "małą" paczkę do skrzynki zamiast ja awizować straciłem PDA. No i co mi po pieniądzach że je zwróci?  Czekałem na PDA miesiąc, chciałem wzywać policję w sprawie sprzedającego, nam obojgu pewnego razu puściły nerwy i poleciały ostre słowa. Kto mi za to zwróci ?