Ankieta

Na jakim palcu w której ręce nosicie swoją biżuterię?

Prawa - kciuk
Prawa - wskazujący
Prawa - środkowy
Prawa - serdeczny
Prawa - mały
Lewa - kciuk
Lewa - wskazujący
Lewa - środkowy
Lewa - serdeczny
Lewa - mały

Pierścionek/Sygnet - gdzie ??

  • 25 Odpowiedzi
  • 14939 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kotex

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 808
Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« dnia: Styczeń 12, 2009, 22:14:56 »
Witam Klubowiczów.

Moje pytanie jak w temacie: Na jakim palcu w której ręce nosić Pierścionek/Sygnet ? Otrzymałem od Ojca na urodziny sygnet i nie chcę w miejscach publicznych wyjść na idiotę. Podobno są jakieś zasady że zaręczynowe w prawej - serdeczny, a ślubne w lewej - serdeczny? Podobno też Lesbijki kiedy szukają partnerki noszą na lewym kciuku? Jak to jest i co o tym myślicie? Czy rzeczywiście są jakieś zasady ?

Zapraszam do ankiety...
Pozdrawiam
Siemens C25 -> Siemens M35i -> Samsung X100 -> Nokia 7650 -> Motorolla L7 -> SE V630@K550 -> Nokia 6300 -> Nokia E62 -> Nokia 6301 -> E-TEN X800 -> Nokia E71 -> HTC HD2 + Nokia 6700 -> BB9780 -> Nokia 808

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2009, 23:03:07 »
to jakiś joke???? :O
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2009, 23:05:25 »
Skoro tatuś obdarzył Cię takim podarkiem, to chyba on również powinien wprowadzić w tajniki stosowania owej biżuterii...

A z tą ankietą, to chyba przegiąłeś...

I jeszcze jedno - w ankiecie zapomniałeś o palcach u nóg... jak byłem w Indiach, to widziałem że ludzie noszą obrączki również na palcach kończyn dolnych  :grin:


Napisane: Styczeń 12, 2009, 23:04:46
to jakiś joke???? :O

he, he... widzę, że mamy podobne zdanie na ten temat  :E
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2009, 23:27:38 »
Skoro lesbijki noszą na kciuku, to nie chcę wiedzieć, na co zakładaja geje... :shock:
 :E
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2009, 23:29:20 »
Skoro lesbijki noszą na kciuku, to nie chcę wiedzieć, na co zakładaja geje... :shock:
 :E
na wazeline a co myslales- facetom ciezko niekiedy taki sygnet na palec wlozyc a tak jak sie posmaruje to lekko idzie :P

*

olmeca

Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2009, 00:16:05 »
 "W tej sprawie zdania są podzielone, na ogół mówi się, że jeżeli tego typu precjoza są np. rodzinną pamiątką lub zawierają herb rodowy mężczyzny, który go nosi, to wszystko w porządku. Natomiast za niekoniecznie w dobrym stylu uznaje się noszenie sygnetów, kupionych tylko po to, by zdobiły męskie dłonie. Jednak decyzja czy nosić sygnet czy nie jest indywidualną sprawą każdego mężczyzny, warto jedynie pamiętać, by nie zakładać sygnetu i obrączki na tę samą dłoń."

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2009, 11:30:46 »
Jedyna ozdoba jaką facet może nosić to zegarek. Takie jest moje zdanie.  :ohreally:
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:18:50 »
a moze wez zawies sobie to na sznurku jakims na szyi :P

Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:55:57 »
Jedyna ozdoba jaką facet może nosić to zegarek. Takie jest moje zdanie.  :ohreally:

a branzoletka?:P A obrączka? :D hehehe no a łańcuszek lub inny naszyjnik :D
Ja uwielbiam biżuterie bo wtedy wygląda sie o wiele lepiej:P Dobry wisiorek lub dobra branzoletka i masz respekt juz:D

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2009, 13:03:46 »
no branzoletka to mi troche gejowo zalatuje, ale wisiorek czemu nie, chociaz sam nie nosze.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 13, 2009, 13:47:09 »
dobra, widze ze tu nagonka jest, to ja sie nie wychylam z moimi kolczykami w sutkach... ;)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 13, 2009, 15:28:31 »
ej heloł kity :P http://www.allegro.pl/item522604447_emporio_armani_eg1869_naszyjnik_tiger_eye.html Ja mam takiego:P
Szał latem albo wsród dziweczyn :D :D Trzeba czasem zabłysnąc w towarzystwie:D

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 13, 2009, 15:31:48 »
a moze wez zawies sobie to na sznurku jakims na szyi :P

hah, zeby dyndal obok zebow upolowanych zwierzat .... i juz bedzie niemal jak wojownik  :ok:

swoja droga to sygnety daja te na niektorych renomowanych uczelniach zagranicznych ... wojskowych i cywilnych, noszenie czegos takiego to jest dla nich zaszczyt  :wink:

a jelsi juz ankiety to powinna byc tez opcja ... nie nosze wogole  :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 15:33:58 wysłana przez andy_bez_wandy »

Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2009, 15:34:03 »
hehe jak w prison break:D No faktycznie są sygnety szkół wojskowych:D:P

*

Offline wpmike

  • *****
  • 1169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Sony Xperia Z
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2009, 15:38:23 »
Jedyna ozdoba jaką facet może nosić to zegarek. Takie jest moje zdanie.  :ohreally:

a branzoletka?:P A obrączka? :D hehehe no a łańcuszek lub inny naszyjnik :D
Ja uwielbiam biżuterie bo wtedy wygląda sie o wiele lepiej:P Dobry wisiorek lub dobra branzoletka i masz respekt juz:D
To, że się obwiesisz górą złota czy innego kruszcu jeszcze nie znaczy, że masz respekt :P Poza tym z czymś takim na sobie łatwiej stać się ofiarą kogoś, kto ma większy respekt :D
The Crims - stare dobre czasy. LOL!

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2009, 16:04:19 »
Chwilowo na prawym serdecznym , ale zgonie z moimi wierzeniami zmieniam co jakiś czas palec :)

Branzoletki gejowskie? A czemu? są takie fajopwe ala łańcuszek i wcale nie zalatują teletubisiem :E

łańcuszek z wisiorkiem też mam :P ale wątpię bym przez to był bardziej szanowany :wink:

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2009, 16:07:46 »
Nie popadajmy w paranoję, nie wiem co to za podejście: biżuteria = gej. :)

Tak dla powszechnej wiadomości: mężczyźni przez całe tysiąclecia nosili:
1) Długie włosy
2) Biżuterię
3) Kilty, togi, chitony i inne części garderoby, które dzisiaj kojarzą się raczej z kobiecą sukienką. ;P Dla Rzymian wręcz noszenie spodni było oznaką barbarzyństwa - w ten sposób ubierali się przedstawiciele dzikich, koczowniczych plemion, którzy pół życia spędzali w siodle.

Dlaczego to piszę? Nie dlatego, żebym w jakiś sposób tęsknił za "tamtymi" czasami, albo miał ochotę w lecie wskoczyć w przewiewny kilt. Jedynie śmieszy mnie postawa niektórych ludzi.
Długie włosy nie są domeną kobiet, takie podejście to jawna ignorancja i chyba każdego, kto takowe posiada wkurzają teksty w stylu "zetnij, bo wyglądasz jak dziewczyna". Z biżuterią jest podobnie - przecież pod tę kategorię podciąga się również spinka do krawatu, małżeńska obrączka czy droższy zegarek. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kto ktoś przegina (dzieciak z tzw. "getta" obwieszony sztucznym złotem, bezpłciowe emo z kolczykami w uszach, nosie, wardze i gdzie tylko popadnie, ewentualnie pierścionki na każdym palcu) - umiar jest podstawą. Jak dla mnie problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy biżuterię widać na facecie na pierwszy rzut oka, bo to już podchodzi pod szpanowanie i leczenie kompleksów. ;)

*

Offline Mixefr

  • ***
  • 331
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy sII, Nokia E90, N560, Samsung Q1b.
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2009, 16:08:27 »
Cytuj
a branzoletka?język A obrączka?
Bransoletka u faceta? Jezusmaria.... A obrączka to nie ozdoba tylko symbolika  :ohreally: .
Dawno temu: Siemens SL45i, Nokia 9300, SPV M3000, SE P990i, HTC Universal, Samsung i780, Nokia E51, HTC Kaiser, iPhone 3G, SE P1i.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2009, 16:12:36 »
Cytuj
a branzoletka?język A obrączka?
Bransoletka u faceta? Jezusmaria.... A obrączka to nie ozdoba tylko symbolika  :ohreally: .

Pod symbolikę może też podbiegać łańcuszek z rozmaitymi religijnymi przedstawieniami, znakiem zodiaku lub czymkolwiek charakteryzującym danego człowieka., jak np. rodowy herb (jeśli miał szlachciców wśród przodków) czy nawet bardziej banalne przedstawienia plastyczne.
Bransoletka u faceta? To nie widziałeś tych z informacją o grupie krwi? Może życie uratować...
Może powiesz mi jeszcze, że nieśmiertelnik u fana militariów też wygląda "gejowsko"?
Wydaje mi się, że mylicie pojęcia - takie określenie można co najwyżej zastosować w odniesieniu do faceta, który wyraźnie eksponowałby u siebie damską biżuterię. :)

*

Offline Piotrekk992

  • **
  • 170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nigdy nie rezygnuj z marzeń
  • Sprzęt: RAZR, HD2, 3G 8GB, 6650f
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2009, 16:39:50 »
Osobiście noszę obrączkę (nie przepadam za sygnetami) na lewym serdecznym palcu, gdyż ten sam u drugiej ręki oznacza małżeństwo, a że ją dostałem od bliskiej mi przyjaciółki, nie widzę powodu żeby jej nie nosić. Nie słyszałem jeszcze o takim podejściu, że kto nosi biżuterię (nie włączając zegarka) jest od razu gejem. Często ludziom się podoba, iż ktoś nosi podarunek od bliskiej osoby, gdyż to świadczy o poważnym traktowaniu osoby obdarowującej. Oczywiście uważam, że nadmiar świadczy o szpanowaniu.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2009, 17:15:58 »
Nie popadajmy w paranoję, nie wiem co to za podejście: biżuteria = gej. :)

Jedynie śmieszy mnie postawa niektórych ludzi.
Długie włosy nie są domeną kobiet, takie podejście to jawna ignorancja i chyba każdego, kto takowe posiada wkurzają teksty w stylu "zetnij, bo wyglądasz jak dziewczyna".

...umiar jest podstawą.

Mnie to nie wkurza, ignoruje zupełnie takie komentarze, a zdarzają się często :P Umiar jest ważny, we wszystkim właściwie :wink:

Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2009, 17:46:50 »
Pewnie ze umiar obowiazuje:D Ja nosze tylko obracze (tez od bliskiej mi osoby anie żpny) srebrną na prawej rece:D i zegarek i wisiorek :) Nie lubie takiego czegos jak chłopak czy dziewczyna ma 20 bransoletek na ręce:/ sory za ten błąd ale nigdy nie wiedziałem jak sie to piszE:D

*

olmeca

Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 13, 2009, 17:59:24 »
20 bransoletek nie mam - na lewej rece mam zalozone tylko 3 i w komplecie do tego ostatnie zaczalem nosic zegarek :grin: sygnetow i obraczek nie nosze - nie lubie :E

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 13, 2009, 20:06:51 »
Nie popadajmy w paranoję, nie wiem co to za podejście: biżuteria = gej. :)

Tak dla powszechnej wiadomości: mężczyźni przez całe tysiąclecia nosili:
1) Długie włosy
2) Biżuterię
3) Kilty, togi, chitony i inne części garderoby, które dzisiaj kojarzą się raczej z kobiecą sukienką. ;P Dla Rzymian wręcz noszenie spodni było oznaką barbarzyństwa - w ten sposób ubierali się przedstawiciele dzikich, koczowniczych plemion, którzy pół życia spędzali w siodle.

Dlaczego to piszę? Nie dlatego, żebym w jakiś sposób tęsknił za "tamtymi" czasami, albo miał ochotę w lecie wskoczyć w przewiewny kilt. Jedynie śmieszy mnie postawa niektórych ludzi.
Długie włosy nie są domeną kobiet, takie podejście to jawna ignorancja i chyba każdego, kto takowe posiada wkurzają teksty w stylu "zetnij, bo wyglądasz jak dziewczyna". Z biżuterią jest podobnie - przecież pod tę kategorię podciąga się również spinka do krawatu, małżeńska obrączka czy droższy zegarek. Problem zaczyna się dopiero wtedy, kto ktoś przegina (dzieciak z tzw. "getta" obwieszony sztucznym złotem, bezpłciowe emo z kolczykami w uszach, nosie, wardze i gdzie tylko popadnie, ewentualnie pierścionki na każdym palcu) - umiar jest podstawą. Jak dla mnie problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy biżuterię widać na facecie na pierwszy rzut oka, bo to już podchodzi pod szpanowanie i leczenie kompleksów. ;)
NAPISALEM WYRAZNIE: BRANSOLETKI. (moge pogrubic bys nie wyciagal bzdurnych wnioskow ze mowilem o calej bizuteri...) :)
kolczyki tez bym pod to podciagnal u faceta- choc nie wszystkie, pedalstwem mi to zalatwuje i tyle. moje zdanie.
a co do tego dlugie wlosy maja to nie wiem, sam mialem pare lat temu dlugie.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2009, 20:51:50 »
Wybacz, źle to zinterpretowałem. Zwracam honor, nie ma się co oburzać. :)
Oczywiście, bransoletki w sensie takich jak te noszone przez kobiety też mnie rażą po oczach, ale np. takie coś tak te z grupą krwi (niewielki łańcuszek z metalową, grawerowaną płytką) jak najbardziej mogą być. Poza tym mogą nam życie uratować, choć sam sobie takiej nie sprawiłem.
Długie włosy dałem tylko jako przykład - sam jej mam i ścinać nie mam zamiaru (nie jest to kwestia żadnego światopoglądu czy subkultury, zwyczajnie w takich czuję się o wiele lepiej). Chociaż często, teraz co prawda rzadko, dużo częściej w czasach licealnych spotykałem się z takim tekstem jakoby noszenie długich włosów było tylko i wyłącznie domeną kobiet. Stąd dałem to tylko jako ilustrację.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Pierścionek/Sygnet - gdzie ??
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 16, 2009, 10:28:30 »
O dredach wydzieliłem i możecie dalej tam offtopować:

http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=122357.0
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G