Notebook

  • 3 Odpowiedzi
  • 3245 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Notebook
« dnia: Wrzesień 28, 2003, 12:28:17 »
Temat, który chcę poruszyć wprawdzie nie dotyczy bezpośrednio PDA, ale jest z nim dość ściśle związany. Też dotyczy urządzenia mobilnego, najczęściej produkowanego również przez firmy oferujące palmtopy oraz - w moim wypadku - urządzenia, które ma ściśle "współpracować" z moim Pocket LOOX-em.
O co chodzi? Chciałbym zasięgnąć opinii osób znających temat trochę bardziej niż przeciętnie w kwestii zakupu notebooka. Planuję właśnie wymianę dotychczasowego komputera na coś nowego i ... mam sporo rozterek. W moim wypadku notebook 97,5% czasu spędza w domu, czyli nie noszę go ze sobą, a zatem jego waga i wielkość nie gra roli. Również czas pracy na bateriach nie jest jakimś krytycznym parametrem. Owszem zdarzyło mi się go czasem gdzieś zabrać, ale był tam dostęp do gniazdka sieciowego. W zasadzie to ma być taki desktop-replacement - Windows XP, Office, internet, trochę prostej grafiki w Corelu, najprostsza obróbka zdjęć cyfowych, trochę MP3, Chciałbym, aby miał dużo portów (USB ver. 2, 2 x PCMCIA, podczerwień, COM, czytnik pamięci flash), musi mieć WiFi i może BT, przynajmniej CD-RW, ekran min. 15 cali, przyzwoitą kartę graficzną (wprawdzie nie gram w gry i nie oglądam filmów, ale mam już dość takiego wbudowanego w chipset badziewia), dobrej jakości obudowę, 2-3 lata gwarancji i ... ???
Sam nie wiem co z procesorem (!?) - dostępne są standardowe desktopowe Pentium 4, standardowe desktopowe Pentium 4 HT, Pentium 4 w wersji M oraz platforma Centrino...

Z tego co obejrzałem do tej pory, to największe wrażenie zrobiły na mnie:

- ASUS L-5800C (ekran z ACE View robi duże !!! wrażenie),
- Eurocom D-470W (17 cali, panorama 16:9, WLAN, BT),
- Toshiba P-20 (17 cali, panorama 16:9, Pentium 4 HT),
- Fujitsu-Siemens Celsius H.

Najbardziej zapadł mi w pamięci Asus - ten ekran!, poza tym P-4, CD-RW, WLAN, wszystkie porty, doskonałe wykonanie (komputer produkowany jest wyłącznie w fabryce - lokalnie dokłada się tylko pamięci), 2 lata gwarancji worldwide i cena około 6,5 kPLN netto...
Niestety powyższe modele Toshiby i FSC nie mieszczą się raczej w moim budżecie - mam do 10 tys. netto. A Eurocom....? Zakup będzie raczej na firmę (czyli na fakturę), nie wchodzą w grę notebooki z np. niemiecką klawiaturą. Jeśli z "prywatnego" importu, to wyłącznie wersje angielskie i koniecznie z gwarancją realizowaną w Polsce.

Oglądałem też Gericomy i Aristo - nic mnie nie zainteresowało. Maxdata, Actina i inne polskie składaki odpadają. Produkty firmy IBM całkowicie mnie nie interesują. Został Dell, HP, Acer i ... ?

Zastanawiam się też nad tabletem, ale jedyny z większym ekranem (14 cali) to Eurocom - Toshiba, Compaq, FSC i Acer mają 10-12 cali.

Co jeszcze polecacie? Nad czym warto się zastanowić? Jakie macie opinie na temat awaryjności poszczególnych marek, jakości urządzeń, obsługi gwarancyjnej? Jak to jest z tymi procesorami???
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Notebook
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2003, 11:39:56 »
Za dużego doświadczenia z notebookami niestety nie mam, ale generalnie Asusy na mnie bardzo solidne wrażenie robią - miałem okazję z kilkoma modelami popracować i nie mogłem im niczego zarzucić, może poza wagą. Ale tej nie było się co dziwić - to były all-and-even-more-in-one. ;)
Przejrzyj też ofertę HP, gdyż ta firma również dobre notebooki robi. Fujitsu-Siemens - czemu nie. Reszty nie znam z widzenia, więc się nie wypowiadam. ;)
Czasami może i ekran panoramiczny być całkiem przydatny, więc Toshiba by nie była zła z kolei. :)

Myślę że wymienione marki są na tyle solidne, że nie trzeba się tu w wyborze martwić o to, że któreś padają czy mają jakieś straszliwe wady fabryczne, jak to jest w przypadku Pocket PC.

Moimi faworytami są HP (cawmook płać ;) ) i Asus.

Jeśli chodzi o procesory, to są Pentium 4 Mobile, czyli te "starsze", no i jest platforma Centrino, czyli Pentium-M z odpowiednim chipsetem. Ten drugi zestawik jest bardziej energooszczędny i o ile się nie mylę, notebooki ze znaczkiem Centrino muszą mieć wi-fi wbudowane, bo producenci mogą też sobie wziąć sam Pentium-M. Te kwestie jednak Twojego przypadku nie dotyczą, bo gdzie notebook, tam gniazdko, jak wspominałeś, więc o to się nie musisz martwić. Ewentualnie poczekaj nieco na notebooki z chipsetami ATi, ponieważ te nowsze posiadają bardzo przyzwoitą wbudowaną grafikę, więc i w ArmyOps będziesz mógł zagrać, jeśli Ci się akurat zachce. :)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Notebook
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2003, 12:53:29 »
W chwili obecnej sytuacja przedstawia się następująco:

biorę pod uwagę:
- ASUS L-5800C (desktopowy Pentium 4, ale ten ekran!!! i jakość wykonania),
- HP nx 7000 Centrino (ten reklamowany w TV),
- FSC Lifebook E-4010 Centrino - o ile starczy mi cierpliwości :wkurzony:  

Jutro mają mieć HP nx7000 w Vobisie, to będę mógł go "pomacać" ;) Co ciekawe, nigdzie indziej w W-wie go nie znalazłem!

Z notebookami Fujitsu-Siemens jest jakiś horror - nigdzie nie mogę znaleźć E-4010 (z większością pozostałych modeli jest zresztą podobnie), a na moją prośbę o wskazanie miejsca gdzie mogę obejrzeć to urządzenie, Infolinia FSC poleciła mi dzwonić po kilkudziesieciu firmach wymienionych na ich stronie internetowej. Sami nie poczuwają się do obowiązku (a nawet do chęci!) udzielenia takich informacji. Palanty, a podobno chcą zwiększać sprzedaż notebooków.... Ja z kolei wiem z doświadczenia, że jeśli notebooka E-4010 nie ma "na półce" w firmach takich jak Karen, Vobis, M-Markt, to tym bardziej nie będzie go u mniejszych partnerów handlowych, bo są to firmy dostarczające taki towar w zasadzie wyłącznie na zamówienie.

Zależy mi na możliwości obejrzenia produktu FSC, tym bardziej, że firma ta oferuje w standardzie ciekawe warunki gwarancyjne - 2 lub 3 lata z serwisem w 48 godz. A tak w ogóle, to jestem ich wiernym klientem - moja żona do tej pory używa mojego pierwszego notebooka (FSC z serii B - taki z dotykowym ekranem), a sam na codzień korzystam z FSC Pocket LOOX-a. Ech, dranie... :kill:

nie biorę już pod uwagę:
- Toshiba P-20 - cena i brak WLAN-u w standardzie,
- Fujitsu-Siemens Celsius H - cena.

chyba (?) nie biorę już pod uwagę:
- Eurocom D-470W - troszkę cena, obawa o serwis, jakość wykonania niby poprawna, ale...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline jadwigpi

  • 24
  • Płeć: Kobieta
  • Kawa na ławę, jak własnej babci......proszę !
  • Sprzęt: i900 Omnia ->Toshiba JourneTouch
Notebook
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2003, 23:06:27 »
Mam HP Omnibook xt6050 i jestem bardzo zadowolona.Zobacz parametry może bedą wystarczające.
Jaga