Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).

  • 23 Odpowiedzi
  • 15805 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« dnia: Marzec 22, 2014, 21:31:10 »
Koleżanka prosiła mnie, żebym zmieniła jej przeglądarkę IE11, z uwagi na to, że tą, którą posiada jest po angielsku. Próbowałam zmienić język na polski, z tym problemu nie ma, ale i tak zostaje to nieśmiertelne "...Internet Options..."
Wpadłam na pomysł, żeby odinstalować IE11, a potem pobrać coś innego (np. IE10,8?).
I tutaj zaczynają się schody. W Win7 IE11 jest wbudowane w system operacyjny, czyli nie ma go w Programach, ale w aktualizacjach, czyli:
Start > Windows Update > po lewej Wyświetl historię aktualizacji > Zainstalowane aktualizacje> szukam na długiej liście Internet Explorer 11, kliknij na Odinstaluj i...nie idzie.

Komunikat: Wystąpił błąd, nie wszystkie aktualizacje zostały pomyślnie odinstalowane :-|
Robię wszystko zgodnie z tym opisem: http://www.wikihow.com/Uninstall-Internet-Explorer-11-for-Windows-7
Gdybym ściągnęła jakąkolwiek inną wersję IE to system pozwoli mi ją pobrać, ale przy jej instalacji pojawia się komunikta: Instalator nie może kontynuować działania, ponieważ na komputerze jest zainstalowana nowsza wersja programu IE.
Hmm...
Wyłączenie IE11, jako wyłącz funkcję systemu Windows też nic nie daje, dalej potem nie mogę zainstalować innej IE. Uprawnienia mam administratora, żaden inny program nie widać żeby wpływał na to, wirusa chyba nie ma :proud:, ale dla porządku poskanowałam Avastem i AVG. Zaporę wyłączyłam.
I co teraz?

Głupia sprawa. Koleżance było to potrzebne, bo miała kłopoty z wypełnianiem deklaracji ze stron Ministerstwa Finansów. Zrobiłam to i działa :ok: Na wszelki wypadek ma zainstalowanego Chrome'a, ale upiera się, że musi mieć IE po polsku.
Jak ktoś ma jakiś pomysł to niech da znać.

Na dysku C są dwa foldery: Program Files i Plik programów (x86). Z obu folderów nie mogę usunąć ręcznie folderu IE11, pojawia się komunikat: Potrzebujesz uprawnień do wykonania tej akcji. Uzyskaj je od TrustedInstaller w celu wprowadzenia zmian.
Manager zadań nie znajduje TrustedInstaller :mysli:
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 21:33:50 wysłana przez alibabka »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2014, 21:56:02 »
Panel sterowania- programy i funkcje-włącz lub wyłącz funkcje systemu...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2014, 22:05:35 »
Nic to nie da. Chcę odinstalować skutecznie i trwale IE11, żeby potem zainstalować inną IE.
Proszę nie pytać dlaczego, koleżanka jest małoreformowalna :-|

Połączone: Marzec 22, 2014, 22:10:48
Wydaje mi się, że coś jest nie tak z uprawnieniami administatora.
Zrobiłam tak jak w tym filmiku: Odblokowujemy konto administratora w Windows 7
ale dalej nie potrafi usunąć IE11. Masakra jakaś...
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2014, 22:10:48 wysłana przez alibabka »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2014, 23:57:43 »
Sam fakt użytkowania IE jest dziwny a użytkowanie nieaktualnej wersji może prowadzić do sporych problemów spowodowanych podatnością na ataki.
Stare wersje mają masę backdoorów.
Nie lepiej przesadzić koleżankę na np chrome?
Prosty, szybki i bepieczniejszy od narzędzia do zasysania przeglądarki.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2014, 07:15:31 »
Chrome'a już zainstalowałam. Teraz potrzebuje odinstalować IE :D

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2014, 08:40:33 »
Wątpię, że bez formatu uda się rozwiązać problem. A na pewno format mimo wszystko zajmie mniej czasu niż próby naprawianie tego bałaganu, wiem z doświadczenia ;) Po instalacji na "czysto" natomiast będzie IE8. Nie polecam jednak zostawania na nim, bo jak kolega wspomniał jest z nim sporo dziur (a z silnika IE korzystają też zewnętrzne aplikacje, więc nawet nie używając samej przeglądarki można być narażonym na złośliwe oprogramowanie).
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2014, 12:07:55 »
Format nie jest taki prosty. Jest jakaś partycja odzyskiwania,  natomiast nie ma żadnego oprogramowania do jej uruchomienia. Sądząc po dacie modyfikacji plików backup tex nie był robiony zbyt często.Sytuacja bez wyjścia. Ja w innym wątku zastanawiałam się nad wyborem laptopa i tak chętnie i łatwo wybieram Win 7, a tu sięookazuje,  że trudniej niż w XP'ku. Żeby nie można było odinstalować przeglądarki?!
Dla mnie to jakieś nieporozumienie.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2014, 16:19:28 »
IE zawsze było tak sprzężone z Windowsem, że całkowicie nigdy nie dało się jej chyba odinstalować. Ikonka od uruchamiania mogła zniknąć, ale silnik zostawał, bo wiele aplikacji go wykorzystuje. Podobna sytuacja jest gdzie indziej - Safari pod OS X też nie bardzo można skasować.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline wiejas

  • *****
  • 1454
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ostatni Mohikanin PDAC
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2014, 16:53:12 »
Miałem kiedyś XP bez IE....lewy był ale to chodziło.                        Kiedyś chodziły w świecie takie instalki systemu......ciekawe czy teraz też ich nie ma do W7
X7500,i780,B7350 ,N8010 ,N7000, BB9810, B7620, NOKIA 6720, B2710, MSI U160 Samsung Xcower 2 ,Q10, Q 20 BlackBerry Passport Silver Edition no i do tego iPhone 7 Plus iPhone SE 128GB  ....narazie wszystko

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2014, 17:15:03 »
Można zrobić siódemkę bez IE z pomocą Windows Embedded (można wyrzucić praktycznie każdy moduł), ale to ma osobne klucze, nie do kupienia dla zwykłego Kowalskiego o ile wiem. Ewentualnie edytując instalkę, ale to w wypadku Visty i nowszych jest nieco bardziej skomplikowane zadanie niż przy XP ze względu na zastosowanie obrazu WIM.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2014, 20:02:03 »
Do obsługi e-deklaracji ze strony MF nie potrzeba IE. Wystarczy dowolna przeglądarka + Adobe Reader + Adobe Air + wtyczka e-deklaracje.

Na mocy porozumienia z Komisją Europejską MS zobowiązał się udostępnić specjalną wersję XP bez IE. To była specjalna wersja dostępna wyłącznie w Europie i z jakimś dziwnym oznaczeniem. Później MS przestał współpracować z Komisją Europejską i zaprzestał wydawania windowsa bez IE.

Proponuje zostawić IE w takiej wersji jak jest. A koleżanka może korzystać z Chrome, który jej zainstalowałaś.

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2014, 20:41:25 »
Rozumiem to wszystko, ale czy nie jest to dziwne, że fizycznie nie można usunąć plików z Program Files?
No i jeszcze jedno: dlaczego IE11 pomimo tego, że jest ściągnięta i zainstalowana jako wersja polska to nie jest po polsku?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2014, 21:19:04 »
Lokalizacja albo sam windows nie jest pl?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2014, 21:23:36 »
Wszystko jest pl, tylko IE11 pomimo tego ze jest dla PL to dalej ma po angielsku opisy :-|

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 23, 2014, 21:28:14 »
Nie jest dziwne, że nie można usunąć ręcznie, bo jak pisałem IE jest elementem systemu. Silnika tej przeglądarki wymaga wiele rzeczy i w związku tym MS zabezpieczył jej pliki.

A język to też nic dziwnego - można wgrać angielskiego IE na polski Windows i odwrotnie - kwestia plików MUI instalowanych przez instalatora i oczywiście ustawień regionalnych Windowsa.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline r6team

  • *
  • 89
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 23, 2014, 22:38:49 »
Próbowałeś zainstalować Language pack'a?
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40904

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 23, 2014, 22:41:19 »
MUI można doinstalować, języka instalacji chyba zmienić nie można po zainstalowaniu.
Może powalczmy z formatem?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 23, 2014, 23:03:12 »
Cytuj
Próbowałeś zainstalować Language pack'a?
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40904
Ta paczka jest po angielsku, a ja przecież chcę po polsku :mrgreen:

Coś tam udało mi się jednak zrobić z tym kompem.
Ale o dziwo w google chrome nie otwiera teraz tych formularzy pdf ze stron Ministerstwa Finansów.
Zrobiłam tak jak tutaj: http://helpx.adobe.com/pl/acrobat/using/display-pdf-browser-acrobat-xi.html

wszystko pozaznaczane tak jak trzeba, ale widzi aktualizacje do Acrobat Readera, a po sciagnieciu jej i probie instalacji nie idzie zainstalowanie jej. Oj, do doopy :mysli:
IE już czyta wszystko tak jak chcialam...

Połączone: Marzec 23, 2014, 23:09:14
Cytuj
Próbowałeś zainstalować Language pack'a?
Pomogło, wielkie dzięki :ok:

To teraz tylko dlaczego Chrome nie otwiera pdf formularzy pomimo tego, że ustawienia są ok?
Acrobat zainstalowany na nowo.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2014, 23:09:14 wysłana przez alibabka »

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 24, 2014, 10:48:40 »
To teraz tylko dlaczego Chrome nie otwiera pdf formularzy pomimo tego, że ustawienia są ok?
Acrobat zainstalowany na nowo.

Nie wiem, jak wchodzicie, że się nie da.

Wejdź na stronę: http://www.finanse.mf.gov.pl/systemy-informatyczne/e-deklaracje/do-pobrania
I pobierz:
wtyczkę
oraz
aplikację desktop
I wszystko będzie śmigać. Łącznie z otrzymywaniem UPO.

Pamiętaj tylko, że na kompie musi być zainstalowany Adobe Reader i Adobe Air.
 
Wtedy deklaracje wypełniasz w aplikacji. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 24, 2014, 11:12:15 »
I wszystko będzie śmigać. Łącznie z otrzymywaniem UPO.

Nie do końca - na kompie mojej mamy ta aplikacja nie działa - przy otwarciu jakiegokolwiek formularza wyskakuje błąd, że nie można znaleźć pliku i koniec. Reinstalowałem e-deklaracje, Adobe'a, zmieniałem katalogi i nic. W sieci było kilka osób z podobnym problemem i nikt go nie rozwiązał. Skończyło się na wypełnianiu na moim MacBooku, bo tu pod OS X działa bez problemu :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 24, 2014, 12:15:00 »
U mnie, zarówno na Windows, jak i na OS X działa tak jak powinna. Zresztą, to aplikacja "tymczasowa". Od przyszłego roku będzie nowa - lepsza  :wink:

*

Looxer

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 24, 2014, 12:54:27 »
nie wiem jak teraz te zabawy z AIR MF-ów wyglądają, kiedyś skorzystałem ale też walczyłem chwilę.
edit: choć ok, to rozwiązanie zdaje się całkowicie bezplatformowe?

Jakby co polecam świetny od lat, wyjątkowo godny polecenia i szerokiej reklamy...
Rzadko bywają tak udane inicjatywy
http://pit.dobry.pl/
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2014, 15:02:45 wysłana przez Looxer »

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 24, 2014, 16:53:14 »
Zainstalowałam Adobe air, wtyczkę programik e-deklaracje. Wszystko to chodzi ok, ale Chrome dalej nie zezwala na wyświetlenie tych formularzy ze strony Ministerstwa Finansów :-|
Ciągle wyświetla pobierz aktualizację wtyczki, a potem jej nie potrafi zainstalować. Da się to wyłączyć w wierszu poleceń chrome: http://www.chromium.org/developers/how-tos/run-chromium-with-flags
Mam tylko pytanie jak tam wejść?

Chcę zablować aktualizację wtyczek, tak jak pisze to tutaj: https://support.google.com/chrome/answer/1247383?hl=pl

"...Jeśli nie chcesz, by w Google Chrome wyświetlała się prośba o pozwolenie przed uruchomieniem rzadziej używanych wtyczek, użyj flagi w wierszu poleceń --always-authorize-plugins. Instrukcje na temat sposobu dodawania parametrów w wierszu polecenia możesz znaleźć w naszej witrynie Chromium..."
Gdzie mam wpisać to: --always-authorize-plugins ?

To nie jest wiersz poleceń taki jak cmd?

Połączone: Marzec 25, 2014, 07:09:51
Kurcze, nie potrafię tego rozgryżć. Chrome nie radzi sobie z otwieraniem formularzy. Pisze, że zaaktualizuj Adobe/Acrobat Reader, pozwala sciagnac te aktualizację (jakies okolo 2,5 MB, ale nie pozwala jej zainstalowac). Moge wymusic: zezwol teraz na zainstalowanie wtyczki, ale akcje te trzeba powtarzac kazdorazowo. Za to IE dziala.
Do wiersza poleceń Chrome wejsc nie potrafie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2014, 07:09:51 wysłana przez alibabka »

Odp: Jak odinstalować IE 11 z Win 7 Home Edition (64 bit).
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 25, 2014, 13:39:03 »
Chrom pomimo że w moim mniemaniu jest najlepszą przeglądarką ma sporo bugów. E-deklaracje wypełniałem w lisku, więc może u Ciebie przejdzie. Wiem, to nie rozwiązanie problemu, ale jednak wyjście z sytuacji.