PlayStation Portable

  • 98 Odpowiedzi
  • 6524 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 22, 2008, 09:41:19 »
BTW na urządzeniu w starszej wersji (Fat) też da się zainstalować Skype'a w jakiś sposób? ;)
Jak długo potrafi trzymać bateria przy korzystaniu z WiFi?
nie, Skype jest dostępny tylko dla wersji Slim, bynajmniej na razie nikt jeszcze go nie przerobił dla fata
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2008, 22:47:18 »
A jak wygląda kwestia z oglądaniem filmów? Trzeba je wcześniej konwertować, czy bez problemu odtworzy też normalnego DivXa? A może nie trzeba, ale powinno się, bo po konwersji nie widać różnicy na ekranie, a na kartę wejdzie więcej filmów (jeśli tak, to ile)?

*

Dino_Zaurus

Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2008, 23:18:00 »
ja konwertuje Xilisoft Video Converterem, duzego divixa nie wrzucalem i nie wiem jak sobie z avi radzi bo ja wszystko do mp4 wrzucam, i moge albo na psp albo iphonie ogladac :P

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 23, 2008, 23:26:31 »
ja konwertuje Xilisoft Video Converterem, duzego divixa nie wrzucalem i nie wiem jak sobie z avi radzi bo ja wszystko do mp4 wrzucam, i moge albo na psp albo iphonie ogladac :P

I ile tak średnio zajmuje powiedzmy na to film 90 minut?
Widać stratę jakości czy na tym ekranie i tak nie robi to różnicy?

*

Dino_Zaurus

Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 23, 2008, 23:27:50 »
300mb, obcinam wiecej z dzwieku niz zobrazu, czasem pikselek pezeleci przy dynamice ale jest ok...

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 24, 2008, 07:24:38 »
ale jeśli ma się CF można (po instalacji dodatkowych aplikacji) oglądać filmy zakodowane w divx
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 24, 2008, 09:33:09 »
krazy plotka, ze najnowszy soft (4.0) ma obslugiwac DivX, ale poki co to tylko plotka
...

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 24, 2008, 19:27:26 »
gdzieś czytałem, że PS3 z najnowszym FW obsługuje DivX nawet z napisami więc możliwe, że ta plotka będzie prawdziwa :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 24, 2008, 20:09:23 »
Mi PSP nie czyta DivXów  :-?
Nawet normalnych mp4 nie czyta, musze je dopiero konwertować na mp4 + jakiś .thm, bo inaczej nie chce czytać...


[Edit]
No i mówią, że nie ma sensu tworzyć działu dla PSP :P
Nienawidzę Androida!

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 24, 2008, 22:02:04 »
Chodzi o to, że po 1. może sporo noobów się pojawić, a po 2. na PSP większość tematów kręci się wokół CF, a ten może służyć korzystaniu z piratów, nie musi ale może i żeby nie było problemów to lepiej działu nie robić (bynajmniej tak to ja rozumiem  :) ). Pomijając fakt, że to nieoficjalny firmware, ale WM 6.1 do wielu urządzeń też jest nieoficjalne, ale nie ma tego problemu z piratami.

EDIT: Bo PSP z pudełka ich nie czyta, PS3 od którejś wersji FW ponoć tak, nie PSP. PSP jest w stanie odczytać DivX po instalacji CF i odpowiednich kodeków czy aplikacji. Ja nie mam problemów z konwersją do mp4, normalnie mi filmy chodzą.
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2008, 22:04:15 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 24, 2008, 22:46:06 »
Dostęp dla noobów można zablokować  :P
A jaki masz program do odtworzenia, ewentualnie jaki CF?
Nienawidzę Androida!

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 25, 2008, 18:28:53 »
CF mam 3.90 M33-3 ale jeszcze nie instalowałem nic do DivX'a (CF'a mam od wczoraj więc nie zdążyłem wszystkim się pobawić :), tylko czytałem o tym jeszcze przed wgraniem CF'a)

EDIT:
Opera Mini 4.1 na PSP :D Niestety też nie obsługuje polskich znaków, ale to wina emulatora Java więc jest szansa, że zostanie to naprawione :) Dlatego też na obrazku jest angielska wersja

Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 25, 2008, 18:37:42 »
A tą natywną przeglądarkę www da się zmusić do obsługi polskiej czcionki? ;)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 25, 2008, 18:41:02 »
Coś kombinują z tym ale póki co to na jednych FW działa (głównie na starszych), a na innych nie. Także różnie z tym bywa
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 25, 2008, 18:47:14 »
A od czego to głównie zależy?
Niemniej waszym zdaniem warto tych 400 zł lub trochę mniej przeznaczyć na taką konsolkę? ;)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 25, 2008, 18:49:19 »
to na którym FW chodzi czy to dlaczego generalnie jej nie ma? Jeśli to pierwsze to nie wiem, a drugie to dlatego, że po 1. PSP nie ma kodowania z polskimi czcionkami, a po 2. Czcionki w PSP nie mają wszystkich polskich znaków
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 25, 2008, 19:10:55 »
Problem z czcionkami dotyczy tylko www czy też innych zastosowań (ebooki, napisy w filmach)?

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 25, 2008, 20:19:16 »
innych też
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 25, 2008, 20:46:44 »
To jak na tym czytać ebooki? ;P
Przecież niektórzy sobie chwalili... ;)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 25, 2008, 21:00:43 »
ale są polskie czcionki do aplikacji od ebooków :) pamiętam, że ktoś przy okazji czcionki do przeglądarki dawał i do aplikacji od ebooków i tam działały zawsze
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 25, 2008, 22:17:23 »
mozna sciagnac przegladarke z polskim kodowaniem
dorobic polska czcionke do istniejacej przegladarki
a w ebookiach, w aplikacji ebookr polska czcionka jest standardowo
...

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 26, 2008, 07:41:58 »
to czemu ktoś na psppoland dawał polską czcionkę do ebookr  ???
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 26, 2008, 11:24:31 »
to widocznie ja sciagnalem wersje od razu zawierajaca polska czcionke, bo nie bawilem sie w dodawanie jej, a ebooki byly po polsku

zrobilem male testy i jednak faktycznie do plikow TXT trzeba dograc czcionke, pdf tego oczywiscie nie wymagaja, a wyglada to mniej wiecej tak:

 czcionka PocketGeorgie (True Type), ustawiona na dosc duza, wyglada srednio


Times New Roman Pogrubiona (Open Type), tez kiepsko wyglada ze wzgledu na swoja grubosc, prawie nie widac roznicy z poprzednia


menu wyboru paru parametrow czcionki, wielkosc, rodzaj, kolor itd.


troche pomniejszylem Times New Roman


a na sam koniec gwozdz programu, czyli PDFy, funkcja dla ktorej kupilem swoje PSP, strona ustawiona na szerokosc ekraniku, widzimy jakies 1/3 wysokosci, czyta sie swietnie, rewelacyjnie zachowane proporcje czcionki, oczy nie bola, przetestowane na kilkunastu przeczytanych ksiazkach, dobra szybkosc dzialania, obsluga tylko jedna reka, co jest plusem w porownaniu z ksiazkami i moze zdjecie nie oddaje tego efektu, ale moje subiektywne odczucie podpowiada mi, ze do tej pory nie spotkalem urzadzenia, na ktorym by mi sie tak dobrze czytalo ebooki w PDF, jak na PSP.

Z ciekawostek wlasnie wygooglowalem, ze dodali do Bookr obsluge formatu DJVU
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 13:21:08 wysłana przez eMCej09 »
...

*

Offline jakubd

  • ******
  • 2820
  • Płeć: Mężczyzna
  • To error is human, to forgive is not our policy.
    • jdtech.pl
  • Sprzęt: N900, Milestone, Galaxy Tab
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 26, 2008, 13:00:03 »
Ja dorzucę swoje 2gr:
Jak się dobrze dobierze zastosowania PSP, to na prawde warto. Ja specjalnie kupiłem to jako zabawkę do grania - zaskoczyło mnie, jakie to ma możliwości, jak na 400MHz procesorek i 32MB ramu.
Zupełnie mnie nie zaskoczyło, że to się nie bardzo nadaje ani do WWW (400 pikseli ekranu to po prostu za mało), ani do innych rzeczy wymagających prowadzania znaków (GG już na pewno: po prostu zatłuc się można z nerwów bez klawiatury). Bardzo dobrze radzi sobie jako MP3 player (jakość wyjścia jest bardzo dobra, jak to w Sony - o mało co dbają, ale o dźwięk zwykle jednak tak). Niestety do filmów już nieco mniej - zwłaszcza telewizyjnych - chodzi o bezwładność. Bezwładność jest zrobiona na tym ekranie specjalnie przez producenta w celu zamaskowania braku sprzętowego wygładzania krawędzi. Efektem jest jednak smużenie, które na filmach nie biorących tego pod uwagę po prostu męczy. Nie ma tego problemu zwykle w filmach kinowych, bo te również mają problem z szybko przemieszczającymi się obiektami (niska częstotliwość klatek w kinie analogowym). Efekt smużenia jest także sprawnie wykorzystywany w grach, np. NFS.
Bardzo zaskakuje na plus czas pracy na bateriach - mam FATa mającego co najmniej 3 lata i oryginalna bateria starcza na dzień niezbyt intensywnego grania (5-6h?).
Najbardziej wkurza fakt wykorzystania UMD - standardu niedorobionego od samego początku. Gry kupuję w sklepie, ale i tak uruchamiam je z 8GB Memory Stick - chodzą po prostu szybciej i dłużej na bateriach. W zasadzie napęd UMD nadaje się tylko do przechowywania kart Memory Stick (jest takie akcesorium - muszę je kiedyś zdobyć).
Wadą jest brak możliwości ładowania z USB.

W skrócie - jest to dokładnie to czego chciałem, do tego sprzęt jest na prawdę nie drogi. Problemem może być (zwłaszcza w przypadków SLIMów) zmiana firmware. Albo trzeba kupić już "przerobioną" konsolę, albo znaleźc odpowiednią grę do danej wersji firmware, albo mieć znajomego i przygotować Padorę - mi pomógł Adamerso, który miał właściwą grę :)
Sprzęt: 5MX, SimPad, BlueAngel, Hermes, N810, 8510p, k810i, PSP, 2133, MBW150, RedFly, G1, d780, HP HDX Dragon, E75, 5101, Rose, 3GS, N900, Uni, c901, Milestone, N96, Rhodium, Huawei e5, Envy 17, Galaxy Tab, e6500

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 26, 2008, 13:18:36 »
co do wprowadzania znakow, sa mi znane dwa rozwiazania, klawiatura podlaczana przez Irde oraz przez port sluchawek (posiada on dodatkowe piny dla pilota i te piny wykorzystywane sa do przesylania do konsoli znakow z klawiatury), wykorzysytwana klawiatura to model dla starych Ericcsonow.
...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 26, 2008, 15:16:12 »
Hmm... Zaczynam byc coraz barfziej przekonany i kto wie, czy na horyzoncie nie pojawil sie naprawde powazny kandydat na moja nastepna zabawke. :P Gdyby to sluzylo tylko do gier raczej nie bylbym zainteresowany, ale te ebooki, net czy filmy to jednak wielka zaleta. Co do smuzenia i rozdzialki to czy az taki problem w przypadku www i wideo? W koncu to i tak bez porownania z Wizardem. :P

*

Dino_Zaurus

Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 26, 2008, 16:16:10 »
emcej podeslalbys ta bookr z fontami do mnie na mail : palmtop na o2[dot]pl ?

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 26, 2008, 20:21:17 »
emcej podeslalbys ta bookr z fontami do mnie na mail : palmtop na o2[dot]pl ?

Jak już rozsyłasz to i ja poprosze  :smile:
shadow69@vp.pl

Smużenie widać w dynamicznych i bardzo kontrastowych grach, w filmach praktycznie nie przeszkadza, a niska rozdzielczość przeszkadza w ścigałkach, bo nie widać dokładnie horyzontu... Rozdzielczość ma także swoje odbicie w przeglądaniu stron, chociaż dzięki temu dzyndzelkowi nie jest to takie niewygodne (fajne jest to, że ptzytrzymując guzik z [] przesówamy calą stronę - podoba mi sie ta opcja i zastanawiam się czy nie ma czegoś takiego dla PPC)
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2008, 21:11:23 wysłana przez Paveu69 »
Nienawidzę Androida!

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 26, 2008, 20:44:40 »
Atlantis co do smuzenia to ja albo jestem malo wymagajacy, albo juz sam nie wiem, ale ja nie zauwazam podczas filmow, zeby cos nie nadazalo. Efekt stosowany w grze NFS raczej nie jest efektem smuzenia, a raczej celowym zabiegiem stosowanym przez programistow w oparciu o jakies graficzne algorytmy, pamietajmy ze PSP nie jest w 100% produkowane z tych samych materialow, ze kazda partia moze miec inny ekranik o innych parametrach i zastosowanie opoznien ekranu jako efektu w grze mijaloby sie z celem, bo kazde PSP mogloby inaczej ten efekt pokazywac. Pisze to nie bez przyczyny bo mialem PSP w reku juz wiele i czasem po kilka na raz obok siebie i wierzcie mi, ze obraz wyswiatlany przez np. 3 ustawione obok siebie PSP z tym samym softem i na tym samym podwietleniu moga wygladac zupelnie inaczej (inne odwzorowanie barw). Wyraznie widoczny efekt smuzenia w menu to tez nie jest wina wolnej matrycy, bo jak zmienimy czestotliwosc taktowania konsoli na 20MHz to zauwazyc sie da, ze przy przechodzeniu miedzy opcjami wyswietla sie juz nowa a stara wygasa np. sekunde, dla 333MHz to trwa 1/100 sekundy, czyli efekt nie jest spowodowany matryca, a celowo dolaczony do menu. Takie sa moje odczucia.

lucass wyslalem Ci fonty, w bookr na tym ekranie:

zmieniasz sciezke dostepu do czcionki, moze nawet i kazdy rodzaj czcionki zadziala, nie sprawdzalem.
...

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: PlayStation Portable
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 26, 2008, 20:59:33 »
eMCej09 dlaczego nie robisz screenów tylko zdjęcia? nie wygodniej było by dawać screeny? :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+