PCC 3A - współwłaściciel samochodu

  • 12 Odpowiedzi
  • 48395 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« dnia: Maj 05, 2010, 12:08:09 »
Witam
Jestem jednym ze współwłaścicieli auta i mam kilka pytań ( może wiecie ) : czy obojętne jest które z nas zapłaci PCC 3A? Czy do rejestracji pojazdu musimy iść razem (współwłaściciele) czy wystarczy jedna osoba ( obojętnie która ? ) ?
Pozdrawiam
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline bizum

  • **
  • 114
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Tab, BB9300, 9810, N900
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2010, 14:11:35 »
wypełniasz PCC-3 i PCC-3a, lepiej idz ze wspolwlascicielem bo jak cos bedzie zle to bedziesz dwa razy chodzil albo urzedniczka moze sie przyczepic ze nie ma wspolwlasciciela, co nie jest wymagane ale wiesz, z taka to nie pogadasz :)

Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2010, 19:22:55 »
bez różnicy kto będzie na PCC3 ?
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline codeine

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GALAXY GIO
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2010, 20:02:48 »
Współwłaściciel z właścicielem musi iść ,albo wypełnić druk z pełnomocnictwem jakiś.Informacja pewne ,bo jakieś 2 tygodnie temu miałem taki numer ,że musiałem zaginać ,bo ojciec myślał jak ty.Po odbiór dowodu twardego/miękkiego identyczna sytuacja.

*

Offline blady.bb

  • ****
  • 720
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Universal, HTC Leo
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2010, 20:23:33 »
Ja oba wnioski wypełniałem sam. Wpisałem po prostu dane współwłaściciela i wszystko elegancko załatwiłem.
HTC Universal [G3]
Radio: 1.17.00
ROM: Tomal v8.81 Regular (64MB device) WM6.1 - Hybrid Build: 21042.1.6.0
MiniSMS

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2010, 21:48:50 »
u mnie wystarczył współwłaściciel. Ważne, żeby wszystkie osoby były wpisane na umowie, wtedy nie ma najmniejszych problemów. Tak jest przy pierwszej rejestracji. Przy przerejestrowaniu/dopisaniu osoby - nie wiem.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2010, 22:19:41 »
przy odbieraniu dowodu jedna osoba z dowodem, nie muszą iść oboje (własne doświadczenie)
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline codeine

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GALAXY GIO
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2010, 22:59:33 »
No z własnego doświadczenia również ja wiem ,że musiałem być jako współwłaściciel ,bo wydać nie chciała.Może po prostu u mnie w mieście takie schody robią.

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2010, 23:52:24 »
Ja (ja jako współwłaściciel) byłem odebrać, sprawdzili czy jestem na dowodzie i podpis i miałem wszystko
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

*

Offline codeine

  • 49
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SAMSUNG GALAXY GIO
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2010, 11:39:17 »
Mi kazali wypełniać jakieś druki jak bym chciał ,żeby ojciec(właściciel) sam odebrał ,ale moje miasto słynie z "świetnie obeznanych" urzędników.

Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 08, 2010, 15:07:58 »
Obojętne jest to kto z nas będzie na PCC3 , a kto na PCC3-a ?
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2010, 15:22:20 »
Obojętne jest to kto z nas będzie na PCC3 , a kto na PCC3-a ?


Tak. Zobowiązanie z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych obciąża obu nabywców (współwłaścicieli pojazdu), to kto widnieje na druku głównym (PCC-3), a kto na załączniku (PCC-3a) nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli udziały współwłaścicieli nie są równe, to w dobrym tonie jest aby ten mający więcej udziałów był wymieniony w PCC-3, a udziałowiec mniejszościowy w 3A, ale nie jest to obowiązkowe - ani nawet potrzebne  :wink: .

Odp: PCC 3A - współwłaściciel samochodu
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2010, 16:59:01 »
Dzięki wielkie :ok:
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke