<Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .

  • 30 Odpowiedzi
  • 9293 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

userPEST

<Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« dnia: Marzec 27, 2011, 10:15:04 »
Kolejna akcja pseudo-ekologów którzy na lekcjach z fizyki spali bo inaczej nie chce pisać bo bym dostał bana.

Niech sobie te durnie wlączą w domu wszystkie sprzęty na wyłączonym korku a potem włączą korek co się stanie?

Mam nadzieję że kiedyś przez tą debilną akcję kiedyś tego efektu nie będzie np. w całej Polsce, europie lub świecie  bo mi się nie uśmiecha żyć jak XVIII w przez kilka miesięcy po takiej durnej nieprzemyślanej akcji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podaj dalej bo ta akcja jest niebezpieczna dla naszych nieremontowanych od 70lat XX w linii energetycznych.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 10:20:45 wysłana przez userPEST »

*

Offline Plemnik

  • *****
  • 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S, HTC Rhodium, HTC Kaiser
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 27, 2011, 10:54:34 »
Moim jakże skromnym zdaniem to cały ruch związane z efektem cieplarnianym to jedna wielka ściema. Wykres temp. podobno się powtarza z przed kilku tysięcy lat, a ludzkość emituje chyba nawet nie 1% dwutlenku do atmosfery. Ale niech to ktoś obali... to chyba załamie się światowa gospodarka:].

A z drugiej strony już nie wiadomo w co wierzyć...

P.S. Ciekawa reakcja protestujących http://www.joemonster.org/filmy/33839/
Moje romy: [RHODIUM] [KAISER]

*

Offline piotrkovski

  • ****
  • 694
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: nokia n łosiem
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 27, 2011, 11:46:14 »
A moze w tej akcji chodzi o zwrocenie uwagi na problem ze srodowiskiem? Nikt na to nie wpadl, jak co roku :P
Racja jest jak d**a, każdy ma swoją.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2011, 12:29:37 »
Tak jak napisał userPEST, takie akcje nie są dobre dla naszej elektroniki.

Co do efektu cieplarnianego to każdy naukowiec mówi innaczej, niektórzy twierdzą że jest i trzeba coś z tym zrobić, inni że faktycznie lodowce topnieją ale z drugiej strony narasta na nich jeszcze większa warstwa...Prawdy pewnie i tak nie poznamy...

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2011, 12:35:11 »
Tutaj chodzi o wyłudzenie jak największej ilości kasy. Ekolodzy mają głęboko w czterech literach środowisko. To tylko grupa nacisku (lobby), która naciska na rządy, tudzież jak to się często zdarza, prywatnych przedsiębiorców. Chodzi im tylko o robienie medialnego szumu. Nie twierdzę, że wszyscy ekolodzy to zażarte świnie, które chcą dobrać się do nieswojej kasy, ale "tym na górze" właśnie o to chodzi.

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2011, 13:24:49 »
Tutaj chodzi o wyłudzenie jak największej ilości kasy. Ekolodzy mają głęboko w czterech literach środowisko. To tylko grupa nacisku (lobby), która naciska na rządy, tudzież jak to się często zdarza, prywatnych przedsiębiorców. Chodzi im tylko o robienie medialnego szumu. Nie twierdzę, że wszyscy ekolodzy to zażarte świnie, które chcą dobrać się do nieswojej kasy, ale "tym na górze" właśnie o to chodzi.
Tym na górze o to chodzi, a Ci na dole ślepo wierzą w ideologie, którą zarząd ma głęboko gdzieś, są marionetkami od brudnej roboty :S

*

Offline Plemnik

  • *****
  • 480
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S, HTC Rhodium, HTC Kaiser
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2011, 13:27:56 »
Tak jest, tak będzie, ludzie nigdy nie zmądrzeją... szkoda tylko, że my za to płacimy, jak np. opłaty ekologiczne opłaty za emisje :/
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 14:07:26 wysłana przez Plemnik »
Moje romy: [RHODIUM] [KAISER]

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2011, 00:57:01 »
Tak czy inaczej taka godzina zgaszonych świateł to wielkie pieniądze zaoszczędzone dla miasta.. więc tak czy inaczej jest na +
> Jedni mówią, że elektrownia cały czas pracuje i nie ma oszczędności
- niby dlaczego nie? niwykorzystana energia poprostu bęzdie przepchnięta  dalej, a straty na przesyle napewno będą mniejsze niż oszczędnoś.

Jak dla mnie akcja na +

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2011, 12:17:12 »
Kolejna akcja pseudo-ekologów którzy na lekcjach z fizyki spali bo inaczej nie chce pisać bo bym dostał bana.
-Takie akcje mają na celu uświadamiania problemu energi i ochrony środowiska najwyraźniej nie przynoszą zamierzonego skutku skoro powstają takie tematy.

Moim jakże skromnym zdaniem to cały ruch związane z efektem cieplarnianym to jedna wielka ściema.
- Antarktyda topnieje i to kierunek w jedną stronę, koncerny naftowe już ostrzą sobie zęby na złoża ropy na ziemi niczyjej

> Jedni mówią, że elektrownia cały czas pracuje i nie ma oszczędności
- niby dlaczego nie?
Elektrownia działa jak dynamo w rowerze cały czas pedałujesz żeby wytworzyć energię , jak nic jej nie odbiera to jest tracona, ale w Polsce są elektrownie szczytowopompowo które w momencie małego zapotrzebowania na energię (w nocy ) pompuje wodę do górnego zbiornika a w godzinach szczytu gdy prądu brakuje spuszczają wodę i sprzedają prąd

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2011, 18:33:13 »
No u nas nawet blisko jest taka przechowalnia szczytowo pompowa, ale rzecz w tym ,że energia nawet bez tego się nie marnuje-bo jest przepychana na dalsze regiony.

Poza tym i tak nie mówimy o megawatach energii tylko o kilku zabytkach na znak niejakiego protestu.



Natomiast efekt cieplarniany nie jest "ściemą".
Ściemą jest wmawianie ludowi, że człowiek sie do niego przyczynia - bo tak nie jest.

Człowiek jednakoż może podejmować działania przeciwdziałające - niektórzy mogą zapytać "po co?" , skoro taki efekt to rzecz naturalna i powtarza się co kilkadziesiąt/kilkaset tyś. lat.
No ale to, że juz kiedyś takie ocieplenia były nie znaczy, że bedą one obecnie korzystne dla czlowieka.
A nawet wiadomo, że korzystne nie będą i warto jednak zabiegać w jakiś sposób aby zminimalizować skutki.

Niestety w czasach obecnych najbardziej niesprzyjają Ci, co krecą wielką kasę - koncerny/rafinerie/elektrownie.
- takie instytucje MUSZĄ być ekonomiczne - a jak wiadomo instalacje minimalizujące potęgowanie efektów cieplarnianych są raczej nieekonomiczne. Stąd pomysł, aby nałożyć takie opłaty emisyjne, aby jednak brak takich instalacji był bardziej nieopłacalny niż ich posiadanie.

Stąd taka, a nie inna polityka UE - czy to jest dobre? Ja uważam ,że raczej nie ale skoro inaczej się nie da....

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2011, 18:53:42 »
a mnie najbardziej rozwala jak widze w telewizji, że tą niby ekologiczną akcję promuje ta Rusin, która na codzien tyłek wsadza w futerka z szynszyli i buja się 4 litrowym jaguarem chlejącym grube litry paliwa. Nie mam nic do takich samochodów ani futer. Nic w przyrodzie nie ginie, ale głupota i obłuda tego całego blichtru jest bardziej niż śmieszna.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline stelma6

  • **
  • 131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Omnia II (i8000) + S55
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 01, 2011, 19:15:57 »
Co do akcji "godzina dla ziemi" to jest rzeczywiście wielka głupota jak napisał userPOST.
Natomiast co do emisji i opłat emisyjnych - zawsze i wszędzie chodzi o pieniądze, ale mimo wszystko warto dbać o środowisko, bo przecież smog i tym podobne efekty działalności człowieka szkodzą nam - na drogi oddechowe itp.

Więc zawsze warto się nad tym zastanowić :)

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 01, 2011, 19:51:56 »
Jak czytam o tej całej ekologii, akcjach pt. bądźmy ekologiczni, pomóżmy zwierzątkom, roślinkom to czasami robi mi się wręcz niedobrze.
Zacznijmy od akcji pt. godzina dla ziemi - co ona da? elektrownie i tak muszę pracować, mimo, ze 'ekolodzy' wyobrażają sobie jak to są wyłączane na godzinę z tej okazji (a coś takiego nie ma prawa nastąpić, ponieważ ponowny rozruch takich turbin nie będzie już możliwy)
Martwienie się o emisję CO2 - dlaczego się o to martwimy, skoro i tak człowiek i przemysł nie jest największym producentem CO2, pamiętajmy, ze dwutlenek węgla jest potrzebny roślinom do egzystowania. Oczywiście mam świadomość, że wraz z dwutlenkiem węgla są produkowane inne tlenki (np. NOx) i ich szkodliwości nie będą kwestionował, zatem pytam, dlaczego one nie są punktem odniesienia?
Efekt cieplarniany - śmieszy mnie to, że z jednej strony ludzie nie chcą uważać się za będących na szczycie łańcucha pokarmowego (nawiedzeni wegetarianie i ich walka o to, by nie zabijać zwierząt) a z drugiej strony uważają, że są tak istotni dla całej planety, ze mają wpływ na procesy, które oddziaływują od milionów lat i nawet jeśli człowiek zniknie z powierzchni planety, to nadal będą trwać.
Takich kwestii jest sporo więcej. Do tego dochodzą kwestie prawne jak np. kary za wycięcia drzewa na własnej posesji (w ogóle nie potrafię pojąc, dlaczego płaci się państwu co roku podatek od gruntu, skoro zapłaciliśmy za wspomnianą ziemię, ba, nawet w tym był już nie jeden podatek typu VAT, od wzbogacenia(?) itp) sięgającej nie raz 50tys zł i więcej, gdy jedyne na co są one przeznaczone to opłacenie armii urzędników, podczas gdy bardziej sensownym byłby dla mnie obowiązek typu wycinam jedno drzewo, wiec mam obowiązek posadzić choćby cztery na wyznaczonym obszarze do zalesienia.
Są kary za przekroczenie emisji CO2 przez zakłady w końcu przez państwa a i tak sprowadza się do tego, że Ci, którzy nie przekraczają domyślnej wartości, sprzedają część swojego przydziału czyli wszystko jest związane nie z ekologią a z ekonomią.
Nadmienię, że w wielu przypadkach nie posiadam związanego z tym wykształcenia, ani (prawdopodobnie) potrzebnej wiedzy, ale skoro jest tylu pseudo-ekologów, którzy walczą o sprawę o której nie maja pojęcia, to też mogę się wypowiedzieć, w końcu jak każdy zakładam, że na pewno mam rację.

*

Offline barpoz

  • **
  • 110
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: i9100
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2011, 08:51:18 »
Mój dobry znajomy mówi tak: Są trzy grupy z którymi się nigdy nie da dogadać - ekolodzy, zwolennicy pewnego radia na M.  i muzułmanie. Do tych ostatnich ja osobiście nic nie mam ale pierwsze dwie grupy to naprawdę oszołomy jednej linii, których nie zrozumiem nigdy. Najgorsze jest to że na szczycie siedzą ludzie, którzy robią olbrzymie pieniądze na naiwnych owieczkach, które myślą że robią coś dla sprawy. Tutaj chodzi tylko o kasę i nic więcej ! Kto prowadzi działalność i musiał coś załatwiać będzie wiedział dlaczego tak napisałem.... Za odpowiednią opłatą nagle przestaje przeszkadzać im wszystko - oczywiście wszystko legalnie w formie darowizny na fundację, której kolejny pseudo Prezes ekolog korzysta z 4,2 tdi....

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 02, 2011, 13:52:14 »
A mnie zastanawia to wszystko od innej strony. Przecież elektrownia nie może produkować mniej energii, po później przy nagłym wzroście poboru zwyczajnie nie wyrobi. Wychodzi na to że energia idzie w... zamiast zostać użyta, jeszcze gorzej niż jakby ludzie z niej korzystali.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2011, 14:53:24 »
A ja i tak wyłączam to co mi bez potrzeby prąd zużywa i ekologia nie ma tu nic do rzeczy, tylko to że muszę za to płacić  :P

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2011, 15:04:28 »
ja też się robię coraz bardziej ekologiczny w całym domu mam tylko ledy, ale pomimo że kWh coraz mniej to rachunki płace coraz większe,
jak jadę samochodem to po wciśnięciu gazu mam wyrzuty sumienia i mam stację od razu przed oczami z ceną 5zeta litr
proste prawa ekonomi zrobią nas ekologów. poza tymi co puszczają szambo w ziemie i jadą ze śmieciami do lasu

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2011, 16:42:47 »
lpg przypadkiem nie jest bardziej ekologicznym paliwem (CNG na pewno) od PB95/98 ?
Ostatnio rozbawiła mnie jedna sprawa: na uczelni była Toyota Prius z dumnymi hasłami na drzwiach odnośnie ekologii itp. Niby nic śmiesznego, do momentu, aż się okazuje, ze taki diesel grupy vw (przykładowe tdi) ma mniejsze spalanie i dużo lepsze osiagu niż taki prius a do tego nie ma problemu z utylizacją zużytych akumulatorów itd

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2011, 16:47:48 »
jakby mozna bylo te akumulatory ladowac z gniazdka elektrycznego w domu na pewno by byl
tylko nikt sie nie zgodzi na tankowanie w domowym zaciszu bez wspanialej akcyzy
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline xspojlerx

  • *****
  • 3788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Od pytań jest forum, nie PW.
  • Sprzęt: Galaxy Note, HD2 Spider Edition.
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2011, 17:17:36 »
Z autami na prąd jest taka smutna sprawa że po zużyciu materiałów eksploatacyjnych, takich jak ww. akumulatory i reszta osprzętu, wymiana kosztuje tyle co równowartość samochodu :O przerobienie zwykłego auta na elektryczne też mało nie kosztuje... Więc to dla użytkownika nie bardzo się opłaca...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 03, 2011, 10:45:56 »
Tylko jedna ważna sprawa. W europie są normy ekologia itd. i tylko w Europie. stany i chiny nic nie podpisały. a to oni generują najwięcej śmieci i gazów z tego co pamiętam. częsciowo się zgadzam z ekologią z zakresu śmieci i ścieków, nie jestem zamożny ale za 7kilo podłączyłem się do wodociągów i kanalizacji i krew mnie zalewa jak idę przez wioskę i widzę jak wylewają szambo na pole. w zeszłym roku wywiozłem na wysypisko 1tonę śmieci i zapłaciłęm 400pln, myślę że to trochę za dużo bo poszło to na górkę i nikt tego nie segrgował
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 03, 2011, 10:55:55 »
no niestety, mało kto się bawi w segregację, recykling itp
a może by tak wyjść z pikietami, że chcemy spalarni śmieci? (np. plazmowych 2gen.) a nie, 'ekolodzy' będą przeciwni;

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 03, 2011, 23:50:58 »
no niestety, mało kto się bawi w segregację, recykling itp
a może by tak wyjść z pikietami, że chcemy spalarni śmieci? (np. plazmowych 2gen.) a nie, 'ekolodzy' będą przeciwni;

w zeszłym roku wywiozłem na wysypisko 1tonę śmieci i zapłaciłęm 400pln, myślę że to trochę za dużo bo poszło to na górkę i nikt tego nie segrgował

No to Gdańsk jest lepszy, bo 1.że taniej dużo za wywóz na wysypisko
2.śmieci niesegregowane trafiają na górkę, ale jest tam kupa pracowników łażących po sektorach i zbierających to co się da segregować
3.jeśli przywozisz (prywatnie - do iluśtam kg/rok, czy coś takiego) posegregowane, to zostawiasz za free :)

no i po 4. to będą nam budować spalarnie ;]

A mnie zastanawia to wszystko od innej strony. Przecież elektrownia nie może produkować mniej energii, po później przy nagłym wzroście poboru zwyczajnie nie wyrobi. Wychodzi na to że energia idzie w... zamiast zostać użyta, jeszcze gorzej niż jakby ludzie z niej korzystali.

No nie idzie w "..." tylko w przechowalnie enegetyczne oraz w dalsze regiony (sieć energetyczna nie kończy się wraz z granica województwa) gdzie jest tą samą energią,lekko pomniejszoną o straty na przesyle [przecież w taki sposób Polska północno-zachodnia ma duży % prądu z energii wiatrowej, bo Niemcy za blisko farmy wiatrowe pobudowlali ;) ]

*

bartlomiejc

Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2011, 22:44:02 »
A ja jestem za. Jak będzie się w tym czasie ludziom nudziło, to może przyrost naturalny będzie lepszy i ktoś będzie mógł pracować na nasze emerytury...

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 04, 2011, 23:39:18 »
będzie się w tym czasie ludziom nudziło, to może przyrost naturalny będzie lepszy
A ja myslę, że w tym kraju nie nadmiar obowiązków zapobiega przyrostowi naturalnemu, a koszta życia.
Sam niemam dzieci, ale znajoma się ostatnio odzieciła i zarabiając ~3k netto po 3 miesiacach ledwo wiąże koniec z końcem.
;) - to takie na boku.


Wracajac do tematu, to na dłuższą metę jakby kazdy zaczął oszczędzac prąd to to i tak zrobi się antyekonomiczne, bo dostawcy będa musieli podnieść ceny i wrócimy do punktu wyjścia ;]

A najlepsze jest to, że w nowym budownictwie ze względów bezpieczeństwa nie stosuje się już gazu i jedynym nośnikiem energii jest prąd elektryczny (no i ewentualnie woda, ale ciążko ją wykorzystać w taki sposób)
Powiedzcie mi jak to przechodzi przez ustawy antymonopolowe? :D

*

userPEST

Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 29, 2011, 01:03:16 »


Wracajac do tematu, to na dłuższą metę jakby kazdy zaczął oszczędzac prąd to to i tak zrobi się antyekonomiczne, bo dostawcy będa musieli podnieść ceny i wrócimy do punktu wyjścia ;]


i dokładnie to mam od lutego dostaję rozliczenia za tamten rok: zużyłem mniej a płacę więcej
 i jeszcze mam dopłaty ORZESZKU..
 Ojjj coraz bliżej mi do Korwina z jego drwinami z Eurokomuny.

Heca z cukrem, którą to przewidziałem tylko to spotęgowała.

A poczekajcie jeszce bedzie heca z mlekiem tez nasze kwoty mleczne nie umożliwiają jakiegokolwoek realnego eksportu wyrobów mleczarskich.
Ciekawe kiedy to wypłynie i winni sie pewnie nie znajda bo odeszli do nieba/ciut za szybko i w 96 osobowej grupie/.

Ciekawe ile kadencji PO bedzie musiała sprzątać, niech tylko nie zapomną o swoim Gradzie który chce nasza energetyczną niezalezność rosji na tacy oddać.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 01:06:04 wysłana przez userPEST »

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 29, 2011, 06:19:55 »
jakbyście nie oszczędzali prądu i tak będzie szedł w górę , to jest monopolista i ma jeden kierunek podnoszenie cen, póki nie bedzie konkurencji będzie tylko drożej, jakby wszyscy nagle zaczeli oszczędzać i popyt byłby mniejszy niż podaż a ludzie mogliby wybierać tańszych dostawców to ceny by spadały a przynajmniej cena byłaby konkuręcyjna a nie z kapelusza. Tak jak było z tpsą od kiedy mamy konkurencje ceny spadły a przynajmniej można wybrać dużo taniej u konkurencji
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 29, 2011, 12:19:53 »
Co do hecy z cukrem, to cukier też z powrotem tanieje, jakby userPEST robił zakupy to by wiedział ;P

*

Offline bogus0125

  • 35
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mój Chomik
  • Sprzęt: Nokia N97 Mini 8GB
Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 29, 2011, 12:49:06 »
Może on nie potrzebuje cukru :E ja tam zapasy mam w domowej chłodni kilkanaście worków przez podwyzką się kupiło :laugh:
Dawniej przewinęły się:
Nokia: 3200,6630i,2610;Siemens: C35i,CX70,M65,SX1,S75,S65,SXG75;BenQ-Siemens: SL91,S88;BenQ: E72;HTC: P3600;Nokia 2610;Samsung GTS3350 Chat;Nokia N95 8GB;Nokia 5800XM;Nokia N97 Mini

*

userPEST

Odp: <Debilna Akcja> Godzina dla ziemi .
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 29, 2011, 23:17:26 »
Ciężko robić zakupy z "Zincum Oxidatum" na skórze :E.