Jakie autka posiadają Clubowicze:)

  • 799 Odpowiedzi
  • 108929 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #120 dnia: Sierpień 04, 2006, 10:19:13 »
Cytat: "b98"
a ja wiem co to wir w baku i w portfelu i dodatkowo wiem co to upierdliwy klekot z chamskimi, twardo pracującymi, pompo-wtryskiwaczami - do niedawna specjalność VW :))))

ale PAX PAX


Nie no zgoda ze TDI to nie benzynka jesli chodzi o "kulture-cicha prace" silnika . Kwestia gustu i wyciszenia autka. MI odglos TDI-ka nie przeszkadza a rekompensuje mi to malym spalaniem i zasiegiem na baku ponad 1000 km :) Zalezy co kto lubi wiec jasne . To sa moje odczucia bo jezdzilem wczesniej kilkoma autkami z benzyna i to mocna benzynka a teraz przesiadlem sie na "klekota" jak to nazwales i nie wrocil bym juz do benzynki :)

Co do pompo-wtryskiwaczy to wlasnie nie jest to od tak dawna . Silniki PD sa od kilku lat produkowane z pompo-wtryskiwaczami. Wczesniej byly z pompa oddzielna tzw VP :) Niemcy wptowadzili PD do 130 konnych silnikow dopiero a wczesniej w 90 i 110 byly VP. Teraz nie produkuja juz 90/100 tylko 1.9 101/105/130 i 2.0 140 KM. Tak to juz chyba teraz jest :) Chyba ze sie myle to mnie poprawcie ...
pozdrawiam
Jachu

*

Offline b98

  • ****
  • 541
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #121 dnia: Sierpień 04, 2006, 10:49:18 »
chodziło mi o to, że w końcu przechodzą na common rail także masz już starocia :)))))

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #122 dnia: Sierpień 04, 2006, 10:51:35 »


a to moja fura :P ]:>

*

Offline jachu

  • [OpenBSD rulez]
  • *****
  • 3596
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pdaclub.pl
  • Sprzęt: Galaxy NOTE
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #123 dnia: Sierpień 04, 2006, 10:53:42 »
Cytat: "b98"
chodziło mi o to, że w końcu przechodzą na common rail także masz już starocia :)))))


Musze Cie zmartwic ale 2.0 najnowszy silnik to nie Common rail :)
pozdrawiam
Jachu

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #124 dnia: Sierpień 04, 2006, 16:24:35 »
ja mam co tydzień inną fure ]:>  ściągam jak to mówią specjaliści z firmy Samar "złomy" z Niemiec

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #125 dnia: Sierpień 05, 2006, 02:30:08 »
Cytat: "jachu"
Moi odkad przesiadlem sie z benzynki na TDI-ka to wlasnie przestalem wachlowac biegami ze wzgledu na duza elastycznosc silnika :)
Wiec nie kumam o jakim wachlowaniu piszesz skoro przy 60 na 5-tym biegu depne i po max 2 s zaczyna wciskac mnie w fotel. W ajkiej benzynce tak masz ? :)

W Octavii może i tak jest (ile KM i czy wkładaleś jakiegoś chipa?).
W Superbie za cholerę nie chce być. Mimo 130 KM to jest masa 1,7 t (w tym 0,1 t na lewym przednim siedzeniu).
Jeździłem trochę Octavią 110 i 130 KM (także robioną na 150KM) i wierz mi, że różnica w tym wciskaniu w fotel w porównaniu z Superbem jest znaczna. Generalnie, ten ostatni nie nadaje się IMHO do dynamicznej jazdy, z wielu powodów. Chyba jednak też nie był do tego projektowany.

A 2 s to jest czasem cała wieczność. W przenośni, ale może się stać nią w sensie dosłownym. To trochę tak jak z kick-downem w automacie. Jak jedziesz jednopasmową drogą, szczególnie krajową od 1 do 4 i musisz łykać TIRy pojedynczo, to te dwie sekundy stanowią bardzo dużą część manewru.
A prędkość TIRa to właśnie ok. 90-100 km/h. Na czwórce nie dasz rady (nie zdążysz), musisz zredukować na III i w trakcie manewru wrzucić IV, bo się trójka właśnie kończy/skończyła.

Z automatem bez Tiptronica jest jeszcze gorzej. Jeździłem ładnych kilka lat, wieloma różnymi modelami i kiedyś byłem przekonany, że manual jest tylko dla tych, których nie wpuszczają do MediaMarkt.
Nawet jeśli jest to supercharged 4.2 V8 (przejechałem parę tysięcy kilometrów), to i tak w sytuacjach opisanych wyżej (TIRy na krajówkach) jest problem ze wspomnianym kick-downem. Naturalnie, olbrzymi nadmiar mocy znacznie niweluje tę niedogodność, ale nigdy jej całkowicie nie zlikwiduje. No, ale kto (z nas) jeździ na codzień takim monstrum? Sam najdłużej - trzy lata - bujałem się Omegą 2.0 w automacie i jedynym wyjściem w podobnych przypadkach była ręczna redukcja z D na 2 (morderstwo dla skrzyni).
Teraz Tiptronic znacznie pomaga, niemniej bezwładność automatu zawsze da się IMHO odczuć.

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #126 dnia: Sierpień 05, 2006, 04:56:02 »
ja posiadam coś takiego:
[filmik] http://video.google.pl/videoplay?docid=8412188889602849503
na filmiku jest bez budy i w bardzo wczesnej fazie tiuningu... ;)
[filmik nr 2] http://video.google.pl/videoplay?docid=3481213410891121103
onboard zrobiony RX3715 :)  mało udany ale z efektownym dachowaniem na końcu






fotki by Xpablo :)

skacze na 3,5m w góre 11,5m w dal i zasuwa około 80km/h około 4-4,5 koni mech.

skala 1:8 przy pełnej prędkości ucina nogi :)

savage'a ( bo tak sie nazywa ) woże w tym:

tigra 1.4 98'
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #127 dnia: Sierpień 05, 2006, 09:33:45 »
Cytat: "jachu"
Nie no zgoda ze TDI to nie benzynka jesli chodzi o "kulture-cicha prace" silnika . Kwestia gustu i wyciszenia autka. MI odglos TDI-ka nie przeszkadza a rekompensuje mi to malym spalaniem i zasiegiem na baku ponad 1000 km :)


Eeetam, rzecz w dobrym wytlumieniu silnika, tudziez dobrym jego zestrojeniu. Moj samochod (A4 1.9TDI 110-130KM) ma co prawda silnik "przed-pompowtryskowy", ale jezdzilem tez pompowtryskami i nie widze problemu z halasem. Moje A4 gdy sie rozgrzeje, nie pracuje glosniej/gorzej niz benzyna, charakterystycznego dla diesli "klekotu" brak.

Dynamike toto ma tez calkiem niezla (silnik jest "nominalnie" 110KM, na hamowni wyszlo ze rzeczywista moc to 130KM), choc czasami rzeczywiscie mogloby miec wieksza elastycznosc na IV/V biegu. Z drugiej strony, benzyna ktora ma taka elastycznosc przy masie tego samochodu mialaby wiecej niz 2.0 pojemnosci...
A swoim pojazdem przejezdzam srednio 900-1000km na jednym baku, glownie w ruchu miejsko-podmiejskim.
Moja rodzicielka ma sympatycznego "dziwolaga" - Peugeot 106 z 90KM silnikiem :")
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline arczi

  • ****
  • 921
    • http://www.arczi79.netarteria.info
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #128 dnia: Sierpień 06, 2006, 00:27:29 »
adzios - dużo trzeba w taką zabaweczkę włożyć? ...i gdzie ew. można cos takiego nabyć?
Casio Cassiopeia E-115 ----> HP iPaq h4150 ----> HTC Touch Pro ----> HTC Inspire 4G ----> HTC Desire HD ----> Samsung Galaxy Note  4 (N910C)

*

Offline chato.pl

  • ******
  • 4852
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://chato.pl
  • Sprzęt: iPhone • Mio C520 [AM]
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 06, 2006, 00:57:55 »
... naThalia 1.4


'(•_•)' oмиιa possυм ιи εo, qυι мε coиƒoяτaτ '(•_•)'

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #130 dnia: Sierpień 06, 2006, 03:19:30 »
Cytat: "arczi"
adzios - dużo trzeba w taką zabaweczkę włożyć? ...i gdzie ew. można cos takiego nabyć?

5 tys zeby sie fajnie pobawic..
gdzie? USA albo pl tyle ze w pl cena razy dwa..
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #131 dnia: Sierpień 07, 2006, 12:22:46 »
Cytat: "kwieto"
Cytat: "jachu"
Nie no zgoda ze TDI to nie benzynka jesli chodzi o "kulture-cicha prace" silnika . Kwestia gustu i wyciszenia autka. MI odglos TDI-ka nie przeszkadza a rekompensuje mi to malym spalaniem i zasiegiem na baku ponad 1000 km :)


Eeetam, rzecz w dobrym wytlumieniu silnika, tudziez dobrym jego zestrojeniu. Moj samochod (A4 1.9TDI 110-130KM) ma co prawda silnik "przed-pompowtryskowy", ale jezdzilem tez pompowtryskami i nie widze problemu z halasem.


w kwestii halasu w turbodieslu - proponuje przejechac sie corolla d4d z silnikiem 1.4 (wiem zaraz bedzie ... ze moc nie ta) i jesli ktos poprawi wynik turbodieslem (in minus dB oczywiscie) to stawiam browar na kolejnym meetingu :)

pozdr
S

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #132 dnia: Sierpień 07, 2006, 12:50:20 »
Cytat: "adzios"
Cytat: "arczi"
adzios - dużo trzeba w taką zabaweczkę włożyć? ...i gdzie ew. można cos takiego nabyć?

5 tys zeby sie fajnie pobawic..
gdzie? USA albo pl tyle ze w pl cena razy dwa..

Na allegro :D:D
http://allegro.pl/item118554942_savage_x_zawodniczy_model_saplinowy.html

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #133 dnia: Sierpień 07, 2006, 21:03:27 »
mysilsz pewnie że  chce was wkręcić, ale ten mój model poza nazwą nic wspólnego z tym co podałeś linka nie bardzo ma... ma zmienione praktycznie wszystko, jest o niebo szybszy i mocniejszy, poza tym po wyjęciu tego z pudła coś od razu się zepsuje i trzeba mieć conajmniej drugiego takiego samego na częsci (MINIMUM) więc cena razy dwa, pluc części tuningowe i lepszy silnik to już wychodzi te 5tyś.
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #134 dnia: Sierpień 07, 2006, 21:25:53 »
:O  aha no to nieźle... Ale jakby nie patrzeć to zabawa jest zaj****ta!! :mrgreen:

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #135 dnia: Sierpień 07, 2006, 21:37:39 »
Jeśli ktoś uważa, że kierowanie taką "zabawką" jest proste, to się grubo myli. To ma przyspieszenie, jakiemu dorosłe auta chyba wszystkich Klubowiczów nie dorównają. Przynajmniej do 40-50 km/h.
W Niemczech (pewnie nie tylko) są profesjonalne, asfaltowe (betonowe?) tory, na których odbywają się zawody wersji wyścigowych. To niemal cała infrastruktura: parkingi, wursty, piwo - jak to w Vaterlandzie.

*

Offline xpablo

  • *****
  • 1294
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #136 dnia: Sierpień 07, 2006, 22:20:44 »
Nie da sie ukryć że te autka to prawdziwe monstery. Jak przekopię swój dysk zamieszczę fotki mojej zabaweczki. A z cena adzios przesadził  o jakies 300 zł :D Ale faktycznie jest to drogie hobby :D

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 08, 2006, 00:20:13 »
xpablo, chyba nie widziales mojego nowego tlumika za 300zł ;) jestes do tyłu z nim chyba i dla tego  jest poslizg tych 300zł ;)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 08, 2006, 00:39:10 »
chciałem kiedyś Savage'a kupić. Ale stanęło na psp +1gb (łącznie warte wtedy tyle co seryjny savage :) )


I nadal mam na niego lekką ochotę...



Niestety nie mam dostatecznych zasobów finansowych :(

*

Offline some0NE

  • ***
  • 359
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3G [16GB] / Nokia E71 / Holux GPSmile 60 (Palmax GPS)
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 08, 2006, 01:27:41 »
no to i ja sie pochwale...


Fiat Stilo Abarth [2,4L - 170KM]





some0NE

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 29, 2006, 21:46:15 »
Tymczasowo Polaj z 1990 :D (zdziwilibyscie sie jak sie dobrze trzyma - tylko pali duzo) a jak dobrze pojdzie to pod koniec wrzesnia przesiadka na sportowa wersje Rovera 412 heh :)

*

Offline kuba88

  • ***
  • 426
  • Sprzęt: Galaxy S XXJPY
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 30, 2006, 08:51:40 »
No to ja się też pochwale Gary Fisher Advance rocznik 2005


*

Jinks

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 06, 2006, 16:44:04 »
Ja jeżdżę tym.

Pod maską kryje sie potwór o pojemności prawie 100 cm sześciennych i fenomenalnej,powalającej na kolana mocy 11 koni mechanicznych. Do dziesięciu kilometrów na godzinę,która jest też prędkością maksymalną bolidu przyspiesza w góra 2 sek.albo mniej. To czas potrzebny na puszczenie sprzęgła. Nawet Robert Kubica nie chciał z nim stawać w szranki, bo popatrzywszy krytycznym okiem na swoją wyścigówkę,stwierdził,że nie ma to sensu chyba,że dam mu fory.
Wyposażenie też jest niezłe:
-uchwyt na kubek
-reflektory valeo
-klimatyzacja automatyczna (dostosowuje się automatycznie do pogody,czyli jeżeli jest upał,kierowca na siodełku poci się jak szczur,jak jest zimno,to dzwoni zębami z zimna)
-5-biegowa skrzynia biegów,można na 5-biegu startować od zera do prędkości maksymalnej bez utraty przyspieszenia,to dlatego Robert odpuścił,jego bolid na 5 zdechnie i nie ruszy z miejsca.
Jak na taki bolid pali dużo,ale nie pytajcie mnie ile,bo zbiornik jest skalowany w galonach,a nie chce mi się liczyć
-3 niezależne zabezpieczenia,aby go w ogóle zapalić trzeba przestawić dźwignię,wcisnąć sprzęgło, a do tego jeszcze mieć odpowiednią wagę ciała,bo ostatnim zabezpieczeniem jest czujnik ciężaru
- ABS - nie da się kół zablokować
- ESP- Nie da się zabuksować
- EDS - nie da się wpaść w poślizg,no chyba,że droga będzie miała 40 stopniowy przechył.

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:03:44 »
Jinks zawsze chcialem miec takie cos :D

*

Jinks

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:12:21 »
W takim razie specjalnie dla ciebie Denver
Ujęcie z tyłu. O mocy i osiągach niech świadczy szerokość kapci wystających znacznie poza obrys błotników. Gdyby nie elektronika, co chwila paliłbym gumy.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:27:37 »
extra sprawa. jak taki sprzet sprawuje sie w zimie? daje sobie rade z odgarnieciem sniegu czy moze brakuje mu pary?
ps. mala prosba :P moze da sie wrzucic zdjecie z przodu na odpalonych swiatlach /xenony tam sa oczywiscie? ;)/
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

Jinks

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:34:26 »
Dobre pytanie,bo sam chciałbym to wiedzieć. Nie kupiłem do niego jeszcze pługu, a oprócz tego trzeba mieć jeszcze łańcuchy na koła, bo bez tego zimą nie zaszalejesz. Choć na brak akcesoriów nie można narzekać, z ich działaniem bywa już różnie. Sam pług kosztuje od 1300-1500 zetów. Ale z tego co widziałem u nas na osiedlach, a mają o zbliżonych charakterystykach, to daje sobie radę. Wszystko rozbija się o szerokość pługu,bo im większa tym większy ciężar do przesunięcia. Oczywiście lemiesz można obracać o pewien kąt na boki,co odciąża maszynę.

*

Jinks

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:41:30 »
A co do świateł zapomniałem zrobić zdjęcia z przodu,więc chwilowo nie mam jak. A xenonów nie ma. Nie chciałem takich bajerów, bo sprzęt ma pracować. Z tego powodu na alufelgi też się nie zgodziłem. Żadnych szpanerskich bajerów, tylko wyposażenie niezbędne dla bezpieczeństwa. Przydałyby się jeszcze zimowe opony.

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:41:31 »
ale chyba ma jakis wyciek  :mysli:

*

Jinks

Jakie autka posiadają Clubowicze:)
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 06, 2006, 17:46:11 »
To nie wyciek. Brudny był, to go spryskałem wodą z myjki wysokociśnieniowej,czyli Karcher'a z dodatkiem płynu do mycia naczyń o zapachu jabłkowym (mój ulubiony). Zdjęcia zrobione gdy się suszył. Mam też wrażenie,że wyraźnie lubi wodę. Płukanie instalacji elektrycznej i przewodów oraz mycie silnika z odległości kilku centymetrów nie robi na nim specjalnego wrażenia. 10 sek.po umyciu odpalasz i jedziesz  :)